vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

367 επισκέπτες, 3 χρήστες
Razor.QQ15, thanos1071, antiklitos140

Μοντέλα τύπου Nobacco Hybrid, Echo, VGO κτλ. με αυτόματη μπαταρία.

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Μοντέλα τύπου Nobacco Hybrid, Echo, VGO κτλ. με αυτόματη μπαταρία.
« Απάντηση #120 στις: Σεπτεμβρίου 09, 2011, 10:34 »
Δεν είμαι τόσο άσχετη. Αν διαβάζατε προσεκτικότερα, θα καταλαβαίνατε ότι αναφέρομαι στην εθνικότητα του εμπόρου και όχι του κατασκευαστή.
Και όχι ότι ανάμεσα στους Κινέζους κατασκευαστές δεν υπάρχουν διαφορές ποιότητας. Εξού και οι συζητήσεις κάθε φορά που βγαίνει σε ένα site ένας πχ ατμοποιητής τύπου τάδε αν είναι καλύτερος ή χειρότερος από αυτόν κάποιου άλλου site και πιθανόν κάποιου άλλου κατασκευαστή.

Αποσυνδεδεμένος ekkli

  • *
  • 86
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μοντέλα τύπου Nobacco Hybrid, Echo, VGO κτλ. με αυτόματη μπαταρία.
« Απάντηση #121 στις: Σεπτεμβρίου 11, 2011, 16:43 »
μια σειρά από τελείως νοουμπικες ερωτήσεις για αγορές μέσω ιντερνετ από τον αρχάριο -και συνάμα άνεργο- της πρώτης μέρας όσον αφορά το hybrid που κάνω κι εγώ.

έχετε λινκς για αγορές κατευθείαν από κίνα για καρτομάιζερ αλλά και μπαταρίες ?

μπαταριες για HYBRID...δοκιμασμενες... :thumpup:  :thumpup:  :thumpup:

http://www.healthcabin.net/index.php?main_page=product_info&cPath=1019&products_id=7801

αυτή η μπαταρία λέει ότι είναι 1300 mAh . αυτές που έχει η συσκευασία του hybrid είναι 1100. είναι δηλαδή καλύτερες όσον αφορά τη διάρκεια ?
έψαξα στο ίδιο σάιτ και για καρτομάιζερ αλλά δεν ξέρω ποιο αντιστοιχεί στη δικιά μας συσκευή .
αν μπορείτε να μου πείτε τι τύπο να ψάξω για μπαταρίες και καρτομάιζερ γιατί από ότι έχω καταλάβει η εμπορική ονομασία hybrid είναι τοπική στην ελλάδα μόνο.

και αν κάποιος έχει βρει  θήκη τέτοιου τύπου
για να κουβαλάμε όλα τα συμπράγκαλα και έχει λινκ θα του ήμουν ευγνώμων.

με συγχωρείτε για το πλήθος των πληροφοριών που ζητάω και αν υπάρχει ήδη νήμα για όλες αυτές τις απορίες ξανα συγνώμη.

Αποσυνδεδεμένος tiftiants

  • **
  • 138
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μοντέλα τύπου Nobacco Hybrid, Echo, VGO κτλ. με αυτόματη μπαταρία.
« Απάντηση #122 στις: Σεπτεμβρίου 11, 2011, 16:48 »
http://www.ivape.eu/accessories-1/ego-t-joyetech/cases.html
http://www.atomizer.gr/show_pro.asp?cat=30
                                                                                                            :bye:
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 11, 2011, 16:56 από tiftiants »


Αποσυνδεδεμένος ekkli

  • *
  • 86
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μοντέλα τύπου Nobacco Hybrid, Echo, VGO κτλ. με αυτόματη μπαταρία.
« Απάντηση #124 στις: Σεπτεμβρίου 23, 2011, 12:49 »
ευχαριστώ πολύ , σήμερα παρέλαβα .

επόμενες ερωτήσεις νοουμπα :
από ότι κατάλαβα λοιπόν, όταν θέλω να αγοράσω από διάφορα σάιτ ψάχνω για αυτόματες μπαταρίες με σπείρωμα 901 και πιπάκια vgo, σωστά ?
είδα φίλο που κάνει janty ego-t  και μου άρεσε η ευχρηστία με το πιπάκι του. υπάρχει κάπου αντάπτορας για να μπορεί να μπει στην μπαταρία μου ? τί σπείρωμα έχει αυτός με το janty για να μαθαίνω σιγά σιγά, να ψάχνω μόνος μου και να μην σας πρήζω.

για φορτιστή , μου κάνει οποιοδήποτε usb με σπείρωμα 901 πάλι ?
δεν έχουν σημασία τάσεις , έντάσεις , φορτία ?

και πάλι ευχαριστώ για το χρόνο σας και να με συμπαθάτε αν ρωτάω την αλφαβήτα για σας.
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 14, 2011, 17:54 από Andreass »

Αποσυνδεδεμένος tomk8ww

  • *
  • 75
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μοντέλα τύπου Nobacco Hybrid, Echo, VGO κτλ. με αυτόματη μπαταρία.
« Απάντηση #125 στις: Νοεμβρίου 12, 2011, 23:22 »
Βοηθήστε λίγο βρε παιδιά.Παντελώς άσχετος από ηλεκτρ.τσιγάρα,αγόρασα πριν 3 εβδομάδες περίπου το HEALTH(έτσι γράφει πάνω)........είναι το healthcabin που αναφέρεστε? (το δικό μου είναι χωρίς κουμπί)
μπήκα εδώ και έχασα τον μπούσουλα..........ψιλοδιάβασα και κάτι όμως ::)
πήρα και 1μπαταρία extra 1300μα...........1100 φόραγε πάνω
το ερώτημα μου είναι,το καρτομάιζερ του(μη γελάτε.........ναι τόμαθα και αυτό) θέλει αλλαγή? και πότε?
είναι καλό το μαραφέτι η ψώνισα από σβέρκο ? ???
1000 ευχαριστώ εκ των προτέρων

Αποσυνδεδεμένος lionor

  • ****
  • 1167
Απ: Μοντέλα τύπου Nobacco Hybrid, Echo, VGO κτλ. με αυτόματη μπαταρία.
« Απάντηση #126 στις: Νοεμβρίου 13, 2011, 02:31 »
Ετσι οπως κανεις την ερωτηση σου, δεν προκειται κανεις να σου απαντησει. Πες μας συγκεκριμενα τι ακριβως εχεις αγορασει. Στο σαιτ εχει ενα σωρο διαφορετικα η.τ. Εσυ ποιο εχεις παρει;

Αποσυνδεδεμένος Yiannis Rasta

  • *****
  • 1411
  • Φύλο: Άντρας
  • keep walking
    • YIANNIS STAMATIOU
Απ: Μοντέλα τύπου Nobacco Hybrid, Echo, VGO κτλ. με αυτόματη μπαταρία.
« Απάντηση #127 στις: Νοεμβρίου 13, 2011, 02:32 »
Βοηθήστε λίγο βρε παιδιά.Παντελώς άσχετος από ηλεκτρ.τσιγάρα,αγόρασα πριν 3 εβδομάδες περίπου το HEALTH(έτσι γράφει πάνω)........είναι το healthcabin που αναφέρεστε? (το δικό μου είναι χωρίς κουμπί)
....αν εχεις στη διαθεση σου το λινκ,
παραθεσε το και να οδηγει στο ακριβες μοντελο ΗΤ που λες οτι επελεξες ::)

Αποσυνδεδεμένος Darky

  • **
  • 176
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μοντέλα τύπου Nobacco Hybrid, Echo, VGO κτλ. με αυτόματη μπαταρία.
« Απάντηση #128 στις: Νοεμβρίου 13, 2011, 03:49 »
Ετσι οπως κανεις την ερωτηση σου, δεν προκειται κανεις να σου απαντησει. Πες μας συγκεκριμενα τι ακριβως εχεις αγορασει. Στο σαιτ εχει ενα σωρο διαφορετικα η.τ. Εσυ ποιο εχεις παρει;

ειμαι 99% σιγουρος οτι μιλαει γι αυτο:

http://www.alibaba.com/product-gs/482816091/ECHO_health_e_cigarette.html


Αποσυνδεδεμένος bourcos

  • *
  • 41
  • Φύλο: Άντρας
  • knowledge is power
Απ: Μοντέλα τύπου Nobacco Hybrid, Echo, VGO κτλ. με αυτόματη μπαταρία.
« Απάντηση #129 στις: Νοεμβρίου 13, 2011, 06:20 »
θωμα καλημερα
το WWW.healthcabin.com ειναι site (eshop αν προτιμας).
Για το health το ητ σου, δωσε μας link, η πες μας απο που το αγορασες.

Αποσυνδεδεμένος notos

  • *
  • 73
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μοντέλα τύπου Nobacco Hybrid, Echo, VGO κτλ. με αυτόματη μπαταρία.
« Απάντηση #130 στις: Νοεμβρίου 13, 2011, 09:34 »
ειναι ιδιο με το hybrid τηςnobacco
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 14, 2011, 17:55 από Andreass »

Αποσυνδεδεμένος tomk8ww

  • *
  • 75
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μοντέλα τύπου Nobacco Hybrid, Echo, VGO κτλ. με αυτόματη μπαταρία.
« Απάντηση #131 στις: Νοεμβρίου 13, 2011, 19:40 »
ειμαι 99% σιγουρος οτι μιλαει γι αυτο:

http://www.alibaba.com/product-gs/482816091/ECHO_health_e_cigarette.html
νομίζω ...αυτό είναι  :thumpup: (που δείχνει η φωτο στο κουτί μόλις ανοίγεις το λινκ)
η διαφορά είναι,ότι εμένα είναι μαύρο,και η μπαταρία-ες του είναι 1100mah + ένα  extra κουτί  που αγόρασα πρόσφατα 1300mah.
Το αγόρασα πρόσφατα από Περιστέρι(γι αυτό δεν σας έβαλα λινκ),από μαγαζί ηλεκτρονικών ειδών.(αν δεν το πιάνετε,να προσπαθήσω να ανεβάσω φωτο)
Υ.Γ1).....καταλάβετε παιδιά,ότι δεν χειριζόμαστε όλοι p.c :angry_orange:με αποτέλεσμα να υπάρχουν περιπτώσεις ασυνενοησίας(πχ σαν την δική μου)
2)περιμένω τις γνώμες σας-συμβουλές-πατέντες ;) κλπ γι αυτό το μαραφέτι (είμαι παντελώς άσχετος απ το σπορ λέμε)
3)και πάλι 1000 ευχαριστώπου ασχοληθήκατε-στε μαζί μου
4)θα χαρώ να σας γνωρίσω και από κοντά

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Μοντέλα τύπου Nobacco Hybrid, Echo, VGO κτλ. με αυτόματη μπαταρία.
« Απάντηση #132 στις: Νοεμβρίου 13, 2011, 20:11 »
Aν κατάλαβα καλά, αγόρασες ένα σετ από Ελλάδα και εξτρά μπαταρία απο healthcabin. Το ελληνικό σετ έχει πολύ καλές μπαταρίες. Για τους ατμοποιητές οτυ έχω σοβαρές επιφυλάξεις για το πόσο θα τους ευχαριστηθείς. Θα είσαι τυχερός αν η μπαταρία που πήρες από τον κινέζο βγει καλή σε ισχύ. Γενικά, καλή επιλογή. Αν μάλιστα στραφείς στο μέλος σε άλλους είδους συμβατούς ατμοποιητές (cartomizer για την ακρίβεια) θα είσαι τζετ

Αποσυνδεδεμένος tomk8ww

  • *
  • 75
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μοντέλα τύπου Nobacco Hybrid, Echo, VGO κτλ. με αυτόματη μπαταρία.
« Απάντηση #133 στις: Νοεμβρίου 13, 2011, 21:20 »
Όλα από Ελλάδα τα πήρα.

Συγχώνευση μηνυμάτων: Νοεμβρίου 13, 2011, 22:23
αυτά είναι τα εργαλεία μου




......ακούω κρίσεις-επικρίσεις-οδηγίες-μόντες κλπ



« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 13, 2011, 22:23 από Vrs5 »

Αποσυνδεδεμένος trabakoulas

  • **
  • 218
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μοντέλα τύπου Nobacco Hybrid, Echo, VGO κτλ. με αυτόματη μπαταρία.
« Απάντηση #134 στις: Νοεμβρίου 14, 2011, 00:44 »
Το χω κι εγω αυτο φιλε, ειναι το ακριβως το ιδιο με το hybrid. Αρκετα μετριας αποδοσης ατμοποιητης, αλλα η 1300 και 1100 μπαταρια του κραταει πολυ. Αλλα δυστυχως ειναι αυτοματη.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 354516 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 10206 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 191015 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 645 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 521 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 588659 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3455 797035 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 16, 2024, 16:10
από ThioVag
Ανοιχτά μπουκάλια; Να μη με νοιάζει; ΥΓΡΑ (γενικά) 22 7184 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 12, 2024, 22:55
από ZiovanioS
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1817 312500 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 10, 2024, 20:08
από Methodios
ΓΛΥΚΑ SnV ΧΩΡΙΣ ΚΑΤΑΛΟΙΠΑ Shake and Vape 18 6579 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 07, 2024, 16:40
από ZiovanioS
Innokin Coolfire Ζ80 [Ηλεκτρονικά mods] 37 11872 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 01, 2024, 11:54
από tapantari
Minimalistic shake and vape Shake and Vape 26 13103 Τελευταίο μήνυμα Αυγούστου 24, 2024, 14:03
από Tsai1711