vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

143 επισκέπτες, 1 χρήστης
Tem

Twitter

EGO-W από Vapormania.gr (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Απ: EGO-W από Vapormania.gr (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #165 στις: Ιανουαρίου 04, 2012, 22:57 »
Ευχαριστώ nickma   :D

Έπρεπε να το έχω σκεφτεί. Δεν έσταζα στην αντίσταση και δεν το άφηνα αρκετή ώρα να ποτίσει...
Άρα η τάπα που δεν εφαρμόζει ακριβώς όπως πριν δεν είναι πρόβλημα!
Θα του πάρω το κολάϊ, πού θα μου πάει!

Αποσυνδεδεμένος nickma

  • **
  • 120
  • Φύλο: Άντρας
Απ: EGO-W από Vapormania.gr (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #166 στις: Ιανουαρίου 04, 2012, 23:30 »
Σχετικά με το πρόβλημα που λες με το υγρό μεταξύ του ατμοποιητή και του επιστομίου το έχω περιορίσει σε πολύ μεγάλο βαθμό ως εξής
- μεγάλωσα την τρύπα στο επιστόμιο με κάποιο λεπτό και κοφτερό εργαλείο
- συνεχίζω την τζούρα για 2 δευτερόλεπτα αφού αφήσω το κουμπί της μπαταρίας.
Δοκίμασε και πιστεύω θα δείς διαφορά.
Πάντως είναι καλοί οι w, έχεις καταγράψει απόλυτα τα + και τα - τους και αν τους μάθεις καλά θα σου κρατάνε με σταθερή απόδοση (εκτός εξαιρέσεων) για πάνω από μήνα. 

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Απ: EGO-W από Vapormania.gr (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #167 στις: Ιανουαρίου 05, 2012, 01:45 »
Την τζούρα την κρατάω παραπάνω. Το επιστόμιο δεν το έχω κόψει (φοβήθηκα πως θα μου βγει... σαγρέ και το αναβάλω) αλλά μάλλον πρέπει να το κάνω.
Πριν λίγο μου έτυχε και άτμο που έχανε ζουμιά από παντού. :laugh1:
Καταλαβαίνω, όμως, πως είναι εξαίρεση στους w.

Με την υποστήριξη που βρίσκω εδώ μέσα, πού θα πάει, θα τους μάθω!

Αποσυνδεδεμένος papoys

  • ****
  • 1068
  • Φύλο: Άντρας
Απ: EGO-W από Vapormania.gr (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #168 στις: Ιανουαρίου 05, 2012, 08:05 »
Καλημέρα και καλή χρονιά

Είμαι και εγώ και καινούργιος ατμιστής (25) ημερών και 18 ημέρες χωρίς τσιγάρο χάρη στον eGo-W  που  τον προμηθεύτηκα από τα παιδια της vapormania στο παζάρι του Σχιστού (νάναι καλά που βρέθηκαν μπροστά μου) γιατί μέχρι τότε δεν είχα ασχοληθεί με το η.τ.
Στη συνέχεια μέσω internet βρήκα τη σελίδα σας και εδώ και 20 μέρες έχω παραμορφωθεί  :)) από το διάβασμα (συνταξιούχος γαρ  :)) )
Δεν έχω ατμίσει άλλο μοντέλο αλλά είμαι κατενθουσιασμέμος με τον eGo-w .

Για το επιστόμιο που διάβασα είχα περάσει από το μαγαζί των παιδιών στη Νίκαια (πολύ εξυπηρετικά) και μου έβαλαν το σκληρό .Μετά από χρήση 3 ημερών δεν ξέρω μου χάλαγε τη γεύση το έβγαλα (εδώ  να σημειώσω ότι θέλει πολύ δύναμη γιατί είναι πολύ εφρμοστό) και έκτοτε χρησιμοποιώ και πάλι το μαλακό.

Διαβάζοντας διάφορες γνώμες παλιών από εδώ μέσα, και φυσικά πιό έμπειρων από εμένα και βάζοντες και διάφορες δικές μου, κάθε 2-3 μέρες βάζω για λίγα λεπτά το πιπάκι και και το περίβλημα του ατμοποιητή σε ένα φλυτζακάκι μέσα σε οινόπνευμα (μπλέ το φτηνό) και τον ατμοποιτή σε άλλο ένα φλυτζανάκι μέσα σε ξύδι (για τα άλατα της αντίστασης)

Καθαρίζω καλά στη συνέχεια με πετσέτα και μια οδοντογλυφίδα όλα τα εξαρτήματα.

Προσοχή τον ατμοποιητή αφού τον καθαρίσετε τον φυσάτε με δύναμη. Λοιπόν όταν λέμε φυσάμε όχι  από μακριά αλλά εφαρμόζουμε τα χείλη μας στο πάνω μέρος του ατμοποποιητή (πλαστικό) και φυσάμε με δύναμη να φύγουν τυχόν υγρά από τις δύο τρυπουλες που έχει στο κάτω μέρος μεταλλικό. ;)

Αυτό μου τόδειξαν τα παιδια στη Νίκαια νάναι καλά είπαμε πολύ εξυπηρετικοί.

Μετά το καθάρισμα πιθανώς οι πρώτες τζούρες να σας φανούν παράξενες αλλά μετά 4-5 τζούρες στρώνει.

Λοιπόν αυτά προς το παρόν γιατί θα με βαρεθείτε και θα με βρίζετε   :thumpup:


 

Αποσυνδεδεμένος urahara

  • *****
  • 3234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: EGO-W από Vapormania.gr (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #169 στις: Ιανουαρίου 05, 2012, 10:44 »
@BigSur: και κατι ακομη. Το σιλικονακι εχει 2 ανοιγματα για το φιτιλι που παει στην αντισταση. Ειναι πολυ σημαντικο να το πετυχεισ ακριβωσ οταν το βαζεισ στο φιτιλι γιατι απο την πιεση στο σιλικονακι αν δεν ειναι σωστα βαλμενο στραγγαλιζεισ το φιτιλι και δεν τραβαει υγρο.

Το παραπανω το εχω παθει 2-3 φορεσ και εβγαζα το σιλικονακι να το βαλω καλυτερα...

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Απ: EGO-W από Vapormania.gr (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #170 στις: Ιανουαρίου 05, 2012, 15:35 »
Ναι, urahara, το γνωρίζω. Βέβαια, όταν ξαναβάζω το σιλικονάκι, το φυτίλι δεν μπαίνει ποτέ ακριβώς στις σχισμές όπως είναι στην αρχή, έτσι δεν είναι;

Αποσυνδεδεμένος Oikmar

  • *
  • 5
  • Φύλο: Άντρας
Απ: EGO-W από Vapormania.gr (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #171 στις: Ιανουαρίου 08, 2012, 23:44 »
καλησπέρα παιδιά, επειδή σκέφτομαι αύριο να πάω να το αγοράσω, τι επιστόμιο μπορώ άλλο να βάλω? Μπορώ να βάλω πλαστικά/μεταλικά επιστόμια ?

Απ: EGO-W από Vapormania.gr (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #172 στις: Ιανουαρίου 10, 2012, 12:53 »
καλημερα εχω μια απορια χρησιμοποιω ατμοποιητη ego-w εδω και 2μιση βδομαδες τον καθαριζω οπως εχω δει στο σαιτ αλλα εχει χασει πλεον το αρωμα απο τα υγρα εχει χαλασει και θελει αλλαγη η απλα φταινε τα υγρα?

Αποσυνδεδεμένος urahara

  • *****
  • 3234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: EGO-W από Vapormania.gr (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #173 στις: Ιανουαρίου 10, 2012, 12:56 »
Μαλλον θελει αλλαγη. Και εμενα καπου τοσο μου κρατανε..

Απ: EGO-W από Vapormania.gr (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #174 στις: Ιανουαρίου 10, 2012, 12:57 »
οκ σε ευχαριστω πολυ...

Αποσυνδεδεμένος jonnyb

  • 3
  • Φύλο: Άντρας
Απ: EGO-W από Vapormania.gr (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #175 στις: Ιανουαρίου 25, 2012, 01:00 »
Καλησπερα παιδια και κατ΄αρχας σας ευχαριστω πολυ ολους για τη σημαντικη ενημερωση που μου εχετε προσφερει τις τελευταιες μερες. Ενδιαφερομαι πολυ να παρω το EGO-W και εχω διαβασει με προσοχη παρα πολλα απο τα μηνυματα σας. Ψαχνοντας στο internet για ενημερωση ανακαλυψα ενα site που μιλαγε για πολυβολτικές μπαταρίες με 3 βαθμίδες λειτουργίας.Οποτε θα ηθελα να ρωτησω αμα καποιος ξερει κατι γι'αυτο?Δηλαδη με την καθε βαθμιδα λειτουργει η μπαταρια σε διαφορετικα volt οποτε παραγεται και περισσοτερος καπνος???Αυτο καταλαβα πανω κατω...Αν καποιος ξερει ας με βοηθησει...Ευχαριστω εκ των προτερων...!  :)

Αποσυνδεδεμένος Pastafarai

  • *****
  • 2681
  • Φύλο: Άντρας
  • WE ARE AT WAR....CHOOSE SIDE!
Απ: EGO-W από Vapormania.gr (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #176 στις: Ιανουαρίου 25, 2012, 01:05 »
Ακριβώς αυτό,σωστα κατάλαβες! περισσότερα βόλτ, περισσότερο ντουμάνι. Ψαξε ομως και για vv mod στην ενοτητα με τα Mod, εδω ειναι ego-w, ειμαστε off topic και θα μας κραξουν (δικαιολογημενα)

Αποσυνδεδεμένος urahara

  • *****
  • 3234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: EGO-W από Vapormania.gr (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #177 στις: Ιανουαρίου 25, 2012, 01:07 »
παραγεται περισσοτερο ή λιγοτερο ρευμα, οποτε ατμιζεις σε διαφορετικα watt.αυτο μεταφραζεται σε διαφορα θερμοκρασιας που γινεται η ατμοποιηση...

αυτη ειναι η θεωρια...
στην πραξη,που σε νοιαζει... στα περισσοτερα βατ...την ακους καλυτερα...:)) :))

edit: υπαρχουν και EGO viariable voltage που μπορουν να κολλησουν στον W της vapormania... δεν ειναι πολυ οφ τοπικ

Αποσυνδεδεμένος jonnyb

  • 3
  • Φύλο: Άντρας
Απ: EGO-W από Vapormania.gr (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #178 στις: Ιανουαρίου 25, 2012, 11:16 »
ευχαριστω πολυ παιδια για τη βοηθεια.Θα επανελθω δριμυτερος..!!  :)

Αποσυνδεδεμένος TzinIs

  • *
  • 73
  • Φύλο: Άντρας
Απ: EGO-W από Vapormania.gr (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #179 στις: Ιανουαρίου 25, 2012, 11:22 »
Καλησπερα παιδια και κατ΄αρχας σας ευχαριστω πολυ ολους για τη σημαντικη ενημερωση που μου εχετε προσφερει τις τελευταιες μερες. Ενδιαφερομαι πολυ να παρω το EGO-W και εχω διαβασει με προσοχη παρα πολλα απο τα μηνυματα σας. Ψαχνοντας στο internet για ενημερωση ανακαλυψα ενα site που μιλαγε για πολυβολτικές μπαταρίες με 3 βαθμίδες λειτουργίας.Οποτε θα ηθελα να ρωτησω αμα καποιος ξερει κατι γι'αυτο?Δηλαδη με την καθε βαθμιδα λειτουργει η μπαταρια σε διαφορετικα volt οποτε παραγεται και περισσοτερος καπνος???Αυτο καταλαβα πανω κατω...Αν καποιος ξερει ας με βοηθησει...Ευχαριστω εκ των προτερων...!  :)

περνεις αυτο εδω http://www.vapormania.gr/index.php?route=product/product&path=20&product_id=273 απο το ιδιο καταστημα και εχεις αυτο που θες :thumpup:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1864 245969 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 03:26
από Tem
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4920 572016 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 24, 2024, 13:52
από Sergios
Hashtag Shake and Vape 2 1848 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 23, 2024, 14:02
από chkontog
Φθαρμένη Μπαταρία και επικινδυνότητα [Μπαταρίες για mod] 32 8006 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 19:24
από stamatisgr
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1121601 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 11:14
από Sergios
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 684 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 392 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 18:34
από zamploutos
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2113 326694 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 15:56
από xristos99
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 38 8594 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 20, 2024, 17:06
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1816 297646 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 18, 2024, 21:50
από antiklitos140
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 827584 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 511639 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios