vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

47 επισκέπτες, 11 χρήστες
Tem, ZoeM, Buliwyf, maprix, chief79, lagoudakis, Lazy Dog, tibolaso, gfilip, soulplayer, camber

Twitter

Εργοστασιακοί ατμοποιητές (με έτοιμες κεφαλές) για τσιγαρίσιες - σφιχτές τζούρες

Αποσυνδεδεμένος pngtszs1976

  • *****
  • 3446
  • ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
Και η κατασκευη του ατμοποιητη σε συνδυασμο με την αντισταση και ειδικα το σχημα της καμιναδας καθοριζουν την ποιοτητα του ατμου οπως ειπες,ο ναυτιλος ειναι σταθερη αξια,απλα εχει προκαθορισμενες οπες στην ρυθμιση αερα που κλειδωνουν,δεν ειναι οπως ο τριτον που τον ρυθμιζεις με μεγαλυτερη ακριβεια

Αποσυνδεδεμένος motley

  • *
  • 43
  • Φύλο: Άντρας
Καλημέρα ,

έχει δοκιμάσει κανείς τον Fumytech – GT Tank που παίρνει και τις αντιστάσεις του Triton 2 ?

Αποσυνδεδεμένος ivris

  • **
  • 105
  • Φύλο: Άντρας
Να πω και τα δικα μου.
Ναυτιλος μινι , cubis mini και ο καλυτερος ολων nautilos X. 
Τα προβληματα τωρα.
Σε δυο ναυτιλους μινι η γευση δεν ειναι καθαρη σε αντιστασεις 1.8 και 1.6 μερικες φορες νιωθω οτι "μυριζει" το βαμβακι και η γευση μπερδευεται.

Cubis mini , φοβερη γευση σε αντιστασεις 1.5 ,1.0 και 0.5 αλλα η παροχη υγρου μπουκωνει και καμια φορα φερνει καμενο.με lvc αντιστασεις μπομπα.

Ναυτιλος Χ μινι , σουπερ γευση,  σουπερ ατμισμα και πολυ καλη πληρωση  υγρου με τις γευσεις να ερχονται καθαρες χωρισ να μυριζει βαμβακη η υπαρξη καμενου.

Αποσυνδεδεμένος lionor

  • ****
  • 1167
Επειδη ειμαι κι εγω λατρης της 'σφιχτης' τζουρας, εχω κατασταλαξει στους εξης:

Joytech delta. Σχετικα παλιος ατμο, αλλα σταθερη αξια. Πολυ καλη αποδοση γευσης, βελουδινος ατμος, λιγο ακριβες οι αντιστασεις του
Aspire k1. 'Παρεξηγημενος' ατμο... Κι ομως για την τιμη του ειναι παρα πολυ καλος σε συνδυασμο με bvc 1.8. Φτηνες αντιστασεις, με παρα πολυ καλη αποδοση γευσης. 
Τriton mini. Σε συνδυασμο με clapton 1.8 ειναι αλλη μια παρα πολυ καλη επιλογη, με πολυ καλο air flow

Αποσυνδεδεμένος tsagod

  • ***
  • 594
  • Φύλο: Άντρας
Καλημέρα.
Ατμιζω κυρίως με phenomenon lite και είμαι απολύτως ευχαριστημένος από άποψη γεύσης , ατμού, τζουράς.
Θέλω να πάρω και έναν εργοστασιακό για την ευκολία της κατάστασης, γρήγορη αλλαγή αντιστασης για περιπτώσεις που βιαζομαι να φύγω από το σπίτι.
Έχω στο μυαλό μου τον nautilus x, να προχωρισω ή έχετε να προτείνεται και κάτι άλλο.
Το ξέρω ότι δεν θα βρω όλα αυτά που έχω στο φαινόμενο αλλά με νοιάζει να μην ξενερωσω εύκολα τον ναυτιλο.

Αποσυνδεδεμένος Tuscanigr

  • 4
  • Φύλο: Άντρας
  • Όλα καλά...!
Καλημέρα φίλε μου. Δεν νομίζω να κάνεις την δουλειά σου με nautilus x για τσιγαρισια τζούρα. Τον έχω, τον αγαπάω, αλλά είναι μια κατηγορία απο μόνος του. Αεράτος και καλη γευση στα 18-20w με την 1.5. Γιατι δεν κοιτάς triton mini? Η ακόμα και nautilus mini (αν και δεν εχει την ευκολία στο γεμισμα);

Αποσυνδεδεμένος gempgr

  • **
  • 205
  • Φύλο: Άντρας
Καλησπέρα και από μένα. Εγώ προσωπικά πιστεύω ότι ο Nautilus X είναι για όλες τις τζούρες καθώς αν κλείσεις τον αέρα είναι τσιγαρίσιος και όσο ανοίγεις τόσο πιο αεράτος γίνεται! Ο μόνος που έχω δοκιμάσει και είναι πιο σφιχτός είναι αυτός http://www.justfog.com/?avada_portfolio=products_clearomizers_1_ultimate-1453.

Nautilus x με την 1.8 και το extension kit(4ml).....απλά εγγύηση.:thumbup_move_2::thumbup_move_3:

Αποσυνδεδεμένος ΜανωληςK

  • 2
  • Φύλο: Άντρας
Καλησπέρα σας .. ειμαι νέος ατμιστης και εχω το pico 75 w .. οταν τ πήρα μ δώσανε τον aspire k3.. θα ήθελα να αλλάξω .. αξίζει να αγοράσω άλλον ;; θα δω διάφορες ;;

Αποσυνδεδεμένος GK1980

  • ***
  • 523
  • Φύλο: Άντρας
Μια χαρά είναι το σετακι που έχεις, αν σου αρέσει το ατμισμα με αυτό που έχεςι δεν υπάρχει λόγος να πας σε κάτι άλλο τώρα αν θες ένα δεύτερο ατμοπιοιτη να αλλάζεις καμιά γεύση μέσα στην μέρα πάρε ένα aspire nautilus ή mini δέχεται της ίδιες αντιστάσεις με τον κ3 και είναι απο καλύτερο υλικό ανοξείδωτο ατσάλι και γυαλί.

Αποσυνδεδεμένος ΜανωληςK

  • 2
  • Φύλο: Άντρας
Καλό είναι για αρχή δε λέω .. βλέπω τους πνευμονικόυς και φαίνονται πολυ ωραίοι :) καμία γνώμη ;;;

Καλημερα...εγω με τον mello3 + aspire 1.8Ω εχω θεμα πλεον...οτι και να κανω και με καινουργια αντισταση μετα απο μερικες τζουρες δεν φαινεται να ποτιζει και εχω καμμενο μονιμα σαν γευση...να τον αλλαξω;;

Στάλθηκε από το ONE A2003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Έχεις δοκιμάσει να ποτίσεις την αντίσταση πριν την τοποθετήσεις? Δηλαδή να στάζεις μερικές σταγόνες σε κάθε τρυπούλα τροφοδοσίας πριν τη βάλεις σε λειτουργία για πρώτη φορά?

Ναι ναι κανονικα...κανω κανα 6μηνο τον συνδυασμο αυτο αλλα τωρα τελευταια δεν παλευεται...

Στάλθηκε από το ONE A2003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Δυστυχώς δεν μπορώ να σε βοηθήσω παραπάνω καθώς εγώ τον χρησιμοποιώ με την 0.5 κεφαλή...

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
My Flavor Shot Reviews Shake and Vape 0 82 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 01:02
από chkontog
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1878 248246 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 30, 2024, 19:28
από ThioVag
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα ΑΡΩΜΑΤΑ. Βασικές πληροφορίες [Αρώματα] 1415 181307 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 29, 2024, 18:07
από tony1976
VOOPOO ARGUS P2 [AIO (Όλα σε ένα)] 2 280 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 29, 2024, 14:59
από tony1976
GEEK VAPE AEGIS LEGEND III MOD [Ηλεκτρονικά mods] 1 253 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 29, 2024, 09:22
από Tem
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4920 573124 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 24, 2024, 13:52
από Sergios
Hashtag Shake and Vape 2 2342 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 23, 2024, 14:02
από chkontog
Φθαρμένη Μπαταρία και επικινδυνότητα [Μπαταρίες για mod] 32 8504 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 19:24
από stamatisgr
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1123498 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 11:14
από Sergios
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 982 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 685 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 18:34
από zamploutos
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2113 328021 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 15:56
από xristos99