vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

412 επισκέπτες, 3 χρήστες
Tem, Jorge, camber

Twitter

Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)

Αποσυνδεδεμένος foxergr

  • *
  • 50
  • Φύλο: Άντρας
  • Όλα, είναι ατμός....
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #195 στις: Νοεμβρίου 03, 2011, 13:06 »
μαρία όταν αφήνεις το κουμπί σβήνει σταδιακά μετά απο λίγα δέκατα του δευτερολέπτου κανονικά.

αν εσένα κολλάει και μένει ανοικτό τότε έχεις πρόβλημα...

Αποσυνδεδεμένος maraki_17

  • *
  • 7
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #196 στις: Νοεμβρίου 03, 2011, 13:26 »
οκ θα τηλ στη nobacco. Ευχαριστω πολυ ολουσ σας!!

Αποσυνδεδεμένος ΝΕΚΤΑΡΙΟΣ

  • *
  • 34
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #197 στις: Νοεμβρίου 05, 2011, 12:03 »
μόλις σήμερα το πρωί αγόρασα το γίγαντα μαζί με μια αμπούλα και ένα κάλυμα του want και εφαρμόζει τέλεια στην μπαταρία. με μια γρήγορη δοκιμή που του έκανα ο γίγαντας παράγει πλουσιότερο και με μεγαλύτερο χτύπημα ατμό από ότι με το καρτο του. και θα ήθελα αν μπορεί κάποιος να μου πει αν η μπαταρία φορτίζει και όταν είναι κλειδωμένη ή όχι.(μου λύθηκε η απορία με την μπαταριά)

τώρα εκτός από το απόλυτο καρτο γίνετε και το απόλυτο τανκ με την προσθήκη του want

« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 07, 2011, 00:30 από ΝΕΚΤΑΡΙΟΣ »

Αποσυνδεδεμένος jeke04

  • *****
  • 976
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιάννης
    • www.seatclub.gr/forum
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #198 στις: Νοεμβρίου 05, 2011, 16:37 »
Φορτίζει και κλειδωμένη και ξεκλείδωτη, ακόμα και με το πασθρου. ;)

Αποσυνδεδεμένος Pstelios

  • **
  • 222
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #199 στις: Νοεμβρίου 07, 2011, 15:23 »
Πήρα κι εγώ την αμπούλα του want, και ενώ ευχαριστιόμουν πλούσιο άτμισμα μου ήρθε μια σταγόνα στο στόμα και έπαθα σοκ, οπότε παραμένω στο giant όπως είναι........
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 07, 2011, 19:21 από Atmos »

Αποσυνδεδεμένος kmiglis

  • **
  • 129
  • Φύλο: Άντρας
  • ατμίζω και πετώ!
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #200 στις: Νοεμβρίου 08, 2011, 02:04 »
εχω δοκιμασει οτιδηποτε τανκοειδες κυκλοφορει στην μπαταρια του γιγαντα και εχω αποφασισει οτι το μαμα καρτο ειναι μακραν το καλυτερο σε ολους τους τομεις αρκει να ξερεις να το χρησημοποιεις..
ετσι λοιπον εκοψα τις δοκιμες διοτι ολα τα τανκ δινουν μια αλοιωση μια πλαστικοτητα στη γευση μ[προυν ομως να δωσουν πιο πολυ ατμο!
με δυσκολευει να πιστεψω οτι to want γεφυρωσε το χασμα εε τις ελειψεις των προηγ τανκ συστηματων.
μακαρι ισως το δοκιμασω..

Αποσυνδεδεμένος Βασίλης

  • *****
  • 2116
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #201 στις: Νοεμβρίου 08, 2011, 02:16 »
 kmiglis μπορεις να περασεις απο εδω να μας συστηθεις
και να σε γνωρισουμε

http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,1888.0.html

Αποσυνδεδεμένος djscooby

  • *
  • 6
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #202 στις: Νοεμβρίου 08, 2011, 11:30 »
Καλημέρα παιδιά

Μετά από το review σας αποφάσισα να δοκιμάσω και εγώ το Giant και να κόψω το ρημάδι το κ.τ
Είμαι στην 2η ημέρα σήμερα χωρίς κ.τ αλλά οφείλω να ομολογήσω πώς ενώ έχω πάρει το 16άρι νικοτίνη υγρό της nobaco usa-mix, δεν με καλύπτει αρκετά και συχνά πυκνά μου έρχεται να ανάψω ένα τσιγάρο αν και δεν το έχω κάνει φυσικά..

Πριν έκανα 1 πακέτο Davidoff Classic για πάνω από 10 χρόνια , μπορεί κάποιος να με συμβουλέψει σχετικά με το τι υγρά να δοκιμάσω έτσι ώστε να έχω καλύτερη γεύση τσιγάρου?
Και επίσης μπορεί κάποιος να ξεκαθαρίσει πως ακριβώς καθαρίζουμε το κάρτο έτσι ώστε να μην υπάρξει φθορά και να βάλουμε νέο υγρό , έχω μπερδευτεί λίγο , το βράζουμε ? το κάνουμε πλύση με οινόπνευμα ?

Και μία τελευταία ερώτηση σαν νέος, διάβασα όλες τις σελίδες αλλά τελικά άκρη δεν έβγαλα σχετικά με το πότε αλλάζουμε το κάρτο ? κ πώς θα καταλάβω οτι χρειάζεται αλλαγή ?

Συγνώμη εκ των προτέρων εάν είμαι σε λάθος ποστ αλλά έχω χαθεί λίγο σαν νέος..

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας..

Αποσυνδεδεμένος parpen

  • ****
  • 1006
  • Φύλο: Άντρας
  • A-2 + PP by Craven.gr + VV +Rc_mizer by Sokin
    • Parpen's e-liquid calculator
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #203 στις: Νοεμβρίου 08, 2011, 11:40 »
Καλημέρα παιδιά

Μετά από το review σας αποφάσισα να δοκιμάσω και εγώ το Giant και να κόψω το ρημάδι το κ.τ
Είμαι στην 2η ημέρα σήμερα χωρίς κ.τ αλλά οφείλω να ομολογήσω πώς ενώ έχω πάρει το 16άρι νικοτίνη υγρό της nobaco usa-mix, δεν με καλύπτει αρκετά και συχνά πυκνά μου έρχεται να ανάψω ένα τσιγάρο αν και δεν το έχω κάνει φυσικά..

Πρόσεξε κάτι. Με το κανονικό τσιγάρο και λόγω των διαφόρων χημικών που έχει, η νικοτίνη φτάνει στον εγκέφαλο σε 7 δευτερόλεπτα. Με το Η.Τ δεν συμβαίνει αυτό. Υπολογίζεται πως ο χρόνος, είναι περίπου 15 λεπτά. Αυτός είναι και ο βασικός λόγος που (ειδικά στην αρχή) έχουμε το Η.Τ κυριολεκτικά πιπίλα στο στόμα μας. Μπορείς να δοκιμάσεις και με 24 mg/ml , αλλά εγώ το θεωρώ υπερβολή (βέβαια αρκετοί ατμίζουν στα 24 και ακόμη περισσότερο.

Παράθεση
Πριν έκανα 1 πακέτο Davidoff Classic για πάνω από 10 χρόνια , μπορεί κάποιος να με συμβουλέψει σχετικά με το τι υγρά να δοκιμάσω έτσι ώστε να έχω καλύτερη γεύση τσιγάρου?
Οι γεύσεις είναι απόλυτα υποκειμενικές, αλλά όλοι συμφωνούν πως με κανένα υγρό δεν μπορείς να πετύχεις γεύση κανονικού τσιγάρου, εφόσον άλλο ο ατμός και άλλο ο καπνός. Θα σε προέτρεπα (αφού κάνει το βήμα της μετάβασης) να φύγεις εντελώς από την λογική των καπνικών γεύσεων και να πας σε φρούτα (μήλο κλπ) ή και άλλες γεύσεις (βανίλιες, καραμέλες, καφέδες κλπ) ώστε να ξεφύγεις εντελώς από το Κ.Τ. Πίστεψέ με, δεν φαντάζεσαι πόση αηδία θα σου φέρνει το Κ.Τ μετά.

Παράθεση
Και επίσης μπορεί κάποιος να ξεκαθαρίσει πως ακριβώς καθαρίζουμε το κάρτο έτσι ώστε να μην υπάρξει φθορά και να βάλουμε νέο υγρό , έχω μπερδευτεί λίγο , το βράζουμε ? το κάνουμε πλύση με οινόπνευμα ?

Και μία τελευταία ερώτηση σαν νέος, διάβασα όλες τις σελίδες αλλά τελικά άκρη δεν έβγαλα σχετικά με το πότε αλλάζουμε το κάρτο ? κ πώς θα καταλάβω οτι χρειάζεται αλλαγή ?

Δεν έχω ασχοληθεί με τους Dual τόσο πολύ (ατμίζει η σύζυγος με τέτοιους) ώστε να σε βοηθήσω. Αλλά με 5,5 ευρώ και με 10 μέρες χρήσης, νομίζω πως το κόστος δεν είναι τέτοιο, ώστε να με κάνει να μπλέξω με καθαρισμούς κλπ.

[/quote]

Αποσυνδεδεμένος Geraki

  • ***
  • 977
  • Φύλο: Άντρας
  • Pico-Cloud-Doggy-Gotank
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #204 στις: Νοεμβρίου 08, 2011, 11:48 »
1.Αν δεν σου αρκούν τα 16mg/ml πήγαινε στα 24, κάτσε κάνα μήνα μέχρι να απεμπλακείς από το κ.τ
και μετά κανονίζεις αν θα μείνεις στα 24 ή θα κατέβεις.
Κοίτα στο πίνακα με τους προμηθευτές για να βρεις τέτοια υγρά.

2. Αν μπορείς πέρνα και από εδώ
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,1888.0.html
να σε γνωρίσουμε και να μας γνωρίσεις.

Αποσυνδεδεμένος djscooby

  • *
  • 6
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #205 στις: Νοεμβρίου 08, 2011, 12:49 »
Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας.

Θα δοκιμάσω μάλον και τα 24άρια για αρχή μέχρι να απαλαγώ απο την επιθυμία να κάνω κ.τ. και μετά θα πάω σε άλλες γεύσεις..
Δηλαδή κάρτο απο ότι κατάλαβα αλλαγή κάθε 10 ημέρες και όχι καθάρισμα και επαναχρησιμοποίηση ? Σωστά ?

Υγρό περίπου τι κόστος σας βγαίνει το μήνα ?

Αποσυνδεδεμένος navy

  • ***
  • 530
  • Φύλο: Άντρας
  • PROVARI V2.5+GGTS+ΟΔΥΣΣΕΑΣ-ΙΑΤΤΥ-ΠΗΝΕΛΟΠΗ-SKYLINE
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #206 στις: Νοεμβρίου 08, 2011, 12:58 »
Δηλαδή κάρτο απο ότι κατάλαβα αλλαγή κάθε 10 ημέρες και όχι καθάρισμα και επαναχρησιμοποίηση ? Σωστά ?

Υγρό περίπου τι κόστος σας βγαίνει το μήνα ?
[/quote]


Καρτο αλλαγη καθε 15 ημερες το πολυ! Κοστος υγρων δεν μπορει να σου πει κανεις με σιγουρια διοτι υπαρχουν πολυ παραγοντες που το επηρεαζουν!π.χ(Αν παιρνεις ετοιμα-Αν τα φτιαχνεις μονος σου-Ποσο θα ατμιζεις την ημερα κ.λ.π)

Αποσυνδεδεμένος Νικος

  • ****
  • 1124
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #207 στις: Νοεμβρίου 08, 2011, 14:09 »
Η διαρκεια του ατμοποιητη, εχει συναρτηση με το ποσο ατμιζουμε.
Αν τραβας ολη την ημερα και κανεις 5 γεμισματα ειναι λογικο να σου κρατησει λιγοτερο.
Για αυτο οταν λεμε για την διαρκεια,
καλο ειναι να μην αναφερομαστε σε χρονο,
αλλα σε ποσοτητα υγρων που εχουμε ατμισει.
 
:thumbup_move_3: :thumbup_move_3:

Αποσυνδεδεμένος djscooby

  • *
  • 6
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #208 στις: Νοεμβρίου 09, 2011, 10:11 »
Σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις σας, απλά ρώτησα γιατί μου είπε ο φαρμακοποιός που το προμηθεύτηκα πως μπορώ να  καπνίζω το ίδιο κάρτο 5 μήνες και οτι δεν θέλει αλλαγή και μου έκανε εντύπωση εκτός και εάν δέν έχει ιδέα (πολύ πιθανότερο)..

Επίσης χτές δοκίμασα να φορτίσω το Giant μέσω USB και μετά απο 8 ώρες ήταν ακόμη κόκκινο αλλά όχι τόσο έντονο το λεντ όπως όταν το έβαλα...  αλλά σήμερα δουλεύει κανονικά σαν να φόρτισε ..

Λέτε να έχει κάποιο πρόβλημα η μπαταρία ?

Σημ. Είχα αποσυνδέσει το κάρτο από την μπαταρία κατα την διάρκεια της φόρτισης.


Επίσης κάθε πόσα ml περίπου θέλει αλλαγή το κάρτο ?

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #209 στις: Νοεμβρίου 09, 2011, 10:21 »
Θα σου πω με σιγουρια εγω που εχω βρασει giant cartomizer δεν μπορεις να ατμιζεις για περισσοτερο απο το πολυ 4 εβδομαδες! Δλδ δυο εβδομαδες νεο κ μετα βρασμενο για αλλες δυο εβδομαδες!!! Κ αυτο που εγω λεω ειναι αρκετα σπανιο κ αναλογα σε τι ατμοποιητες θα πεσεις! Για πεντε μηνες ομως?  :o :o :o :o δεν γινεται!!!! Απλα δεν γινεται!

Το carto μετα απο 10 μερες αν δεν αποδιδει? απλα το πετας. Οσο για την μπαταρια που λες? δλδ το φορτισμα? εμενα μου κρατησε για 2 ωρες μονο κ ηταν ολα οκ κ πρασινο το φωτακι που δειχνε οτι ειναι ολα οκ!  Μαλλον ειχε κολησει στο κοκκινο φωτακι ναι? Αφου ατμιζεις ανετα? δειχνει οτι ειχε φορτισει.
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 09, 2011, 10:28 από DARK ANGEL »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1102211 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 176639 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 513 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 351 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 22293 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 285223 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 209529 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 68660 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 315577 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 15585 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 126831 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 95235 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem