vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

1063 επισκέπτες, 1 χρήστης
thanos1071

Μοντέλα τύπου Nobacco Hybrid, Echo, VGO κτλ. με αυτόματη μπαταρία.

Αποσυνδεδεμένος Steamboy

  • *****
  • 2644
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari(Mini) v2 + Mini D.I.D.(special edition)
Απ: Μοντέλα τύπου Nobacco Hybrid, Echo, VGO κτλ. με αυτόματη μπαταρία.
« Απάντηση #90 στις: Ιουνίου 27, 2011, 01:59 »
Εχω 1 μικρο προβληματακι παιδια...εκανα ακριβως οτι μου πε ο vangos για να αλλαξω στο καρτο γευση κ εχουν περασει 2 μερες κ ατμιζω τη γευση του υγρου ταυτοχρονα,ομως, κ μια ελαφρια κ διολου αμελητεα γευση νερου(απιονισμενο) σα να χω αρεωσει το υγρο με νερο :(
Την πρωτη φορα που το δοκιμασα ηταν ολα ενταξει αλλα τωρα δε λεει να φυγει αυτη η περιεργη μιξη υγρου-νερου στη γευση. :(
Καμια λυση?  :hmmm:
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 27, 2011, 02:11 από Steamboy »

Αποσυνδεδεμένος Vangos

  • *****
  • 1896
  • Φύλο: Άντρας
  • "ΑΤΜΟΚΑΛΥΨΗ ΤΩΡΑ"
Απ: Μοντέλα τύπου Nobacco Hybrid, Echo, VGO κτλ. με αυτόματη μπαταρία.
« Απάντηση #91 στις: Ιουνίου 27, 2011, 10:34 »
Εχω 1 μικρο προβληματακι παιδια...εκανα ακριβως οτι μου πε ο vangos για να αλλαξω στο καρτο γευση κ εχουν περασει 2 μερες κ ατμιζω τη γευση του υγρου ταυτοχρονα,ομως, κ μια ελαφρια κ διολου αμελητεα γευση νερου(απιονισμενο) σα να χω αρεωσει το υγρο με νερο :(
Την πρωτη φορα που το δοκιμασα ηταν ολα ενταξει αλλα τωρα δε λεει να φυγει αυτη η περιεργη μιξη υγρου-νερου στη γευση. :(
Καμια λυση?  :hmmm:

Μετά το "πλύσιμο" πολύ καλό φύσημα (από το πιπάκι προς την μεριά της  σύνδεσης της μπαταρίας), να πετάξει όλα τα υγρά . Αν δε θες να το αφήσεις να στραγγίξει (π.χ. το βράδυ σε μια χαρτοπετσέτα) μπορείς να δοκιμάσεις και τη λύση με το σεσουάρ για γρήγορο στέγνωμα. (εγώ δεν το έχω κάνει, δε χρειάστηκε δλδ. - το πλένω μόνο πριν το βράδυ κάθε 4η-5η μέρα και την επόμενη είναι οκ μετά από 20-30 τζούρες.)
Φίλε, steam, απ'ότι κατάλαβα εσύ θες να το κάνεις αρκετά συχνά- σε κάθε αλλαγή γεύσης, δλδ μια-δυο φορές την ημέρα; Γιατί δε δοκιμάζεις το άτμισμα σκέτης βάσης (PG/VG) που πρότεινα σαν εναλλακτική;
Μήπως είναι καλύτερα να χρησιμοποιείς τον δεύτερο καρτο για εναλλαγές; Επίσης, θα σου συνιστούσα να πάρεις κι έναν τρίτο. Αξίζει τον κόπο η "επένδυση" των 6€ που κοστίζει ένας έξτρα καρτο, προκειμένου να γλιτώσεις τυχόν ζημιές από τα πολλά πλύνε-βάλε. ;)
Εγώ έχω ένα καρτο για "γλυκές" γεύσεις, ένα για "καπνιστικές" κι ένα για "φρουτώδεις". Μετά από την αρχική διαπίστωση ότι μπορεί να "μπερδεύει γεύσεις", το εφάρμωσα κι από τότε, ποτέ δεν αντιμετώπισα ιδιαίτερο πρόβλημα. (Δες κι εδώ.)
Ελπίζω να βοήθησα


« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 27, 2011, 12:12 από Vangos »

Αποσυνδεδεμένος Steamboy

  • *****
  • 2644
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari(Mini) v2 + Mini D.I.D.(special edition)
Απ: Μοντέλα τύπου Nobacco Hybrid, Echo, VGO κτλ. με αυτόματη μπαταρία.
« Απάντηση #92 στις: Ιουνίου 27, 2011, 12:41 »
Φιλε Βαγγο,δε θελω να αλλαζω γευση μεσα 2-3 φορες τη μερα.Απλως μου τελειωσε 1 υγρο αναπληρωσεις κ ετσι ειμουν αναγκασμενος να αλλαξω στο καρτο μου γευση.Τη πρωτη φορα που εκανα μια απλη "πλυση" στο καρτο ηταν ολα οκ.Αλλα τωρα εδω κ 2 μερες(!!!) το καρτο μου εδεινε μια ¨αρεωμενη" γευση υγρου+νερου(απιονισμενου).Το σκεφτηκα κ γω να παρω 1 3ο καρτο να βρησκεται απλως περιμενα να γινει διαθεσημο κ το Ηybrid-e μιας κ εχω 2 μπαταριες απ το ego-T στην ακρη κ για να μην μου πανε αχρηστες σκεφτομουν να παρω 2 καρτο γι αυτες σαν "επενδυση" κ σαν εξτρα καρτο.
Ευχαριστω παντως για τη βοηθεια σου :)

Αποσυνδεδεμένος Vangos

  • *****
  • 1896
  • Φύλο: Άντρας
  • "ΑΤΜΟΚΑΛΥΨΗ ΤΩΡΑ"
Απ: Μοντέλα τύπου Nobacco Hybrid, Echo, VGO κτλ. με αυτόματη μπαταρία.
« Απάντηση #93 στις: Ιουνίου 27, 2011, 12:50 »
Οκ, σωστό αυτό που λες για το Hybrid-e, κι εγώ το ίδιο θα κάνω ;)

Αποσυνδεδεμένος spiros

  • **
  • 341
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μοντέλα τύπου Nobacco Hybrid, Echo, VGO κτλ. με αυτόματη μπαταρία.
« Απάντηση #94 στις: Ιουνίου 27, 2011, 12:51 »
κυκλοφορησε το Hybrid-e

Αποσυνδεδεμένος Steamboy

  • *****
  • 2644
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari(Mini) v2 + Mini D.I.D.(special edition)
Απ: Μοντέλα τύπου Nobacco Hybrid, Echo, VGO κτλ. με αυτόματη μπαταρία.
« Απάντηση #95 στις: Ιουνίου 27, 2011, 12:55 »
Nαι σημερα,αλλα οχι κ μπαταριες για το Hybrid :(

Αποσυνδεδεμένος xristosxat

  • *
  • 84
  • Φύλο: Άντρας
  • Οτι του φανει του λολοστεφανη....
Απ: Μοντέλα τύπου Nobacco Hybrid, Echo, VGO κτλ. με αυτόματη μπαταρία.
« Απάντηση #96 στις: Ιουνίου 27, 2011, 13:06 »
Ε κατσε ντε τι να τις κανεις τις μπαταριες ακομα; Δε σου φτανουν δυο; :)

Αποσυνδεδεμένος Steamboy

  • *****
  • 2644
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari(Mini) v2 + Mini D.I.D.(special edition)
Απ: Μοντέλα τύπου Nobacco Hybrid, Echo, VGO κτλ. με αυτόματη μπαταρία.
« Απάντηση #97 στις: Ιουνίου 27, 2011, 13:07 »
Κατι τελειως ασχετο...Αν κανω παραγγελια μεσω internet στη nobacco ισχυει η εκπτωση 10-20% για μελη του φορουμ κ αν ναι πως τους ενημερωνω?Γραφοντας στα σχολια πως ειμαι με μελος κ το ψευδονημο που χρησιμοποιω?

Αποσυνδεδεμένος Steamboy

  • *****
  • 2644
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari(Mini) v2 + Mini D.I.D.(special edition)
Απ: Μοντέλα τύπου Nobacco Hybrid, Echo, VGO κτλ. με αυτόματη μπαταρία.
« Απάντηση #98 στις: Ιουνίου 27, 2011, 13:09 »
Ε κατσε ντε τι να τις κανεις τις μπαταριες ακομα; Δε σου φτανουν δυο; :)

Μου φτανουν κ μου περισευουν.Αυτες δεν ειναι μπαταριες...τερατα ατμισης ειναι  :laugh1: :laugh1: Απλως το ανεφερα,γιατι ειχαν πει πως μαζι με το Hybrid-e θα εβαζαν κ μπαταριες για το κλασσικο.

Αποσυνδεδεμένος Vangos

  • *****
  • 1896
  • Φύλο: Άντρας
  • "ΑΤΜΟΚΑΛΥΨΗ ΤΩΡΑ"
Απ: Μοντέλα τύπου Nobacco Hybrid, Echo, VGO κτλ. με αυτόματη μπαταρία.
« Απάντηση #99 στις: Ιουλίου 09, 2011, 02:24 »

Για όσους έχουν σφιχτή τζούρα, φτωχό ατμό (ή και καθόλου), ρίξτε πρώτα μια ματιά εδώ. ;)

Αποσυνδεδεμένος Angelos

  • ****
  • 1045
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μοντέλα τύπου Nobacco Hybrid, Echo, VGO κτλ. με αυτόματη μπαταρία.
« Απάντηση #100 στις: Ιουλίου 09, 2011, 15:59 »
Ερώτηση προς τους κατόχους hybrid:
Ένας φίλος που έχει το συγκεκριμένο με την αυτόματη μπαταρία μου λέει ότι παίρνει μπρος στην τρίτη τζούρα. Δηλαδή τραβάει δύο τζούφιες και στην τρίτη βγάζει ατμό. Τι παίζει? είναι ελλατωματικός ?

Αποσυνδεδεμένος Vangos

  • *****
  • 1896
  • Φύλο: Άντρας
  • "ΑΤΜΟΚΑΛΥΨΗ ΤΩΡΑ"
Απ: Μοντέλα τύπου Nobacco Hybrid, Echo, VGO κτλ. με αυτόματη μπαταρία.
« Απάντηση #101 στις: Ιουλίου 09, 2011, 16:10 »
Ερώτηση προς τους κατόχους hybrid:
Ένας φίλος που έχει το συγκεκριμένο με την αυτόματη μπαταρία μου λέει ότι παίρνει μπρος στην τρίτη τζούρα. Δηλαδή τραβάει δύο τζούφιες και στην τρίτη βγάζει ατμό. Τι παίζει? είναι ελλατωματικός ?
Στις πρώτες δύο, ανάβει το φωτάκι της μπαταρίας;

Αποσυνδεδεμένος legend7gr

  • **
  • 316
  • The decisions you make define you as a person.
Απ: Μοντέλα τύπου Nobacco Hybrid, Echo, VGO κτλ. με αυτόματη μπαταρία.
« Απάντηση #102 στις: Ιουλίου 09, 2011, 16:14 »
εμενα βγαζει κανονικα ατμο απο την πρωτη τζουρα, μετα απο 2-3 ομως επιτυγχανεται η μεγιστη αποδοση

Αποσυνδεδεμένος Angelos

  • ****
  • 1045
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μοντέλα τύπου Nobacco Hybrid, Echo, VGO κτλ. με αυτόματη μπαταρία.
« Απάντηση #103 στις: Ιουλίου 09, 2011, 16:17 »
Βάγγο γράψε λάθος για την μπαταρία. το έχει σε ego. Τα άλλα ισχύουν

Αποσυνδεδεμένος Vangos

  • *****
  • 1896
  • Φύλο: Άντρας
  • "ΑΤΜΟΚΑΛΥΨΗ ΤΩΡΑ"
Απ: Μοντέλα τύπου Nobacco Hybrid, Echo, VGO κτλ. με αυτόματη μπαταρία.
« Απάντηση #104 στις: Ιουλίου 09, 2011, 16:18 »
εμενα βγαζει κανονικα ατμο απο την πρωτη τζουρα, μετα απο 2-3 ομως επιτυγχανεται η μεγιστη αποδοση
...
 Τα άλλα ισχύουν
...απ'ότι ξέρω, έτσι είναι όλα τα καρτο, εκτός από τα LR & Dual coil. :hmmm:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 354623 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 10228 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 191060 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 655 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 529 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 588735 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3455 797066 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 16, 2024, 16:10
από ThioVag
Ανοιχτά μπουκάλια; Να μη με νοιάζει; ΥΓΡΑ (γενικά) 22 7190 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 12, 2024, 22:55
από ZiovanioS
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1817 312535 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 10, 2024, 20:08
από Methodios
ΓΛΥΚΑ SnV ΧΩΡΙΣ ΚΑΤΑΛΟΙΠΑ Shake and Vape 18 6581 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 07, 2024, 16:40
από ZiovanioS
Innokin Coolfire Ζ80 [Ηλεκτρονικά mods] 37 11877 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 01, 2024, 11:54
από tapantari
Minimalistic shake and vape Shake and Vape 26 13109 Τελευταίο μήνυμα Αυγούστου 24, 2024, 14:03
από Tsai1711