vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

435 επισκέπτες, 9 χρήστες
Tem, Ηρακλης, Buliwyf, goran, thanos1071, Jorge, trabaman, manoslykos, vsotos

Twitter

Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)

Αποσυνδεδεμένος ΚΩΣΤΑΣ Η2Ο

  • **
  • 355
  • Φύλο: Άντρας
    • KostasSpear
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #555 στις: Ιανουαρίου 07, 2012, 19:51 »
Ποιος ο λόγος να το γεμίζεις και να το φυσάς ;
Φύσα τον πριν τον γεμίσεις
Και βέβαια χάνετε άσκοπα υγρό
Αναλόγως το υγρό είναι και ρουφήχτρας  ο γίγαντας
Εγώ προτιμάω να βάζω συχνά και λίγο, να μην στάζει

Αποσυνδεδεμένος Ares

  • **
  • 228
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #556 στις: Ιανουαρίου 07, 2012, 19:51 »
Μαλλον εσεις φταιτε γιατι το επιμονο φυσημα μετα το γεμισμα απλα αδειαζει το καρτο. Ενα και μονο φυσηματακι φτανει. Αλλωστε οταν γεμισεις -σταξει- σκουπισεις δεν το χρησιμοποιεις αμεσως αλλα το αφηνεις ορθιο σε χαρτι για δυο λογους:
1. Να νοτισει με υγρο το φυτιλι αλλιως παρολο που το γεμισες κινδυνευει να καει και
2. Προλαβαινει να σταξει απο μονο του ολο το περισσειο χωρις να φυσας.]

Πρεπει να το αφηνεις ενα δεκαλεπτο τουλαχιστο.
Και εχεις κατα νου οτι ο γιγαντας ειναι τρομερος και φοβερος αλλα ..... μετα την 15η τζουρα.
Θελει στρωσιμο ο μπαγασας.... :))
Μετα κανεις αυτο που λεει ο Κωστας   :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος sebastian

  • **
  • 168
  • Φύλο: Άντρας
  • ΓΝΩΡΙΖΟΝΤΑΣ ΤΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΑΓΑΠΗΣΑ ΤΑ ΖΩΑ
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #557 στις: Ιανουαρίου 07, 2012, 19:53 »
έχω τον γίγαντα περίπου 2 μήνες
εγώ όταν τον γεμίζω το αφήνω λίγο να στάξει από κάτω ,το σκουπίζω και μετά κανονικά ατμίζω
τώρα τελευταία έχω ``ανεβάσει`` λίγο την συχνότητα ατμίσματος,αλλά άντε να βάλω 2η φορά για να είμαι σίγουρος μην κάψω το κάρτο
 :bye:

Αποσυνδεδεμένος urahara

  • *****
  • 3234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #558 στις: Ιανουαρίου 07, 2012, 19:58 »
Απλα μου φανηκε περιεργο γιατι στο Μ&Μ δεν ηταν ετσι.. μετα απο ενα φυσηγματακι ηταν καθαρο. Μετα την 1η φορα το φανταστηκα οτι μαλλον σπρωχνουμε το υγρο προς τα εξω αλλα δεν σταματαγε να βγαζει στο χαρτι μετα τα πρωτα λεπτα (να σου πω 15 δεν καθησα να περιμενω...). ΟΚ thanks για τα τιπς.. Στο επομενο γεμισμα θα το αφησουμε κανα τεταρτο ορθιο στο χαρτι. Παντως απο ατμο αρκετα καλος..

Αποσυνδεδεμένος Teodor

  • **
  • 397
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο τις 10 Δεκεμβριου 2011
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #559 στις: Ιανουαρίου 07, 2012, 21:09 »
Ετσι οπως τα λενε τα παιδια συν κατι ακομα.....

Αφου εκανα νεκροψια σε ενα Giant διαπιστωσα οτι η δευτερη αντισταση βρισκεται πολυ ψηλα κοντα στο επιστομιο. Οταν εχεις το η.τ. ορθιο ακομα κ 50% γεματο να ειναι, η επανω αντισταση βρισκει "στεγνο" σφουγγαρι και δεν ειναι κ οτι καλυτερο. Στο δευτερο που εκανα νεκροψια, τον οποια ΜΟΝΙΜΩΣ φροντιζα να μη στεγνωσει ειδα οτι παρ ολη τη προσοχη μου, η επανω αντισταση ειχε καψει το καλαμακι αλλα κ το σφουγγαρακι.
Σε αυτον που εχω βαλει τωρα, φροντιζω να ειναι παντα "π#@αριασμενο"¨το σφουγγαρακι (ακομα κ επανω) κ σταματησα να τον "παρκαρω" ορθιο για να μη κατεβαινει ολο το υγρο στη κατω αντισταση.
Α ρε ατιμε Giant, ενω απεχθανομαι το τροπο λειτουργιας του, δεν εχω βρει ακομα ανταξιο αντικαταστατη (οχι καρτο τυπου)

Αποσυνδεδεμένος urahara

  • *****
  • 3234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #560 στις: Ιανουαρίου 07, 2012, 21:25 »
Και να σου πω ρε Teo... αφου ειναι ετσι τοτε μετα απο το γεμισμα γιατι να το αφηνουμε ορθιο κανα τεταρτο και να μην το αφηνουμε ξαπλα για να μεινει υγρο και στην πανω αντισταση?

Αποσυνδεδεμένος Teodor

  • **
  • 397
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο τις 10 Δεκεμβριου 2011
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #561 στις: Ιανουαρίου 07, 2012, 21:36 »
Εγω προσωπικα, οντας παρατηρητικος, καταλαβαινω, πλεον, απο το "π#@αριασμα" του σφουγγαριου επανω ποτε ειναι ετοιμος να "σταξει" απο κατω κ σταματαω να το γεμιζω ενα "κλικ" πριν. Πολλες φορες τον γεμισα κ με μπαταρια επανω, τοσο σιγουρος ημουν. Εν συνεχεια, δεν τον αφηνω ορθιο. Απλα κοτσαρω επιστομιο κ ατμιζω.

Θα ελεγα γεμισε τον, κ απλα κανε ΕΝΑ φυσημα και οτι βγαλει εβγαλε. Ουτε ορθιο ουτε τιποτα! ;)

Αποσυνδεδεμένος ΚΩΣΤΑΣ Η2Ο

  • **
  • 355
  • Φύλο: Άντρας
    • KostasSpear
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #562 στις: Ιανουαρίου 07, 2012, 21:39 »
Για να πάει το υγρό παντού
Άμα το υγρό σου έχει VG αρκετή σε ποσοστό 30% και πάνω αργεί πολύ να ποτίσει σωστά , προπαντός μετά από βράσιμο θέλει μία σταγόνα γύρισμα άλλη μία και το αφήνεις όρθιο για κάνα δίλεπτο και ξανά μανά   

Αποσυνδεδεμένος sebastian

  • **
  • 168
  • Φύλο: Άντρας
  • ΓΝΩΡΙΖΟΝΤΑΣ ΤΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΑΓΑΠΗΣΑ ΤΑ ΖΩΑ
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #563 στις: Ιανουαρίου 07, 2012, 22:04 »
να κάνω μία άλλη ερώτηση
άλλες μπαταρίες 1000άρες κάνουν για τον γίγαντα ή όχι

 :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος Teodor

  • **
  • 397
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο τις 10 Δεκεμβριου 2011
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #564 στις: Ιανουαρίου 07, 2012, 22:05 »
Οποιαδηποτε eGo (σπειρωμα 510) κανει!

Αποσυνδεδεμένος sebastian

  • **
  • 168
  • Φύλο: Άντρας
  • ΓΝΩΡΙΖΟΝΤΑΣ ΤΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΑΓΑΠΗΣΑ ΤΑ ΖΩΑ
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #565 στις: Ιανουαρίου 07, 2012, 22:08 »
 :respect:
είσουν γρήγορος :))

ευχαριστώ πολύ

Αποσυνδεδεμένος urahara

  • *****
  • 3234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #566 στις: Ιανουαρίου 07, 2012, 22:08 »
sebastian κανουν αν ειναι EGO . Οσο για την πυκνοτητα του υγρου, στα δικα μου η VG ειναι συνηθως 20% και ειναι ψιλορευστα.. (τι ψιλο δηλαδη... )

Το'πιασα παντως... ενα ελαφρο φυσιματακι να φυγουν τα χοντρα, σκουπισμα και κουμπωμα....
ευχαριστω...!

Αποσυνδεδεμένος npaolo

  • **
  • 235
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #567 στις: Ιανουαρίου 07, 2012, 22:09 »
Ο Giant δεν θέλει φύσημα όταν το γεμίζεις άπλα μόλις στάξει βάζεις μια χαρτοπετσέτα στο σπείρωμα και το κουνάς όπως ένα θερμόμετρο,παρεμπιπτόντως σήμερα δοκίμασα ενα dct καμιά σχέση μια σκάλα  ανώτερος ο γιγαντας

Αποσυνδεδεμένος sebastian

  • **
  • 168
  • Φύλο: Άντρας
  • ΓΝΩΡΙΖΟΝΤΑΣ ΤΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΑΓΑΠΗΣΑ ΤΑ ΖΩΑ
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #568 στις: Ιανουαρίου 07, 2012, 22:10 »
σήμερα δοκίμασα ενα dct καμιά σχέση μια σκάλα  ανώτερος ο γιγαντας
δεν ξέρω εγώ το προσπάθησα 2 φορές και μου βγαίνει άσχημη γεύση,καμία σχέση μ`αυτή που έχω

Αποσυνδεδεμένος Kris

  • **
  • 291
  • Φύλο: Άντρας
  • Θέλω κάποια να μ’αγαπήσει για τα λεφτά της... ツ
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #569 στις: Ιανουαρίου 08, 2012, 01:59 »
Ποιος ο λόγος να το γεμίζεις και να το φυσάς ;
Φύσα τον πριν τον γεμίσεις
Και βέβαια χάνετε άσκοπα υγρό
Αναλόγως το υγρό είναι και ρουφήχτρας  ο γίγαντας
Εγώ προτιμάω να βάζω συχνά και λίγο, να μην στάζει
Και εχεις κατα νου οτι ο γιγαντας ειναι τρομερος και φοβερος αλλα ..... μετα την 15η τζουρα.
Θελει στρώσιμο ο μπαγασας.... :))

 :thumpup: :thumpup:

Γεμίζεις , στάζει, φυσάς, σκουπίζεις, κουμπώνεις, ατμίζεις  ;D

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1102451 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 176697 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 515 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 352 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 22315 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 285308 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 209550 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 68698 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 315647 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 15598 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 126871 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 95253 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem