vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

278 επισκέπτες, 8 χρήστες
tibolaso, Buliwyf, Sergios, Mimhsdr, manoslykos, vag21, thebull, Milarepa

Twitter

Νέος ατμιστής με απορίες.

Αποσυνδεδεμένος predator

  • *
  • 31
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Νέος ατμιστής με απορίες.
« Απάντηση #135 στις: Σεπτεμβρίου 25, 2011, 17:11 »
Καλησπερα!

Σας επισυναπτω παρακατω μια εικονα με τα 2 τσιγαρα που πηρα πριν κανα 2μηνο απο την greenhouseone.



To πανω τσιγαρο ειναι αυτο που λειτουργω κανονικα καθημερινα.
Αποφασισα σημερα να βαλω και το δευτερο σε χρηση και οντως δουλευει κανονικα
αλλα δεν φορτιζει.
Οπως θα δειτε ειναι διαφορετικο το ενα τσιγαρο απο το αλλο και κατι μου λεει
πως καποιο κομματι εχει ξεκολλησει απο την μπαταρια και εχει κολλησει στο δευτερο κομματι.

Μπορειτε να με βοηθησετε?Τι μπορω να κανω? :'(

Αποσυνδεδεμένος zantos

  • ****
  • 1139
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Νέος ατμιστής με απορίες.
« Απάντηση #136 στις: Σεπτεμβρίου 25, 2011, 17:19 »
αποτι βλεπω φιλε μου ξεκολησε ο κεντρικος πολος της μπαταριας και εμεινε κολημενος στον ατμοποιητη.πιθανον απο βραχυκυκλωμα.απευθυνσου στην εταιρια που το πηρες

Αποσυνδεδεμένος predator

  • *
  • 31
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Νέος ατμιστής με απορίες.
« Απάντηση #137 στις: Σεπτεμβρίου 26, 2011, 01:24 »
Φτιαχνεται?

Εστειλα mail στην greenhouse και περιμενω απαντηση.
Φοβαμαι μην μπλεξω με περα δωθε ταχυδρομεια.

Αποσυνδεδεμένος XristosK

  • ***
  • 899
  • Φύλο: Άντρας
  • Γειά σου ρε Gojira, με τις τζούρες σου
Απ: Νέος ατμιστής με απορίες.
« Απάντηση #138 στις: Σεπτεμβρίου 26, 2011, 02:07 »
Θα μπλέξεις. Εάν υπολογίσεις μεταφορικά, είναι καλύτερα να πάρεις καινούργια μπαταρία.

Αποσυνδεδεμένος predator

  • *
  • 31
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Νέος ατμιστής με απορίες.
« Απάντηση #139 στις: Σεπτεμβρίου 26, 2011, 09:26 »
Μα αν ειναι ετσι θα χρειαστει να παρω και καινουρια μπαταρια αλλα και καινουριο ατμοποιητη
αφου ξεκολλησε απο το ενα και κολλησε στο αλλο. :-\

Αποσυνδεδεμένος Koukouvagia

  • *
  • 36
  • Φύλο: Άντρας
  • ΜΕ ΤΟ ΠΟΥΛΙ ΣΤΟ ΧΕΡΙ!!!
Απ: Νέος ατμιστής με απορίες.
« Απάντηση #140 στις: Νοεμβρίου 30, 2011, 23:01 »
Καλησπέρα σας. Δεν ξερω τι να παρω δεν μπορω να καταληξω σε συμπερασμα δυστυχως. Σκεφτομαι για το hybrid της ΝΟΒΑΚΟ. Υπάρχουν μπαταριες ομως των 1100? Αποτι βλεπω εχει μονο 650 διαθεσιμες.  :hmmm: Επίσης στα αυτοματα οταν "ρουφας", ο καπνος ερχεται αμεσως ή πρεπει να κανεις 2-3 ρουφηξιες πρωτα? Γενικα στα αυτοματα ερχεται αμεσως? Θελω να εχει πλουσιο καπνο και να θυμιζει τσιγαρο - ποιο ειναι πιο "κοντα"? Επισης τι υγρο μου προτεινετε?  :-\ Ειναι ασφαλη τα υγρα αυτα? Γιατι εχω ακουσει διαφορα - ειδικα για Κινεζικα. Δεν εχω δοκιμασει ποτε ηλεκτρονικο.  :-[ Θελω επισης διαρκεια. Αυτοματα ή τικομενα ειναι καλυτερα - πιο αξιοπιστα? Θα ηθελα αυτοματα μιας και ειναι σπαστικο να πατας κουμπι καθε λιγο.  :( Σας παρακαλω πειτε μου γιατι ισως αυριο κατεβω να παω να παρω. Ευχαριστω.  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος capable

  • ***
  • 599
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Νέος ατμιστής με απορίες.
« Απάντηση #141 στις: Νοεμβρίου 30, 2011, 23:11 »
δυσκολη αποφαση.... ελπιζω τοσο καιρο που σκεφτεσαι να αποκτισεις ενα η.τ. να εχεις δει καποια μοντελα που αρχικα θα σου αρεσουν ενφανισιακα.. απο εκει και περα διακρινεις με βαση τις εντυπωσεις των χρηστων ποιο ειναι κοντα στα μετρα σου και φυσικα κοντα στα χρηματα που μπορεις να διαθεσεις.. η αποφαση ειναι δικη σου. με ενα ego-t στα 650 mah πιστευω εισαι καλυμενος.. παρε και μια 3 μπαταρια να εχεις. θα σου ελεγα να παρεις ενα 1100 αφου θελεις διαρκεια αλλα πιστευω θα σου φανει πολυ μεγαλο... ειδικα στην αρχη μεχρι να το συνηθησεις.  η τελικη αποφαση ειναι δικη σου.

Αποσυνδεδεμένος Koukouvagia

  • *
  • 36
  • Φύλο: Άντρας
  • ΜΕ ΤΟ ΠΟΥΛΙ ΣΤΟ ΧΕΡΙ!!!
Απ: Νέος ατμιστής με απορίες.
« Απάντηση #142 στις: Νοεμβρίου 30, 2011, 23:16 »
Θα με καλυψει ομως? Η θα πεταξω τα λεφτα μου και θα το ξαναρχισω το καπνισμα? Ειναι σαν τσιγαρο? Δεν εχω δοκιμασει. Υγρο κοντα σε Μαλμπορο υπαρχει? Επισης στα αυτοματα οταν ρουφας τραβανε αμεσως?  :confused1:

Σκεφτομαι το Hybrid

Αποσυνδεδεμένος anima

  • **
  • 104
  • Φύλο: Γυναίκα
  • DD+Iatty--------super little choco..-)
Απ: Νέος ατμιστής με απορίες.
« Απάντηση #143 στις: Νοεμβρίου 30, 2011, 23:22 »
Δεν ξερω αν θα σε καλυψει..εχει καλυψει πολλους ομως....
Ακομα κι ανα ξαναρχισεις καποια στιγμη το καπνισμα δεν θα εχεις πεταξει λεφτα....Σε ενα μηνα εχεις κανει αποσβεση τα τσιγαρα που θα ειχες καπνισει μια η αλλη...
Οχι δεν ειναι σαν τσιγαρο....αλλα μπορει να σε ξεγελασει....+ δεν εχεις στερηση νικοτινης που για μενα ηταν το βασικοτερο...
Καπνικα υγρα πολλα...ειναι κι ενα που υποτιθεται μοιαζει με το μαρλμπορο...εμενα καμια σχεση δεν μου φαινοταν οτι εχει...
Και ναι τραβανε...αλλα το κουμπι τελικα ειναι κολλημα...κι εγω σκεφτομουν για αυτοματη..μου ειπαν οτι ειναι πιο ευπαθεις και τελικα πηρα με κουμπακι...σε λιγες ωρες το ειχα συνηθισει...

Παρε την αρχικη αποφαση...διαλεξε ενα και ξεκινα....αυτο ειναι το βασικοτερο..μετα θα τα βρεις ολα στην πορεια...
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 01, 2011, 02:03 από Andreass »

Αποσυνδεδεμένος capable

  • ***
  • 599
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Νέος ατμιστής με απορίες.
« Απάντηση #144 στις: Νοεμβρίου 30, 2011, 23:24 »
θα σε καλυψει και με το παραπανω. ειναι διμοφυλες μοντελο. βασικα να δοκιμασεις ενα πρωτα να δεις αν σου αρεσει. γουστα ειναι αυτα. μην πεταξεις αδικα τα χρηματα σου. αλλα αν το εχεις παρει αποφασει να ξεφυγεις απο το κ.τ. τοτε θα σε βοηθησει πολυ οπως βοηθησε πολυ κοσμο που θα συναντησεις και εδω.για μενα ειναι κατι σαν αργιλες.. με διαφορες γευσεις  που μ αρεσει και το απολαμβανς . αλλα πρωτα απο ολα με βοηθησε στην υγεια μου.καμια σχεση με το κ.τ.  το αυτοματο δεν το γνωριζω.

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Νέος ατμιστής με απορίες.
« Απάντηση #145 στις: Νοεμβρίου 30, 2011, 23:29 »
Η αυτόματη μπαταρία έχει πολύ πιο σύντομη ατμοποίηση. Με του hybrid τη μπαταρία ο ατμός έρχεται αμέσως. Με την ego πατάω το κουμπί και περιμένω πολύ πολύ λίγο, αλλά είναι αισθητή η διαφορά. Τη σύγκριση την έκανα με παρόμοιους κάρτο και χωρίς αντάπτορες.

Αποσυνδεδεμένος Ramone

  • *
  • 91
  • Φύλο: Άντρας
  • la vida es chula
Απ: Νέος ατμιστής με απορίες.
« Απάντηση #146 στις: Δεκεμβρίου 01, 2011, 12:30 »
Αυτη την στιγμη τα καλητερα Η.Τ ειναι ολα οσα εχουν ατμοπιοιτες eGo-T(προσωπικη μου αποψη)...επειδη στην αρχη πηρα και εγω οτι μ.....ια βρηκα στην αγορα και τελικα κατεληξα στο alter eGo-T  :thumpup:  :thumpup:.....π.σ.... ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ R-EVO.....  :thumpdown:  :thumpdown:

Αποσυνδεδεμένος KatsaroYpotheto

  • 1
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Νέος ατμιστής με απορίες.
« Απάντηση #147 στις: Δεκεμβρίου 04, 2011, 14:20 »
Καλησπέρα και καλώς σας βρήκα!

Εγγράφηκα στο φόρουμ σας πριν λίγες μέρες και οφείλω να ομολογήσω ότι με βοηθήσατε απεριόριστα στο να επιλέξω το πρώτο μου ηλεκτρονικό τσιγάρο. Καταστάλλαξα στο Nobacco Mini & More το οποίο και με έχει ενθουσιάσει δύο ημέρες τώρα που το χρησιμοποιώ. Έψαξα, θεωρώ, καλά το φόρουμ και δεν βρήκα μια πληροφορία που ήθελα έτσι παίρνω το θάρρος να ρωτήσω εδώ στο θέμα που υπάρχει για το συγκεκριμενο τσιγάρο.

Τα cartomizer είναι ανακυκλώσιμα; Όπως οι μπαταρίες ή άλλες ηλεκτρονικές συσκευές; Κι αν ναι που μπορώ να τα ανακυκλώσω;
Για να εξηγήσω, το πρώτο cartomizer που χρησιμοποίησα το γέμισα με ένα υγρό που τελικά ήταν πολύ βαρύ για τα γούστα μου κι έτσι έχει μείνει στην αχρηστία. Θα το πέταγα, αλλά αν ανακυκλώνεται είπα να κάνω τον κόπο.

Συγνώμη αν έχει ήδη απαντηθεί σαν ερώτηση.

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων για τη βοήθεια.

Αποσυνδεδεμένος DHMIOS

  • **
  • 108
  • ΓΗΤΕΥΤΗΣ......ΑΤΜΙΣΤΩΝ
Απ: Νέος ατμιστής με απορίες.
« Απάντηση #148 στις: Δεκεμβρίου 05, 2011, 13:01 »
χαιρετω σας

εχω μια απορια

ψαχνουμε για μπαταριες ψαχνουμε για ατμοποιητες ψαχνουμε διαφορα πραγματα για το ηλεκτρονικο τσιγαρο

και εδω απ οτι βλεπω υπαρχει πολυς κοσμος που ενδιαφερετε

και τα πιο πολλα πραγματα τα παραγγελνουμε απο το εξωτερικο

ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΤΕΤΟΙΑ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑΤΑ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ

που να μπορουμε να παμε να δουμε τα προιοντα απο κοντα

μηπως υπαρχει νομικο προβλημα

η απλως δεν το εχει παρει ζεστα καποιος να το κανη

Αποσυνδεδεμένος Steamboy

  • *****
  • 2644
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari(Mini) v2 + Mini D.I.D.(special edition)
Απ: Νέος ατμιστής με απορίες.
« Απάντηση #149 στις: Δεκεμβρίου 05, 2011, 13:12 »
Μια χαρά υπάρχουν,φίλε μου,πααααάρα πολλά καταστήματα που μπορείς να επισκευτείς από κοντα.
Αν εννοείς για mods,είναι πιο δύσκολα τα πράγματα,διότι δεν είναι προϊόντα εμπορίου.Δε διακινούνται από εταιρείες και εμπόρους,αλλά εμμέσως απ τους κατασκευαστές.
Οι μπαταρίεw των mods,δεν είναι κάτι αναλλώσημο για το ευρύ κοινό,οπότε θέλει ελαφρώς ψάξιμο.
Όσο για του εμπορίου,τα φυσικά καταστήματα,εταιρείες,κλπ φέρνουν και προμηθεύουν με βάση τα προϊόντα με τη πιο μεγάλη κατανάλωση.Λογικό να μη φέρνουν τα πάντα,σε αντίθεση με εξωτερικό που μιλάμε για πολύ μεγαλύτερο αριθμό πληθυσμού και άρα χρηστών η/τ.
Έχουν,όμως,και αυτοί αρχίσει προσπάθειες καθώς και,λόγο των αυξημένων απαιτήσεων και ζήτησης,να προμηθεύουν με διάφορα προϊόντα που μόνο εξωτερικό μπορούσαμε να βρούμε.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1102666 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 176739 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 518 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 357 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 22338 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 285389 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 209558 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 68732 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 315728 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 15605 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 126907 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 95259 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem