vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

68 επισκέπτες, 5 χρήστες
ThioVag, I.P, Buliwyf, hellfire, Tazz

Twitter

Νέος ατμιστής με απορίες.

Αποσυνδεδεμένος Gabriel74

  • ****
  • 1482
  • Φύλο: Άντρας
  • Plaudite, amici, comedia finita est!
    • Violin love
Απ: Νέος ατμιστής με απορίες.
« Απάντηση #90 στις: Αυγούστου 31, 2011, 20:34 »
Ο φίλος Gabriel μιλάει για σύρμα κτλ κτλ γιατί έχει "μοντα" "mod"  στην δικιά σου περίπτωση δεν χρειάζονται τέτοια, ούτε "χεράκι" να βάζεις.


Ή καλύτερα διότι έχω Α2... ;)

Αποσυνδεδεμένος myiorgos

  • **
  • 169
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Νέος ατμιστής με απορίες.
« Απάντηση #91 στις: Αυγούστου 31, 2011, 20:54 »

p.s: Για την παραγγελια μου το tracking βρισκεται στην παρακατω διαδικασια.

[/quote]

Καλησπερα και απο μενα
Εχω παραγγελει αρκετες φορες απο greenhouse με απλο ταχυδρομειο και μεσα σε 14-15 μερες ( Ημερολογιακες ) τα εχω σπιτι μου .
Λογικα μεχρι τελος της βδομαδας θα τα εχεις .Αν οχι εμπα στο site των ΕΛΤΑ και κοιτα το tracking να δεις που βρισκεται, αλλιως ρωτα στο ταχυδρομειο της περιοχης σου  :) :)

Αποσυνδεδεμένος predator

  • *
  • 31
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Νέος ατμιστής με απορίες.
« Απάντηση #92 στις: Αυγούστου 31, 2011, 22:27 »
@dxdydz
Μιας και πηρα το ΗΤ απο εκει ειπα να παρω και τα πρωτα μου υγρα.
Εχω παρει και ενα απο ivape και το εχω να ωριμαζει μεχρι να ερθει το ΗΤ :))

Δυστυχως θα ακολουθησω την Β επιλογη και οχι την Α.
Σιγουρα δεν θα επιλεγω νικοτινη παντως :thumpup:
και θα ψαξω περισσοτερο το θεμα του να φτιαχνω υγρα μονος.

@myiorgos
Σε ευχαριστω πολυ :D

Αποσυνδεδεμένος Gabriel74

  • ****
  • 1482
  • Φύλο: Άντρας
  • Plaudite, amici, comedia finita est!
    • Violin love
Απ: Νέος ατμιστής με απορίες.
« Απάντηση #93 στις: Αυγούστου 31, 2011, 22:34 »
Φίλε Predator από το μήνυμα του dxdydz συμπεραίνω οτι δεν καπνίζεις και παρ όλα αυτά θα ξεκινήσεις το ΗΤ;

Αποσυνδεδεμένος predator

  • *
  • 31
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Νέος ατμιστής με απορίες.
« Απάντηση #94 στις: Σεπτεμβρίου 01, 2011, 09:27 »
Ναι αυτη την στιγμη δεν καπνιζω.
Καπνιζα απο τα 14 μεχρι τα 16-17 και μετα ξανακαπνιζα απο τα 19 αλλα τα τελευταια 2 χρονια περιπου καπνιζω μια στο τοσο
(για την παρεα που λεμε)

Αποσυνδεδεμένος sakis1709

  • *
  • 90
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Νέος ατμιστής με απορίες.
« Απάντηση #95 στις: Σεπτεμβρίου 01, 2011, 10:14 »
Φιλε μου αφου δεν καπνιζεις και αντεχεις χωρις τσιγαρο γιατι το κανεις αυτο στον εαφτο σου? :confused1:

Αποσυνδεδεμένος predator

  • *
  • 31
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Νέος ατμιστής με απορίες.
« Απάντηση #96 στις: Σεπτεμβρίου 01, 2011, 10:34 »
Γιατι δεν βασταω αλλο :-[
Τον τελευταιο καιρο εψαχνα εντονα για το θεμα της πιπας γιατι αν δεν κανω λαθος ειναι ποιο υγιεινο απο το τσιγαρο
και ετυχε να ατμισω ενος φιλου το ΗΤ οποτε κατεληξα στο ΗΤ ωπου δεν θα μπελξω με νικοτινη κ.λ.π.

Αποσυνδεδεμένος eftihis.k

  • ***
  • 678
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Νέος ατμιστής με απορίες.
« Απάντηση #97 στις: Σεπτεμβρίου 08, 2011, 20:47 »
Γιατι ρε παιδια οι λιθιου εχουν τοση ευαισθησια;
ειναι οντος τοσο επικινδυνες; :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος Εktelonistrator

  • **
  • 369
  • I'm Mr.Nobody,a man who does not exist.
Απ: Νέος ατμιστής με απορίες.
« Απάντηση #98 στις: Σεπτεμβρίου 09, 2011, 09:01 »
φαινονται

Μπορείς να πατας το κουμπάκι που λέει τροποποίηση αν θες να διορθώσεις/αλλαξεις κατι σε ποστ που εκανες.  :) ;)

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Νέος ατμιστής με απορίες.
« Απάντηση #99 στις: Σεπτεμβρίου 09, 2011, 11:25 »
Ή το κουμπάκι "συγχώνευση μηνυμάτων" που εμφανίζεται στο δεύτερο μήνυμά μας όταν κάνουμε απανωτά μηνύματα. ;)

Αποσυνδεδεμένος Darky

  • **
  • 176
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Νέος ατμιστής με απορίες.
« Απάντηση #100 στις: Σεπτεμβρίου 14, 2011, 04:19 »
λοιπον ρε παιδια χρησιμοποιω αυτο το τοπικ για να πω το προβλημα μου γιατι δεν αξιζει ν ανοιγουμε αλλο.

οπως καποιοι ξερετε σημερα ηταν η πρωτη μερα στο η.τ.
εχω μια ego-t, δεν ξερω πως κατορθωσα να την χαλασω αλλα.. παταω το κουμπακι, ρουφαω, και δεν γινεται τιποτα.. ελαχιστος εως καθολου ατμος και καμια γευση στο στομα.
η μπαταρια ειναι πληρως φορτισμένη, το κουμπακι αναβει δυνατα. κοιταξα μεσα στο ατομιζερ και ειδα αυτο που μαλλον εννοειτε με την λεξη φυτιλι, μια ακιδα που αναβει οσο πατας το κουμπι της μπαταριας. ναι, φαινεται ν αναβει.
διαρροες υγρου δεν εχω. ολα φαινονται καλα. το δοχειο ειναι φουλ γεματο.

παντως, οταν ρουφαω, ενω πριν που λειτουργουσε σωστα μου εδινε την αισθηση οτι ρουφαω κατι εσωτερικα, τωρα που δεν λειτουργει μου δινει την αισθηση οτι ρουφαω και αερα εξωτερικο.. δεν ξερω αν με καταλαβαινετε. σα να ρουφας απο σπασμενο καλαμακι και μαζι με τον καφε νομιζεις οτι ρουφας και αερα. ετσι κανει..

αν καποιος ξενυχτης συνατμιστης καταλαβε κατι, ας βοηθησει..  :(

υ.γ. με πιανει και το στερητικό μου γμτ.. 3 μερα κοψιματος του κ.τ. 

Αποσυνδεδεμένος mz3

  • *
  • 12
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Νέος ατμιστής με απορίες.
« Απάντηση #101 στις: Σεπτεμβρίου 14, 2011, 04:26 »
μηπως πολύ στενη τρυπουλα στο τανκ και δεν περνει παροχή καθόλου?
το τανκ πρεπει να εχει και μια τρυπούλα πράγμα που εγω την δευτερη φορα δεν το τσεκαρα και χαλασα ενα ατομαιζερ
μηπως μπουκοσε το ατομαιζερ και πρεπει απο μερια φίλτρου να το φυσήξεις να φύγουν τπτ ζουμια που εχει μεσα ( αφου το βγαλεις απο μπαταρια?)

Αποσυνδεδεμένος Darky

  • **
  • 176
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Νέος ατμιστής με απορίες.
« Απάντηση #102 στις: Σεπτεμβρίου 14, 2011, 04:33 »
μηπως πολύ στενη τρυπουλα στο τανκ και δεν περνει παροχή καθόλου?
το τανκ πρεπει να εχει και μια τρυπούλα πράγμα που εγω την δευτερη φορα δεν το τσεκαρα και χαλασα ενα ατομαιζερ
μηπως μπουκοσε το ατομαιζερ και πρεπει απο μερια φίλτρου να το φυσήξεις να φύγουν τπτ ζουμια που εχει μεσα ( αφου το βγαλεις απο μπαταρια?)

ευχαριστω για την απαντηση. για την τρυπουλα την μικρη δεν μπορω να ξερω. αυτο που ξερω ηταν οτι δουλευε καλα, τωρα, αν υπαρχει περιπτωση να εκλεισε πως μπορω να το ελεγξω και να την ξανανοιξω σωστα?
παντως η βελονιτσα της συριγγας δεν μπαινει μεσα με καμια παναγια. βρισκει, και φοβαμαι να την πιεσω, μην κανω καμια ζημια.
γι αυτο πριν που ειπα να γεμισω την φιαλη τελικα εβγαλα το καπακι.
λες να πιεσω πιο πολυ την βελονα?

φυσιξα το ατομιζερ κι απ τις 2 μεριες. δεν ξερω αν εκανα καμια μ@##κία αλλα φαινεται να περναει ο αερας αμφιδρομα και κανενα υγρο δεν πεταχτηκε απο πουθενα οσο φυσουσα..

Αποσυνδεδεμένος mz3

  • *
  • 12
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Νέος ατμιστής με απορίες.
« Απάντηση #103 στις: Σεπτεμβρίου 14, 2011, 04:35 »
όσο για της υπερχειλίσεις και εγω με ego ovale ειμαι
και τελικά κατέληξα καθε φορά που γεμίζω να φυσώ το ατομαιζερ απο φιλτρακι μεριά και να τα ξερνάει
απο μπαταρια μερια, καθάρισμα με χαρτοπετσέτα προσεκτικά μην παει στο φιτίλι και το χαλαση και μετα ειναι σαν καινούριος
πριν φυσούσα απο μπαταρια προς φιλτρακη και χαλασε γρήγορα μαλον γιατι με το φύσημα εχασε την παροχή απο φιτίλι σε ατμοποιητη

Αποσυνδεδεμένος mz3

  • *
  • 12
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Νέος ατμιστής με απορίες.
« Απάντηση #104 στις: Σεπτεμβρίου 14, 2011, 04:41 »
μήπως το φιλτρακη δεν εχει κάτσει σωστά και θελει και αλλη πιεση?
το φιλτρακη πιεσετο οσο θελεις δεν θα χαλασης τπτ
αυτο που με προβληματίζει ειναι που λες για την βελόνα
κανονικά πρεπει να ειναι μεσα στην θεση της και οχι εξω καπου για να την βλεπεις
η βελονα εχει μεσα φυτηλη και μπενει μεσα στο φυλτρακη (τακν) οπου και περνει παροχή
ο ατομαιζερ σου φαινετε να ειναι στεγνός και πρόσεχε μην τον καψεις

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Σωλήνες (tube mods) με ηλεκτρονική πλακέτα [Ηλεκτρονικά mods] 85 12146 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 02, 2024, 15:38
από Sergios
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4688 499695 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 01, 2024, 11:00
από Xameno_Skli
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 1 328 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 31, 2024, 23:11
από chkontog
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 7 7435 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 29, 2024, 10:23
από Sergios
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 20989 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1691 194949 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 21:47
από billythekid
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 1 1726 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 18:04
από ThioVag
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 4883 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1109888 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 181210 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 2136 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1496 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos