vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

481 επισκέπτες, 8 χρήστες
Sergios, I.P, Buliwyf, goran, paiktaras, Jorge, tibolaso, ΨΗΛΟΣ

Twitter

Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)

Αποσυνδεδεμένος CAPTAINATMOS

  • *
  • 49
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #375 στις: Δεκεμβρίου 08, 2011, 23:26 »
δε ξέρω αν είναι το κατάλληλο θέμα αλλά σήμερα πήρα και εγώ το γίγαντα !!! ομολογώ ότι με 18αρα νικοτίνη στις πρώτες τζούρες δάκρυσα καταπληκτικός έστρωσε μετά από λίγο και ο ατμό και βγάζει ντουμάνια πλέον το black cherry δε με ενθουσίασε τόσο, αλλά το golden margy είναι σούπερ σίγουρα με καλύπτει απόλυτα .όλα είναι όπως τα είπαν τα παιδιά λίγο σκάσιμο κάνει ο άτμο αλλά τίποτα το ενοχλητικό από διαρροές μόνο στο πρώτο γέμισμα μια σταγόνα στη μπαταρία μετά τίποτα απολύτως

μια ερώτηση μόνο το φορτίζω από το pass και εδώ και 2 ώρες το λαμπάκι είναι ακόμα κόκκινο αλλά πολύ αμυδρό ενώ στη αρχή ήταν έντονο είναι φυσιολογικό αυτό ? όταν φορτίσει θα σβήσει ή θα γίνει πράσινο ?

Θα σβησει μολις φορτισει εμενα παντως σε 2 ωρες φορτιζει στο passthroygh σε οπιον δεν φορτιζει μαλλον υπαρχει προβλημα και να εποικηνωνηση με την nobacco

Αποσυνδεδεμένος Arf

  • *
  • 25
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #376 στις: Δεκεμβρίου 09, 2011, 00:23 »
Captainatmos δηλαδή σε έσένα το κόκκινο led σβήνει όταν είναι πολλές ώρες στο passthrough? Γιατί εμένα καμία από τις 2 μπαταρίες δε σβήνει, αλλά μετά από κάποιες ώρες τις τσεκάρω με τον 220V φορτιστή και δείχνουν γεμάτες

Αποσυνδεδεμένος CAPTAINATMOS

  • *
  • 49
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #377 στις: Δεκεμβρίου 09, 2011, 01:04 »
Captainatmos δηλαδή σε έσένα το κόκκινο led σβήνει όταν είναι πολλές ώρες στο passthrough? Γιατί εμένα καμία από τις 2 μπαταρίες δε σβήνει, αλλά μετά από κάποιες ώρες τις τσεκάρω με τον 220V φορτιστή και δείχνουν γεμάτες

ναι και οι 2 μολισ γεμισουν σβηνει το κοκκινο φωτακι μπροστα τισ βαζω στον φωρτιστη για να τισ τσεκαρω και το φωτακι αναβει πρασινο πραγμα που σημαινει οτι ειναι φορτισμενες

Αποσυνδεδεμένος Dio13

  • ***
  • 781
  • Φύλο: Άντρας
  • ProVari V1 - DD + A2 ss = \m/ Heavy Rock \m/
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #378 στις: Δεκεμβρίου 09, 2011, 07:42 »
το κοκκινο λεντακι δεν σβηνει εκτος κ αν το δικο μου ειναι κολλημενο κ δεν σβηνει σε καμια μπαταρια και μιλαμε για ολη μερα, απ την αλλη ομως οταν βαζεις φορτιστη δειχνει τις μπαταριες καργαρισμενες απο φορτιση !!!

Αποσυνδεδεμένος Arf

  • *
  • 25
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #379 στις: Δεκεμβρίου 09, 2011, 08:34 »
χμμμ άρα κάτι γίνεται εδώ...άραγε ποιά είναι η σωστή συμπεριφορά της μπαταρίας? Να σβήνει το led ή όχι?

Αποσυνδεδεμένος Dio13

  • ***
  • 781
  • Φύλο: Άντρας
  • ProVari V1 - DD + A2 ss = \m/ Heavy Rock \m/
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #380 στις: Δεκεμβρίου 09, 2011, 08:44 »
ειχα κ ακομη εχω την εντυπωση πως το λεγομενο πασ θρου ηταν μια γεφυρα ωστε να μη χρησιμοποιειτε η μπαταρια και να παιρνεις ρευμα μονο μεσω του usb,,,, αλλα μαλλον κανω λαθος μιας και η μπαταρια προφανως φορτιζεται μιας και επειτα απο πολλες ωρες λειτουργιας μεσω usb σε οχι και τοσο φορτισμενη μπαταρια η ενδειξη επειτα απο καρφωμα της στον φορτιστη εδειξε φορτισμενη (πρασινο λεντακι), οποτε?....

Αποσυνδεδεμένος kapasos

  • 4
  • Φύλο: Άντρας
    • site πολιτιστικού συλλογου Αηδονίων Ανδρου
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #381 στις: Δεκεμβρίου 09, 2011, 08:46 »
Καλημέρα, εχω μία μπαταρία giant και δεν έχω φορτιστή αλλά μόνο pass through.
Μπορώ να ομολογήσω λοιπόν ότι όταν φορτίζω την μπαταρία (από το pass through) μετά από λίγο σβήνει το κόκκινο φωτάκι και σε εμένα.

Αποσυνδεδεμένος pineza

  • **
  • 135
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #382 στις: Δεκεμβρίου 09, 2011, 12:39 »
σε εμενα παλι οχι εμενα πέφτει η ένταση απο το λαμπακι
οποτε μην ψαχνετε να βρειτε ακρη με τα κινεζικα...
το θεμα ειναι να δουλεύουν σωστα τωρα λαμπακια κλπ προσωπικα δεν με ενδιαφερουν

Συγχώνευση μηνυμάτων: Δεκεμβρίου 09, 2011, 15:20
ειχα κ ακομη εχω την εντυπωση πως το λεγομενο πασ θρου ηταν μια γεφυρα ωστε να μη χρησιμοποιειτε η μπαταρια και να παιρνεις ρευμα μονο μεσω του usb,,,, αλλα μαλλον κανω λαθος μιας και η μπαταρια προφανως φορτιζεται μιας και επειτα απο πολλες ωρες λειτουργιας μεσω usb σε οχι και τοσο φορτισμενη μπαταρια η ενδειξη επειτα απο καρφωμα της στον φορτιστη εδειξε φορτισμενη (πρασινο λεντακι), οποτε?....

dio ειναι οπως σε ολες τις συσκευες που τις χρησιμοποιουμε κατα την διαρκεια φορτισης κινητα,mp3 κλπ
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 09, 2011, 15:20 από zalaros »

Αποσυνδεδεμένος elenkw

  • *
  • 34
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Το παχουλό μου Blog
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #383 στις: Δεκεμβρίου 09, 2011, 12:43 »
Απ' ότι έχει αποδειχθεί το pass through λειτουργεί και σαν φορτιστής άρα όταν το λαμπάκι ανάβει σημαίνει ότι εκείνη την στιγμή φορτίζει. Λογικά λοιπόν μόλις η φόρτιση ολοκληρωθεί, σβήνει. Έτσι εχω εξηγήσει την συμπεριφορά του δικού μου  ;)

Αποσυνδεδεμένος G

  • **
  • 394
  • Φύλο: Άντρας
  • GG Extremist
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #384 στις: Δεκεμβρίου 09, 2011, 13:34 »
Μια γρήγορη ερωτησούλα..οι μπαταρίες του Giant είναι αν κατάλαβα καλά 510 σπείρωμα ....ε? Οπότε πάνε μια χαρά με ένα eGo-T atomizer ...ε?

Η λέω μπούρδες?

ΕDIT: ..και οι passthough και οι απλές πάντα...το ίδιο είναι άλλωστε με άλλη χωριτικότητα και το passthrough.
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 09, 2011, 13:40 από G »

Αποσυνδεδεμένος Νικος

  • ****
  • 1124
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #385 στις: Δεκεμβρίου 09, 2011, 13:50 »
Σωστα

Αποσυνδεδεμένος kmiglis

  • **
  • 129
  • Φύλο: Άντρας
  • ατμίζω και πετώ!
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #386 στις: Δεκεμβρίου 09, 2011, 23:31 »
εχει ξαναγραφτει αλλα να το γραψω παλι,
αμα βαλουμε 1.6 ω lr καρτο με το πρασινο σακουλακι και οχι 2ω τοτε θα παρουμε πολυ ατμο πολυ χτυπημα και γευση ασυγκριτα με οποιοδηποτε ατμο-τανκοειδες συστημα!
απλα οι 1.6ω εχουν λιγο λιγοτερη αντοχη.
τα ιδια ειχα παθει και εγω και με ξυπνησαν οι συνατμιστες του φορουμ.
 παρεπιπτοντως δοκιμασα ενα dual coil 2.4ω απλα στην μπαταρια του γιγαντα και ηταν εξισου ικανοποιητικο χωρις βρασιματα και σκασιματα ομως, κατι μου λεει οτι θα παει 20 ημερες διαρκεια..ειδωμεν..

Αποσυνδεδεμένος striker

  • **
  • 202
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #387 στις: Δεκεμβρίου 10, 2011, 15:35 »
Μια γρήγορη ερωτησούλα..οι μπαταρίες του Giant είναι αν κατάλαβα καλά 510 σπείρωμα ....ε? Οπότε πάνε μια χαρά με ένα eGo-T atomizer ...ε?

Η λέω μπούρδες?

ΕDIT: ..και οι passthough και οι απλές πάντα...το ίδιο είναι άλλωστε με άλλη χωριτικότητα και το passthrough.

Το εσωτερικο σπειρωμα ειναι 510, το εξωτερικο σπειρωμα ειναι ego οποτε παιρνει ολους τους ego ατμοποιητες!!!

Αποσυνδεδεμένος G

  • **
  • 394
  • Φύλο: Άντρας
  • GG Extremist
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #388 στις: Δεκεμβρίου 11, 2011, 13:54 »
μάλιστα thanks. απλά θέλω να πάρω giant αλλά και ένα ego-t atomizer με αμπούλα για να μπορώ ως νέος να αλλάζω εύκολα γεύσεις για δοκιμή. (μάλλον θα πέσω με την μία στα DIY υγρά..)

Αποσυνδεδεμένος reefdiver

  • **
  • 135
  • Φύλο: Άντρας
  • Τρία πουλάκια καθονταν....ΚΑΝΑΒΕΡΑΛ γωνία...
    • santorini rooms
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #389 στις: Δεκεμβρίου 11, 2011, 14:10 »
Απ' ότι έχει αποδειχθεί το pass through λειτουργεί και σαν φορτιστής άρα όταν το λαμπάκι ανάβει σημαίνει ότι εκείνη την στιγμή φορτίζει. Λογικά λοιπόν μόλις η φόρτιση ολοκληρωθεί, σβήνει. Έτσι εχω εξηγήσει την συμπεριφορά του δικού μου  ;)
same here.......... :thumpup:
  και ωραίο..αργό γεμισμα και καλό για την μπαταρία..........

Συγχώνευση μηνυμάτων: Δεκεμβρίου 11, 2011, 14:11
ΥΓ :  Και βεβαια το ιδιο καλώδιο, γεμίζει και την μπαταρία του Pad (playstation)   :wall: :)) :)) :)) :))

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1102540 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 176717 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 517 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 355 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 22321 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 285356 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 209554 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 68710 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 315711 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 15598 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 126886 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 95255 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem