vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

426 επισκέπτες, 6 χρήστες
camber, dimitrisd, manoslykos, Tem, pngtszs1976, bloodlessz

Twitter

Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #165 στις: Οκτωβρίου 24, 2011, 03:13 »
Σας ευχαριστω παιδια,
Τον δικο μου τον διελυσα
και ετσι δεν μπορω να δω τιποτε τωρα.
Αν μου παρουσιασει και αλλος προβλημα,
θα ακολουθησω τις οδηγιες σας.

Επισης, επειδη ειμαι νεος, μονο στο η/τ, θελω να μου πειτε ποιος αλλος ατμοποιητης δουλευει με τις μπαταριες μου.

Αυτό ρώτησέ το σε κάποιο άλλο θέμα, μιας κι εδώ είναι επίσημο review και αναφερόμαστε μόνο στο συγκεκριμένο μοντέλο της συγκεκριμένης εταιρίας.

Αποσυνδεδεμένος Νικος

  • ****
  • 1124
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #166 στις: Οκτωβρίου 24, 2011, 11:44 »
Αυτό ρώτησέ το σε κάποιο άλλο θέμα, μιας κι εδώ είναι επίσημο review και αναφερόμαστε μόνο στο συγκεκριμένο μοντέλο της συγκεκριμένης εταιρίας.

Συγνωμη, διεγραψε το.
Ειμαι ακομη νεος, μονο στο forum.
Ευχαριστω.

Αποσυνδεδεμένος larry70

  • *
  • 52
  • Φύλο: Άντρας
  • 23 ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΠΝΙΣΤΗΣ ΤΩΡΑ ΜΟΝΟ ΑΤΜΙΣΤΗΣ
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #167 στις: Οκτωβρίου 24, 2011, 11:47 »
Μπράβο στη Nobacco για την ανταπόκρισή της στο πρόβλημα που είχα με το φορτιστή και τις μπαταρίες του Giant  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος madmama

  • *
  • 68
  • Φύλο: Γυναίκα
  • η ζωη ειναι ωραια!!!
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #168 στις: Οκτωβρίου 24, 2011, 13:31 »
συνατμιστες παρακαλω χρειαζομαι βοηθεια...η μπαταρια μου του giant  την φορτιζω και δειχνει παντα αφορτιστη στην πριζα και στο passthrough ..επισης οταν την κουμπωνω στον ατμοποιητη αναβοσβηνει συνεχεια και την ξεβιδωνω ,την βιδωνω και γενικως παιδευομαι μεχρι να βρω το σημειο που δεν θα αναβοσβηνει και θα με αφηνει να ατμισω....για την τυχη μου τι να πω ανυπαρκτη αφου η εγγυηση μου εληξε μολις την παρασκευη ηταν η τελευταια μερα και το σαββατο μου αρχισε τα κολπα...οποιος ξερει τι μπορει να γινει ας με βοηθησει...ευχαριστω εκ των προτερων!!!!

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #169 στις: Οκτωβρίου 24, 2011, 16:27 »
Έτσι όπως το λες μοιάζει να μην κάνει καλή επαφή ο πόλος της μπαταρίας με τον ατμοποιητή. Ο πόλος στην μπαταρία είναι το μεσαίο στρογγυλό τμήμα στο βάθος, εκεί που βιδώνει με τον ατμοποιητή. Προσπάθησε σπρώχνοντάς το από το πλάι με κάτι μυτερό να τον ανασηκώσεις. Αν χρησιμοποιήσεις κάτι μεταλλικό, φρόντισε πρώτα να έχεις "κλείσει" την μπαταρία πατώντας 5 φορές συνεχόμενα το διακόπτη της.
Το ίδιο μπορεί να γίνει και στον ατμοποιητή. Ο πόλος του έχει μια τρυπίτσα στη μέση. Βάλε κάτι μυτερό μέσα και προσπάθησε να τον ανασηκώσεις ελαφρά προς τα πάνω.
Το ανασήκωμα που λέω πρέπει να είναι ελάχιστο και στις δύο περιπτώσεις ώστε να μην "ξηλωθεί" τελείως ο πόλος από τη θέση του.

Αν δεν πιάσει κι αυτό, πάρε τηλέφωνο στην Nobacco.

Η βλάβη είναι πιθανόν να προήλθε αν βιδώνεις πολύ σφιχτά την μπαταρία στον φορτιστή ή στον ατμοποιητή. Έτσι πατιέται ο πόλος και πάει προς τα μέσα με αποτέλεσμα να μη γίνεται σωστή επαφή.

Αποσυνδεδεμένος madmama

  • *
  • 68
  • Φύλο: Γυναίκα
  • η ζωη ειναι ωραια!!!
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #170 στις: Οκτωβρίου 25, 2011, 12:50 »
ευχαριστω πολυ για την απαντηση ATMOS..

Αποσυνδεδεμένος vaios61

  • **
  • 128
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #171 στις: Οκτωβρίου 25, 2011, 17:58 »
η NOBACCO αψογη στην εξυπηρετηση. εμεινα εκπληκτος

Αποσυνδεδεμένος supwner

  • *
  • 24
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #172 στις: Οκτωβρίου 26, 2011, 18:22 »
Να κάνω μια ερώτηση. Ξέρει κανείς γιατί δεν "παίζουν" οι μπαταρίες του Giant στο eGo-T ?  :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος trap

  • ***
  • 698
  • Φύλο: Άντρας
  • Υπ'ατμόν
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #173 στις: Οκτωβρίου 26, 2011, 18:37 »
Σήκωσε λίγο τον θετικό πόλο της μπαταρίας με μια βελόνα και θα παίζουν, λίγο ε !!!

Αποσυνδεδεμένος supwner

  • *
  • 24
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #174 στις: Οκτωβρίου 26, 2011, 18:49 »
Σήκωσε λίγο τον θετικό πόλο της μπαταρίας με μια βελόνα και θα παίζουν, λίγο ε !!!
Thanx! BINGO :D

Αποσυνδεδεμένος Ares

  • **
  • 228
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #175 στις: Οκτωβρίου 26, 2011, 19:53 »
Και εγω πηρα τον Giant αφου διαβασα τα reviews των συνφορουμιτων και τον εχω σαν βασικο ητ εδω κι ενα μηνα. Σημερα ανοιξα το πρωτο απο τα επιπλεον δυο καρτο που αγορασα αφου ειχε πεσει δραστικα η αποδοση στα πρωτα. Επισης χρησιμοποιω περιστασιακα και εναν EGO-T με τις ιδιες μπαταριες. Ειμαι πολυ ευχαριστημενος απο τον γιγαντα και δεν φευγει απο το χερι μου. Καταναλωση υγρου περιπου 30 ml την εβδομαδα αλλα τωρα τελευταια αρχισα να το μειωνω. Φυσικα ουτε λογος για εστω κι ενα κτ απο την πρωτη ημερα. Μολις νιωθω αναγκη εχω τον γιγαντα εκει να με πνιξει στα ντουμανια του. :yes:

Αποσυνδεδεμένος Andreass

  • **
  • 148
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #176 στις: Οκτωβρίου 27, 2011, 18:24 »
Καλησπέρα παιδιά . Μπορεί κάποιος γνώστης του giant να με βοηθήσει σε κάτι ;
Είμαι κάτοχος του hybrid και αγόρασα πριν 3 ημέρες μια μπαταρία και καρτό giant για να το έχω αποκλειστικά συνδεδεμένο με τον υπολογιστή . Στο δεύτερο γέμισμα - το άφησα να στάξει από κάτω - έβγαζε αρκετά μικρά μαύρα κομμάτια . Στο τρίτο γέμισμα ξανά τα ίδια . Δοκιμάζω άλλο καρτό ξανά τα ίδια από το δεύτεο γέμισμα και μετά .
Αυτά τα μαύρα τί μπορεί να είναι ; Μήπως κάηκε ο πολυεστέρας ;
(Μου έκανε εντύπωση γιατί στο hybrid τα είχα δει - τα μαύρα αυτά κομμάτια - μόνο μια ή δυο φορές και απειροελάχιστα).

Αποσυνδεδεμένος larry70

  • *
  • 52
  • Φύλο: Άντρας
  • 23 ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΠΝΙΣΤΗΣ ΤΩΡΑ ΜΟΝΟ ΑΤΜΙΣΤΗΣ
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #177 στις: Οκτωβρίου 27, 2011, 18:33 »
Αυτά τα μαύρα τί μπορεί να είναι ; Μήπως κάηκε ο πολυεστέρας ;

Εγώ θα σου πρότεινα να μην στεγνώνεις εντελός το carto αλλά κάθε 50 - 100 τσόύρες να προσθέτεις  λίγες σταγόνες υγρό έτσι θα αυξηθεί περισσότερο η ζωή του και θα έχει και μεγαλύτερη απόδοση σε ατμό :bye:

Αποσυνδεδεμένος supwner

  • *
  • 24
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #178 στις: Οκτωβρίου 27, 2011, 18:38 »
Καλησπέρα παιδιά . Μπορεί κάποιος γνώστης του giant να με βοηθήσει σε κάτι ;
Είμαι κάτοχος του hybrid και αγόρασα πριν 3 ημέρες μια μπαταρία και καρτό giant για να το έχω αποκλειστικά συνδεδεμένο με τον υπολογιστή . Στο δεύτερο γέμισμα - το άφησα να στάξει από κάτω - έβγαζε αρκετά μικρά μαύρα κομμάτια . Στο τρίτο γέμισμα ξανά τα ίδια . Δοκιμάζω άλλο καρτό ξανά τα ίδια από το δεύτεο γέμισμα και μετά .
Αυτά τα μαύρα τί μπορεί να είναι ; Μήπως κάηκε ο πολυεστέρας ;
(Μου έκανε εντύπωση γιατί στο hybrid τα είχα δει - τα μαύρα αυτά κομμάτια - μόνο μια ή δυο φορές και απειροελάχιστα).

Καλό θα ηταν να ξεκινήσεις με ενα καλό καθάρισμα στο cartomizer. Βούτα το σε απιονισμενο νερό και μετα φυσα το δυνατα πανω σε μια χαρτοπετσέτα για να βγαλει οτι μαυριλα εχει μεσα. Μήπως τα αφηνεις και στεγνωνουν απο υγρο και καιγονται πιο γρηγορα? Καλο ειναι να συμπληρωνεις υγρο οταν μπορεις να μην μενει στεγνο και στισ 2 εβδομαδες μαξ πεταμα.

Αποσυνδεδεμένος Βασίλης

  • *****
  • 2116
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #179 στις: Οκτωβρίου 27, 2011, 18:41 »
Μπορει κ η μαυριλα αυτη να ειναι καταλοιπα απο υγρο το οποιο εχει μεινει πανω στην αντισταση κ εχει δημιουργησει αυτο το στρωμα μαυριλας που στο συμπληρωμα βλεπεις απο κατω μαυριλα.
Εγω που εχω δουλεψει για πολυ καιρο αυτα τα καρτο η μονη μαυριλα που βλεπω ειναι απο υγρο .

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1102381 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 176681 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 515 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 351 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 22312 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 285274 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 209536 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 68689 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 315617 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 15598 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 126851 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 95246 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem