vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

1058 επισκέπτες, 1 χρήστης
thanos1071

Μοντέλα τύπου Nobacco Hybrid, Echo, VGO κτλ. με αυτόματη μπαταρία.

Αποσυνδεδεμένος apocalypse

  • *
  • 40
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μοντέλα τύπου Nobacco Hybrid, Echo, VGO κτλ. με αυτόματη μπαταρία.
« Απάντηση #105 στις: Ιουλίου 12, 2011, 12:12 »
Να κάνω μια noobικη ερώτηση.

Θέλω να δοκιμάσω την τύχη μου με την ανάμιξη δικών μου υγρών.
Το πρόβλημα είναι ότι θα χρειαστεί να κάνω κάμποσες δοκιμές στα υγρά που θα φτιάχνω και το cartomizer θέλει δουλειά για να αλλάξει γεύση (το έχω δοκιμάσει....), οπότε σκεφτόμουν να πάρω κάποιο atomizer με αμπούλα/cartridge για τις δοκιμές.

Αν κατάλαβα καλά η μπαταρία έχει 901 σπείρωμα οπότε αν πάρω αυτόν:
http://funstore.gr/index.php?target=products&product_id=95
και αυτά: http://funstore.gr/index.php?target=products&product_id=130
θα κάνω δουλειά?
Υπάρχει περίπτωση να μην δουλεύει?

Αποσυνδεδεμένος craven.gr

  • *
  • 1238
  • Φύλο: Άντρας
  • Αν δεν είμαι εδώ... μάλλον κάτι μαστορεύω..
Απ: Μοντέλα τύπου Nobacco Hybrid, Echo, VGO κτλ. με αυτόματη μπαταρία.
« Απάντηση #106 στις: Ιουλίου 12, 2011, 13:42 »
Αν και η κάθε γεύση παραμένει για αρκετές τζούρες  (υπάρχουν και υγρά που δεν φεύγει η γεύση με τίποτα).. :laugh1:, το καλύτερο είναι να πάρεις έναν ατμό όπως είπες, αλλά χωρίς αμπούλα.
Ετσι θα έχεις όλη την ευκολία του "στάξε", και θα προχωράς ταχύτατα..

Αποσυνδεδεμένος IVANN

  • *
  • 49
  • Φύλο: Άντρας
  • το ατμισμα βλαπτει σοβαρα τις καπνοβιομηχανιες
    • σελιδα FB των αρειανων στη ΛΕΡΟ
Απ: Μοντέλα τύπου Nobacco Hybrid, Echo, VGO κτλ. με αυτόματη μπαταρία.
« Απάντηση #107 στις: Αυγούστου 13, 2011, 14:27 »
καλησπερα απο ΛΕΡΟ.ειμαι κατοχος του nobacco hybrid εδω κ ενα μηνα περιπου.ολα καλα με την ματαρια αλλα μου φαινετε καπως το οτι γεμιζω το σφουγγαρακι με το υγρο.δεν μ αρεσει κ δεν με βολευει.ασε που πολλες φορες ενω ατμιζω,καταπινω κ το υγρο με αποτελεσμα να εχω πικρη γευση.μηπως υπαρχει δυνατοτηα να προσαρμοσω στην μπαταρια hybrid,με καποιον ανταπτορα κανενα αλλο "ατμο"  με πλαστικα φιλτρακια γεμισης,οπως του e-go tank system?ευχαριστω

Αποσυνδεδεμένος Steamboy

  • *****
  • 2644
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari(Mini) v2 + Mini D.I.D.(special edition)
Απ: Μοντέλα τύπου Nobacco Hybrid, Echo, VGO κτλ. με αυτόματη μπαταρία.
« Απάντηση #108 στις: Αυγούστου 13, 2011, 14:38 »
καλησπερα απο ΛΕΡΟ.ειμαι κατοχος του nobacco hybrid εδω κ ενα μηνα περιπου.ολα καλα με την ματαρια αλλα μου φαινετε καπως το οτι γεμιζω το σφουγγαρακι με το υγρο.δεν μ αρεσει κ δεν με βολευει.ασε που πολλες φορες ενω ατμιζω,καταπινω κ το υγρο με αποτελεσμα να εχω πικρη γευση.μηπως υπαρχει δυνατοτηα να προσαρμοσω στην μπαταρια hybrid,με καποιον ανταπτορα κανενα αλλο "ατμο"  με πλαστικα φιλτρακια γεμισης,οπως του e-go tank system?ευχαριστω

Γινεται,αν παρεις ανταπτορα 901-510 μπαινουν ολοι οι ατμοποιητες ego style,ego-T κλπ. αλλα κ οι κλασσικοι 510 ατμο/καρτο http://funstore.gr/index.php?target=products&product_id=138 , http://www.madvapes.com/901808D-Battery-to-510-Atomizer-adapter_p_2150.html ;)

Αποσυνδεδεμένος apocalypse

  • *
  • 40
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μοντέλα τύπου Nobacco Hybrid, Echo, VGO κτλ. με αυτόματη μπαταρία.
« Απάντηση #109 στις: Αυγούστου 13, 2011, 14:50 »
καλησπερα απο ΛΕΡΟ.ειμαι κατοχος του nobacco hybrid εδω κ ενα μηνα περιπου.ολα καλα με την ματαρια αλλα μου φαινετε καπως το οτι γεμιζω το σφουγγαρακι με το υγρο.δεν μ αρεσει κ δεν με βολευει.ασε που πολλες φορες ενω ατμιζω,καταπινω κ το υγρο με αποτελεσμα να εχω πικρη γευση.μηπως υπαρχει δυνατοτηα να προσαρμοσω στην μπαταρια hybrid,με καποιον ανταπτορα κανενα αλλο "ατμο"  με πλαστικα φιλτρακια γεμισης,οπως του e-go tank system?ευχαριστω

Προσωπικά έχω δοκιμάσει ego-t type A άτμο σε hybrid μπαταρία με αντάπτορα και δούλευε αλλά όχι καλά.
Δεν ταίριαζε τέλεια, δεν ακούμπαγε ο "κώνος" στην μπαταρία, με αποτέλεσμα να παίρνει υπερβολικά πολύ αέρα.
'Ισως αν "έτρωγα" λίγο τον αντάπτορα να δούλευε καλά.

Αν επιμένεις σε tank, νομίζω το 510-T θα δουλεύει καλύτερα με αντάπτορα.

Αποσυνδεδεμένος IVANN

  • *
  • 49
  • Φύλο: Άντρας
  • το ατμισμα βλαπτει σοβαρα τις καπνοβιομηχανιες
    • σελιδα FB των αρειανων στη ΛΕΡΟ
Απ: Μοντέλα τύπου Nobacco Hybrid, Echo, VGO κτλ. με αυτόματη μπαταρία.
« Απάντηση #110 στις: Αυγούστου 13, 2011, 15:37 »
Προσωπικά έχω δοκιμάσει ego-t type A άτμο σε hybrid μπαταρία με αντάπτορα και δούλευε αλλά όχι καλά.
Δεν ταίριαζε τέλεια, δεν ακούμπαγε ο "κώνος" στην μπαταρία, με αποτέλεσμα να παίρνει υπερβολικά πολύ αέρα.
'Ισως αν "έτρωγα" λίγο τον αντάπτορα να δούλευε καλά.

Αν επιμένεις σε tank, νομίζω το 510-T θα δουλεύει καλύτερα με αντάπτορα.
ευχαριστω ρε παιδια για την βοηθεια σας.αν μου δινατε κ κανα λινκ για το 510-τ θα ηταν σουπερ.δεν πιστευω να εχω κανα προβλημα στην αποδοση

Αποσυνδεδεμένος apocalypse

  • *
  • 40
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μοντέλα τύπου Nobacco Hybrid, Echo, VGO κτλ. με αυτόματη μπαταρία.
« Απάντηση #111 στις: Αυγούστου 13, 2011, 16:01 »
ευχαριστω ρε παιδια για την βοηθεια σας.αν μου δινατε κ κανα λινκ για το 510-τ θα ηταν σουπερ.δεν πιστευω να εχω κανα προβλημα στην αποδοση
Σίγουρα έχει η nobacco: http://www.nobacco.gr/product/658/atomizer-510-tank
Το funstore έχεi απλά τσέκαρε το κουτάκι 510-T (όχι το LR): http://www.funstore.gr/index.php?target=products&product_id=409
Ίσως να έχει το ivape.eu (είναι πεσμένο για κάποιο λόγο).

Θα χρειαστεί να πάρεις και άδειες αμπούλες (και έναν αντάπτορα).
Δεν προτείνω LR, γιατί σε μένα η χαμηλή αντίσταση "τρελαίνει" το on-off της hybrid μπαταρίας.

Δεν μπορώ να σου πω με σιγουριά αν θα έχει πρόβλημα στην απόδοση, γιατί δεν τον έχω δοκιμάσει.
Αλλά επειδή δεν είναι ανάγκη να εφαρμόζει σε πολλά σημεία με την μπαταρία (όπως του ego-Τ)  λογικά δεν θα έχεις πρόβλημα.
Απλά μην πάρεις μεγάλη ποσότητα χωρίς να έχεις δοκιμάσει.

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Μοντέλα τύπου Nobacco Hybrid, Echo, VGO κτλ. με αυτόματη μπαταρία.
« Απάντηση #112 στις: Αυγούστου 13, 2011, 18:39 »
IVANN πρέπει να έχεις υπόψιν ότι μπαταρία Hybrid με αντάπτορα και 510 τανκ δε θα βλέπεται. Το σχήμα χάνει την ομοιομορφία του.
Αν θέλεις να πας σε λύση tank καλύτερα να πάρεις eGo μπαταρίες. Μην νομίζεις ότι τα τανκ είναι απροβλημάτιστα πάντως.
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,2683.msg69562.html#msg69562

Αποσυνδεδεμένος Βασίλης

  • *****
  • 2116
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μοντέλα τύπου Nobacco Hybrid, Echo, VGO κτλ. με αυτόματη μπαταρία.
« Απάντηση #113 στις: Αυγούστου 13, 2011, 18:48 »
Κατα την εμπειρεια σας τι carto θα επαιζε καλύτερα σε αποτέλεσμα σε hybrid μπαταρια?

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Μοντέλα τύπου Nobacco Hybrid, Echo, VGO κτλ. με αυτόματη μπαταρία.
« Απάντηση #114 στις: Αυγούστου 13, 2011, 19:00 »
Υπάρχει ειδικό θέμα για την ερώτησή σου:
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,2881.0.html

Αποσυνδεδεμένος Βασίλης

  • *****
  • 2116
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μοντέλα τύπου Nobacco Hybrid, Echo, VGO κτλ. με αυτόματη μπαταρία.
« Απάντηση #115 στις: Αυγούστου 13, 2011, 19:05 »
ok

Αποσυνδεδεμένος kalafan

  • ***
  • 791
  • Φύλο: Άντρας

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Μοντέλα τύπου Nobacco Hybrid, Echo, VGO κτλ. με αυτόματη μπαταρία.
« Απάντηση #117 στις: Σεπτεμβρίου 09, 2011, 00:49 »
Πολύ χρήσιμες πληροφορίες, kalafan. Προσωπικά, σ΄ευχαριστώ πολύ! Και ατμοποιητής και μπαταρίες hybrid 1300ρες με τιμές σκοτωμένες. Βέβαια, αν πάρουμε από τον Κινέζο και ατμο και μπαταρίες δεν θα έχουμε πλέον hybrid, αλλά κάτι άλλο... όμως δε νομίζω αυτό να είναι το πρόβλημά μας.
Περιμένουμε και crash τεστ αντοχής εν καιρώ για τα εν λόγω καλούδια!
Και πάλι ευχαριστούμε!

Αποσυνδεδεμένος Steamboy

  • *****
  • 2644
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari(Mini) v2 + Mini D.I.D.(special edition)
Απ: Μοντέλα τύπου Nobacco Hybrid, Echo, VGO κτλ. με αυτόματη μπαταρία.
« Απάντηση #118 στις: Σεπτεμβρίου 09, 2011, 02:06 »
Πολύ χρήσιμες πληροφορίες, kalafan. Προσωπικά, σ΄ευχαριστώ πολύ! Και ατμοποιητής και μπαταρίες hybrid 1300ρες με τιμές σκοτωμένες. Βέβαια, αν πάρουμε από τον Κινέζο και ατμο και μπαταρίες δεν θα έχουμε πλέον hybrid, αλλά κάτι άλλο... όμως δε νομίζω αυτό να είναι το πρόβλημά μας.
Περιμένουμε και crash τεστ αντοχής εν καιρώ για τα εν λόγω καλούδια!
Και πάλι ευχαριστούμε!

Eνώ τόσο καιρό που πέρνατε Hybrid από Ελλάδα δεν ήταν του κινέζου?!  8)
 :)) :)) :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος bazexa

  • **
  • 271
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μοντέλα τύπου Nobacco Hybrid, Echo, VGO κτλ. με αυτόματη μπαταρία.
« Απάντηση #119 στις: Σεπτεμβρίου 09, 2011, 02:13 »
Eνώ τόσο καιρό που πέρνατε Hybrid από Ελλάδα δεν ήταν του κινέζου?!  8)
 :)) :)) :tongue_smilie:

Ετσι ακριβώς,  :thumpup:.....απλά ήταν βαφτισμένο "nobacco" "ovale" "joytech" "nike" "adiddas"  :angry_orange: :wall:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 354623 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 10228 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 191060 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 655 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 529 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 588735 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3455 797065 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 16, 2024, 16:10
από ThioVag
Ανοιχτά μπουκάλια; Να μη με νοιάζει; ΥΓΡΑ (γενικά) 22 7190 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 12, 2024, 22:55
από ZiovanioS
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1817 312535 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 10, 2024, 20:08
από Methodios
ΓΛΥΚΑ SnV ΧΩΡΙΣ ΚΑΤΑΛΟΙΠΑ Shake and Vape 18 6581 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 07, 2024, 16:40
από ZiovanioS
Innokin Coolfire Ζ80 [Ηλεκτρονικά mods] 37 11877 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 01, 2024, 11:54
από tapantari
Minimalistic shake and vape Shake and Vape 26 13109 Τελευταίο μήνυμα Αυγούστου 24, 2024, 14:03
από Tsai1711