vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

136 επισκέπτες, 4 χρήστες
camber, pngtszs1976, bloodlessz, saltcity

Twitter

Νέος ατμιστής με απορίες.

Αποσυνδεδεμένος Darky

  • **
  • 176
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Νέος ατμιστής με απορίες.
« Απάντηση #105 στις: Σεπτεμβρίου 14, 2011, 04:56 »
μήπως το φιλτρακη δεν εχει κάτσει σωστά και θελει και αλλη πιεση?
το φιλτρακη πιεσετο οσο θελεις δεν θα χαλασης τπτ
αυτο που με προβληματίζει ειναι που λες για την βελόνα
κανονικά πρεπει να ειναι μεσα στην θεση της και οχι εξω καπου για να την βλεπεις
η βελονα εχει μεσα φυτηλη και μπενει μεσα στο φυλτρακη (τακν) οπου και περνει παροχή
ο ατομαιζερ σου φαινετε να ειναι στεγνός και πρόσεχε μην τον καψεις

τελικα πιεσα την βελονα της συρριγγας περισσοτερο, μπηκε μεσα στο φιλτρο και οταν το ξανασυνδεσα λειτούργησε κανονικα.  :) παντως, δεν βγαζει πολυ καπνο, οπως οταν την αγορασα, και αυριο θα παω μια βολτα απ το καταστημα για ενα τελικο τσεκαπ..

τωρα, αυτο που λες για την βελονα, μπορει να στο μετεφερα και λαθος..
οταν βγαζω το φιλτρακι και κοιταω μεσα στο ατομιζερ (απο την μερια του φιλτρου) βλεπω μια μικρη ακιδα στο βαθος που εξεχει και, αν πατησω το κουμπι της μπαταριας, αναβει σιγα σιγα.
μετα βαζω το φιλτρο, το πιεζω δυνατα και κανω τσιγαρο.
ελπιζω να καταλαβες..

Αποσυνδεδεμένος mz3

  • *
  • 12
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Νέος ατμιστής με απορίες.
« Απάντηση #106 στις: Σεπτεμβρίου 14, 2011, 05:06 »
nai τωρα το κατάλαβα καλύτερα
απλα εγω δεν το εχω κανει ποτε και δεν το εχω δει να κοκκινίζει
θα σε συμβουλέψω να εχεις μερικα ατομαιζερ εξτρα γιατι ποτε δεν ξέρεις πότε χαλάνε
και δεν λέει να ξεμείνεις απο ατομαιζερ σε ακαταληλη ωρα
οταν δυσλειτουργεί βάζεις το καινούριο μέχρι να πειραματιστείς και να δεις τη φταίει 

Αποσυνδεδεμένος Darky

  • **
  • 176
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Νέος ατμιστής με απορίες.
« Απάντηση #107 στις: Σεπτεμβρίου 14, 2011, 05:13 »
ναι, αυτο θα κανω για να μαστε σιγουροι. το προβλημα δε λύθηκε τελειως, οποτε μια επισκεψη αυριο επιβάλλεται. οποτε θελει παντως βγαζει καμια καλη τζουρα..
ευχαριστω ρε!

 :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος mz3

  • *
  • 12
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Νέος ατμιστής με απορίες.
« Απάντηση #108 στις: Σεπτεμβρίου 14, 2011, 05:20 »
παρακαλώ δεν κανει τπτ
και εγω νεος ειμαι γενικώς και εχουμε το ιδιο τσιγαρο απλα προσπαθώ μέρα με την μέρα να καταλάβω πως
ακριβώς λειτουργεί για να εχω λιγότερα προβλήματα και νομίζω ήδη εχω λύσει ενα αυτο με το να μην εχω καλη τζουρα και τα πολλά σταξίματα, τωρα δεν εχω καθόλου  :))
φυσημα σε καθε γεμισμα και μονο απο την μερια του φιλτρου

Αποσυνδεδεμένος ΓΙΩΡΓΟΣ

  • **
  • 317
  • Φύλο: Άντρας
  • GGTS ODYSEUS 2X18650 ΕΓΩ ΚΑΙ ΤΟ ΚΛΑΡΙΝΟ ΜΟΥ !
Απ: Νέος ατμιστής με απορίες.
« Απάντηση #109 στις: Σεπτεμβρίου 14, 2011, 09:24 »
Εχθές το βράδυ αγόρασα καινούργιο ατμοποιητή HYBRID .
Στην αρχή όλα καλά full ντουμάνι και με καλό χτύπημα .
Σήμερα το πρωί με τά από τζούρες άρχισε να μειώνεται η ποσότητα του καπνού καθώς και το χτύπημα .
Έβαλα υγρό μήπως δεν το είχα γεμίσει καλά στην αρχή .
Στις 10 σταγόνες έτρεξε από κάτω .
Φυσάω να φύγουν τα περισεύματα σκουπίζω και ξαναδοκιμάζω αλλά τπτ τζίφος η δουλειά , με αποτέλεσμα ο καπνός να μην έχει την απαιτούμενη ποσότητα που ήθελα , ενώ στην αρχή όλα ΟΚ .

Αποσυνδεδεμένος nassoulini

  • *
  • 30
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Νέος ατμιστής με απορίες.
« Απάντηση #110 στις: Σεπτεμβρίου 14, 2011, 10:16 »
μπορεί να φταίει η μπαταρία. :dontknow: :dontknow:.μήπως να την έβαζες λίγο να φορτίσει??.

Αποσυνδεδεμένος hunter

  • *
  • 41
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Νέος ατμιστής με απορίες.
« Απάντηση #111 στις: Σεπτεμβρίου 14, 2011, 11:17 »
Λοιπόν παιδιά όσον αφορά το ego-T,
μια αιτία που λερώνεται η αμπούλα γύρω - γύρω και που διαπίστωσα εγώ όσο το χρησιμοποιούσα,
είναι η εξής:

Όταν τραβάς δυνατές, μακριές σε χρόνο και συχνές τζούρες (όπως εγώ  :)),
πράγμα που συνεπάγεται μεγάλη παραγωγή ατμού,
το περίσσευμα του ατμού που (μοιραία) υγροποιείται στα τοιχώματα του ατμοποιητή,
είναι που κάνει τη ζημιά.
Αυτός ο υγροποιημένος ατμός είναι,
που ή περνάει από τους αεραγωγούς της αμπούλας και μας έρχεται στο στόμα,
είτε δακρύζει και λερώνει τον ατμοποιητή στο σημείο που εφαρμόζει η αμπούλα.

Μοναδική λύση η αφαίρεση της αμπούλας και το σκούπισμα των περιττών υγρών που μαζεύονται γύρω.
Απλά πρέπει να έχετε μαζί σας οπωσδήποτε 1 (τουλάχιστον) καθαρή χαρτοπετσέτα.
 :)

Αποσυνδεδεμένος ΓΙΩΡΓΟΣ

  • **
  • 317
  • Φύλο: Άντρας
  • GGTS ODYSEUS 2X18650 ΕΓΩ ΚΑΙ ΤΟ ΚΛΑΡΙΝΟ ΜΟΥ !
Απ: Νέος ατμιστής με απορίες.
« Απάντηση #112 στις: Σεπτεμβρίου 14, 2011, 18:58 »
Άποκλείω το θέμα της μπαταρίας γιατί είναι ΟΚ .
Και με τις 2 μπαταρίες το κάνει .

Αποσυνδεδεμένος trabakoulas

  • **
  • 218
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Νέος ατμιστής με απορίες.
« Απάντηση #113 στις: Σεπτεμβρίου 15, 2011, 00:50 »
Λοιπόν παιδιά όσον αφορά το ego-T,
μια αιτία που λερώνεται η αμπούλα γύρω - γύρω και που διαπίστωσα εγώ όσο το χρησιμοποιούσα,
είναι η εξής:

Όταν τραβάς δυνατές, μακριές σε χρόνο και συχνές τζούρες (όπως εγώ  :)),
πράγμα που συνεπάγεται μεγάλη παραγωγή ατμού,
το περίσσευμα του ατμού που (μοιραία) υγροποιείται στα τοιχώματα του ατμοποιητή,
είναι που κάνει τη ζημιά.
Αυτός ο υγροποιημένος ατμός είναι,
που ή περνάει από τους αεραγωγούς της αμπούλας και μας έρχεται στο στόμα,
είτε δακρύζει και λερώνει τον ατμοποιητή στο σημείο που εφαρμόζει η αμπούλα.

Μοναδική λύση η αφαίρεση της αμπούλας και το σκούπισμα των περιττών υγρών που μαζεύονται γύρω.
Απλά πρέπει να έχετε μαζί σας οπωσδήποτε 1 (τουλάχιστον) καθαρή χαρτοπετσέτα.
 :)

Oι λογοι διαρροων ενος ego-T ειναι:

1) Ελλατωματικος ατμοποιητης
2) Λαθος τροπος ατμισματος (δυνατες ρουφηξιες σε συνδυασμο με ασταματητη χρηση)
3) Πολυχρησιμοποιημενη ταπα αμπουλας με αποτελεσμα την δημιουργια ανοχων στην τρυπα που μπαινει το "καρφι" του ατμοποιητη καθως και στο σημειο που σφραγιζει με την αμπουλα.
4) Υπερβολικη ρευστοτητα υγρου με αποτελεσμα το φυτιλι να ποτιζει τοσο πολυ, ουτως ωστε να μην προλαβαινει η αντισταση να καψει ολη την ποσοτητα και ετσι αυτο να υπερχιλιζει.

Οι διαρροες εμφανιζονται απο 3 σημεια.
Συνηθως ειναι στο σημειο που εφαπτεται ο ατμοποιητης με το τανκ.Μετα μπορει η διαρροη να συνεχιστει και να περασει μεσα απο τα στομια του τανκ και ρουφοντας, το υγρο φτανει στα διαφραγματα και τελικα καταληγει ακομα και στο στομα.
Και τελος μπορει να παρουσιαστει και στις 2 τρυπιτσες της εισαγωγης του αερα οι οποιες βρισκονται μεταξυ ατμοποιητη και μπαταριας.

Για να βελτιωθει το θεμα αυτο

1)αν ο ατμοποιητης ειναι ελλατωματικος, τον αντικαθισταμε
2)Μαθαινουμε να ατμιζουμε χαλαρα χωρις δυναμη στο ρουφηγμα και αφηνουμε καποια μικρα διαστηματα για να ξεκουραζουμε τον ατμοποιητη
3)Χρησιμοποιουμε ταπες σιλικονης στην αμπουλα μας ουτως ωστε να ελαχιστοποιησουμε την πιθανοτητα διαρροης απο κει αφου πλεον θα λειτουργει σαν "τσιμουχα" και δε θα υπαρχουν πλεον ανοχες.
4)Το υγρο μας δεν πρεπει να ειναι ουτε πολυ πηχτο, αλλα ουτε και πολυ αραιο.
5)Αποφευγουμε να αφηνουμε το ego-T σε καθετες θεσεις. Προτιμαμε να το αφηνουμε οριζοντια.

Αυτα σε γενικες γραμμες. Αν ειναι off-topic ας μεταφερθει σε αναλογο θεμα!

Αποσυνδεδεμένος ntoymani

  • *
  • 11
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Νέος ατμιστής με απορίες.
« Απάντηση #114 στις: Σεπτεμβρίου 15, 2011, 09:02 »
Kαλημερα σε ολους.Επειδη σκοπευω σημερα κιολας να αγορασω ενα ητ θα ηθελα πριν καταληξω σε ποιο,τη βοηθεια σας σε καποιες αποριες που εχω.Να σημειωσω οτι θα ηθελα να ειναι χωρις κουμπι.Μονο το hybrid υπαρχει?Αν ναι,βγαινει με 510 σπειρωμα?το ego-w δεν το βλεπω στo σιτε της nobacco.Τι ακριβως γινεται ?Γνωμη για το giant?Eχετε να κανετε καποια προταση?υχαριστω και sorry για την πολυλογια! :)

Αποσυνδεδεμένος Kir Fanis

  • *
  • 862
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Νέος ατμιστής με απορίες.
« Απάντηση #115 στις: Σεπτεμβρίου 15, 2011, 09:35 »
Καλημέρα.
1.Αυτόματη μπαταρία υπάρχει κ εδώ http://www.vapormania.gr/index.php?route=product/product&path=20&product_id=51

2.Το hybrid-e της Nobacco είναι με σπείρωμα 510
3.Το ego-w δεν το έχει η nobacco.Μπορείς να το βρεις εδώ http://www.vapormania.gr/index.php?route=product/product&path=20&product_id=189
κ εδώ http://atomizer.gr/show_1pro.asp?proid=725&cat_name=Ηλεκτρονικά Τσιγάρα
κ εδώ http://hlektroniko-tsigaro.com/index.php?target=products&product_id=33296
3.To Giant είναι πολύ καλό.Μεγάλη αυτονομία,χτύπημα και ντουμάνι.Μειονέκτημα(όπως κ σε όλα τα καρτό) ότι δεν αλλάζεις εύκολα γεύση.Αν δεν σου αρέσει δηλαδή το υγρό που θα βάλεις μετά.. :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος ntoymani

  • *
  • 11
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Νέος ατμιστής με απορίες.
« Απάντηση #116 στις: Σεπτεμβρίου 15, 2011, 10:31 »
ευχαριστω πολυ για το ενδιαφερον και το χρονο σου.:). :bye:
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 04, 2011, 00:44 από Andreass »

Αποσυνδεδεμένος Kir Fanis

  • *
  • 862
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Νέος ατμιστής με απορίες.
« Απάντηση #117 στις: Σεπτεμβρίου 15, 2011, 10:47 »
Nα σαι καλά κ καλή επιτυχία με το Η.Τ. :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος ntoymani

  • *
  • 11
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Νέος ατμιστής με απορίες.
« Απάντηση #118 στις: Σεπτεμβρίου 15, 2011, 10:53 »
Nα σαι καλά κ καλή επιτυχία με το Η.Τ. :thumpup:
ευχαριστω.πρεπει να πετυχει γιατι με 3 πακετα κτ δεν βγαινει απο πολλες αποψεις!Το θεμα ειναι αυτο που θα παρω να μην με απογοητευσει ωστε να γυρισω παλι στο κτ.Το θεμα επιλογης με εχει αγχωσει.Αν δεν διαβαζα στο site θα πηγαινα κατευθειαν στο hybrid.Με το διαβασμα μπερδευτηκα τελειως! :wall: :hmmm: :bye:.
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 03, 2011, 04:27 από jeke04 »

Αποσυνδεδεμένος iguasu

  • **
  • 260
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Νέος ατμιστής με απορίες.
« Απάντηση #119 στις: Σεπτεμβρίου 15, 2011, 11:00 »
ψαξε και λιγο εδω http://www.funstore.gr/ μηπως βρεις κατι που σ'αρεσει ;)

To ICe (αν και δεν το δοκιμασα) εχει καλες κριτικες απο μελη του φορουμ.

Ισως ειναι καλη επιλογη για καποιον που ξεκιναει το η.τ.

απ'την αλλη οι Ego μπαταριες (με σπειρωμα 510) σου δινουν την ευκαιρια να δοκιμασεις πολλων ειδω ατμοποιητες, π.χ. 510 LR - 901 LR (με ανταπτορα), Hybrid-e, Ego-T, A2, κλπ.κλπ.
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 15, 2011, 11:22 από iguasu »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8828 1115963 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 15, 2024, 06:58
από Sergios
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 824427 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 507434 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 8948 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 154794 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 568814 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 243910 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 294223 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1767 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 762798 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 1134 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 8 4023 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 05, 2024, 22:48
από Tem