vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

80 επισκέπτες, 6 χρήστες
redvw74, manoslykos, camber, tsiv, Tem, bloodlessz

Twitter

Εργοστασιακοί ατμοποιητές (με έτοιμες κεφαλές) για τσιγαρίσιες - σφιχτές τζούρες

Αποσυνδεδεμένος GK1980

  • ***
  • 523
  • Φύλο: Άντρας
Όπως  σου έγραψα  και  πιο  πάνω  σαν τον  ναυτίλο δεν είναι ! Ο Nautilus mini  είναι  ότι  καλύτερο έχω  ατμισει σε τσιγαρισιο  εργοστασιακό  ατμοποιητή και στο λέω  αυτό γιατί έχουν  περάσει αρκετοί ατμοποιητές από τα χέρια μου . 

Αποσυνδεδεμένος e-spy

  • *****
  • 2471
  • Φύλο: Άντρας
  • Χιούμορ είναι η τέχνη να κρύβεις τις πληγές σου...
    • 99designs
Το θέμα της υπερτροφοδοσίας υπάρχει ορισμένες φορές (όχι πάντα) και λύνεται πανεύκολα.
Αρκεί μια ματιά στο νήμα του Cubis και θα βρεις πολλές λύσεις.
Επίσης με τις νέες κεφαλές LVC ρυθμίζεις εσύ την τροφοδοσία της κεφαλής ανάλογα με το υγρό σου.

Πέρα από τον Cubis όμως, θα σου έλεγα να ρίξεις μια ματιά στον Triton Mini.
Είναι μικρός, υπάρχει σε μαύρο, έχει άριστη ποιότητα, καμία διαρροή, γέμισμα από πάνω,
και γενικά είναι ότι πιο κοντινό μπορείς να βρεις σε Ναυτίλο.
Χρησιμοποιούν και τις ίδιες ακριβώς κεφαλές.

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Τζόναθαν ξέχνα τον κιούμπις προ. Ego one mega v2 τσέκαρε και οπως πολυ καλά ειπαν και άλλοι, Τριτωνα μίνι...

Αποσυνδεδεμένος Johnathan

  • **
  • 106
  • Φύλο: Άντρας
Ευχαριστω για τις απαντησεις παιδια. Μια ισως λιγο χαζη ερωτηση. Εχει καποια ιδιαιτερη διαφορα ο triton mini απο τον triton 2, περα απο τα ml? Ρωταω διοτι κατι που επισης με ενδιαφερει ειναι να χωραει τουλαχιστον 4ml ετσι ωστε να μη χρειαζεται να γεμιζω καθε τρεις και λιγο!

(update)... οκ! Μολις ειδα τις διαφορες σε καποια καταστηματα! Προφανως λογω χωρητικότητας δεν μου κανει ο συγκεκριμενος ατμοποιητης! Θα ριξω μια ματια στον Ego one mega v2 που ειπε ο φιλος απο πανω, θα διαβασω και λιγο περισσοτερο το νημα για τον Cubis και βλεπουμε!
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 11, 2016, 22:30 από Johnathan »

Αποσυνδεδεμένος sakis6

  • *
  • 11
  • Φύλο: Άντρας
Καλημέρα ,

έχει δοκιμάσει κανείς τον Fumytech – GT Tank που παίρνει και τις αντιστάσεις του Triton 2 ?
τον έχω πάρει για αυτό το λόγο κι εγώ πρόσφατα,τώρα δουλεύω ακόμα τις δικές του αντιστάσεις,μόλις βάλω του τρίτων θα σου πω

Αποσυνδεδεμένος sakis6

  • *
  • 11
  • Φύλο: Άντρας
επίσης ο herakles απο sense με αντιστάσεις 1,8 από triton είναι μια χαρά.                                                                          https://www.google.gr/search?q=herakles+sense+tank&espv=2&biw=1163&bih=559&source=lnms&tbm=isch&sa=X&sqi=2&ved=0ahUKEwjbivfJ1vDQAhWLfRoKHRXNAVYQ_AUIBigB#imgrc=p2Bz1wKWylsdeM%3A

Αποσυνδεδεμένος Buliwyf

  • *****
  • 1940
  • Φύλο: Άντρας
  • ιέεεεεεεεεπ!!!! αστ ναγκλίτσα κατ ρε!!!
Δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί πιο πριν, αλλά νομίζω ότι και το kabuki ταιριάζει στις ....απαιτήσεις του νήματος!

Αποσυνδεδεμένος sakis6

  • *
  • 11
  • Φύλο: Άντρας
βελτιωμένος αρκετά είναι και ο nautilus x με την 1,8 όμως

Αποσυνδεδεμένος panosGR

  • *
  • 38
  • Φύλο: Άντρας
Να ρωτήσω κάτι ?
Ο cupa της νομπάκο είναι cubis ή αντιγραφή κλώνος μαιμού μπανανοφάγος?

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Ο ίδιος είναι. Όχι μαϊμου. Απλά με άλλο λογότυπο. Μην πάρεις κανέναν απ τους 3.

Αποσυνδεδεμένος panosGR

  • *
  • 38
  • Φύλο: Άντρας
δοκίμασα τσιγαρίσια τζούρα με 1.5 στα 14w 4.5v και είχε σοβαρότερη και καλύτερη ντουμανιά απο ναυτιλο.
το θεμα που έχει καθε φορά που το γεμίζεις να υπερτροφοδοτει υγρό λύνεται τινάζοντάς τον ανάποδα 2-3 φορές,άλλωστε
όλοι οι άτμο υπερτροφοδοτούνται και ο ναυτιλός του αδελφού μου κάνει κουλά και ένα Α6 στάρτερ κίτ που έχει η μάνα μου τα ίδια όταν ανοιχτεί για γέμισμα.

« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 17, 2016, 20:54 από panosGR »

Αποσυνδεδεμένος sakis6

  • *
  • 11
  • Φύλο: Άντρας
αρκετά καλός και ο gt tank από fumytech με αντιστάσεις απο τρίτων 1,2 της aspire                                                            http://www.e-smokers.gr/shop/atmopoiites/fumytech-gt-tank/

Αποσυνδεδεμένος agelosd

  • *
  • 51
  • Φύλο: Άντρας
δοκιμασα τελικα τον justfog S14.
η τζουρα του ειναι σφιχτη,ως πολυ σφιχτη και το χτυπημα καλο,και
απο ντουμανι ικανοποιητικοτατος,
απο γευση ομως τιποτα.
το ιδιο αρωμα που χρησιμοποιoυσα στον atlantis 2 και δεν το αναγνωριζω.
αλλαξα και αντισταση αλλα τιποτα,αντι για αρωμα μου αφηνει μια πικρα στο λαιμο.
εννοειται οτι λαδωσα τη κεφαλη και το αφησα να ρουφηξει το λαδι και στις δυο αντιστασεις και ατμιζω στα 8,7 watt με την τρυπα του αερα στη πιο ανοιχτη θεση.
αραγε θα στρωσει προς το καλυτερο το θεμα που εχω με τη γευση(επειδη ειναι καινουριος λεω) η απλα δεν κανει για μενα?




Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος Knop29

  • *
  • 22
  • Φύλο: Άντρας
Γεια σας παιδια,

Επειδη ενδιαφερομαι για αγορα ατμοποιητη θελω να κανω μερικες διευκρινιστικες ερωτησεις. 

1)Αν εχω καταλαβει καλα οι μονες διαφορες μεταξυ του μεγαλου ναυτιλου και του μικρου ειναι η χωρητικοτητα ετσι; Αντιστασεις διαβασα εδω παιρνουν τις ιδιες. 

2)Οι δυο ναυτιλοι και ο τριτον μινι, παλι αν εχω καταλβει καλα, παιρνουν τις ιδιες κεφαλες ετσι; Δλδ ο τριτον μινι παιρνει τις κεφαλες του ναυτιλου και ναυτιλου μινι και οι ναυτιλος και ναυτιλος μινι παιρνουν τις κεφαλες του τριτον μινι; 

3) ο ναυτιλος χ παιρνει μονο τις δικες του 2 κεφαλες; Το επιστομιο δεν αλλαζει και αν μπορει να μου εξηγησει καποιος τι σημαινει οτι δεν μπορεις να αλλαξεις κεφαλη αν δεν αδειασει το τανκ. Γιατι εγω δνε αδειαζω ποτε το τανκ ετσι ωστε να μη εισπνευσω καμμενο. Προφανως δεν εχω καταλαβει πως γινεται.

4) ο τριτον δυο και ο τριτον μινι παιρνουν διαφορετικες κεφαλες 1.8 Ω ετσι; Και ο τριτον 2 δεν παιρνει τις κεφαλες ναυτιλου σωστα; Για τσιγαρισιες μονο τζουρες χωρις να με νοιαζουν οι πευμονικες καλυτερα ο τριτον μινι ή ο τριτον 2; Γιατι δεν εχω καταλαβει ακριβως τις διαφορες εκτος απο αυτη στη χωρητικοτητα και αν δεν εχουν ουσιαστικη διαφορα θα με ενδιεφερε το μεγαλυτερο τανκ του τριτον 2. 

Διαβασα οτι ολοι οι παραπανω ατμοποιητες δεν εχουν διαρροες ουτε ιδιαιτερο προβλημα υπερτροφοδοτησης, μπουρμπουληθρας και υγρου στο στομα. Ενδιαφερομαι να αγορασω δυο απο αυτους για αποκλειστικα τσιγαρισιες τζουρες. Με ενδιαφερει πρωτα η ασφαλεια διαρροων και η απουσια υπερτροφοδοτησης και αμεσως μετα η χωρητικοτητα. Γευση, ποσοτητα ατμου δε με καινε, ευχαριστημενος θα μαι πιστευω με ολους. Αν καποιος μπορουσε να μου απαντησει στις ερωτησεις μου συγκεντρωτικα γιατι ναι μεν διαβασα πολλες σελιδες αλλα δεν ειμαι πολυ σιγουρος για το τι ακρη εβγαλα γιατι απο ενα σημειο και μετα με κουρασε η υπερπληροφορηση. Τελος θα ηταν πολυ βοηθητικο να μου προτεινει καποιος δυο απο τους πεντε παραπανω ατμοποιητες συμφωνα με τα κριτηρια μου. Το mod μου ειναι evic vtwo mini, υγρα 6 mg νικοτινη, αποκλειστικα τσιγαρισιες τζουρες σε μικρα βατ max 20. Ευχαριστω εκ των προτερων.

Αποσυνδεδεμένος vasbillaros

  • **
  • 125
  • Φύλο: Άντρας
Καλησπερα φιλε μου η γυναικα μου χρησιμοποιει ναυτιλο, ναυτιλο μινι και τριτον μινι. Οι διαφορες μεταξυ ναυτιλων ειναι η χωρητικοτητα υγρου και ο αερας. Ο μεγαλος ναυτιλος ειναι λιγο πιο αερατος απο τον μικρο. Βεβαια δεν ειναι για πνευμονικες. Το θεμα ειναι οτι γεμιζουν απο κατω που σημαινει ξεβιδωνεις ατμοποιητη απο το μοντακι λυνεις βαση και γεμιζεις. Ο τριτον μινι ειναι σαν τον ναυτιλο μινι απλα στο γεμισμα οπως ειναι πανω στο μοντακι κλεινεις υγρα ανοιγεις καπακι απο πανω και γεμιζεις. Χρησιμοποιει μονο αντιστασεις 1.6 ohm. Οι αλλες 1,8-1.2 kanthal αλλα και clapton που υπαρχουν υστερουν στην γευση. (η γευση ειναι τελειως υποκειμενικη). Διαρροες δεν ειχε ποτε σε κανεναν απο τους τρεις. Βεβαια μετα την αγορα του τριτον λογω ευκολιας γεμισματος τους παρατησε τους ναυτιλους. Για μενα παντως καλυτερη γευση δινει ο μινι μετα ο μεγαλος ναυτιλος και τελευταιος ο τριτον μινι. Για τους αλλους δυο δεν ξερω να σου πω.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
VOOPOO ARGUS P2 [AIO (Όλα σε ένα)] 1 107 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 09:29
από Tem
GEEK VAPE AEGIS LEGEND III MOD [Ηλεκτρονικά mods] 1 103 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 09:22
από Tem
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1876 247493 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 01:21
από Buliwyf
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4920 572687 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 24, 2024, 13:52
από Sergios
Hashtag Shake and Vape 2 2107 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 23, 2024, 14:02
από chkontog
Φθαρμένη Μπαταρία και επικινδυνότητα [Μπαταρίες για mod] 32 8230 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 19:24
από stamatisgr
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1122774 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 11:14
από Sergios
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 799 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 503 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 18:34
από zamploutos
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2113 327375 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 15:56
από xristos99
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 38 8870 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 20, 2024, 17:06
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1816 298490 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 18, 2024, 21:50
από antiklitos140