vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

192 επισκέπτες, 8 χρήστες
Sergios, lagoudakis, KORG N364, steft, skoubri, pngtszs1976, Parolos, chrismet

Twitter

Alter eGo-T (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)

Αποσυνδεδεμένος ozz

Απ: Alter Ego-T (μεταφορά από iVape)
« Απάντηση #60 στις: Δεκεμβρίου 09, 2011, 23:11 »
Σήμερα το παρέλαβα και ξεκίνησα να ατμίζω παιδιά αλλά αντιμετωπίζω κάποια προβλήματα.
1. Στάζει
2. Ενώ έβγαζε μπόλικο ατμό σε κάποια φάση σταμάτησε να βγάζει τόση ποσότητα
3. Ούτε γεύση, ούτε τίποτα, φταίει το συγκεκριμένο υγρό?
4. ώρες ώρες προκαλεί ένα καυστικό αίσθημα..είναι φυσιολογικό?

Αποσυνδεδεμένος Βασίλης

  • *****
  • 2116
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Alter eGo-T (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #61 στις: Δεκεμβρίου 09, 2011, 23:51 »
καλως ήρθες στο φόρουμ καλό θα ηταν να μας πεις κ λιγα πράγματα για σένα εδω
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,1888.0.html να σε γνωρισουμε καλύτερα
και να σε βοηθησουμε οσο περισσότερο μπορούμε..παντως διαβάζωντας μπορεί το προβλημά σου να λυθεί και
χωρίς να δώσεις περισσότερα χρήματα :thumpup:
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 09, 2011, 23:56 από Vrs5 »

Αποσυνδεδεμένος tweo_bavarian

  • *
  • 9
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Alter Ego-T (μεταφορά από iVape)
« Απάντηση #62 στις: Δεκεμβρίου 09, 2011, 23:59 »
Καλησπέρα..κι εγώ σήμερα το πήρα αλλα στάζει αρκετά..και από το στομιο και στη μπαταρία..καμία λύση;;
Ευχαριστώ..

Αποσυνδεδεμένος Βασίλης

  • *****
  • 2116
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Alter Ego-T (μεταφορά από iVape)
« Απάντηση #63 στις: Δεκεμβρίου 10, 2011, 00:03 »
αν εχετε ego-t μην το γεμιζετε μεχρι τερμα
θελει εως ενα σημειο αλλιως υπάρχει
προβλημα κ δεν χρειάζεται να ρουφάτε δυνατα

Αποσυνδεδεμένος tweo_bavarian

  • *
  • 9
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Alter Ego-T (μεταφορά από iVape)
« Απάντηση #64 στις: Δεκεμβρίου 10, 2011, 00:09 »
Εγώ προσωπικά δε το γεμιζω τέρμα..περίπου το μισό..και ενώ στην αρχή παει καλά μετά από λίγο αρχίζει και στάζει στη μπαταρία..αρκετά κιόλας...:-/

Αποσυνδεδεμένος porto13

  • **
  • 363
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Alter Ego-T (μεταφορά από iVape)
« Απάντηση #65 στις: Δεκεμβρίου 10, 2011, 00:20 »
Καθότι Τριβεκακιας άρρωστος,οι διαρροές ηταν απίστευτες, παντελόνια πουκαμίσα μπουφάν,"μπλάτς",μεχρι που άλλαξα την τάπα του τανκ και εβαλα σιλικόνης,απο τοτε ΤΕΛΟΣ..Με ατμο LR type B....

Αποσυνδεδεμένος tweo_bavarian

  • *
  • 9
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Alter Ego-T (μεταφορά από iVape)
« Απάντηση #66 στις: Δεκεμβρίου 10, 2011, 00:22 »
Και Αυτό το δοκίμασα..και μετα απο αρκετή ώρα σε σχέση με την άλλη ταπα πάλι τα ίδια..

Αποσυνδεδεμένος Βασίλης

  • *****
  • 2116
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Alter Ego-T (μεταφορά από iVape)
« Απάντηση #67 στις: Δεκεμβρίου 10, 2011, 00:26 »
αφού το πηρατε σημερα μπορείτε τοτε να πατε αυριο στο καταστημα που το
πηρατε αν δεν το πηρατε από τα κεντρικά και να ζητησετε την βοηθεια κάποιου
τεχνικού η ακόμη και αντικατασταση αν δεν διορθωνεται το πρόβλημα.Παντα
οι αστοχίες υλικού θα υπάρχουν

Αποσυνδεδεμένος DiCons

  • *
  • 6
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Alter eGo-T (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #68 στις: Δεκεμβρίου 10, 2011, 02:41 »
Φιλαράκι μου είμαι 37 χρονών και κάπνιζα απο τα 17 μου. Πριν απο ένα μήνα χωρίς να το ψάξω καθόλου πήγα και αγόρασα απο την Alter το eGo-T. Λάθος μου μεγάλο γιατί απο τους ίδιους πριν κανα χρόνο είχα αγοράσει ένα άλλο το njoy και ξόδεψα και εκεί άλλα λεφτά γιατί χωρίς προειδοποίηση το σταμάτησαν. Άσε που δεν σύμφερε καθόλου. Απ' ότι καταλαβαίνεις προσπαθούσα να το κόψω το ρημάδι. Εδώ και ένα μήνα δεν έχω καπνίσει καθόλου τσιγάρο και είμαι απόλυτα ικανοποιημένος με το ηλεκτρονικό. Απο την πρώτη κιόλας μέρα όμως άρχισαν οι διαρροές με αποτέλεσμα να μου τελειώνουν τα υγρά άλλα και να λερώνω τα πάντα. Έπιπλα, το κάθισμα του αυτοκινήτου, τις τσέπες μου.... Και δεν είναι μόνο αυτό. Το υγρό αναπλήρωσης πάνω στο μπουκαλάκι, το λέει καθαρά TOXIC και έχει και το σηματάκι με τη νεκροκεφαλή. Έχω παιδί νεογέννητο και φοβάμαι να το ακουμπάω. Πέρασα απο την εταιρεία και το ανέφερα και άρχισαν να μου λένε μ....ες ότι και καλά ρουφάω δύνατα, δεν κάνω το 'να δεν κάνω τ' άλλο. Έχω δοκιμάσει και άλλα τσιγάρα απο τότε και έχω ρωτήσει κόσμο και κοσμάκι. Όποιον βλέπω στο δρόμο με ηλεκτρονικό, τον ρωτάω. Μόνο όσοι έχουν alter έχουν τα ίδια προβλήματα με μένα και συνάντησα πολλούς. Αγόρασα άλλο ατμοποιητή dual coil για να δοκιμάσω και αυτόν αλλά ήταν καμένος. Παίρνω τηλέφωνο να το αναφέρω, δεν το σηκώνει κανείς. Περνάω ξανά απο την εταιρεία τους λέω για ακόμα μια φορά το πρόβλημα μου και πάλι τα ίδια. Ρουφάς δυνατά κλπ κλπ στη στιγμή που στάζει και χωρίς να ρουφάω. Τους λέω τουλάχιστον αλλάχτε μου τον καμένο ατμοποιητή και μου είπανε ότι έχουν τελειώσει όλα και δεν μπορούν να μου τον αλλάξουν. Σας λέω η Alter για μένα πλέον είναι ξεγραμένη. Και εσυ αν είσαι υπεύθυνος ή έχεις να κάνεις με την Alter, λυπάμαι πολύ άλλα σας δυσφημώ παντού. Έχω κάνει τα πάντα αλλά τίποτα. Φαντάσου τώρα να κάθομαι να γράφω στο φόρουμ χωρίς λόγο. Είμαι έξω φρενών.........

Αποσυνδεδεμένος stavros76

  • **
  • 123
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Alter eGo-T (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #69 στις: Δεκεμβρίου 10, 2011, 03:52 »
εδω και 11 μερες ειμαι ατμιστης και εχω αγοραση και εγω το Alter το eGo-T
οσο για διαρροές δεν εχω καμια και πρεπει να πω οτι εχτες ειμουν σε εναν περιπτερα και μου ειπε οτι πολλοί πελατες του απο διαφορες εταιρίες εχουν διαρροές αρα δεν φταιει η Alter και μην την βρίζεις γιατι θα πας σε αλλη εταιρια και μπορει να εχεισ τα ιδια προβληματα .
Εγω προσωπικά το παραπονο μου ειναι οτι και η 2 ατμοποιητες πλεον μυριζουν καμενα .
Προχτες παραγγηλα το Bulli Extreme 510-T Sorglospaket τελος με τα αναλώσιμα !



ΥΓ στο ιλιον απεναντη απο τα κοφφι τιμε ποιο πανω ειναι ενα περιπτερο που πουλαει ατμοποιητες 16 € και δίνει εγγύηση 3 μηνες   
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 10, 2011, 15:32 από zalaros »

Αποσυνδεδεμένος bersekero

  • ***
  • 960
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Alter eGo-T (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #70 στις: Δεκεμβρίου 10, 2011, 09:21 »
Φιλε DiCons, δεν ειναι θεμα μαρκας, η συσκευη Alter ειναι ιδια με ολες τις επωνυμες ego-t. Το προβλημα μαλλον ειναι στο τανκ (δοχειο) του υγρου. Παρε νεο τανκ και μαλιστα με καπακι σιλικονης. Μαλλον επεσες σε κακο τανκ.

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9605
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Alter eGo-T (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #71 στις: Δεκεμβρίου 10, 2011, 10:18 »
Οι διαρροές που μπορεί να παρατηρούνται στο eGo-T είναι κατά κανόνα αποτέλεσμα λανθασμένου τρόπου ατμίσματος.
Από εκεί και πέρα αστοχίες υλικού μπορούν να υπάρχουν σε οποιαδήποτε συσκευή. Η Altersmoking είναι μια σοβαρή εταιρεία, Business Partner της Joyetech, και το Alter eGo-T είναι μια ιδαίτερα αξιόλογη και αξιόπιστη συσκευή.
Προσωπικά έχω χρησιμοποιήσει για αρκετό χρονικό διάστημα ατμοποιητές Alter (eGo-T και Dual coil cartomizers) καθώς και genuine eGo-T άλλων εταιρειών χωρίς κανένα απολύτως πρόβλημα. 
Θα βγώ επίσης λίγο off topic αλλά ειλικρινά δεν μπορώ να κατανοήσω σχόλια τύπου "Το υγρό αναπλήρωσης πάνω στο μπουκαλάκι, το λέει καθαρά TOXIC και έχει και το σηματάκι με τη νεκροκεφαλή"..... Θα έπρεπε δηλαδή να καταργηθούν εντελώς οι σχετικές προειδοποιήσεις ασφαλείας ?  ??? !
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 10, 2011, 10:45 από Tem »

Αποσυνδεδεμένος ozz

Απ: Alter Ego-T (μεταφορά από iVape)
« Απάντηση #72 στις: Δεκεμβρίου 10, 2011, 12:37 »
Γιατί ενώ γινόταν χαμός (από ποσότητα ατμού) με το eGo-T σταμάτησε να βγάζει τόσο και έρχεται λίγος ατμός? Σίγουρα κάτι κάνω λάθος..Επίσης έρχεται μια γεύση καμένου που ενοχλεί πολύ..Δε βρήκα κάποιο topic σχετικά με προβλήματα που αφορούν συγκεκριμένα μοντέλα :(

Αποσυνδεδεμένος Βασίλης

  • *****
  • 2116
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Alter Ego-T (μεταφορά από iVape)
« Απάντηση #73 στις: Δεκεμβρίου 10, 2011, 12:45 »
υπάρχει εδω αναλογο θεμα με το προϊόν
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,3165.0.html

Αποσυνδεδεμένος ozz

Απ: Alter Ego-T (μεταφορά από iVape)
« Απάντηση #74 στις: Δεκεμβρίου 10, 2011, 14:57 »
Ευχαριστώ πολύ Βασίλη..Αφού είδα το βίντεο του Steamboy, τον οποίο επίσης ευχαριστώ, κατάλαβα ότι δεν είχα εισάγει αρκετά την αμπούλα στον ατμοποιητή, δεν είχε ανοίξει η τρυπούλα δηλαδή από το προστατευτικό καπάκι της αμπούλας με αποτέλεσμα μάλλον να μην έρχεται σε σωστή επαφή το υγρό με τον ατμοποιητή..Δοκίμασα επίσης το Tribeca αντί για το Freedom juice όπου μου άρεσε περισσότερο, οπότε προς το παρόν κανένα πρόβλημα..:)))

Συγχώνευση μηνυμάτων: Δεκεμβρίου 10, 2011, 15:05
Και κάτι προς τον κο Πετρόπουλο που θα του αρέσει..Αν χρειαστεί ποτέ τπτ από το νοσοκομείο Αλεξανδρούπολης όλοι μα όλοι θα κάνουν τα αδύνατα δυνατά για να τον εξυπηρετήσουν αφού τα eGO-T της Alter Smoking χρησιμοποιούνται από τους περισσότερους γιατρούς διαφόρων ειδικοτήτων και έχουν γίνει ανάρπαστα :)) Αχρείαστοι να είμαστε βέβαια :)
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 10, 2011, 15:05 από Βασίλης »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 27 6309 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:41
από Sergios
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8828 1117331 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 15, 2024, 06:58
από Sergios
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 825453 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 508561 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 9141 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 155336 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 569438 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 244462 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 294916 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1976 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 763415 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 1303 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog