vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

422 επισκέπτες, 6 χρήστες
dimitrisd, manoslykos, Tem, pngtszs1976, bloodlessz, Jorge

Twitter

Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)

Αποσυνδεδεμένος yannis

  • *
  • 38
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #105 στις: Οκτωβρίου 08, 2011, 17:46 »
Θα προτεινα να το ξεπερασεις και να μην νιωθεις ασχημα για το μεγεθος του εργαλειου!!!  :thumpup:
Κι εγω αυτο εχω και δεν μπορω να συμβιβαστω με κατι αλλο απο τα ετοιμα πακετα που πωλουνται!!!
Αν και εχω ενα ονειρο (λεγε με GGTS)!!! :respect:
Ειδικα αν οπως λες ησουν μανιωδης καπνιστης, νομιζω οτι θα πεταξεις τζαμπα λεφτα!!! ;)
Επισης θα σου προτεινα να ψαχτεις λιγο με τα υγρα (διαβασε τα αναλογα θεματα) υπαρχει τεραστια ποικιλια!!! :bye:

οκ then guys,thanks
ας δω λοιπον πως θα παει αποψε με το μπουρι στο χερι.
ναι με τα υγρα ψαχνομαι.

Αποσυνδεδεμένος striker

  • **
  • 202
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #106 στις: Οκτωβρίου 08, 2011, 17:54 »
Θα μπορουσε επισης κατα την βραδυνη εξοδο να σε βοηθησει για καμακι, με εξυπνες ατακες περι μεγεθους,π.χ...''ξερεις τι λενε γι΄αυτους που εχουν μεγαλο Η/Τ''...Και αλλα πολλα τετοια!!! ;)

Αποσυνδεδεμένος yannis

  • *
  • 38
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #107 στις: Οκτωβρίου 08, 2011, 18:05 »
Θα μπορουσε επισης κατα την βραδυνη εξοδο να σε βοηθησει για καμακι, με εξυπνες ατακες περι μεγεθους,π.χ...''ξερεις τι λενε γι΄αυτους που εχουν μεγαλο Η/Τ''...Και αλλα πολλα τετοια!!! ;)

σωστο ......θα βαλω καπαρντινα μαυρη ........γυαλι μαυρο........θα παρω και το νετβοοκ...........θα συνδεσω και το giant me to usb.............και θα το παιζω matrix ...........
και μετα θα ερθουν τα παιδια με τα ασπρα να με μαζεψουν
 :idiot1: :idiot1: :idiot1: :idiot1: :idiot1: :idiot1: :idiot1:

Αποσυνδεδεμένος tzistsam

  • **
  • 178
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #108 στις: Οκτωβρίου 08, 2011, 19:36 »
Ρε παιδιά για λύστε μου μια απορία. Ξεκίνησα το άτμισμα με giant 1.6οhm. Καταλάθος παρήγγειλα τα καινούργια στα 2.0ohm. Ωφείλω να παραδεκτώ και χωρίς καμία προσπάθεια διαφήμισης ότι η εταιρεία τα σπάει σε θέμα επικοινωνίας και εξυπηρέτησης. Δεχτήκαν και τα αλλάξαν με 1.6 και κράτησα και ένα 2αρι χωρίς επιπλέον χρέωση :respect:. Λοιπόν χρησιμοποιώ μπαταρίες 1000αρες ego-t οι οποίες λογικά με τους 1.6 θα πρέπει να δουλεύουν πιο καλά (καλύτερη ατμοποιήση - τζούρα, ανάδειξη γεύσης), αλλά συμβαίνει το αντίθετο. Με το 2αρι πάει σφαίρα. Από την πρώτη τζούρα τα ντουμάνια πάνε και έρχονται, ενώ με τον 1.6 πάλι παλεύω μετά την 3-4 τζούρα αρχίζω να καταλαβαίνω. Και αυτό όχι με ένα μόνο carto. Στο τρίτο 1.6 βρισκομαι τώρα. Δεν είναι λίγο κουφό?

Αποσυνδεδεμένος Βασίλης

  • *****
  • 2116
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #109 στις: Οκτωβρίου 08, 2011, 19:39 »
Μπορει να φανει χαζη η ερωτηση μου αλλα μήπως τα μπερδεψες γιατι ειναι λιγο δυσκολο να συμβαινει...
αν εχει πολυμετρο μετρησε τα να δεις ποιο ειναι ποιο....

Αποσυνδεδεμένος tzistsam

  • **
  • 178
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #110 στις: Οκτωβρίου 08, 2011, 19:47 »
Κοίταξε χαζή η ερώτηση σου δεν είνα ;Dι. Δυστυχώς δεν έχω πολύμετρο να μετρήσω αντιστάσεις. Βασίζομαι μόνο στο γεγονός ότι η πρώτη παραγγελία ήταν 2 στα 1.6 ohm κομμάτια τα οποία είχαν γυαλιστερό μαύρο σώμα ενώ τα υπόλοιπα που ήρθαν ως 2.0Ohm είχαν ματ μαύρη επίστρωση και επιπλέον επειδή στην παρούσα φάση ατμίζω από 2 giant (1.6 κ 2.0) λόγω διαφορετικού αρώματος εξάγω τα παραπάνω συμπεράσματα. Γ' αυτό και ποστάρισα την απορία μου. Και εμένα μου φαίνεται πολύ κουφό. Τωρα περιμένω να μου έρθει πολύμετρο να δω αν μου πουλήσαν φίκια για μεταξωτές κορδέλες.

Αποσυνδεδεμένος Βασίλης

  • *****
  • 2116
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #111 στις: Οκτωβρίου 08, 2011, 19:58 »
Oντως φιλε μου εχεις δικιο το 2ohm ειναι ματ ενω το lr ειναι γυαλιστερο....δεν ξερω τι να πω εγω παντως ειναι
τα τελευταια που πηρα απο εκει γιατι τωρα τα παιρνω απο εξω στην μιση τιμη

Αποσυνδεδεμένος parpen

  • ****
  • 1006
  • Φύλο: Άντρας
  • A-2 + PP by Craven.gr + VV +Rc_mizer by Sokin
    • Parpen's e-liquid calculator
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #112 στις: Οκτωβρίου 08, 2011, 20:01 »
Ο Νόμος του Ohm Ι=V/R λέει πως όσο μειώνεται η αντίσταση, αυξάνεται η ένταση. Μια μπαταρία EGO όμως έχει συγκεκριμένες προδιαγραφές έντασης. Το πιθανότερο είναι πως δεν μπορεί να ανταποκριθεί στην ένταση που χρειάζεται ώστε να δώσει την απαραίτητη ισχύ στον ατμοποιητή να δώσει θερμότητα στο υγρό.

Για αυτό καλό είναι με EGO μπαταρίες, να μην κατεβαίνουμε κάτω από τα 2 Ohms. Κάτω των 2 Ohms χρειάζονται Mods και μάλιστα με IMR μπαταρίες που μπορούν να δώσουν περισσότερη ένταση.


Αποσυνδεδεμένος tzistsam

  • **
  • 178
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #113 στις: Οκτωβρίου 08, 2011, 20:20 »
Ο Νόμος του Ohm Ι=V/R λέει πως όσο μειώνεται η αντίσταση, αυξάνεται η ένταση. Μια μπαταρία EGO όμως έχει συγκεκριμένες προδιαγραφές έντασης. Το πιθανότερο είναι πως δεν μπορεί να ανταποκριθεί στην ένταση που χρειάζεται ώστε να δώσει την απαραίτητη ισχύ στον ατμοποιητή να δώσει θερμότητα στο υγρό.

Για αυτό καλό είναι με EGO μπαταρίες, να μην κατεβαίνουμε κάτω από τα 2 Ohms. Κάτω των 2 Ohms χρειάζονται Mods και μάλιστα με IMR μπαταρίες που μπορούν να δώσουν περισσότερη ένταση.

Ορθον και το γνωρίζω. Μάλλον όπως σωστά αναφέρεις την κάνει η μπαταρία την δουλειά. Την είχε μετρήσει συμφορουμίτης μετά από 3-4 ώρες λειτουργίας και ήταν στα 3,2V από ότι θυμάμαι. Μάλλον την πάτησα και θα κάτσω στα ζόρια τώρα  >:( . Μέχρι να μου κάτσει ο επιδιορθώσιμος  ;D

Αποσυνδεδεμένος foxergr

  • *
  • 50
  • Φύλο: Άντρας
  • Όλα, είναι ατμός....
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #114 στις: Οκτωβρίου 10, 2011, 19:01 »
 ;D ;D ;D ;D ;D ;D
Απέκτησα το ΓΙΓΑΝΤΑΑΑΑ και εγώ και ο κολλητός μου. Πήραμε 2.... ικανοποίηση ως τώρα μέγιστη !!!! και η εξυπηρέτηση στη nobacco απίστευτη.

Αποσυνδεδεμένος nikpapas

  • 4
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #115 στις: Οκτωβρίου 11, 2011, 01:09 »
γεια σας παιδια,λοιπον πηγα στο μαγαζι απο οπου αγορασα τον ''γιγαντα'' να τον κανει ο θεος,δεν ξερω για την nobacco σαν εταιρεια αλλα σε αυτους που προμηθευει θα πρεπει να μαθει τα βασικα,ακουστε τωρα.παμε στο μαγαζι που στεγαζεται σε εμπορικο κεντρο στην οδο Πειραιως,
γεια σας,πηραμε αυτα απο εσας και οι 2 μπαταριες πεθαναν,
πωλητρια:δεν εχουν εγγυηση αυτα
εγω:τι λετε καλε αφου το χαρτακι μεσα και η σελιδα της nobacco λεει ''Εγγύηση 3 ημέρες για τον ατμοποιητή και 30 ημέρες (1 μήνα) για τις μπαταρίες, από την ημερομηνία αγοράς.''
πωλητρια:δεν ξερω κατι για αυτο εγω,(φωναζει μια αλλη κοπελα)
αυτη μας λεει ναι εχετε δικιο,εχετε δηλωσει το προοιον με το barcode κτλ?
εγω:ποιο?!?!
πωλητρια:το λεει μεσα στις οδηγιες οτι περαιτερω πληροφοριες θα βρειτε στην καρτα εγγυησης.
ελα που εγω και αλλοι 2 φιλοι μου πηραμε το συγκεκριμενο μοντελο απο το ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ μαγαζι και δεν μας την δωσανε,αυτη η καρτα εχει ενα barcode πανω,μαλλον σας την εδωσαν και φυσικα πρεπει να δηλωσεις το προοιον μεσα σε 7 μερες,που εχουν περασει φυσικα....
στο ΦΙΝΑΛΕ μας ειπαν ή θα το αφησεις εδω και θααααα το στειλουμε και σε κανενα μηνα βλεπουμε ή θα πας στον βυρωνα και αν το δεχτουν εφοσον ειναι ΕΚΤΟΣ εγγυηση εχει καλως..
εχουμε ΣΚΑΣΕΙ 175 ευρω βαλτε και μια καινουργια μπαταρια 25 ευρω γιατι ξεμεινε ο φιλος μου θα σκασω και 20 να παω στον βυρωνα,ε τι να πω,αμαρτια...το ξαναλεω η nobacco μπορει να ειναι τοπ οφ δε τοπ αλλα θα πρεπει να κοιταξει αυτους που προμηθευει.... :angry_red_tooths:

Αποσυνδεδεμένος jeke04

  • *****
  • 976
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιάννης
    • www.seatclub.gr/forum
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #116 στις: Οκτωβρίου 11, 2011, 01:51 »
Λόγο απόστασης δεν μπορω να πάω Βύρωνα και έτσι έχω βολευτει με το κατάστημα του ΓΡΑΤΣΙΑ στη Νέα Σμύρνη για πράγματα που θέλω για το Giant αλλα και υγρα αναπλήρωσης. 
Σήμερα που είχα παει απο εκει, αλλα και άλλες φορές, οι πωλητές εξηγούν στους πελάτες αυτο με το μπαρκοουντ. Προφανώς στο κατάστημα που πηγές ΕΣΥ και οι φίλοι σου επικρατεί το γνωστο στην Ελλάδα δεν βαριέσαι ρε αδελφέ!!! ας βρει την άκρη μόνος του.

Αποσυνδεδεμένος nikpapas

  • 4
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #117 στις: Οκτωβρίου 11, 2011, 01:56 »
jeke04 απο οτι καταλαβα σε ενημερωσαν για το barcode....τι να πω...φοιτητης χωρις δουλεια ειμαι να τους χαρισω τοσα λεφτα δεν παιζει....

Αποσυνδεδεμένος jeke04

  • *****
  • 976
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιάννης
    • www.seatclub.gr/forum
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #118 στις: Οκτωβρίου 11, 2011, 02:14 »
Πάρε την απόδειξη αγοράς και κανε τον κόπο και πανε στη NOBACCO.
Θα σε εξυπηρετήσουν χωρίς αμφιβολία, εκει κανε και τα παράπονα σου για το εν λόγο κατάστημα να ξέρουν με Ποιους συνεργάζονται.
Γιάννης.

Αποσυνδεδεμένος foxergr

  • *
  • 50
  • Φύλο: Άντρας
  • Όλα, είναι ατμός....
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #119 στις: Οκτωβρίου 11, 2011, 13:41 »
nickpapa φίλε μου, συμφωνώ με τον Γιάννη πήγαινε από την nobacco στον Βύρωνα θα σε εξυπηρετήσουν σίγουρα. αν πας με το Gps πρόσεχε να επιλέξεις βύρωνα γιατι έχει μια οδό τιγρητος και στου ζωγράφου μην μπερδευτείς και μπλέξεις.

εγώ παιδιά δεύτερη μέρα με το γίγαντα όλα υπερκομπλέ ατμίζω φουλ. έχω να καπνίσω από χτες στις 2 το μεσημέρι κλείνω 24ωρο ::)
αρχικά έχω επιλέξει το υγρό ry3 16mg τέλειο ! ! !
η μπαταρία μου επίσης κατι πρέπει να έχει , δεν τελειώνει με τίποτα :tongue_smilie:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1102369 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 176679 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 515 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 351 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 22312 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 285273 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 209536 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 68688 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 315615 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 15598 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 126849 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 95246 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem