vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

298 επισκέπτες, 9 χρήστες
grag, azzazel, maprix, Jorge, tibolaso, Milarepa, camber, Buliwyf, manoslykos

Twitter

Νέος ατμιστής με απορίες.

Αποσυνδεδεμένος lukegreek

  • *
  • 11
  • Φύλο: Άντρας
  • Ως πότε θα ρουφάμε δηλητήριο οεο;
Απ: Νέος ατμιστής με απορίες.
« Απάντηση #150 στις: Δεκεμβρίου 05, 2011, 16:00 »
Θα ήθελα κι εγώ να εκθέσω μια απορία μου και αν μπορεί κάποιος να με βοηθήσει.

Έχω σκοπό,εντός λίγων ημερών,να αγοράσω το Nobacco GIANT.Στην απόφαση αυτή οδηγήθηκα ύστερα από πολλά που έχω διαβάσει εδώ και απ'τα διάφορα reviews που υπάρχουν.Σημειώνω οτι θα είναι το πρώτο μου η/τ.

Η ερώτηση μου είναι η εξής:Αν για κάποιο λόγο,δε με ικανοποιήσει το συγκεκριμένο cartomizer,μπορώ στη μπαταρία του GIANT (την προτιμώ λόγω του passthrough αλλα και των 900mah) να προσαρμόσω ατμοποιητή τύπου tank (σαν του e-Go T) η atomizer (σαν του want)? -ελπίζω να χρησιμοποίησα σωστά τις ορολογίες- :dontknow:

Κι αν με ρωτήσετε για ποιό λόγο να θέλω να κάνω κάτι τέτοιο,η απάντηση είναι οτι αφ'ενός το μεγάλο μέγεθος του GIANT (πιστεύω με αλλο ατμοποιητη θα είναι μικρότερο,διορθώστε με αν κάνω λάθος) και αφ'ετέρου,νομίζω κάπου διάβασα οτι έχει μεγάλη κατανάλωση υγρού σε σχέση με τα υπόλοιπα.

Αν πάλι κάποιος πιστεύει οτι δεν είναι καλή επιλογή το συγκεκριμένο η/τ για έναν νέο ατμιστή κι έχει άλλη πρόταση,θα την άκουγα ευχαρίστως.

(Είμαι φρέσκος στο φόρουμ κι ακόμα δεν έχω δυνατότητα να ανοίξω νέο θέμα,οπότε παρακαλώ τον admin,να μεταφέρει το μήνυμα μου,αν βρίσκεται σε ακατάλληλο thread.)

Υ.Γ.Θα ήθελα παράλληλα,να ευχαριστήσω τους δημιουργούς,αλλά και όλους τους συμμετέχοντες στο φόρουμ για τα όσα με έμαθαν για το η/τ και για το οτι είναι η αφορμή (όχι η αιτία) για να το κόψω το...ρημαδι!!!

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Νέος ατμιστής με απορίες.
« Απάντηση #151 στις: Δεκεμβρίου 05, 2011, 21:47 »
χαιρετω σας

εχω μια απορια

ψαχνουμε για μπαταριες ψαχνουμε για ατμοποιητες ψαχνουμε διαφορα πραγματα για το ηλεκτρονικο τσιγαρο

και εδω απ οτι βλεπω υπαρχει πολυς κοσμος που ενδιαφερετε

και τα πιο πολλα πραγματα τα παραγγελνουμε απο το εξωτερικο

ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΤΕΤΟΙΑ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑΤΑ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ

που να μπορουμε να παμε να δουμε τα προιοντα απο κοντα

μηπως υπαρχει νομικο προβλημα

η απλως δεν το εχει παρει ζεστα καποιος να το κανη

Στα περισσότερα καταστήματα υπάρχει το εξής οξύμωρο. Μπορεί να σου πούνε ότι ένα ego έχει τη μεγαλύτερη συμβατότητα ανταλλακτικών και την ίδια στιγμή να σου πουνε ότι οι ίδιοι έχουν μόνο 2 λύσεις άτμο/κάρτο να σου προτείνουν για τη μπαταρία σου. Μπορεί να σου πούνε ότι οι ατμοποιητές είναι αναλώσιμοι και αμέσως μετά ότι δεν έχουν στοκ αναλώσιμων και ούτε θα έχουν για 15 ημέρες.
Τώρα γιατί το κάνουν; Οτι ξέρεις, ξέρω. Αρέσκονται να πουλάνε μόνο ακριβά ανταλλακτικά, δε θέλουν να σου ανοίξουν τα μάτια και μετά να μπαίνουν σε μπελάδες να έχουν 100 κωδικούς στοκ αντί για 10, σκέφτονται τι θα γίνει αν αύριο εφαρμοστεί νόμος που στην πράξη καθιστά παράνομο το η.τ., άντε βγάλε άκρη. Πάντως όσο στηρίζουν αυτοί τον καταναλωτή, άλλο τόσο θα τους στηρίζει κι αυτός και το αντίστροφο. Μιλάω πάντα για τα εργοστασιακά βιομηχανικά προιόντα.

Αποσυνδεδεμένος kostas67

  • *
  • 6
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Νέος ατμιστής με απορίες.
« Απάντηση #152 στις: Δεκεμβρίου 17, 2011, 13:06 »
Καλησπέρα κ από έμενα νέος στο ατμισμα κ στο φόρουμ μετά από αρκετό καιρό που παρακολουθώ το φόρουμ κατέληξα να πάρω το ego-w μετά από ένα μίνα πήρα κ το Hybrid είμαι μια χαρά πιστεύω από τσιγάρα εσείς τι λέτε?
Τώρα λέω να αρχίσω να φτιάχνω εγώ υγρά τι μου προτείνετε ?  κάνω nobacco sigar 16

Αποσυνδεδεμένος Yiannis Rasta

  • *****
  • 1411
  • Φύλο: Άντρας
  • keep walking
    • YIANNIS STAMATIOU
Απ: Νέος ατμιστής με απορίες.
« Απάντηση #153 στις: Δεκεμβρίου 17, 2011, 13:38 »
.....προταση για δημιουργια υγρων χωρις αρωμα εδω ::)

Αποσυνδεδεμένος simonthd

  • *
  • 8
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Νέος ατμιστής με απορίες.
« Απάντηση #154 στις: Δεκεμβρίου 17, 2011, 15:04 »
Καλησπέρα σε όλους ! Να ρωτήσω κάτι τους πιο έμπειρους... Σήμερα παρέλαβα ένα V2 kit από V2cigs.com. Επειδή για τα τεχνικά χαρακτηριστικά της μπαταρίας δεν γράφει κάτι το manual ούτε μπόρεσα να βρω κάτι στο internet , ξέρει κανείς να μου πει αν είναι π.χ 510 ή όχι έτσι ώστε να μην εξαρτώμαι από μία εταιρεία ? Με λίγα λόγια αν προμηθεύομαι e-liquid με κενά cartomizer  ποιές προδιαγραφές θα πρέπει να έχω υπόψην μου ?
Ευχαριστώ εκ των προτέρων για όλες τις απαντήσεις ... :)

Αποσυνδεδεμένος Yiannis Rasta

  • *****
  • 1411
  • Φύλο: Άντρας
  • keep walking
    • YIANNIS STAMATIOU
Απ: Νέος ατμιστής με απορίες.
« Απάντηση #155 στις: Δεκεμβρίου 17, 2011, 17:33 »
.....παραθεση συνδεσμου του προϊόντος και του site απ' οπου και το παραγγειλες,
για να βγουν καποια συμπερασματα-φωτογραφια και περιγραφη απο τον πωλητη :confused1:

Αποσυνδεδεμένος simonthd

  • *
  • 8
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Νέος ατμιστής με απορίες.
« Απάντηση #156 στις: Δεκεμβρίου 17, 2011, 19:01 »
Ηρθε το http://www.v2cigs.com/products/V2-COUPLES-KIT.html 
και η μπαταρίες τους είναι αυτές που έχει και στο site ...

Αποσυνδεδεμένος matsakonas

  • ****
  • 1410
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Νέος ατμιστής με απορίες.
« Απάντηση #157 στις: Δεκεμβρίου 17, 2011, 19:09 »
δεν μου μοιαζει για 510 εμενα :confused1: η τιμη ειναι αυτη που γραφει στο λινκ?

Αποσυνδεδεμένος sirkonsta

  • **
  • 424
  • 20-1-12
Απ: Νέος ατμιστής με απορίες.
« Απάντηση #158 στις: Δεκεμβρίου 17, 2011, 19:16 »
Καλησπέρα σε όλους ! Να ρωτήσω κάτι τους πιο έμπειρους... Σήμερα παρέλαβα ένα V2 kit από V2cigs.com. Επειδή για τα τεχνικά χαρακτηριστικά της μπαταρίας δεν γράφει κάτι το manual ούτε μπόρεσα να βρω κάτι στο internet , ξέρει κανείς να μου πει αν είναι π.χ 510 ή όχι έτσι ώστε να μην εξαρτώμαι από μία εταιρεία ? Με λίγα λόγια αν προμηθεύομαι e-liquid με κενά cartomizer  ποιές προδιαγραφές θα πρέπει να έχω υπόψην μου ?
Ευχαριστώ εκ των προτέρων για όλες τις απαντήσεις ... :)

Για 808d σε βλέπω

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Νέος ατμιστής με απορίες.
« Απάντηση #159 στις: Δεκεμβρίου 17, 2011, 19:57 »
θα συμφωνήσω κι εγώ. Δες τις γραφει στη σελίδα τους για τους αντάπτορες

Please Note: V2 Cigs are already fully compatible with the following brands (KR808D-1 style threading), to use V2 cartomizers with the following brands NO ADAPTER IS NECESSARY:

    ·         Vapor4life™
    ·         White Cloud™
    ·         SmokeTip™
    ·         Premium™
    ·         LeCig™ D1
    ·         Non-branded KR808D-1 kits/cartridges

 

IMPORTANT NOTE: V2 CIGS is not associated with any of the brands listed above. We offer no guarantees as to the quality or operation of these company's products and services. V2 Universal Adapters are designed to make V2 Flavor Cartridges operational with these competing products, however as many competing brands have different voltage and electrical specifications and are not specifically designed for use with the V2 Flavor Cartridge, optimal vapor performance will always be produced by using a V2 Flavor Cartridge with a V2 battery. The adapter compatibilities listed above were accurate at the time we tested these company's products, but we can not guarantee that these specifications have not changed. Competing eCigarette companies do change their specifications, and they obviously do not inform V2 (if you learn of a change, please let us know)! 

Αποσυνδεδεμένος simonthd

  • *
  • 8
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Νέος ατμιστής με απορίες.
« Απάντηση #160 στις: Δεκεμβρίου 17, 2011, 22:06 »
Για 808d σε βλέπω

Δηλαδή για εν Ελλάδι cartomizers κ.λ.π θα ρωτάω αν είναι συμβατά με 808d ?

@matsakonas Ναί και βγάλε και ένα 15% μείον λόγω coupon code. Βάλε όμως και τα έξοδα αποστολής...
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 17, 2011, 22:12 από simonthd »

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Νέος ατμιστής με απορίες.
« Απάντηση #161 στις: Δεκεμβρίου 17, 2011, 22:13 »
χα, στην Ελλάδα όλοι τα περιφρονούν, εκτός από τη νομπάκο που κι αυτή τα φέρνει μόνο σε ασημί και τα ονομάζει mini&more.
Αντε να δούμε ποιος άλλος θα φέρει με την egomania που επικρατεί.

Αποσυνδεδεμένος KoreYdro

  • **
  • 429
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Zagadka..
Απ: Νέος ατμιστής με απορίες.
« Απάντηση #162 στις: Δεκεμβρίου 17, 2011, 22:27 »
ναι δικιο εχεις petra, το μινι σε παραλλαγη αλλα λίγο τσιμπάει το site για να μη πω δαγκώνει, βεβαια μ'αρεσε αυτο http://www.v2cigs.com/products/V2-10%252dFlavor-Sampler.html
με 12 ευρακια δοκιμαζεις 10 γευσεις, not bad

Αποσυνδεδεμένος simonthd

  • *
  • 8
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Νέος ατμιστής με απορίες.
« Απάντηση #163 στις: Δεκεμβρίου 17, 2011, 22:32 »
χα, στην Ελλάδα όλοι τα περιφρονούν, εκτός από τη νομπάκο που κι αυτή τα φέρνει μόνο σε ασημί και τα ονομάζει mini&more.
Αντε να δούμε ποιος άλλος θα φέρει με την egomania που επικρατεί.

Τα συγκεκριμένα πάντως στην Ευρωπαική Ένωση δεν υπάρχουν τουλάχιστον από επίσημο reseller. Ελπίζω να έχω κάνει σωστή επιλογή. Μέχρι στιγμής πάντως κανένα πρόβλημα και πολύ ωραία αίσθηση καπνού.

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Νέος ατμιστής με απορίες.
« Απάντηση #164 στις: Δεκεμβρίου 17, 2011, 23:12 »
Αφού διευκρινίζει ότι είναι συμβατό με τα kr808d δεν σ΄ενοχλεί. Και τα μίνι μορ της νομπάκο δεν υπάρχουν αλλού στην Ευρώπη (!!!) Προφανώς ο τύπος χτύπησε το δικό του brand πάνω στα κλασικά 808d. Οπότε, αν δεν αποδειχτεί μειωμένης αντοχής στην παρεία, θεώρησε ότι ατμίζεις με ένα εξαιρετικό εργοστασιακό η.τ. που έχει απλή φιλοσοφία κατασκευής και γι΄αυτό είναι αξιόπιστο. Στα συν του οι χαμηλές τιμές στα αναλώσιμα.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1102834 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 176767 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 522 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 359 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 22344 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 285441 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 209563 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 68747 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 315732 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 15615 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 126933 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 95277 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem