vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

415 επισκέπτες, 4 χρήστες
lounik, Tem, Jorge, camber

Twitter

Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)

Αποσυνδεδεμένος pineza

  • **
  • 135
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #300 στις: Δεκεμβρίου 03, 2011, 19:01 »
Καλησπέρα σε όλους.
 
 Από χθες το απόγευμα παρόπλισα το want γιατί αυτήν την πλαστικίλα στα τσιγαρίσια υγρά δεν μπορούσα να την υποφέρω. Έβαλα λοιπόν σε λειτουργία τον ολοκαίνουργιο giant.

Αυτό που παρατήρησα πρώτο ήταν η γεύση. Επιτέλους ... ΓΕΥΣΗ! Με το want δεν μπορούσα να καταλάβω διαφορά ανάμεσα στα υγρά. Το δεύτερο ήταν η πολύ άνετη τζούρα του. Τόσο άνετη που με ξένισε μια και πριν το want κάπνιζα στριφτό. Όσο για τον παραγόμενο ατμό άστα ... πολύ ντουμάνι.
Το μόνο αρνητικό είναι ότι δεν έχω καλό χτύπημα. Πρέπει να πάρω τζούρα τουλάχιστον 5 δευτερολέπτων για να καταλάβω κάτι. Και να φανταστείτε ότι χρησιμοποιώ Torque 56 στα 24 mg.

Είναι που δεν έμαθα ακόμα να το χρησιμοποιώ ή μπορεί να φταίει κάτι άλλο?   
βασικα μην περιμενεις στην πρωτη τζουρα κ χτυπημα
τραβα μια ψιλη και μετα μια κανονικη
επισεις κατεβασε τον καπνο πιο αποτομα απο οτι εκανες σε ενα τσιγαρο
και με πιο ανοιχτο στομα αν δεν δεις διαφορα
μετα πας σε αλλη συσκευη θες κατι πιο "επαγγελματικο"
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 03, 2011, 19:08 από pineza »

Αποσυνδεδεμένος arispat

  • *
  • 83
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #301 στις: Δεκεμβρίου 03, 2011, 19:20 »
Για μενα ειναι αυτη τη στιγμη ο καλυτερος ετοιμος ατμοποιητης!!!
  ειδικα ο lr με καλη τροφοδοσια,σκοτωνει :fight_shot_bandana:

πολυ καλη γευση ,καλη αυτονομια,οχι διαροες,ευκολο γεμισμα.
συναγωνιζεται επαξια με τον Α2 !!!!

Αποσυνδεδεμένος zamc

  • ***
  • 558
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #302 στις: Δεκεμβρίου 03, 2011, 19:33 »
Εδώ και μερικές ώρες (απο τις 15:00) κάτοχος κι εγώ του Giant! Ολα καλα μέχρι στιγμής! Αυτή η παρατήρηση για την τζούρα (μια μικρή πρώτα και μετά η κανονική αν θές πολύ καλό χτύπημα), το παρατήρησα κι εγώ. Μπορώ να πώ πως μέχρι στιγμής μου φαίνεται καλό!!!

Να πώ κι ένα ευχαριστώ και στον Τάσο (με το μαγαζί του στη Θεσσαλονίκη) ο οποίος είναι ευγενικότατος και εξυπηρετικότατος. Και ο καφές του σκίζει!!!  ;D


Αποσυνδεδεμένος savvas74

  • *
  • 56
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #303 στις: Δεκεμβρίου 03, 2011, 19:59 »
βασικα μην περιμενεις στην πρωτη τζουρα κ χτυπημα
τραβα μια ψιλη και μετα μια κανονικη
επισεις κατεβασε τον καπνο πιο αποτομα απο οτι εκανες σε ενα τσιγαρο
και με πιο ανοιχτο στομα αν δεν δεις διαφορα
μετα πας σε αλλη συσκευη θες κατι πιο "επαγγελματικο"

Ευχαριστώ πολύ pineza.

Για να δούμε! Ίσως είναι νωρίς ακόμα για να κρίνω.

Αποσυνδεδεμένος kmiglis

  • **
  • 129
  • Φύλο: Άντρας
  • ατμίζω και πετώ!
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #304 στις: Δεκεμβρίου 03, 2011, 23:15 »
ρε παιδια διαβαζω την περιγραφη τζουρας και τελικα καταλαβα οτι δεν ειμαστε και τοσο διαφορετικοι στις συνηθειες.
μια μικρη και μετα την κανονικη.....με γεματη μπαταρια και φρεσκοποτισμενο καρτο....
τωρα περασα στα 5βολτ βεβαια και απο την πρωτη πεφτουνε σφαλιαρες....

Αποσυνδεδεμένος dimitris p

  • *
  • 7
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #305 στις: Δεκεμβρίου 04, 2011, 01:53 »
γεια σας παιδια... μια ερωτηση να κανω... τα υγρα ειναι αλλα παχυρευστα και αλλα πιο λιγο ρευστα? το ρωταω αυτο γιατι δοκιμαζω mystique υγρο και εχω την εντυπωση πως βγαζει πολυ ζεστη ο ατμο...για να καταλαβω τζουρα πρεπει να ρουφικσω 2 φορες... απο καπνο ομως ειναι οκ την πρωτη φορα αλλα δεν καταλαβενω το χτυπημα του...εχω και πολυ καταναλωση γενικα με ολα τα υγρα... τι παιζει?

Αποσυνδεδεμένος G

  • **
  • 394
  • Φύλο: Άντρας
  • GG Extremist
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #306 στις: Δεκεμβρίου 04, 2011, 09:23 »
Αν και διάβασα τις 6 από τις 21 σελίδες δεν έβγαλα κάποια άκρη στο ερώτημά μου οπότε θα ρωτήσω εδώ: Πρώτο μου set θα είναι το  Giant. Έπεισα την δικιά μου να το κάνουμε μαζί και θα κόψει και εκείνη το κάπνισμα οπότε πάμε για όλα τα αναλώσιμα σε διπλάσιες ποσότητες. Δεν θέλω τουλάχιστον αμέσως να πάρω δεύτερο set και άλλωστε πιστεύω ότι αν δω ότι το ξεκινάμε παίρνω και ένα διαφορετικό μοντέλο που να ταιριάζει με τα εξαρτήματα του giant. Ένα ego-t πχ ή ένα hybrid. Τέλος πάντων το θέμα είναι από αυτά που έχει μέσα το αρχικό κουτί του giant πιστεύετε ότι είναι κάτι άλλο απαραίτητο να πάρω μαζί του?
Θα χρησιμοποιούνται και τα δύο τσιγάρα οπότε μου μένει ένας ατμοποιητής στην άκρη. Οπότε εκεί είμαστε καλά δεδομένου ότι με 1 υγρό θα αρχίσω και όχι 15. Από μπαταρία εκτός εάν ψωφίσει τελείως 1 από τις 2 δεν χρειάζομαι άλλη αφού εγώ 10 ώρες την ημέρα περίπου είμαι μπροστά από ένα pc (passthrough).
Τι πιστεύετε ότι μπορεί να χρειαστώ για εκτός από αυτά...για αρχή?

Τέλος μια ψιλοofftopic ερώτηση με τι υγρό να το αρχίσω το giant (και παράλληλα το HT) από άποψης περιεκτικότητας νικοτίνης? Αυτή τη στιγμή καπνίζω βαριά πράγματα το τσιγάρο μου ήταν Winston κόκκινο σκληρό ενώ τώρα στον καπνό είμαι με malboro κόκκινο. Βλέπω οι περισσότεροι ξεκινάνε με 16άρι αν έχω καταλάβει σωστά...?

Αποσυνδεδεμένος Dio13

  • ***
  • 781
  • Φύλο: Άντρας
  • ProVari V1 - DD + A2 ss = \m/ Heavy Rock \m/
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #307 στις: Δεκεμβρίου 04, 2011, 09:30 »
Καλημερα φιλε!
κατα την αποψη μου το Giant ειναι η καλυτερη αρχη, κομη και ναι, για τους δυο σας μιας κ μες τη συσκευασια εχετε οτι απαιτειτε για να κανετε χρηση κ οι δυο, ετσι για αρχη βγαινει κ πιο οικονομικο!!!

το μονο θεμα θα ειναι οταν ΔΕΝ θα εισαστε μαζι οτι καποιος θα πρεπει να εχει διαθεσιμο τον φορτιστη για να γεμισει τη μπαταρια του!

βεβαια στη δουλεια 'η στο σπιτι αν εισαι μπορστα σε υπολογιστη, μπορεις να κανεις χρηση του πας θρου που εχει ο γιγαντας κ ετσι να μη κανεις χρηση, η καλυτερα να μην επιβαρυνεις τη μπαταρια σου,,,,, κ αν μετα θελετε παιρνετε κ αλλο ενα σετ ειτε το ιδιο ειτε διαφορετικο, αναλογου γουστου!

οσο για τα υγρα δεν θα προτεινω μιας κ ειναι εντελως υποκειμενικο το τι αρεσει στον καθενα, αν κ εμενα αυτα που μου συστησε ο δικος μου πωλητης ειναι στο συρταρι για να χαριστουν στη συναντηση της δευτερας !!!!!!

σ αυτο το τομεα θελοντας κ μη θα παιξεις μεχρι να βρεις τι σου τιαριαζει, καλα ατμισματα κ στους δυο λοιπον !!!

Αποσυνδεδεμένος reefdiver

  • **
  • 135
  • Φύλο: Άντρας
  • Τρία πουλάκια καθονταν....ΚΑΝΑΒΕΡΑΛ γωνία...
    • santorini rooms
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #308 στις: Δεκεμβρίου 04, 2011, 09:53 »
Αν κανεις ηλεκτρονικη παραγγελία, μαζι με το Giant παρε και ενα βαρυ υγρο απο Nobacco , πχ. RY3

Αν μενεις κοντα στον Αγ.Δημητριο, να πας απο Alter-smoking να παρεις ενα υγρο της HALO : TRIBACO

Καλά ντουμανια να έχετε.   :)) ;D :))

Αποσυνδεδεμένος G

  • **
  • 394
  • Φύλο: Άντρας
  • GG Extremist
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #309 στις: Δεκεμβρίου 04, 2011, 10:09 »
reef thanks για τις προτάσεις έχω γράψει ότι μένω Κορωπί (κοίτα κάτω από avatar) και εξού και άνοιξα νέο thread που λέω ότι ψάχνω ποιά καταστήματα είναι γύρω μου ( http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,4562 ).
Αλλά αν αξίζει πάω και Αγ.Δημήτριο άνετα.
Θα έχω υπόψη μου τα δύο υγρά που είπες αλλά από το λίγο χρόνο που έχω αφιερώσει στο subforum των υγρών ξεχώρισα το HALO : FREEDOM που όλοι μόνο τα καλύτερα λένε.
Το βασικό μου θέμα δεν είναι λοιπόν ποιό υγρό αλλά σε τι ποσότητα νικοτήνης να το ξεκινήσω? 16 ή παραπάνω? Όπως επίσης έχω πει σκοπός είναι να κόψω τελείως το τσιγάρο οπότε σιγά σιγά θα αρχίσω να ρίχνω και τα επίπεδα απλά δεν θέλω να έχω απότομη αλλαγή και να γυρίσω στο ΚΤ.

Οπότε να κάνω λίγο πιο ξεκάθαρη την βασική μου ερώτηση: Τι περιεκτικότητα νικοτίνης θα προτείνατε σε έναν νέο ατμιστή που έρχεται από βαριά τσιγάρα/καπνό?

To Staff Note: Αν θεωρείται άξιο να γίνει split κανένα πρόβλημα συγνώμη για τον εκτροχειασμό.

Αποσυνδεδεμένος Dio13

  • ***
  • 781
  • Φύλο: Άντρας
  • ProVari V1 - DD + A2 ss = \m/ Heavy Rock \m/
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #310 στις: Δεκεμβρίου 04, 2011, 10:14 »
ειναι καλυτερο ν ανταλλασεις τετοιου ειδους πληροφοριες μεσω προσωπικων μυνηματων ωστε να μη χαλαει το θεμα ;)

Αποσυνδεδεμένος reefdiver

  • **
  • 135
  • Φύλο: Άντρας
  • Τρία πουλάκια καθονταν....ΚΑΝΑΒΕΡΑΛ γωνία...
    • santorini rooms
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #311 στις: Δεκεμβρίου 04, 2011, 10:24 »
reef thanks για τις προτάσεις έχω γράψει ότι μένω Κορωπί (κοίτα κάτω από avatar) και εξού και άνοιξα νέο thread που λέω ότι ψάχνω ποιά καταστήματα είναι γύρω μου ( http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,4562 ).
Αλλά αν αξίζει πάω και Αγ.Δημήτριο άνετα.
Θα έχω υπόψη μου τα δύο υγρά που είπες αλλά από το λίγο χρόνο που έχω αφιερώσει στο subforum των υγρών ξεχώρισα το HALO : FREEDOM που όλοι μόνο τα καλύτερα λένε.
Το βασικό μου θέμα δεν είναι λοιπόν ποιό υγρό αλλά σε τι ποσότητα νικοτήνης να το ξεκινήσω? 16 ή παραπάνω? Όπως επίσης έχω πει σκοπός είναι να κόψω τελείως το τσιγάρο οπότε σιγά σιγά θα αρχίσω να ρίχνω και τα επίπεδα απλά δεν θέλω να έχω απότομη αλλαγή και να γυρίσω στο ΚΤ.

Οπότε να κάνω λίγο πιο ξεκάθαρη την βασική μου ερώτηση: Τι περιεκτικότητα νικοτίνης θα προτείνατε σε έναν νέο ατμιστή που έρχεται από βαριά τσιγάρα/καπνό?

To Staff Note: Αν θεωρείται άξιο να γίνει split κανένα πρόβλημα συγνώμη για τον εκτροχειασμό.
στο site της Nobacco θα βρεις ενα φαρμακειο και αλλα δυο καταστήματα πωλησης στο Κορωπι.

Εγω δουλευω στο αεροδρόμιο ,διπλα, και κανω παραγγελίες υγρων ατμισης απο alter smoking. (με βολευει γιατι μου τα στελνει με την ACS ,η οποια εχει αντιπροσωπο στο ισόγειο του κτιρίου που δουλευω.)

ξεκινα με 18 ή 16 mg.

εγω μετα απο εναν μηνα,επεσα στα 12mg και ηδη εχω παραγγείλει 6mg ............
αν δεν μου κανει, θα το ανακατεψω με ενα πιο βαρυ ,να ερθω στα ισα μου  :)

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #312 στις: Δεκεμβρίου 04, 2011, 10:27 »
@ G

Καλή σου  μέρα,  :)

Κάνεις καλή αρχή με τον Giant κ είμαι σίγουρη οτι δεν θα απογοητευτείς!!!  :yes:

Ξεκίνησε με 16 mg κ πιστεύω οτι θα σε καλύψει μάλλον ναι? Δοκίμασε απο μαγαζί τις τσιγαρίσιες γεύσεις δλδ που θα είναι αρκετά κοντά στο τσιγάρο.
Σου προτείνω το tobbaco απο Νobbaco  απλά αν έχεις την δυνατότητα να πας στο μαγαζί τους? θα σου προτείνουν κ άλλες καλές τσιγαρίσιες γεύσεις.

Καλά ατμίσματα!!!!!  :)

Αποσυνδεδεμένος makhs

  • *
  • 30
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #313 στις: Δεκεμβρίου 04, 2011, 10:46 »
Καλημερα κ απο μενα παιδια.
Αυριο περιμενω κ εγω τον γιγαντα. Τον παρηγγειλα με υγρο tobacco στα 16mg ακολουθωντας την συμβουλη της dark angel.
Θα σας πω εντυπωσεις αυριο, ελπιζω να καταφερω να το κοψω το ρημαδι το κανονικο..

Αποσυνδεδεμένος Dio13

  • ***
  • 781
  • Φύλο: Άντρας
  • ProVari V1 - DD + A2 ss = \m/ Heavy Rock \m/
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #314 στις: Δεκεμβρίου 04, 2011, 10:49 »
Γιγαντας φιλε μου !!! καλη αρχη κ οσο γι αυτο που λες οτι "ελπιζεις να το κοψεις" ελπιζω να πεις "μακαρι να μην ειχα καπνισει ποτε" δεν συγκρινεται το ατμισμα με το καπνισμα κ ειναι αποψη πολλων εδω μεσα !!!
καλα ατμισματα με το για μενα καλυτερο εργαλειο για αρχη !!!

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1102334 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 176667 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 515 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 351 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 22312 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 285258 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 209536 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 68680 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 315601 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 15598 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 126844 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 95243 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem