vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

61 επισκέπτες, 3 χρήστες
bloodlessz, manoslykos, I.P

Twitter

Εργοστασιακοί ατμοποιητές (με έτοιμες κεφαλές) για τσιγαρίσιες - σφιχτές τζούρες

Ο Ego One v2 Mega θεωρείται τσιγαρίσιος ατμοποιητής? Είναι πιο αεράτος από τον Triton Mini?

Και η επισκευάσιμη κεφαλή του υπάρχει στην αγορά? Είναι αξιόπιστη? Αξίζει τον κόπο?

Μου είπαν ότι κάνει καλή δουλειά με VG υγρά. Ότι δεν μπουκώνει κ.λπ.


Αποσυνδεδεμένος teargas

  • **
  • 212
  • Φύλο: Άντρας
Θα ηθελα προτασεις για επομενο ατμοποιητη.Εχω mini triton,cubis και εναν gs tank .Χρησιμοποιω περισσοτερο τους δυο πρωτους βεβαια.Να πω την αληθεια,με βολευει περισσοτερο ο cubis λογω πιο ευκολου πλυσιματος και συναρμολογησης.Οι επιλογες βεβαια δεν ειναι πολλες αφου θεωρουμαστε λεπροι οι τσιγαρισο-λοβερς.Απο την μια η safe επιλογη ειναι ενας ναυτιλος αλλα εχω καλομαθει με το γεμισμα απο πανω.Οποτε ειμαι αναμεσα σε cubis pro και nautilus x 4ml.Tι λετε μεταξυ αυτων?Μηπως εχω κ καμια αλλη επιλογη?

Αποσυνδεδεμένος nikonian

  • **
  • 453
  • Φύλο: Άντρας
Mesmer.
Σφικτός, πολύ μικρός , καλή γεύση.




Σπύρο, ο ego one έχει φτηνή (3,5 ευρώ) επισκευάσιμη κεφαλή, είναι σχετικά αεράτος και δεν έχω πάρει χειρότερη γεύση από κανέναν ατμοποιητή (υποκειμενικό).

Αποσυνδεδεμένος slayer

  • **
  • 301
  • Φύλο: Άντρας
Μμμμ....ωραιος δειχνει τουτος ρε σεις...(mesmer)αν ειναι οντως σφιχτος με την 1.8 κεφαλη

με νορμαλ τιμη..!

Αποσυνδεδεμένος efyra

  • **
  • 178
  • Φύλο: Άντρας
Mesmer.
Σφικτός, πολύ μικρός , καλή γεύση.
Εχω nautilus mini - triton mini - triton 2 ( σε ολα 1,8Ω αντισταση)
Σε σχεση με τα παραπανω που εχω αξιζει ο mesmer ?
Δωσε καμια πληροφορια να δω εαν τον παρω....
Ευχαριστω Γιαννης

Αποσυνδεδεμένος Mousis

  • *
  • 88
  • Φύλο: Άντρας
Να γράψω και γω το πρώτο μου μήνυμα εδώ,  για σφιχτο ατμο δείτε και τον Kabuki, από fasttech: 3870800
Έχει και αλλούς κλώνους,  αλλά αυτός είναι ο ποίο σωστός. Λεω να τον πάρω,  γιατί 4 μέρες νέος  στο η.τ ο mello 3 πολύ ρουφάει...  Και δεν...
Εγώ θέλω μια τζουρα μικρή, μεσαια αλλά γεμάτη με ατμό... 
Δοκίμασα τυχαία,  SX mode με Kayfun V5...ότι καλύτερο..  Τώρα δεν ξέρω watt, αντίσταση κτλ,  που είχε στήσει ο τύπο,  αλλά ήταν αυτό που ήθελα,  μικρή τζουρα και γεμίζεις ατμό.. 


Στάλθηκε από το D6503 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος Manitou

  • *
  • 99
  • Φύλο: Άντρας
Έχεις δίκιο για τον Melo, αλλά θα έλεγα να περιμένεις λίγο γιατί θα βγει ο nautilus 2.  Μέχρι τότε χρησιμοποίησε τον melo με τις 1.8 αντιστάσεις του triton.

Αποσυνδεδεμένος Mousis

  • *
  • 88
  • Φύλο: Άντρας
Αυτό κανω..
Αλλά σημερα που ειδα τον nautilus 2, ψυνομαι, για δεν ειναι καντηλι... οπως πρώτος. Αν και για τον πρωτο ναυτιλο ειχα βρει αλλα τζαμακια-πλαστικα και επεφτε πολυ το υψος αλλα και η εμφανιση πολυ καλητερα..  Ο 2 τα εχει ολα.. και επιπλεον μια τρυπα παραπανω που ηθελα να ειχε ο πρωτος οταν τον δοκιμασα...
35$ καλη τιμη..

Διαγραφή άμεσης παράθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 11, 2017, 11:51 από Cruiser79 »

Τί διαφορά να έχει αυτός από τον τρίτωνα το μίνι?

***


Αποσυνδεδεμένος Dumouriez

  • **
  • 249
  • Φύλο: Άντρας
Πάλι σε έξοδα με βλέπω να μπαίνω... :-\ 

Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
ξέρουμε αν ο nautilus 2 παίρνει τις ίδιες αντιστάσεις με τον παλιό?

Αποσυνδεδεμένος Atmogia

  • **
  • 492
  • Φύλο: Άντρας
Ναι  της παιρνει ριξε  μια ματια και εδω http://www.aspirecig.com/products/tank-series/tank396.html

Αποσυνδεδεμένος argo

  • **
  • 126
  • Φύλο: Άντρας
Για τσιγαρίσιες τζούρες καλή επιλογή μπορεί να είναι και ο keras atmizoo.Εχει το πλεονέκτημα οτι μπορεί να δεχτεί έτοιμες αντιστάσεις triton ,vaporesso ccell αλλά να στηθεί και με δικά σας σύρματα.Ο mini είναι γύρω στα 110 ευρώ.
Οικονομική και καλή λύση είναι ο kabuki clone από FT. ΄Εχω την titan version και δουλεύει μια χαρά.

Αποσυνδεδεμένος e-spy

  • *****
  • 2471
  • Φύλο: Άντρας
  • Χιούμορ είναι η τέχνη να κρύβεις τις πληγές σου...
    • 99designs
Τί διαφορά να έχει αυτός από τον τρίτωνα το μίνι?

***
Ελεεινό driptip...  ;D

Αποσυνδεδεμένος Dumouriez

  • **
  • 249
  • Φύλο: Άντρας
Ωραιούλι είναι. Ταιριάζει και με το καμπυλωτό καπάκι. Vintage! Και με το μαμίσιο επιστόμιο του Ναυτίλου elder θα φαίνεται ομορφότερο, αλλά γούστα είναι αυτά.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4687 498928 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 02:35
από Tem
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 1 83 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 31, 2024, 23:11
από chkontog
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 7 7260 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 29, 2024, 10:23
από Sergios
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 20813 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1691 194418 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 21:47
από billythekid
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 1 1569 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 18:04
από ThioVag
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 4713 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1108842 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 180352 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 1968 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1404 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 25239 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy