vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

438 επισκέπτες, 3 χρήστες
bloodlessz, Jorge, camber

Twitter

Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)

Αποσυνδεδεμένος reefdiver

  • **
  • 135
  • Φύλο: Άντρας
  • Τρία πουλάκια καθονταν....ΚΑΝΑΒΕΡΑΛ γωνία...
    • santorini rooms
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #540 στις: Ιανουαρίου 06, 2012, 02:24 »
πηρα σημερα ενα πακετο giant και απο τους 3 ατμο ο ενας ειναι dual coil, ο δευτερος εχει μειωμενη αποδοση(καμμια σχεση με dual coil) ,και ο τριτος απλα δεν λειτουργει.οσο για τις μπαταριες καμμια δεν απενεργοποιειτε πατωντας 5 sec το κουμπι. :angry_orange: :angry_orange: :angry_orange: :angry_orange: :angry_orange:
θελω να ρωτησω(αν ξερει καποιος) ειναι ανοικτα τα nobacco stores το σαββατο?το ποιο κοντινο μου ειναι του φαληρου. :( :(
Ανοιχτα θα ειναι...........αλλα στο site η Nobacco εχει και τα τηλεφωνα των συνεργατών της......
Πριν ξεκινησεις, "τσεκαρε" αν ειναι κανείς στο μαγαζι που θα πας.......

Αποσυνδεδεμένος konstantinosbg

  • *
  • 16
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #541 στις: Ιανουαρίου 06, 2012, 13:35 »
Καλησπέρα. Χρησιμοποιώ το giant περιπου 25 ημερες.Ευχαριστημένος σε γενικές γραμμές με το συγκεκριμένο η.τ αλλά ένα πρόβλημα.Στα 3 carto της συσκευασίας τα 2 πρόβλημα.Μου τα αλλαξαν ευγενέστατα οταν πήγα στον Βύρωνα με άλλα δύο .Το ένα απο τα δύο πάλι μυριζε έντονα καμμένο. Αυτή την δουλεία θα πρέπει να κάνω συνεχώς? Με όλο το σεβασμό γιατί τα παιδιά ήταν όλα πολύ καλά.
υ.γ Από αφηρημάδα μου ξέχασα την μία μπαταρία εκεί οταν κάτι δοκιμάζαμε.Αντε να αποδείξεις με τόσες που είχανε πάνω στον πάγκο.ΛΑΘΟΣ ΜΟΥ.

Αποσυνδεδεμένος panaisr

  • ***
  • 528
  • Φύλο: Άντρας
  • its all vapour
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #542 στις: Ιανουαρίου 06, 2012, 17:14 »
Έχει τσεκάρει κανείς να δει εάν δουλεύουν σε μπαταρία Giant τα cartomizer της nobacco  hybrid-e , λογικά θα έπρεπε ε?

Αποσυνδεδεμένος Koukouvagia

  • *
  • 36
  • Φύλο: Άντρας
  • ΜΕ ΤΟ ΠΟΥΛΙ ΣΤΟ ΧΕΡΙ!!!
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #543 στις: Ιανουαρίου 06, 2012, 22:02 »
Καλησπερα. Η γευση στο τσιγαρο φαινεται να εχει αλλαξει. Εγινε πιο βαρια και θυμιζει ελαφρα καμμενο. Εγινε αλλαγη ατμοποιητη αλλα το αποτελεσμα ειναι το ιδιο. Καμια ιδεα τι να φταιει?  :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΝΟΛΙΣΣΜΥ83

  • ***
  • 560
  • Φύλο: Άντρας
  • 私は彼ら蒸気よ
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #544 στις: Ιανουαρίου 06, 2012, 22:05 »
να βαλεις αλλο υγρο  :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος reefdiver

  • **
  • 135
  • Φύλο: Άντρας
  • Τρία πουλάκια καθονταν....ΚΑΝΑΒΕΡΑΛ γωνία...
    • santorini rooms
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #545 στις: Ιανουαρίου 06, 2012, 22:08 »
Καλησπερα. Η γευση στο τσιγαρο φαινεται να εχει αλλαξει. Εγινε πιο βαρια και θυμιζει ελαφρα καμμενο. Εγινε αλλαγη ατμοποιητη αλλα το αποτελεσμα ειναι το ιδιο. Καμια ιδεα τι να φταιει?  :hmmm:
Να πας τους ατμοποιητες σου στο κατάστημα να στους αλλάξουν.
εχει τυχει και σε μενα 3 φορες και μου τα αλλαξαν.

Αποσυνδεδεμένος Koukouvagia

  • *
  • 36
  • Φύλο: Άντρας
  • ΜΕ ΤΟ ΠΟΥΛΙ ΣΤΟ ΧΕΡΙ!!!
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #546 στις: Ιανουαρίου 06, 2012, 22:09 »
Το υγρο ειναι αυτο που αγοραστηκε με το τσιγαρο. Τι μπορει να αλλαξε? Δεν εχει καν φτασει στα μισα του το μπουκαλακι.  :-\

Το τσιγαρο δεν ειναι δικο μου ενος φιλου μου που δεν εχει προσβαση στο νετ. Οι ατμοποιητες ειναι εκτος εγγυησης πλεον.  :-\

Αποσυνδεδεμένος reefdiver

  • **
  • 135
  • Φύλο: Άντρας
  • Τρία πουλάκια καθονταν....ΚΑΝΑΒΕΡΑΛ γωνία...
    • santorini rooms
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #547 στις: Ιανουαρίου 06, 2012, 22:13 »
Καλησπέρα. Χρησιμοποιώ το giant περιπου 25 ημερες.Ευχαριστημένος σε γενικές γραμμές με το συγκεκριμένο η.τ αλλά ένα πρόβλημα.Στα 3 carto της συσκευασίας τα 2 πρόβλημα.Μου τα αλλαξαν ευγενέστατα οταν πήγα στον Βύρωνα με άλλα δύο .Το ένα απο τα δύο πάλι μυριζε έντονα καμμένο. Αυτή την δουλεία θα πρέπει να κάνω συνεχώς? Με όλο το σεβασμό γιατί τα παιδιά ήταν όλα πολύ καλά.
υ.γ Από αφηρημάδα μου ξέχασα την μία μπαταρία εκεί οταν κάτι δοκιμάζαμε.Αντε να αποδείξεις με τόσες που είχανε πάνω στον πάγκο.ΛΑΘΟΣ ΜΟΥ.
Να ζητατε να σας δείχνουν πως γεμιζετε ανα καρτο , ή να διαβάζετε τις οδηγείες.
αν ολα τα κανατε σύμφωνα με τις οδηγείες, δεν εχουν λόγο να μη σας αλλαξουν τα χαλασμενα..........

Για την μπαταρια που ξεχασες............. πηγαινε στο κατστημα και ψαξτην...... ολο και καποιο σημαδακι θα ειχε ,αν δεν ηταν καινουργια.
και πες του οτι αν δεν στην δωσει, θα ερθει ο ξαδερφος σου εκει και θα του σπασει τα μουτρα ΓΙΑ ΜΙΑ ΜΠΑΤΑΡΙΑ.


φιλικά
Ιωσηφ.   :)) :))

Αποσυνδεδεμένος fractalbit

  • *
  • 40
  • Φύλο: Άντρας
    • fractalbit's diy calculator
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #548 στις: Ιανουαρίου 07, 2012, 03:36 »
Καλησπέρα σε όλους (ή μάλλον καλημέρα :),

Είμαι, ή μάλλον προσπαθώ να γίνω, ατμιστής εδώ και δύο μέρες. Πήρα το nobaco giant μετά από τα πολύ κατατοπιστικά review που διάβασα σε αυτό το thread και έμεινα απόλυτα ικανοποιημένος. Επειδή πάνω κάτω έχουν ειπωθεί όλα, απλά θα πω ότι βγάζει πολύ ατμό, έχει εύκολο ρούφηγμα, οι μπαταρίες κρατάνε 6+ ώρες (για να κρατήσουν μόνο 6 θα πρέπει να μην κάνεις άλλη δουλειά :P), είναι πολύ απλό στο επαναγέμισμα και δε στάζει. Το passthrough επίσης τέλειο γιατί χρησιμοποιεί τη στάνταρ mini-usb θύρα και όχι customia. Δοκίμασα και τους 3 cartomizer που είχε μέσα το πακέτο και δουλεύουν μια χαρά. Το ίδιο και οι δύο μπαταρίες. Η θήκη χρήσιμη αλλά και ΤΕΡΑΣΤΙΑ, με δυσκολία χωράει ακόμα και σε μεγάλη τσέπη από μπουφάν!

Πάμε τώρα σε μερικές απορίες...

1. Στο site της nobacco έχει carto me 1.6 ohm και με 2.0 ohm. Είναι και τα δύο συμβατά με τη συσκευή μου και αν ναι ποιό θα πρέπει να προτιμήσω και γιατί;
2. Σκέφτομαι να πάρω έναν ατμοποιητή με αμπούλα που να ταιριάζει στις μπαταρίες του giant ώστε να μπορώ να δοκιμάζω πιο εύκολα υγρά χωρίς να "βρωμίζω" τον κάρτο με κάτι που τελικά δε θα μου αρέσει. Υπάρχει κάποιος συμβατός στο site της nobacco?

Για τα υγρά που δοκίμασα (και δε μου άρεσαν) θα γράψω στο σχετικό thread...

dksn20

Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #549 στις: Ιανουαρίου 07, 2012, 03:42 »
1. μόνο 1.6 οι 2 δεν την πολυπαλεύουν στην μπαταρία του και χάνεις την ευχαρίστηση

2. από nobacco το titan 3.5 είναι αυτό που θες

Αποσυνδεδεμένος panaisr

  • ***
  • 528
  • Φύλο: Άντρας
  • its all vapour
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #550 στις: Ιανουαρίου 07, 2012, 11:49 »
Για το Giant 2.0ohm μου είπαν από την Nobacco οτι δεν κάνει ο 1.6ohm για το GIANT

Αποσυνδεδεμένος Kris

  • **
  • 291
  • Φύλο: Άντρας
  • Θέλω κάποια να μ’αγαπήσει για τα λεφτά της... ツ
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #551 στις: Ιανουαρίου 07, 2012, 11:58 »
Καλησπέρα σε όλους (ή μάλλον καλημέρα :),

Είμαι, ή μάλλον προσπαθώ να γίνω, ατμιστής εδώ και δύο μέρες. Πήρα το nobaco giant μετά από τα πολύ κατατοπιστικά review που διάβασα σε αυτό το thread και έμεινα απόλυτα ικανοποιημένος. Επειδή πάνω κάτω έχουν ειπωθεί όλα, απλά θα πω ότι βγάζει πολύ ατμό, έχει εύκολο ρούφηγμα, οι μπαταρίες κρατάνε 6+ ώρες (για να κρατήσουν μόνο 6 θα πρέπει να μην κάνεις άλλη δουλειά :P), είναι πολύ απλό στο επαναγέμισμα και δε στάζει. Το passthrough επίσης τέλειο γιατί χρησιμοποιεί τη στάνταρ mini-usb θύρα και όχι customia. Δοκίμασα και τους 3 cartomizer που είχε μέσα το πακέτο και δουλεύουν μια χαρά. Το ίδιο και οι δύο μπαταρίες. Η θήκη χρήσιμη αλλά και ΤΕΡΑΣΤΙΑ, με δυσκολία χωράει ακόμα και σε μεγάλη τσέπη από μπουφάν!

Πάμε τώρα σε μερικές απορίες...

1. Στο site της nobacco έχει carto me 1.6 ohm και με 2.0 ohm. Είναι και τα δύο συμβατά με τη συσκευή μου και αν ναι ποιό θα πρέπει να προτιμήσω και γιατί;
2. Σκέφτομαι να πάρω έναν ατμοποιητή με αμπούλα που να ταιριάζει στις μπαταρίες του giant ώστε να μπορώ να δοκιμάζω πιο εύκολα υγρά χωρίς να "βρωμίζω" τον κάρτο με κάτι που τελικά δε θα μου αρέσει. Υπάρχει κάποιος συμβατός στο site της nobacco?

Για τα υγρά που δοκίμασα (και δε μου άρεσαν) θα γράψω στο σχετικό thread...

Καλημέρα!

1. Ναι είναι συμβατά και τα δύο αλλά Να προτιμήσεις τον 1.6 ohm

2. Μπορείς να πάρεις έναν ατμοποιητή τύπου ego σαν αυτόν http://www.nobacco.gr/product/643/atomizer-egot-tank


Για το Giant 2.0ohm μου είπαν από την Nobacco οτι δεν κάνει ο 1.6ohm για το GIANT

 :confused1:

Αποσυνδεδεμένος kouladi

  • *
  • 50
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #552 στις: Ιανουαρίου 07, 2012, 15:48 »
εγω εχω 3 ατμο καινουργιους στο set. o πρωτος σιγουρα ειναι  dual coil(πολυ χτυπημα) οι αλλοι δυο ουτε μυρωδια απο dual coil ,τους πηγα πισω(παλαιο φαληρο) αλλα φυσικα ο πωλητης μου ειπε οτι ειναι μια χαρα.....''τυχαινουν αυτα''.....εγω ομως πληρωσα για dual coil και οχι για τυπου  dual coil. :thumpdown: :thumpdown: :thumpdown: :thumpdown: :thumpdown:

Αποσυνδεδεμένος ΚΩΣΤΑΣ Η2Ο

  • **
  • 355
  • Φύλο: Άντρας
    • KostasSpear
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #553 στις: Ιανουαρίου 07, 2012, 16:18 »
Για το Giant 2.0ohm μου είπαν από την Nobacco οτι δεν κάνει ο 1.6ohm για το GIANT

Στο είπανε γιατί δεν το συστήνουν τον 1.6 για το Passthrough.

Αποσυνδεδεμένος urahara

  • *****
  • 3234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #554 στις: Ιανουαρίου 07, 2012, 19:40 »
Να ρωτησω και εγω κατι για τον γιγαντα που τον αγορασα το μεσημερι για εναν φιλο.
Γεμισαμε το 1ο καρτο κατα τις 3 το μεσημερι (φουλ, αρχισε να σταει απο κατω και επαιξε και αρκετο φυσιγμα μετα για να σταματησει να σταει..) Κατα τις 5 εβγαλε καμμενο και ηθελε παλι γεμισμα...

Ποσο πια ατμισε ο φιλος μου σε 2 ωρες ωστε να αδειασει..? Ατμιζε λιγοτερο απο εμενα (που εκανα τον οδυσσεα) και εκανε και καποια στριφτα στο ενδιαμεσο.Μου φανηκε τρελο να ατμιστηκαν 3,5ml ετσι. Πριν απο λιγο το γεμισε και 3η φορα γιατι ειχε πεσει πολυ η αποδοση σε ατμο και χτυπημα (το δοκιμασα και το ειδα και εγω). Τι γινεται? Τοσο πολυ πινει το υγρο ο γιγαντας ή στο φυσιμα απο πανω βγαζαμε το μισο υγρο?

Απο καρτομιζερ εχω εμπειρια μονο Μ&Μ και στο φυσιγμα στο τελος εβγαινε ελαχιστο, εδω φυσουσαμε για ωρα μεχρι να σταματησει... Μηπως φταιει το καρτο ή φταιμε εμεις?

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1102364 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 176677 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 515 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 351 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 22312 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 285271 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 209536 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 68687 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 315612 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 15598 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 126849 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 95246 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem