vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

130 επισκέπτες, 2 χρήστες
bloodlessz, johnath

Twitter

Νέος ατμιστής με απορίες.

Αποσυνδεδεμένος tiftiants

  • **
  • 138
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Νέος ατμιστής με απορίες.
« Απάντηση #120 στις: Σεπτεμβρίου 15, 2011, 11:06 »
Φίλε μου καλημέρα και καλό ξεκίνημα!!! :bye:
Ένα πραγμα ήθελα να σου πω:
αφού επιλέξεις το η.τ που πιθανώς να σου ταιριάζει, θα πρέπει να βοηθήσεις ενισχύοντας και εγκεφαλικά-ψυχικά την όλη προσπάθειά σου να δοκιμάσεις κάτι εντελώς καινούργιο για σένα, και να του δώσεις την ευκαιρία που του αξίζει!!! :yes:
Γιατί μπορεί να σε ικανοποιήσει από την πρώτη στιγμή,μπορεί και όχι... :dontknow:
Πάντως η υπομονή και επιμονή σε συνδυασμό με έντονη επιθυμία για διακοπή του καπνίσματος,καθώς και ορθή χρήση του η.τ που θα επιλέξεις,πιστεύω να σε δικαιώσουν.. :victory:
Καλά ατμίσματα!!! :bye:

Αποσυνδεδεμένος iguasu

  • **
  • 260
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Νέος ατμιστής με απορίες.
« Απάντηση #121 στις: Σεπτεμβρίου 15, 2011, 11:11 »
συμφωνω απολυτα

δωστου (του η.τ.) τις ευκαιριες που του αξιζει

« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 04, 2011, 00:44 από Andreass »

Αποσυνδεδεμένος Kir Fanis

  • *
  • 862
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Νέος ατμιστής με απορίες.
« Απάντηση #122 στις: Σεπτεμβρίου 15, 2011, 11:21 »
Χωρίς να θέλω να σε επηρεάσω αυτό που ετοιμάζω για την αδερφή μου είναι αυτόματη μπαταρία με ατμο ego-w.Επειδή τα έχω δοκιμάσει σχεδόν όλα νομίζω ότι για αρχή είναι ένας πάρα πολύ καλός συνδυασμός.
Υ.Γ.Το θέμα είναι ότι ατμό ego-w κομπλέ με το καπάκι δεν υπάρχουν πουθενά αυτή την στιγμή.Εχουν τελειώσει

Αποσυνδεδεμένος hunter

  • *
  • 41
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Νέος ατμιστής με απορίες.
« Απάντηση #123 στις: Σεπτεμβρίου 15, 2011, 19:44 »
Συμφωνώ με τον Τραμπάκουλα
Αυτά είναι οι πρωταρχικοί λόγοι που δεν επανέλαβα για λόγους συντομίας ...
 :)

Αποσυνδεδεμένος ntoymani

  • *
  • 11
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Νέος ατμιστής με απορίες.
« Απάντηση #124 στις: Σεπτεμβρίου 16, 2011, 08:25 »
Eυχαριστω ολους για τη βοηθεια σας!Ενημερωτικα τωρα λοιπον να αναφερω οτι πηρα το nobbaco ego-t,και ο ανθρωπος να ναι καλα,μου εκανε δωρο 1 ybrid-e  και 1 giant.υγρο yr2 και απο χθες αρχισα το ατμισμα.δεν ξετρελλαθηκα βεβαια αλλα ουτε κι απογοητευτηκα.πιστευω οτι με αλλη γευση ποιο κοντα σε αυτην του καπνου θα μπορεσω να το συνηθισω.Αυτα. :bye:

Απ: Νέος ατμιστής με απορίες.
« Απάντηση #125 στις: Σεπτεμβρίου 19, 2011, 12:23 »
Το ιδιο προβλημα εχω και εγω με τον ovale που αγορασα αγαπητοι φιλοι. Για καποιο λογο μου δουλεψε κανονικα για μια εβδομαδα περιπου, και μετα αρχισαν οι διαροες απο παντου. Δεν αλλαξα κατι στο τροπο που ατμιζω και ετσι δεν μπορω να καταλαβω τ φταιει. Το σιγουρο ειναι οτι δεν μπορω να κουβαλαω μαζι μου το ητ γιατι μου εχει λαδωσει ηδη ολες τις τσαντες μου...
Ενα αλλο θεμα ειναι οτι αρκετες φορες μου ερχεται το υγρο στο στομα, και η παρατηρηση που εχω να κανω ειναι οτι μαλλον δεν ειναι και τοσο υγιεινο... Αναρωτιεμαι αν ξερει κανεις τι συνεπειες μπορει να εχει η αποροφηση αυτου του υγρου απο τη γλωσσα! παρολο που χρησημοποιω λαδι με χαμηλη περιεκτικοτητα σε νικοτινη, (9) δεν ειμαι βεβαιος οτι ειναι και το καλυτερο πραγμα να καταπινεις τετοια υγρα. Εχω αρχισει να ανησυχω.

Αποσυνδεδεμένος Kir Fanis

  • *
  • 862
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Νέος ατμιστής με απορίες.
« Απάντηση #126 στις: Σεπτεμβρίου 19, 2011, 13:32 »

Για να βελτιωθει το θεμα αυτο

1)αν ο ατμοποιητης ειναι ελλατωματικος, τον αντικαθισταμε
2)Μαθαινουμε να ατμιζουμε χαλαρα χωρις δυναμη στο ρουφηγμα και αφηνουμε καποια μικρα διαστηματα για να ξεκουραζουμε τον ατμοποιητη
3)Χρησιμοποιουμε ταπες σιλικονης στην αμπουλα μας ουτως ωστε να ελαχιστοποιησουμε την πιθανοτητα διαρροης απο κει αφου πλεον θα λειτουργει σαν "τσιμουχα" και δε θα υπαρχουν πλεον ανοχες.
4)Το υγρο μας δεν πρεπει να ειναι ουτε πολυ πηχτο, αλλα ουτε και πολυ αραιο.
5)Αποφευγουμε να αφηνουμε το ego-T σε καθετες θεσεις. Προτιμαμε να το αφηνουμε οριζοντια.

[/quote]
Δεν είπες την καλύτερη λύση.Ανοίγεις το παράθυρο κ τον πετάς στο κεφάλι του γείτονα! :laugh1:..Τον άντεξα 3-4 μέρες νομίζω.Αν είναι κάποιος να έχει όλη αυτή την τυρράνια για να πάρει μερικές καλές τζούρες και στο φινάλε να μην ατμίζει όπως θέλει αυτός αλλά όπως θέλει ο ατμό ε δεν αξίζει τον κόπο.Υπάρχουν πλέον πολύ καλύτερες εναλλακτικές λύσεις

Αποσυνδεδεμένος geo

  • **
  • 289
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Νέος ατμιστής με απορίες.
« Απάντηση #127 στις: Σεπτεμβρίου 19, 2011, 14:24 »
 :bye: όπως; :confused1:

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Νέος ατμιστής με απορίες.
« Απάντηση #128 στις: Σεπτεμβρίου 19, 2011, 14:29 »
Εχθές το βράδυ αγόρασα καινούργιο ατμοποιητή HYBRID .
Στην αρχή όλα καλά full ντουμάνι και με καλό χτύπημα .
Σήμερα το πρωί με τά από τζούρες άρχισε να μειώνεται η ποσότητα του καπνού καθώς και το χτύπημα .
Έβαλα υγρό μήπως δεν το είχα γεμίσει καλά στην αρχή .
Στις 10 σταγόνες έτρεξε από κάτω .
Φυσάω να φύγουν τα περισεύματα σκουπίζω και ξαναδοκιμάζω αλλά τπτ τζίφος η δουλειά , με αποτέλεσμα ο καπνός να μην έχει την απαιτούμενη ποσότητα που ήθελα , ενώ στην αρχή όλα ΟΚ .

welcome to the club! Έπεσες σε κάτι - ΔΥΣΤΥΧΩΣ - πολύ συχνό στους καρτο HYBRID. Ελαττωματικό κομμάτι! Το έπαθα με 3 από τους 5 που προμηθεύτηκα τελευταία. Και με άλλους μεμονωμένους. Αρκεί να σου πω ότι σε 2,5 μήνες χάλασα γύρω στους 10 κάρτο hybrid (οι 4 από αντικατάσταση της εταιρίας) και 5 808. Ο τελευταίος HYBRID μου κράτησε μόλις μια μέρα και ούτε καν την πρώτη ώρα έβγαλε ντουμάνι. Ο προτελευταίος τα έφτυσε όπως ο δικός σου τη δεύτερη μέρα και από τότε τον έχω να σέρνεται επειδή ξέμεινα και περιμένω μεθαύριο καινούριους. Θα σου έλεγα να πάρεις στην αντιπροσωπεία και να εξηγήσεις το πρόβλημα για να σου κάνουν αντικατάσταση, πιθανόν με ένα άλλο κομμάτι που κι αυτό δεν θα έχει την 28ημερη διάρκεια εγγυημένης ζωής.
Από κει και πέρα, τι να σου πω! Θέλεις να μπαίνεις συνέχεια στη διαδικασία να παραγγέλνεις μαζικά κάρτο από τη nobacco και να τα επιστρέφεις ένα ένα; Θέλεις να ψάξεις κινέζικους ίδιους ή τους kr808d που είναι πιο φτηνοί και συμβατοί; Να ξέρεις πάντως πως ότι κι αν πάρεις, θα έχεις και πολλά ελαττωματικά κομμάτια ανάμεσα στις παρτίδες και πρέπει πάντα να έχεις μεγάλο στοκ. Εγώ πήρα από funstore 5 808 και οι 2 βγήκαν άχρηστοι, ο τρίτος έτσι κι έτσι. Τώρα έχω βρει 2 μαγαζιά σε Κίνα (healthcabin.com & heaven-gifts.com) και ένα στην Κύπρο με πιο γρήγορη παράδοση (ecoesmoking.com) και παρήγγειλα από κει 808 - η healthcabin έχει και τους κάρτο του hybrid. Οπότε, όταν με το καλό παραλάβω και τεστάρω θα ξέρω ΙΣΩΣ ποιοι είναι πιο σταθεροί σε μη ελαττωματικά κομμάτια.
Καλό κουράγιο!

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Νέος ατμιστής με απορίες.
« Απάντηση #129 στις: Σεπτεμβρίου 19, 2011, 14:31 »


Δεν είπες την καλύτερη λύση.Ανοίγεις το παράθυρο κ τον πετάς στο κεφάλι του γείτονα! :laugh1:..Τον άντεξα 3-4 μέρες νομίζω.Αν είναι κάποιος να έχει όλη αυτή την τυρράνια για να πάρει μερικές καλές τζούρες και στο φινάλε να μην ατμίζει όπως θέλει αυτός αλλά όπως θέλει ο ατμό ε δεν αξίζει τον κόπο.Υπάρχουν πλέον πολύ καλύτερες εναλλακτικές λύσεις
[/quote]

1) Μα τι σου φταίει ο γείτονας; Μοβόρε!!!
2) ενημέρωσέ μας σε ποια συνοικία μένεις, να κρατάμε πορτοπαράθυρα κλειστά αν είμαστε γείτονες, εμείς οι υπόλοιποι Θεσσαλονικείς!

Αποσυνδεδεμένος Kir Fanis

  • *
  • 862
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Νέος ατμιστής με απορίες.
« Απάντηση #130 στις: Σεπτεμβρίου 19, 2011, 15:26 »
:bye: όπως; :confused1:
ego-w /Giant :yes:


Δεν είπες την καλύτερη λύση.Ανοίγεις το παράθυρο κ τον πετάς στο κεφάλι του γείτονα! :laugh1:..Τον άντεξα 3-4 μέρες νομίζω.Αν είναι κάποιος να έχει όλη αυτή την τυρράνια για να πάρει μερικές καλές τζούρες και στο φινάλε να μην ατμίζει όπως θέλει αυτός αλλά όπως θέλει ο ατμό ε δεν αξίζει τον κόπο.Υπάρχουν πλέον πολύ καλύτερες εναλλακτικές λύσεις


1) Μα τι σου φταίει ο γείτονας; Μοβόρε!!!
2) ενημέρωσέ μας σε ποια συνοικία μένεις, να κρατάμε πορτοπαράθυρα κλειστά αν είμαστε γείτονες, εμείς οι υπόλοιποι Θεσσαλονικείς!
:laugh1: :laugh1:

Εγώ πήρα από funstore 5 808 και οι 2 βγήκαν άχρηστοι, ο τρίτος έτσι κι έτσι. Τώρα έχω βρει 2 μαγαζιά σε Κίνα (healthcabin.com & heaven-gifts.com) και ένα στην Κύπρο με πιο γρήγορη παράδοση (ecoesmoking.com) και παρήγγειλα από κει 808
Εφερε και ο Σάββας στην Θεσ/νικη.Πήρα μια 5άδα για να δοκιμάσω κ σε λίγες μέρες οι εντυπωσεις.
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 19, 2011, 15:48 από Kir Fanis »

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Νέος ατμιστής με απορίες.
« Απάντηση #131 στις: Σεπτεμβρίου 19, 2011, 16:15 »
Σάββας; Ποίος εν;

Αποσυνδεδεμένος Kir Fanis

  • *
  • 862
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Νέος ατμιστής με απορίες.
« Απάντηση #132 στις: Σεπτεμβρίου 19, 2011, 16:18 »
Ο Σάββας εν Παλ.Πατρών Γερμανού 38  http://hlektroniko-tsigaro.com/index.php?target=forms&name=contact_us και σο ποτήρ' κε μπαίν!! :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Νέος ατμιστής με απορίες.
« Απάντηση #133 στις: Σεπτεμβρίου 19, 2011, 17:11 »
εέντονε!!

Αποσυνδεδεμένος crisx

  • ***
  • 567
Απ: Νέος ατμιστής με απορίες.
« Απάντηση #134 στις: Σεπτεμβρίου 19, 2011, 23:50 »
Ρε παιδιά αφού έχετε πρόβλημα με τα κάρτο (το οποίο στην παρούσα φάση τουλάχιστον δεν φαίνεται να λύνεται), πηγαίνετε πάρτε ένα επισκευάσιμο να τελειώνει η ταλαιπωρία σας. Θα αλλάζετε φυτίλι και αντίσταση όποτε σας κάνει κέφι, θα τον σετάρετε όπου εσείς θέλετε και θα είσαστε ευχαριστημένοι που λύσατε το πρόβλημα σας. Τα χρήματα που θα δώσετε για την αγορά του θα τα αποσβέσετε πολύ πολύ γρήγορα σε σχέση με το να αγοράζετε προβληματικά κάρτο και ειδικά για εκείνους που το έχουν πιπίλα το η.τ κ με μεγάλη κατανάλωσ σε υγρά.
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 19, 2011, 23:58 από crisx »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8828 1115928 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 15, 2024, 06:58
από Sergios
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 824393 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 507410 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 8944 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 154782 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 568801 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 243890 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 294198 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1765 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 762784 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 1131 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 8 4021 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 05, 2024, 22:48
από Tem