vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

EGO-W από Vapormania.gr (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)

Αποσυνδεδεμένος babylonx

  • *
  • 47
  • Φύλο: Άντρας
Απ: EGO-W από Vapormania.gr (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #195 στις: Φεβρουαρίου 03, 2012, 02:48 »
Και γω καμιά 10αριά μέρες το είχα και άρχισε τα νούμερα. Τον καθάρισα και έπαθα πλάκα!
Καθάρισέ τον, σίγουρα δε θα χάσεις!
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 03, 2012, 12:47 από Vrs5 »

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Απ: EGO-W από Vapormania.gr (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #196 στις: Φεβρουαρίου 06, 2012, 08:08 »
Τον ανοιξα...τον καθαρισα με νερό κ οξυζονε, κ έγινε καινούργιος.
Άξιζε τον κόπο τελικά. :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος GiannisPLO

  • *
  • 6
  • Φύλο: Άντρας
Απ: EGO-W από Vapormania.gr (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #197 στις: Φεβρουαρίου 06, 2012, 15:29 »
Μια  ερωτηση για το συγκεκριμενο ατμοποιητη.Οταν θα ερθει η ωρα για καθαρισμα (dry burn) θα το καταλαβουμε μονο απο τη γευση καμενου;
Επισης, υπαρχει καποιο λαθος που μπορει να κανει ενας νεος ατμιστης (απανωτες τζουρες η' πολυ μακροσυρτες τζουρες) και να προκαλεσει μπουκωματα η καταστροφη του ατμοποιητη;

Αποσυνδεδεμένος carpe-noctem

  • *
  • 89
  • Φύλο: Άντρας
Απ: EGO-W από Vapormania.gr (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #198 στις: Φεβρουαρίου 29, 2012, 18:11 »
Συνατμιστες  να ρωτήσω και εγω κατι σαν κάτοχος του πλεον.τον άνοιξα τον καθάρισα όλα οκ δεν λεω μια χαρα αποδίδει  :thumpup:.απο ότι είδα όμως δεν είναι και τοσο δύσκολο να κάνεις αντικατάσταση φυτίλι και αντίσταση  :dontknow:.τι προτείνεται λοιπόν Αντίσταση 0.13mm και Φυτίλι 1.5 mm
Η να προτιμήσω κατι διαφορετικό  ?είπα να πειραματιστώ λιγάκι για αυτό ρωταώ  :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος Vrs5

  • *****
  • 2526
  • Φύλο: Άντρας
Απ: EGO-W από Vapormania.gr (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #199 στις: Φεβρουαρίου 29, 2012, 18:51 »
Καποια μηνυματα διαγραφηκαν. Ο λογος :
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,49.msg111750.html#msg111750

Αποσυνδεδεμένος mihalis16

  • 2
  • Φύλο: Άντρας
Απ: EGO-W από Vapormania.gr (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #200 στις: Μαρτίου 03, 2012, 23:12 »
δεν εχει το ξηρο αλλα το υγρο ατμισμα πολυ καλο ατμισμα και γευσης με λιγες σταγονες αρωματικου επιπλεον   

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Απ: EGO-W από Vapormania.gr (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #201 στις: Μαρτίου 06, 2012, 17:56 »
Συνατμιστες  να ρωτήσω και εγω κατι σαν κάτοχος του πλεον.τον άνοιξα τον καθάρισα όλα οκ δεν λεω μια χαρα αποδίδει  :thumpup:.απο ότι είδα όμως δεν είναι και τοσο δύσκολο να κάνεις αντικατάσταση φυτίλι και αντίσταση  :dontknow:.τι προτείνεται λοιπόν Αντίσταση 0.13mm και Φυτίλι 1.5 mm
Η να προτιμήσω κατι διαφορετικό  ?είπα να πειραματιστώ λιγάκι για αυτό ρωταώ  :hmmm:

0.16 αντισταση , 3-4 σπειρες κ φυτιλι 2mm χρησιμοποιησα εγω.
εγινε "τουμπανο. ;)

Αποσυνδεδεμένος carpe-noctem

  • *
  • 89
  • Φύλο: Άντρας
Απ: EGO-W από Vapormania.gr (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #202 στις: Μαρτίου 06, 2012, 21:07 »
επιτελους και εγώ Συνατμιστες μετά από την χρήση    0,16  αντίσταση και Φυτίλι 1.5 mm έγινε πραγματικά τουμπανο :tongue_smilie: .τώρα λέω να δοκιμάσω και με Αντίσταση 0.20 mm μήπως έχω μεγαλύτερη αντοχή αντίστασης η καλλίτερη γεύση  :hmmm:.αν το έχει δοκιμάσει κάποιος ας μας πει .στην δοκιμή μου με Αντίσταση 0.13mm δεν τα κατάφερα  :wall:.σίγουρα παίζει ρόλο πόσο μεγάλο μηκος εχει το κύκλωμα μας ( σύρμα χωρίς –σύρμα με  -σύρμα χωρίς) λογικά θέλει πολιμετρο για τέλεια αποτελέσματα(άραγε στα πόσα ohm έχουμε τέλεια αποτελέσματα? ). εγώ απλά έφτιαξα  το κικλοματακι στο ίδιο μήκος που ήταν το μαμά  8). Επίσης στις κολλήσεις δεν έβαλα καθόλου καλάι. Στρίψιμο στις ενώσεις και κούμπωμα στην βάση  του ατμο   με το γνωστό βίντεο που κυκλοφορεί.
ego- w =  Επισκευάσιμος   
Αυτό έχω να πω σαν τελικό συμπέρασμα  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Helidoni

  • *
  • 25
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: EGO-W από Vapormania.gr (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #203 στις: Μαρτίου 08, 2012, 21:19 »
Καλησπέρα!χθες μου εκαναν δωρο το συγκεκριμενο προιον!Δεν εχω ιδεα απο η.τ. και ποτε πριν δεν μπηκα στη διαδικασια να το σκεφτω και να μαθω!Εχω παρα πολλες αποριες και δεν κρυβω οτι ειμαι επιφυλακτικη κυριως επειδη δεν γνωριζω και πολλα!
Οσον αφορα το συγκεκριμένο η.τ. ειδα τα βιντεο κλπ και ξεβιδωνοντας το επιστομιο οντως εμενε λιγο καπνος και επισης ειχε υγρο το οποιο καθαρισα με μα χαρτοπετσετα.Δηλαδη θα πρεπει συνεχεια να το κανω αυτο?καθε ποτε?και επιπλεον θελω να ρωτησω αν τυχον υπαρχει τετοιου ειδους "διαρροη" ειναι επικινδυνο αν παει στο στομα αυτο το υγρο?
και ενα τελευταιο:οταν ρουφαω τον ατμο ακουγεται το γουργουρισμα του υγρου,ειναι φυσιολογικο ή μηποως δεν το εχω βιδωσει αρκετα?για να πω την αληθεια δεν ξερω ποσο ειναι το αρκετα μιας και οσο το βιδωνω δεν κουμπωνει πουθενα...
Δεν ξερω αν ειναι το σωστο μερος για post για εναν αρχαριο αλλα πραγματικα νοιωθω λιγο πελαγωμενη με ολη την ιστορια!

Αποσυνδεδεμένος Pastafarai

  • *****
  • 2681
  • Φύλο: Άντρας
  • WE ARE AT WAR....CHOOSE SIDE!
Απ: EGO-W από Vapormania.gr (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #204 στις: Μαρτίου 08, 2012, 21:23 »
Mια χαρα ειναι το eGo-W για αρχαριο ατμιστη... :yes:
Το πιπακι αν θυμαμαι καλα δεν ειναι βιδωτό,ειναι κουμπωτό αρα μην προσπαθεις να το βιδωσεις... Το υγρό σε τοσο μικρη ποσοτητα ακομα και αν φτασει στο στομα σου ειναι ακινδυνο και ναι, πρεπει μια δυο φορες την ημερα να το σκουπιζεις και να το καθαριζεις οπως θα εκανες και με καθε αλλο μοντελο ηλεκτρονικου τσιγαρου...
Συμβουλη μου ειναι να διαβασεις προσεκτικα το παρον νημα καθως και οτι αλλο νημα βρεις σχετικο με το eGo-W... :yes:
Αν εξακολουθησεις να αντιμετωπιζεις "προβληματα" πέρνα απο την vapormania μια βολτα και ζητησε την συμβουλη τους.... θα σου πουν τα κολπα της συσκευης σου και θα σε εξυπηρετησουν... :yes:

Αποσυνδεδεμένος Helidoni

  • *
  • 25
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: EGO-W από Vapormania.gr (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #205 στις: Μαρτίου 08, 2012, 21:41 »
ευχαριστω για την απαντηση!ολα τα μερη του ειναι βιδωτα!διαβαζω το φορουμ σας απο χθες που το πηρα και ειναι εξαιρετικη βοηθεια απλα ειναι τοσα πολλα ολα!θα την βρω την ακρη!αυριο θα περασω και απο τους ειδικους ;).μακαρι να μπορεσω να κοψω το καπνισμα!!!

Αποσυνδεδεμένος majakoyra

  • 3
  • Φύλο: Άντρας
Απ: EGO-W από Vapormania.gr (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #206 στις: Μαρτίου 09, 2012, 11:14 »
παιδια δεν μου κουμπωνει το καπακι του ατμοποιητη μετα απο το καθαρισμα τι μπορει να φταιει???

Αποσυνδεδεμένος KINGGREECE

  • *****
  • 1670
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΤΟΠ ΣΤΗΝ ΜΟΥΦΑ....................
Απ: EGO-W από Vapormania.gr (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #207 στις: Μαρτίου 09, 2012, 11:27 »
σπρωξε λιγο την ταπα σιλικονης ενω ειναι βιδωμενος ο ατμοποιητης επανω στην μπαταρια...αλλιως γυρνα το καζανακι αναποδα...σηλ το πανω μερος βαλτο στην βαση και το καπακι απο την αλλη.
αναστροφη το καζανακι.

Αποσυνδεδεμένος carpe-noctem

  • *
  • 89
  • Φύλο: Άντρας
Απ: EGO-W από Vapormania.gr (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #208 στις: Μαρτίου 09, 2012, 17:50 »
Όταν σου γουργουρίζει  βγάλε την μπαταρία και φύσα το από το επιστόμιο (από εκεί που ατμιζεις εννοώ )με δύναμη .βαλε και μια χαρτοπετσέτα από κάτω απλά έχει μαζευτεί υγρό στο σωληνάκι της αντίστασης  . μετά καθαρίζεις με μια χαρτοπετσέτα και τους 2 πόλους μπαταριάς και ατμομαιζερ και είσαι οκ τέρμα τα γουργουρίσματα 8). Γενικά με το ηλεκτρονικό τσιγάρο εκεί που είχες αναπτήρα πάντα μαζί σου πλέον πρέπει να έχεις ένα πακέτο χαρτομάντιλα  :eyesplash:.

Αποσυνδεδεμένος ΒΕΡΟΝΙΚΗ

  • *
  • 12
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: EGO-W από Vapormania.gr (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #209 στις: Μαρτίου 09, 2012, 18:43 »
Παιδια διαβασα οτι καθαριζετε τον ατμοποιητη του w .υπαρχει καποιο βιντεο για το πως; Εγω εχω ξοδεψει τα απηρα χρηματα και δεν μου κρατανε πολυ. Τι φταιει 4 ml τη μερα καπνιζω περιπου

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1875 247326 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 23:30
από Aoratix
GEEK VAPE AEGIS LEGEND III MOD [Ηλεκτρονικά mods] 0 40 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 18:41
από zamploutos
VOOPOO ARGUS P2 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 47 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 17:44
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4920 572613 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 24, 2024, 13:52
από Sergios
Hashtag Shake and Vape 2 2093 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 23, 2024, 14:02
από chkontog
Φθαρμένη Μπαταρία και επικινδυνότητα [Μπαταρίες για mod] 32 8211 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 19:24
από stamatisgr
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1122684 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 11:14
από Sergios
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 791 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 494 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 18:34
από zamploutos
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2113 327302 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 15:56
από xristos99
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 38 8839 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 20, 2024, 17:06
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1816 298392 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 18, 2024, 21:50
από antiklitos140