vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

194 επισκέπτες, 3 χρήστες
Jorge, manoslykos, camber

Twitter

Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)

Αποσυνδεδεμένος imjp1982

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #660 στις: Ιανουαρίου 25, 2012, 12:15 »
Τα αρωματα εχουν διαφορα..Η γευση ειναι που δεν εχει μεγαλη διαφορα το ενα υγρο με το αλλο...Αντιθετα στο Hybrid,γευση αρωμα του καθε υγρου,τελειως διαφωρετικο και ξεχωριατο...Οχι δεν κανω λαθος και σεν πιστευω να ειναι θεμα ελλατωματικων Carto...Να ειναι και οι 3 ελλατωματικοι;Δεν πιστευω...Πχ...Το Golden Margy που εχει μια πολυ συγκεκριμενη γλυκισια γευση-μελιου;Στον Giant αποδιδεται σαν ενα καθαροαιμο τσιγαρισιο υγρο με εντονη ΚΑΠΝΙΛΑ και οχι γλυκαδα...




Από τον συντονισμό: Διαγραφή άμεσης παράθεσης. Μην απαντάτε με "Παράθεση" όταν απαντάτε στο τελευταίο μήνυμα. Χρησιμοποιήστε το κουμπί "Απάντηση" που βρίσκεται κάτω αριστερά από το τελευταίο μήνυμα της σελίδας
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 25, 2012, 18:23 από Vrs5 »

Αποσυνδεδεμένος StarSailor

  • 4
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #661 στις: Ιανουαρίου 25, 2012, 12:59 »
Kαλησπέρα και πάλι, Dark Angel ευχαριστώ για τη γνώμη σου. Τα υγρά δεν πρέπει να φταίνε, πχ πριν 3 εβδομάδες πήρα 3 ατμοποιητές και 2 ύγρα Nobacco 6mg καραμέλα και κεράσι. Καραμέλα είχα ξαναπάρει στα 12mg και μου άρεσε πολύ (σε έναν ατμοποιητή που δεν έβγαζε πολύ ατμό αλλά είχε γεύση τουλάχιστον), επειδή μειώνω τη νικοτίνη σίγα σιγά πήρα 6mg τώρα. Βάζω τη καραμέλα στον πρώτο ατμοποιητή, γκαζόν, μια αηδία. Βάζω στον δεύτερο, είχε μια κάποια γεύση αλλά με πολύ μικρή παραγωγή καπνού. Κουτσά στραβά έκανα τα 2 ύγρα με αυτόν τον ατμοποιητή, χωρίς να πολυκατάλαβα διαφορά στη γεύση όταν έβαλα το κεράσι. Χθες ήρθαν υγρά από Flavour Arts, βάζω σοκολάτα στον τρίτο ατμοποιητή που είχα πάρει, γκαζονίλα πάλι. Εεε wtf λέω, μου έσπασαν τα νεύρα. Τέλος πάντων θα δοκιμάσω και με άλλη μπαταρία, την έχω δώσει στον αδελφό τη 2η του πακέτου. Πάντως τα ίδια κάνει και στο pass through.

Νομίζω ότι η καλύτερη λύση είναι το κόψιμο και τελειώνει το παραμύθι. Αλλά μέχρι τώρα με έχει βοηθήσει πάρα πολύ το η.τ. στο κόψιμο του κανονικού και στεναχωριέμαι γιατί πήγαινε καλά για κόψιμο ολοκληρωτικό της νικοτίνης σιγά σιγά και τελικό κόψιμο και του η.τ. Έτσι ήταν το σχέδιο  :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος sensk3

  • ***
  • 858
  • Φύλο: Άντρας
  • Η πραγματικότητα ξεπερνάει την ανθρώπινη φαντασία!
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #662 στις: Ιανουαρίου 25, 2012, 13:19 »
Μη κάνεις κανένα αστείο πάντως και γυρίσεις στο κ.τ. Συνέχισε να κάνεις δοκιμές. Μήπως το κάρτο σου είναι στα 2 ωμ ?  Τα flavour art είναι vg. Εμένα όλα μου θύμιζαν γκαζόν. Υποκειμενικό βέβαια, αλλά γκαζόν... και τα δοκίμασα σε διαφορετικά κάρτο. Και κάποιο της Nobacco μου θύμιζε λίγο γκαζόν, αλλά δεν θυμάμαι ποιό. Όπως κ νάχει μην τα παρατήσεις. Συνέχισε τις δοκιμές.

Αποσυνδεδεμένος StarSailor

  • 4
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #663 στις: Ιανουαρίου 25, 2012, 13:45 »
Κ.τ. με τίποτα, έτσι κι αλλιώς έχει αρχίσει και μου βρωμάει, όχι απλά μυρίζει, όταν καπνίζει κάποιος δίπλα μου. Αλλά η κωλονικοτίνη δεν κόβεται εύκολα. Έχω βάλει 4 κιλά το τελευταίο μήνα και γενικά όποτε δεν δουλεύει το η.τ. με πιάνει μια νευρικότητα. Junky τελείως...απλά ξέρεις, δοκίμασε ένα κάρτο ακόμα, ένα υγρό άλλο, ένα από εδώ ένα από εκεί φεύγουν τα λεφτά και πολλαπλασιάζονται τα νεύρα (γιατί και τα υγρά που χάνεις με ένα "κακό" ατμοποιητή δεν είναι λίγα, παίρνει και πράγμα μέχρι να γεμίσει το ρημάδι)

Sorry για το off topic παιδιά, αλλά τελικά αυτός ο γίγαντας μου έχει παιδικές ασθένειες




Από τον συντονισμό: Διαγραφή άμεσης παράθεσης. Μην απαντάτε με "Παράθεση" όταν απαντάτε στο τελευταίο μήνυμα. Χρησιμοποιήστε το κουμπί "Απάντηση" που βρίσκεται κάτω αριστερά από το τελευταίο μήνυμα της σελίδας
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 25, 2012, 18:25 από Vrs5 »

Αποσυνδεδεμένος sensk3

  • ***
  • 858
  • Φύλο: Άντρας
  • Η πραγματικότητα ξεπερνάει την ανθρώπινη φαντασία!
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #664 στις: Ιανουαρίου 25, 2012, 13:55 »
Εγώ έχω αγοράσει κ δοκιμάσει 37 υγρά κ έχω βρεί δύο που μου αρέσουν. Αρχικά είχα το m&m και αφού πήρα το giant είδα το φως μου. Όπως καταλαβαίνεις χάλασα πολλά χρήματα μέχρι τώρα, αλλά συνεχίζω να το παλεύω. Θα αγοράσω τώρα ένα  ατμο+φιλτράκια για να δοκιμάζω υγρά πριν γεμίσω τον γίγαντα. Νομίζω οτι αυτή είναι η πιο οικονομική λύση. Μέχρι τώρα δοκίμαζα στα κάρτο του m&m που πάλι είναι οικονομικότερη λύση σε σχέση με τα κάρτο του giant. Νομίζω πάντως οτι η αμπούλα είναι η καλύτερη λύση για δοκιμές. Σκέψου το και σύ.

Αποσυνδεδεμένος atanassio

  • *
  • 69
  • Φύλο: Άντρας
  • Life's short, eat desert first.
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #665 στις: Ιανουαρίου 25, 2012, 14:25 »
Παιδιά η γκαζονίλα ΔΕΝ είναι από τους ατμοποιητές.  Κάνω κι εγώ giant που είναι το πρώτο μου σετ η.τ εδώ και έναμιση μήνα.  Εχω αλλάξει μεταξύ πολλών άλλων ατμοποιητών και carto τουλάχιστον 5 carto giant.  Γκαζονίλα μου έβγαζαν συγκεκριμένα υγρά και για την ακρίβεια VG συγκεκριμένης μάρκας έτοιμων υγρών.  Από την στιγμή που άρχισα το DIY γκαζονίλα τέλος.

Επιπλέον κανένας από τους giant που έχουν πέσει στα χέρια μου δεν ήταν σκάρτος.  Η μοναδική φορά που δεν έμεινα ικανοποιημένος ήταν όταν από βλακεία μου ζήτησα και μου έδωσαν έναν των 2ohm για δοκιμή.  Τότε είχα πράγματι μειωμένη απόδοση:  Λίγος ατμός, καθόλου χτύπημα, καθόλου άρωμα.

Εχω δοκιμασει στον Giant τα εξης υγρα..Valuto,Golden Margy,Desert Ship και σε κανενα δεν βρηκα τρελες διαφορες μεταξυ τους σε γευση...Το καθε υγρο το δοκιμασα σε ξεχωρισο ατμο Giant...Ενω με το Hybrid το καθε υγρο ειχε την δικη του ξεχωριση γευση...

Αν δοκίμασες τρία υγρά σε τρεις διαφορετικούς ατμο giant  από χθες που πρωτοέγραψες για την δοκιμή του giant τότε 99% δεν έχει προλάβει να στρώσει κανένας τους για να αποδόσει σωστά.  Επίσης τσέκαρε αν αυτοί που έχεις είναι 1.6 ή 2ohm, πολύ σημαντικό.  Αν κοιτάξεις το προφίλ μου θα δεις ότι έχω περάσει και από hybrid.  Καμία σχέση με τον giant.  Ο giant σε σχέση με τον hybrid είναι κλάσεις ανώτερος σε άρωμα, ατμό και χτυπημα.

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #666 στις: Ιανουαρίου 25, 2012, 14:43 »
Να πώ κάτι που έχω προσέξει με τον Giant μερικές φορές ναι έχει γεύση γκαζόν όταν το υγρό δεν έχει ποτίσει καλά στο σφουγγαράκι!!!! Το πρόσεξα μόλις τώρα που άτμιζα ενώ μόλις έριξα το υγρό δεν το άφησα να κατεβεί καλά προς τα κάτω κ γεύτηκα το γνωστό πια γκαζόν  :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος imjp1982

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #667 στις: Ιανουαρίου 25, 2012, 15:08 »
Παιδιά η γκαζονίλα ΔΕΝ είναι από τους ατμοποιητές.  Κάνω κι εγώ giant που είναι το πρώτο μου σετ η.τ εδώ και έναμιση μήνα.  Εχω αλλάξει μεταξύ πολλών άλλων ατμοποιητών και carto τουλάχιστον 5 carto giant.  Γκαζονίλα μου έβγαζαν συγκεκριμένα υγρά και για την ακρίβεια VG συγκεκριμένης μάρκας έτοιμων υγρών.  Από την στιγμή που άρχισα το DIY γκαζονίλα τέλος.

Επιπλέον κανένας από τους giant που έχουν πέσει στα χέρια μου δεν ήταν σκάρτος.  Η μοναδική φορά που δεν έμεινα ικανοποιημένος ήταν όταν από βλακεία μου ζήτησα και μου έδωσαν έναν των 2ohm για δοκιμή.  Τότε είχα πράγματι μειωμένη απόδοση:  Λίγος ατμός, καθόλου χτύπημα, καθόλου άρωμα.

Αν δοκίμασες τρία υγρά σε τρεις διαφορετικούς ατμο giant  από χθες που πρωτοέγραψες για την δοκιμή του giant τότε 99% δεν έχει προλάβει να στρώσει κανένας τους για να αποδόσει σωστά.  Επίσης τσέκαρε αν αυτοί που έχεις είναι 1.6 ή 2ohm, πολύ σημαντικό.  Αν κοιτάξεις το προφίλ μου θα δεις ότι έχω περάσει και από hybrid.  Καμία σχέση με τον giant.  Ο giant σε σχέση με τον hybrid είναι κλάσεις ανώτερος σε άρωμα, ατμό και χτυπημα.
Δεν ξερω αν ειναι 1.6 η 2 ohm..Και οι 3 ειναι αγοραστοι και οχι αυτοι που ηταν μεσα στο πακετο Giant και ειναι και οι 3 απο υλικο σαν λαστιχοσιλικονη κατι τετοιο..Φεν ειναι σαν αλουμινιο που ειναι του Hybrid..Επισης πολυ μα παρα πολυ ενοχλητικο για εμενα, ο θορυβος(Σκασιματα)που κανουν και οι 3 ατμοποιητες και ειδικα ακομα πιο ενοχλητικα τα σκασιματα οταν εισαι σε χωρο με απολυτη ησυχια...

Αποσυνδεδεμένος tolis33

  • *
  • 73
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #668 στις: Ιανουαρίου 25, 2012, 15:12 »
Καλησπερα παιδες,εχω αγορασει 12 διαφορετικους giant σε εναμιση μηνα που ειμαι ατμιστης κ κανενας μα κανενας δεν μ εδωσε αυτη τη γευση γκαζον που λετε.Τα υγρα που χρησιμοποιω ειναι απο halo,nobacco k flavour art.Ειμαι απολυτα ικανοποιημενος .Αυτο που εχω ομως να πω ειναι πως ισως υστερει λιγο στην αποδοση γευσης,καθως οπως ανεφεε ενας συνατμιστης πιο πανω το golden margy π.χ δεν μου φερνει καμια γλυκια γευση,αλλα αντιθετα γευση αρωματικου καπνου που οριακα την  αντεχω

Αποσυνδεδεμένος tolis33

  • *
  • 73
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #669 στις: Ιανουαρίου 25, 2012, 15:13 »
Τα σκασιματα τα κανουν ολοι οι  giant

Αποσυνδεδεμένος npaolo

  • **
  • 235
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #670 στις: Ιανουαρίου 25, 2012, 15:59 »
Σκασίματα θα έχεις μόνο άμα το παραγεμίζεις  και όταν το γεμίζεις πρέπει να το αφήνεις 10 λεπτά χωρίς να ατμισεις .........
Γκαζονίλα  δε μου έβγαλε ποτέ ........Να προσέχετε  από που προμηθεύεστε υγρά :idiot1:

Αποσυνδεδεμένος Kris

  • **
  • 291
  • Φύλο: Άντρας
  • Θέλω κάποια να μ’αγαπήσει για τα λεφτά της... ツ
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #671 στις: Ιανουαρίου 25, 2012, 21:41 »
Μπορεί να είμαι και από τους τυχερούς στους Giant Cartomizer αλλά πλην ενός, δεν είχα κανένα πρόβλημα με τους τελευταίους 7-8 που έχω χρησιμοποιήσει!  :dontknow:

Ούτε καμμένα ούτε γκαζόν και πρασινάδες που σε αυτό παίζει ρόλο το υγρό πιο πολύ πιστεύω... :yes:

Απλά κατ 'εμέ είναι περισσότερο για καπνικά υγρά και όχι για φρουτοσαλάτες κ ζαχαρωτά τόσο, χωρίς αυτό να σημαίνει ότι και οι φρουτοσαλάτες δεν ατμίζονται άνετα στον Γίγαντα!  ;D
 
 :bye:

Αποσυνδεδεμένος Νικος

  • ****
  • 1124
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #672 στις: Ιανουαρίου 25, 2012, 21:47 »
Νομιζω οτι κανεις λαθος,
ειναι υπεροχοι και για σιροπιαστα

 :) :) :) :)

Αποσυνδεδεμένος Teodor

  • **
  • 397
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο τις 10 Δεκεμβριου 2011
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #673 στις: Ιανουαρίου 25, 2012, 21:49 »
Να πω κ εγω οτι στους 6 Nobacco Giant που εχω αγορασει οι 5 δεν ειχαν κανενα προβλημα...ενας με το που τον ανοιξα ειχε κατι περιεργα μαυρα υπολειμματα γυρω απο το περιβλημα και πανω απο το "σφουγγαρακι"...Εμοιαζε σαν να ειναι "σκουριασμενος" ή βρωμικος.
Προς τιμην του μεταπωλητη της Nobacco στο Περιστερι τον επεστρεψα περιπου μια εβδομαδα μετα την αγορα του (γιατι ειχα παρει ζευγαρι κ ο πρωτος ηταν οκ), οταν πηγα να παρω αλλους δυο, του εδειξα το προβλημα και αφου του ειπα πως δεν υπαρχει προβλημα αν δεν τον αλλαξει, απλα τον εφερα σε περιπτωση που η "μαμα" εταιρεια τον δεχεται πισω...ο ανθρωπος χωρις δευτερη κουβεντα τον πηρε επιστροφη!

Στο πρωτο γεμισμα και στις πρωτες 10 - 15 τζουρες παντα μου αφηνουν μια περιεργη επιγευση - απο εκει και μετα ολοι ειχαν σταθερη αποδοση και την αναμενομενη (για ενα καρτο dual coil) και οπως ανεφερα πιο πανω για εμενα ικανοποιητικη γευση!

Αποσυνδεδεμένος Dimitris.gr

  • *
  • 32
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #674 στις: Ιανουαρίου 25, 2012, 22:06 »
Εχω πάρει πάνω απο 12 Giant. Πιστεύω ότι υπερτερούν σε γεύση, χτύπημα και ατμό έναντι των tankοειδών που έχω δοκιμάσει. Από δικό μου, καθαρά, λάθος 2 από αυτούς μου έβγαλαν "καμένο" γιατί δεν τους γέμισα καλά την πρώτη φορά, λόγω βιασύνης. Δυστυχώς δεν επανέρχονται με τίποτα. Χρησιμοποιώ μόνο "καπνικά" υγρά οπότε δεν ξέρω τι γίνεται με τις γλυκές γεύσεις.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1102115 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 176607 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 510 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 350 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 22291 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 285162 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 209522 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 68650 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 315529 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 15581 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 126816 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 95222 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem