vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

333 επισκέπτες, 3 χρήστες
manoslykos, ZoeM, Jorge

Twitter

Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)

Αποσυνδεδεμένος manoscello

  • *
  • 46
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #285 στις: Δεκεμβρίου 02, 2011, 20:48 »
Τουλαχιστον ξεκαθαρισαμε τι γινεται καπως, γιατι καποιοι ελεγαν πως δεν ειχαν κανενα προβλημα με τα 1,6 Ω.

Αποσυνδεδεμένος zamc

  • ***
  • 558
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #286 στις: Δεκεμβρίου 02, 2011, 21:32 »

Αυτό ξεκαθαρίστηκε νομίζω! Οπότε απλά χρειαζόμαστε νέου τύπου μπαταρίες και παίζουν όλα!  Τώρα αυτό που μένει ειναι αν υπάρχει κανένας τρόπος να καταλάβεις αν είναι νέου τύπου ή όχι αυτές που θα ψωνίσεις!!!

Αποσυνδεδεμένος gioupi

  • ***
  • 709
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #287 στις: Δεκεμβρίου 02, 2011, 22:02 »
Ρε παιδια τι παλιου και νεου τυπου μπαταριες και τριχες καραφλες. 900mah, 3,7V, Lion μπαταρια ειναι.
Και δουλευει τους 510D lr, 1,6Ω μια χαρα, αλλα και τους lr της nobacco. Το μονο που γινεται ειναι λιγο στρεσαρισμα της μπαταριας με επιπτωση στην αυτονομια και την συνολικη ζωη της.
Tρεις "παλαιου" τυπου :wall: εχω σας λεω και ολα μια χαρα. Ασε που τον 510D τον δοκιμασα στα 5v και ουτε τοτε καηκε. Καντε μια δοκιμη να πειστειτε. Ο 510 κανει 1,5$-2$ ιντερνετικα.

Συγχώνευση μηνυμάτων: Δεκεμβρίου 02, 2011, 22:37
Επισης και κατι αλλο, συμφωνα με αυτα που λετε ο ΤΙΤΑΝ δεν κανει για τις "παλαιου" τυπου ?
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 02, 2011, 22:37 από Vangos »

Αποσυνδεδεμένος manoscello

  • *
  • 46
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #288 στις: Δεκεμβρίου 02, 2011, 22:57 »
Δεν τα λεμε εμεις, η Nobacco τα λεει. Εγω giant μπαταριες δεν εχω παντως και δοκιμεςδεν μπορω να κανω, αλλα αφου ολα καλα, τοτε πασο!

Αποσυνδεδεμένος gioupi

  • ***
  • 709
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #289 στις: Δεκεμβρίου 02, 2011, 23:03 »
Eπεμεινα λιγο φιλτατε manoscello για να μην δημιουργηθουν λαθος εντυπωσεις στα μελη που ψαχνονται με το συγκεκριμενο θεμα. :)

Αποσυνδεδεμένος zamc

  • ***
  • 558
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #290 στις: Δεκεμβρίου 02, 2011, 23:29 »
Εγώ πάντως σ αυτο http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,3170.msg141958.html#msg141958 έκανα απλά αντιγραφή σε ότι μου έστειλε η Nobacco! Κι εγώ νέος είμαι δεν τα ξέρω γι αυτο το βάχω εδώ να το συζητήσουμε

Αποσυνδεδεμένος pineza

  • **
  • 135
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #291 στις: Δεκεμβρίου 02, 2011, 23:43 »
παντος η δικια μου μπαταρια της nobacco που ειναι pass σε πληρη φορτιση ειναι 4.2ν-3.3ν
επισεις εδω http://www.healthcabin.net/index.php?main_page=product_info&cPath=1082_1083&products_id=7813
Not compatible: atomizers/cartomizers with resistance 2.0ohm and below
For instance: All Joye LR atomizer,Dual coil 1.5ohm & 2.0ohm cartomizer,Triple coil 1.6ohm cartomizer
ο τυπος λεει πως δεν ειναι συμβατα τα καρτο κατο απο 2Ω βεβαια αυτη η μπαταρια δεν ειναι η original της nobacco απλα βγαζει την ιδια ταση
προφανως εχει κανει πατατα η nobacco και εχει βγαλει δυο παρτιδες με διαφορετικες τασεις
μια με 3.7ν και μια με 4.2ν

 :hmmm: :-\


Συγχώνευση μηνυμάτων: Δεκεμβρίου 02, 2011, 23:55
και τα 4 atmo που εχω της nobacco giant δεν ειναι κανενα κατω απο 2.2Ω το μεγαλυτερο ειναι 2.6-2.7 αν θυμαμαι καλα
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 02, 2011, 23:55 από Vrs5 »

Αποσυνδεδεμένος crimson_skorpio

  • *
  • 25
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #292 στις: Δεκεμβρίου 02, 2011, 23:56 »
Μολις τελειωσα το πειραμα με την μπαταρια giant παλαιου τυπου που εχω ενα μηνα τωρα.
Φορτισμενη πανω στο pass  4.22Volt
Δοκιμασα τον lr 1.6 ohm στις αρχες που αγορασα την μπαταρια και δεν τον δουλευε,αναβοσβηνε το λαμπακι 3φορες αν εχω προσεξει καλα που σημαινει οτι βλεπει βραχυκυλωμα.Την εχω πατησει ετσι με τους ακροδεκτες του πολυμετρου οταν μετραω,μου γλυστρανε και ακουμπανε οι πολοι μεταξυ τους.
Σε απλη ego δουλευε μια χαρα.Και τον χρησημοποιουσα μονο μ αυτην.
Διαβαζοντας τα παραπανω,εβαλα τον carto πανω στην giant και δουλευει μια χαρα τωρα...Κουφο?
Το μονο που με φοβιζει ειναι να τιναξει τα πεταλα η μπαταρια.

Αποσυνδεδεμένος Λιάκουρας

  • ***
  • 638
  • Φύλο: Άντρας
  • smoke no more. vape no more. είμ' ελεύθερος!
    • Παραδοσιακά Προϊόντα "Κάμπου Γεύσεις"
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #293 στις: Δεκεμβρίου 03, 2011, 00:31 »
προφανως εχει κανει πατατα η nobacco και εχει βγαλει δυο παρτιδες με διαφορετικες τασεις
μια με 3.7ν και μια με 4.2ν
Η τάση της μπαταρίας δεν είναι κάτι που σχεδιάζεται και αλλάζει έτσι απλά, σαν την αντίσταση του ατμοποιητή.
Συγκεκριμένοι τύποι στοιχείων μπαταρίας έχουν συγκεκριμένη τάση.
Λ.χ. οι μπαταρίες ιόντων λιθίου έχουν ονομαστική τάση 3.7V. Αυτή είναι η τάση στην οποία λειτουργούν κατά το 80% της εκφόρτισής τους, αν και βγάζουν μέγιστη τάση στην πλήρη φόρτιση τα 4.2V, και ελάχιστη τάση ανάλογα την εταιρία, από 2.5 έως 3.3V.
Όλες οι λιθίου - είτε οι 18650 των φακών, είτε αυτές στα ηλεκτρονικά τσιγάρα, είτε τα αρκούδια των δεκάδων kWh στα αυτοκίνητα αποδίδουν την ίδια τάση, τα ίδια βολτ.
Για να αλλάξεις τάση λειτουργίας, πρέπει (για ένα στοιχείο) να αλλάξεις χημεία (τύπο) μπαταρίας, ή να βάλεις περισσότερα στοιχεία στη σειρά.



ο τυπος λεει πως δεν ειναι συμβατα τα καρτο κατο απο 2Ω βεβαια αυτη η μπαταρια δεν ειναι η original της nobacco απλα βγαζει την ιδια ταση

Συμβατές είναι, από την άποψη πως μπορούν να κουμπωθούν τα πάσα, και αν πατήσεις το κουμπάκι θα δώσουν ρεύμα.
Προφανώς όμως, η μπαταρία είναι χαμηλότερης απόδοσης (και ποιότητας) και θα υπερθερμανθεί αν προσπαθήσει να δώσει το ρεύμα που τραβάνε οι ατμοποιητές χαμηλής αντίστασης.


Αποσυνδεδεμένος zamc

  • ***
  • 558
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #294 στις: Δεκεμβρίου 03, 2011, 00:42 »
Τώρα εγώ επειδή μπερδεύτηκα (!) να ξαναγυρίσω στην απλή χασή μου ερώτηση? Αν πάρω τo Giant θα μπορώ να χρησιμοποιήσω την μπαταρία του αυριο μεθευριο αν θέλω να πειραματιστώ και με ατμοποιητή π.χ ego-t? ή όχι, και θα μπορώ να χρησιμοποιώ και το pass με τον ατμοποιητή του Ego-t?

Αποσυνδεδεμένος crimson_skorpio

  • *
  • 25
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #295 στις: Δεκεμβρίου 03, 2011, 01:10 »
Μια χαρα παιζει ο ego-t στην μπαταρια του giant και με το pass.Γενικως θα εχεις πολλες επιλογες σε ατμο και καρτο.
Αλλα και σαν πακετο το giant το θεωρω καλη επιλογη .

Αποσυνδεδεμένος zamc

  • ***
  • 558
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #296 στις: Δεκεμβρίου 03, 2011, 01:27 »
Μια χαρα παιζει ο ego-t στην μπαταρια του giant και με το pass.Γενικως θα εχεις πολλες επιλογες σε ατμο και καρτο.
Αλλα και σαν πακετο το giant το θεωρω καλη επιλογη .

Κι εμένα καλή μου φαίνεται, αλλά πάντα είναι καλό να μπορείς να κάνεις και τα πειράματα - αλλαγές!!  ;)
Σ ευχαριστώ

Αποσυνδεδεμένος pineza

  • **
  • 135
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #297 στις: Δεκεμβρίου 03, 2011, 02:10 »
Προχθές είχα πάει απο τα κεντρικά και ρώτησα σχετικά με τους 1,6 και το passthrough. Μου απάντησαν οτι παίζει ρόλο η μπαταρία και βλέποντας τη δική μου μου είπαν οτι δεν έχει πρόβλημα να βάλω τους 1,6 και να χρησιμοποιώ το passthrough.
Μου έδειξαν και κάποια που θα είχε πρόβλημα, αλλά η αλήθεια είναι ότι εγώ δεν είδα κάποια διαφορά οπτικά.
Τη δική μου τη χρησιμοποιώ με passthrough και 1,6 ατμοποιητή 5-6 ώρες min την ημέρα εδώ και 11 μέρες και δεν έχω κανένα πρόβλημα.
Σε δική μου μέτρηση με πολύμετρο βέβαια η μπαταρία πλήρως φορτισμένη δίνει 3,71V και συνδεδεμένη στο passthrough 3,73 max.
Ίσως σε αυτό να οφείλεται ότι πλέον δεν καίει τους 1,6. Με τους 2 Ω βέβαια δίνει ψόφιο αποτέλεσμα κατά τη γνώμη και τις απαιτήσεις μου.
Οι μετρήσεις μου με κάθε επιφύλαξη αν και τις έχω κάνει 3 φορές συνολικά.

φιλε Λιακουρα δεν ειμαι ειδικος περι μπαταριων απλα εγω εκανα μια παρατηρηση στα λεγομενα της nobacco που μας ειπε ο iceberg
οποτε και οι "ποιοτικες" τις nobacco εχουν προβλημα

Αποσυνδεδεμένος sebastian

  • **
  • 168
  • Φύλο: Άντρας
  • ΓΝΩΡΙΖΟΝΤΑΣ ΤΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΑΓΑΠΗΣΑ ΤΑ ΖΩΑ
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #298 στις: Δεκεμβρίου 03, 2011, 10:52 »
καλημέρα
έχοντας το 10(περίπου) μέρες στα χέρια μου(είμαι ακόμα με το 1ο carto),οι πρώτες εντυπώσεις μου είναι καλές (είχα το ego-t)
η μπαταρία μου κρατάει αρκετά,δοκίμασα και φόρτιση μέσω usb και εκεί όλα καλά
το γέμισμα θεωρώ λίγο ``παίδεμα`` αλλά πιστεύω ότι είναι η συνήθεια από το προηγούμενο η.τ.
το μόνο που μπορώ να θεωρήσω αρνητικό (όσο μπορώ να το πω αυτό λόγω του χρόνου που το έχω)
είναι ότι δεν έχει το αναμενόμενω ``ντουμάνι`` για μένα.

Υ.Γ. με το ego είχα βάλει το w πάνω,εκεί να δεις ``ντουμάνι``

ευχαριστώ

Αποσυνδεδεμένος savvas74

  • *
  • 56
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #299 στις: Δεκεμβρίου 03, 2011, 14:40 »
Καλησπέρα σε όλους.
 
 Από χθες το απόγευμα παρόπλισα το want γιατί αυτήν την πλαστικίλα στα τσιγαρίσια υγρά δεν μπορούσα να την υποφέρω. Έβαλα λοιπόν σε λειτουργία τον ολοκαίνουργιο giant.

Αυτό που παρατήρησα πρώτο ήταν η γεύση. Επιτέλους ... ΓΕΥΣΗ! Με το want δεν μπορούσα να καταλάβω διαφορά ανάμεσα στα υγρά. Το δεύτερο ήταν η πολύ άνετη τζούρα του. Τόσο άνετη που με ξένισε μια και πριν το want κάπνιζα στριφτό. Όσο για τον παραγόμενο ατμό άστα ... πολύ ντουμάνι.
Το μόνο αρνητικό είναι ότι δεν έχω καλό χτύπημα. Πρέπει να πάρω τζούρα τουλάχιστον 5 δευτερολέπτων για να καταλάβω κάτι. Και να φανταστείτε ότι χρησιμοποιώ Torque 56 στα 24 mg.

Είναι που δεν έμαθα ακόμα να το χρησιμοποιώ ή μπορεί να φταίει κάτι άλλο?   

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1102147 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 176626 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 510 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 350 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 22292 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 285190 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 209524 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 68654 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 315545 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 15581 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 126821 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 95223 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem