vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

63 επισκέπτες, 1 χρήστης
Tem

Twitter

Alter eGo-T (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)

Αποσυνδεδεμένος Blitzkri3g

  • *
  • 78
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Alter eGo-T (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #45 στις: Νοεμβρίου 09, 2011, 21:59 »
Κι εγω μπερδευτηκα μ αυτο το ορθια σταση να πω την αληθεια.  :confused1:
Εχω καταληξει να αφηνω οσους ατμο ειχα χρησιμοποιησει εστω και μια φορα να τους αποθηκευω
μεσα σε κουτακι με τα φυτιλια προς τα πανω (μαλλον λαθος) και οσον αφορα το Ego-T μετα απο τζουρες
να το αφηνω πλαγιασμενο.Αλλα και ορθιο να τ αφησω παλι καμμια διαρροη δεν εχω.
Παιζει ρολο οτι χρησιμοποιω ταπες απο σιλικονη και σε Type A και σε Type B ατμοποιητες προφανως.

Ας μας πει καποιος απ τους παλιους τι πρεπει και τι δεν πρεπει οσον αφορα
την αποθηκευση του Ego-T και των ατμο του!!! Κι εγω πειραματιζομαι!


Οσο για το υγρο,απο πρoσωπικη μικρη εμπειρια,εχω καταλαβει οτι το full PG ακομα και 6αρι θα χτυπαει!
Εννοω οτι παιζει ρολο η βαση του ατμιστικου υγρου που φουμαρεις.Το PG χτυπαει κατα κανονα πιο πολυ απο VG.
N.

Αποσυνδεδεμένος ArXoS

  • ***
  • 857
  • Φύλο: Άντρας
    • Συνταγές μαγειρικής και ζαχαροπλαστικής
Απ: Alter eGo-T (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #46 στις: Νοεμβρίου 09, 2011, 23:05 »
Τον ατμοποιητή τον αφήνεις τα βράδια χωρίς μπαταρία και φίλτρο σε όρθια στάση με το σπείρωμα κάτω για να κατέβουν τα υγρά από το ποτηράκι της αντίστασης στο πλέγμα. Αν βιάζεσαι και θέλεις η βαρύτητα να το κάνει με το πάσο της, απλά βάζεις μια χαρτοπετσέτα στο σπείρωμα και φυσάς δυνατά από την άλλη μεριά να ξεμπουκώσει και να αποβάλει τα περιττά υγρά. Μπορεί να χρειαστεί και 2-3 χαρτοπετσέτες μέχρι να αδειάσει τελείως.
Μετά από καλό φύσιμα, ο ατμο είναι καθαρός και άδειος από υγρά. Για να μην τον κάψεις, του βάζεις την αμπούλα και περιμένεις 3-4 λεπτά να κατεβούν νέα υγρά ή ρίχνεις μια σταγόνα στο κέντρο του ατμοποιητή (στο κολονάκι), βάζεις το φιλτράκι σου και συνεχίζεις το άτμισμα

Ελπίζω να βοήθησα

Απ: Alter eGo-T (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #47 στις: Νοεμβρίου 09, 2011, 23:27 »
ναι ναι, κατάλαβα τι εννοεις ευχαριστώ.

Πάντως μάλλον χάλασα το πιπάκι καθώς όποτε και να το βγάλω από τον ατμοποιητή είναι πλυμμένο εξωτερικά και ακόμα και με μικρή κλίση χάνει. Θα δοκιμάσω ένα καινούργιο και βλέποντας και κάνοντας.

Όσο για τα υγρά δεν ήξερα ότι παίζει τετοίο θέμα με τη βάση τους. Θα ψάξω να πάρω και ένα από τα άλλα να δοκιμάσω

Ευχαριστώ

Αποσυνδεδεμένος Zhen-Xlogic

  • *
  • 24
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Alter eGo-T (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #48 στις: Νοεμβρίου 10, 2011, 20:44 »
Σήμερα έκανα παραγγελία 2xAlter eGo-T (1000mah) Starter Kit για εμένα και ένα φιλαράκι εν αναμονή παράδοσης!

Συγχώνευση μηνυμάτων: Νοεμβρίου 10, 2011, 21:29
Η αποστολή αναμένεται να παραδοθεί την 11/11/2011  :thumpup:
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 10, 2011, 21:29 από Geraki »

Αποσυνδεδεμένος Vrs5

  • *****
  • 2526
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Alter eGo-T (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #49 στις: Νοεμβρίου 10, 2011, 21:45 »
Φίλε, έχεις δημοσιεύσει το ίδιο μήνυμα σε διαφορετικά θέματα στο φόρουμ μας. Αυτό απαγορεύεται από τους κανονισμούς γιατί δημιουργεί σύγχυση στο φόρουμ. Κάποια μηνύματά σου διαγράφηκαν. Διάβασε κι εδώ: Μη δημοσιεύετε το ίδιο μήνυμα σε διαφορετικά θέματαΚαι για να μην χαθείς διάβασε κι αυτό: Πού πήγε το μήνυμά μου; (ή ένα μήνυμα που διάβαζα;)

Αποσυνδεδεμένος ninjamousegr

  • *
  • 20
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Alter eGo-T (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #50 στις: Νοεμβρίου 10, 2011, 21:55 »
ρε παιδιά πια είναι η διαφορά του type a με type b?

Αποσυνδεδεμένος Steamboy

  • *****
  • 2644
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari(Mini) v2 + Mini D.I.D.(special edition)
Απ: Alter eGo-T (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #51 στις: Νοεμβρίου 10, 2011, 22:15 »
Αν και το νήμα του eGo-T είναι πιο κατάλληλο γι' αυτή σου την ερώτηση...
Το eGo-T type Α είναι το κλασσικό κωνικό atomizer,με τη μικρή αμπούλα χωρητικότητας 0,8-1ml.
To eGo-T type B είναι πιο μεγάλο και με κυλινδρικό σχήμα atomizer,με αμπούλα χωρητικότητας 1.8-2ml.
 :) :bye:

Αποσυνδεδεμένος ninjamousegr

  • *
  • 20
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Alter eGo-T (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #52 στις: Νοεμβρίου 10, 2011, 22:30 »
ευχαριστώ ! πάντως όταν έκανα ερεύνα αγοράς όσους συνάντησα έλεγαν για χωρητικότητα 1,2 ml . να υποθέσω οτι αυτό ειναι και το type a. Επίσης αν έχω καταλάβει καλά στο μέλλον όταν θελήσω να αλλάξω atomizer μπορώ να αγοράσω type B  μιας και έχουν κοινό σπείρωμα . Σωστά? Η παράατμισα εκείνο το υγρό με την κάναβη και λέω πάλι βλακείες?  :idiot1:
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 11, 2011, 01:26 από Andreass »

Αποσυνδεδεμένος Steamboy

  • *****
  • 2644
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari(Mini) v2 + Mini D.I.D.(special edition)
Απ: Alter eGo-T (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #53 στις: Νοεμβρίου 10, 2011, 22:37 »
Μια χαρά τα λες :) :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Vrs5

  • *****
  • 2526
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Alter eGo-T (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #54 στις: Νοεμβρίου 10, 2011, 22:52 »
Παρακαλούμε: Μην κάνετε παράθεση του προηγούμενου μηνύματος όταν απαντάτε αμέσως από κάτω. Δεν υπάρχει λόγος να συναντάμε συνεχόμενα τα ίδια πράγματα δυο και τρεις φορές!
Για σωστή χρήση της παράθεσης διαβάστε κι
εδώ.

Αποσυνδεδεμένος Blitzkri3g

  • *
  • 78
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Alter eGo-T (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #55 στις: Νοεμβρίου 11, 2011, 00:49 »
Ελπίζω να βοήθησα

Βοηθησες και ευχαριστω!  :thumpup:
Το χα απορια και τους αφηνα πλαγιαστα με τις αμπουλες πανω...
Ν.

Αποσυνδεδεμένος ozz

Alter Ego-T (μεταφορά από iVape)
« Απάντηση #56 στις: Δεκεμβρίου 01, 2011, 20:07 »
Ευχαριστώ φίλε panosfl22..

Συγχώνευση μηνυμάτων: Δεκεμβρίου 01, 2011, 21:43
Ωραία..Έκανα την πρώτη μου παραγγελία eGo-T 1000mA και υγρά Halo Tribeca..Να δούμε πως θα πάει αυτήν τη φορά γιατί με τα Npro δεν είχε γίνει δουλειά..!!
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 01, 2011, 21:43 από Vrs5 »

Αποσυνδεδεμένος buble

  • *
  • 38
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Alter eGo-T (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #57 στις: Δεκεμβρίου 02, 2011, 12:22 »
Καλημέρα,
Είμαι ένας νέος κάτοχος του Ego-t alter. Στην τρίτη μέρα ο ένας ατμοποιητής δίνοντας λίγο καμμένο, πάνω στην τζούρα, σταμάτησε να λειτουργεί. Ο δεύτερος ατμοποιητής όγδοη μέρα και συνεχίζει να δουλεύει. Οι μικροδιαροές βέβαια φαίνεται ότι είναι αναπόσπαστο κομμάτι των ατμοποιητών ego-t A τύπου.
Μετά από περιήγηση και διαβάσμα αρκετών ωρών στο e-kapnisma, για να μπω στον κόσμο του ηλεκτρονικού τσιγάρου και δεν έχω βρεί ακόμα ποιός είναι αυτός  ο ατμοποιητής που να διαθέτει τα φυσιολογικά που απαιτεί κάθε χρήστης. Δηλαδή να μην χάνει υγρά, νάχει χτύπημα, γεύση, ατμό και νάχει και μια στοιχειώδη διάρκεια. (Βέβαια δεν αναφέρομαι σε ατμοποιητές τύπου  A2, Iatty, Genesis, οι οποίοι απότι φαίνεται είναι μονόδρομος & θάναι το επόμενο βήμα μου...)

Αποσυνδεδεμένος ioannis

  • **
  • 104
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Alter eGo-T (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #58 στις: Δεκεμβρίου 03, 2011, 10:53 »
Άπλα υποκλίνομαι και θα ήθελα να γίνεις μονιμος δοκιμαστής και παρουσιαστής πακέτων.

Ένα μεγάλο μπράβο από μένα   :respect: :respect:
ΜΠΡΑΒΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ!!!!!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος stavros76

  • **
  • 123
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Alter Ego-T (μεταφορά από iVape)
« Απάντηση #59 στις: Δεκεμβρίου 04, 2011, 22:22 »
την ιδια παραγγελια εκανα και εγω και ειμαι υπερευχαριστιμενος  δεν στάζει τιποτα και  το τριβεκκα ειναι αλλο πραγμα .

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 152719 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 566575 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 241973 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 291865 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 987 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 760878 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4696 502538 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:55
από anetost
Hashtag Shake and Vape 1 510 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 8 3428 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 05, 2024, 22:48
από Tem
Σωλήνες (tube mods) με ηλεκτρονική πλακέτα [Ηλεκτρονικά mods] 85 13041 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 02, 2024, 15:38
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 7 7942 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 29, 2024, 10:23
από Sergios
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 21607 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis