vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

130 επισκέπτες, 1 χρήστης
Tem

Twitter

EGO-W από Vapormania.gr (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)

Αποσυνδεδεμένος myiorgos

  • **
  • 169
  • Φύλο: Άντρας
Απ: EGO-W από Vapormania.gr (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #225 στις: Μαρτίου 17, 2012, 12:52 »
Οκ ευχαριστω
Κατι αλλο..βιδωνω το καρτο στη μπαταρια και μετα τραβαω το καλυμα για να μεινει γυμνο το καρτο αλλα φευγει ολο μαζι και βγαινουν εξω τα φυτιλια..
Υπαρχει αλλος τροπος να βγει το καλυμα του καρτο;


Sent from my iPhone using My Fingers

Μαλλον το τραβας χωρις να βγαλεις πρωτα την σιλικονενια ταπα . Πρωτα βγαζεις την σιλικονενια ταπα και μετα βγαζεις το εξωτερικο διαφανο πλαστικο  :D :D

Αποσυνδεδεμένος papoys

  • ****
  • 1068
  • Φύλο: Άντρας
Απ: EGO-W από Vapormania.gr (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #226 στις: Μαρτίου 17, 2012, 13:42 »
Μαθαινω καταστρεφοντας  :idiot1: :idiot1:  :laugh1: :laugh1:

Εγώ έχω καταστρέψει 3 μέχρι σήμερα προσπαθώντας να τους ανοίξω και να τους καθαρίσω. :wall: :wall:

Βέβαια είμαι και παππούς και τρέμουν λίγο τα χέρια μου :)) :))

Ετσι αποφάσισα να τους καθαρίζω όσο μπορώ χωρίς να τους ανοίγω όσο κρατήσουν και μετά καινούργιο. :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος tyxaios13

  • **
  • 178
  • Φύλο: Άντρας
  • BB+PVC+SUV+MP3
Απ: EGO-W από Vapormania.gr (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #227 στις: Μαρτίου 17, 2012, 19:16 »
αυτη ειναι και η καλυτερη λυση πιστευω  :thumpup:  :)) :))

Αποσυνδεδεμένος papoys

  • ****
  • 1068
  • Φύλο: Άντρας
Απ: EGO-W από Vapormania.gr (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #228 στις: Μαρτίου 18, 2012, 08:24 »
αυτη ειναι και η καλυτερη λυση πιστευω  :thumpup:  :)) :))

Να μην μας πεινάσουν και οι Κινέζοι.

 :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος Helidoni

  • *
  • 25
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: EGO-W από Vapormania.gr (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #229 στις: Μαρτίου 19, 2012, 23:55 »
10 μερες σχεδον περασαν απο τοτε που το χρησιμοποιω και δεν καταλαβαινω τι κανω λαθος..τις μισες φορες δεν βγαινει ατμος..παρατηρησα οτι οταν ξεβιδωνω τον ατμοποιητη υπαρχει υγρο εκει που κουμπωνει η μπαταρια.Και σημερα παρατηρησα οτι ο ατμοποιητης θερμαινεται αρκετα μπορω να πω  οταν το χρησιμοποιω.ειναι φυσιολογικο να θερμαινεται τοσο με 2-3 τζουρες??και αυτο το γουργουρητο..σαν να ρουφαω φραπε με καλαμακι?επισης εχω την εντυπωση οτι το υγρο καλυπτει την αντισταση.κατι δεν παει καλα ή το ψειριζω πολυ?ειμαι και ασχετη..μηπως εχει χαλασει ο ατμοποιητης?λιγο νωρις δεν ειναι?ειδικα επειδη το χρησιμοποιω πολυ αραια..3 ml την ημερα και αν.
δεν μ αρεσει που το λεω αυτο αλλα μου λειπει..το κ.τ. :-[

Αποσυνδεδεμένος dimitrisnd

  • *
  • 93
  • Φύλο: Άντρας
Απ: EGO-W από Vapormania.gr (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #230 στις: Μαρτίου 20, 2012, 00:02 »
Καλησπέρα
Μπορεί να φταίνε τα υγρά;

Αποσυνδεδεμένος Helidoni

  • *
  • 25
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: EGO-W από Vapormania.gr (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #231 στις: Μαρτίου 20, 2012, 00:05 »
Καλησπέρα
Μπορεί να φταίνε τα υγρά;

καλησπερα!τι εννοεις?δεν εχω αλλαξει υγρο απο την ημερα που το εχω..αν φταιγανε δεν θα υπηρχε προβλημα εξαρχης?συνεχεια?

Αποσυνδεδεμένος Vapörhead

  • **
  • 181
  • Φύλο: Άντρας
Απ: EGO-W από Vapormania.gr (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #232 στις: Μαρτίου 20, 2012, 00:24 »
Πολυ πιθανον για το γουργουρητο να φταιει ο τροπος που ατμιζεις δηλαδη κοφτες και δυνατες τζουρες (πραγμα που καναμε και οι περισσοτεροι στις αρχες) με αποτελεσμα να τον μπουκωνεις. Προσπαθησε να κανεις αργοσυρτες και απαλες τζουρες.

Αποσυνδεδεμένος tyxaios13

  • **
  • 178
  • Φύλο: Άντρας
  • BB+PVC+SUV+MP3
Απ: EGO-W από Vapormania.gr (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #233 στις: Μαρτίου 20, 2012, 10:00 »
10 μερες σχεδον περασαν απο τοτε που το χρησιμοποιω και δεν καταλαβαινω τι κανω λαθος..τις μισες φορες δεν βγαινει ατμος..παρατηρησα οτι οταν ξεβιδωνω τον ατμοποιητη υπαρχει υγρο εκει που κουμπωνει η μπαταρια.Και σημερα παρατηρησα οτι ο ατμοποιητης θερμαινεται αρκετα μπορω να πω  οταν το χρησιμοποιω.ειναι φυσιολογικο να θερμαινεται τοσο με 2-3 τζουρες??και αυτο το γουργουρητο..σαν να ρουφαω φραπε με καλαμακι?επισης εχω την εντυπωση οτι το υγρο καλυπτει την αντισταση.κατι δεν παει καλα ή το ψειριζω πολυ?ειμαι και ασχετη..μηπως εχει χαλασει ο ατμοποιητης?λιγο νωρις δεν ειναι?ειδικα επειδη το χρησιμοποιω πολυ αραια..3 ml την ημερα και αν.
δεν μ αρεσει που το λεω αυτο αλλα μου λειπει..το κ.τ. :-[

οταν γουργουριζει δοκιμασε να φυσηξεις πριν ρουφηξεις..οπως κανεις με το στριφτο
αυτο γινεται γιατι εχει υγρο πανω στην αντισταση
επισης δε θελει γεμισμα μεχρι πανω και η λαστιχενια ταπα πρεπει να παταει καλα στο ασπρο πλαστικο που εχει την αντισταση

Αποσυνδεδεμένος teo81

  • *
  • 6
  • Φύλο: Άντρας
Απ: EGO-W από Vapormania.gr (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #234 στις: Μαρτίου 23, 2012, 01:24 »
Οι περισσότεροι που γράψατε στο θέμα αυτό παραείστε έμπειροι στο Η.Τ. και σαν αρχάριος
που είμαι θα με βοηθούσε ένα λεξικό. Σχημάτισα μια άποψη ότι το Ego-W είναι ιδανικό
για αρχάριους στο Η.Τ. (όπως εγώ). Άρα ας γράψω το δικό μου noob review για το Ego-W
με πιο... αρχάρειο "σκεπτικό" (κάτι που μάλλον θα κατανοήσουν πιο εύκολα όλοι σαν εμένα),  8)

Ατμίζω το Ego-W σχεδόν 3 μέρες τώρα και είναι το πρώτο μου Η.Τ. άρα εμπειρία μηδέν.
Διάβασα και τις 16 σελίδες του θέματος, προσπαθώντας να δω ομοιότητες και διαφορές
με αυτά που συνάντησα μέχρι τώρα στο άτμισμά μου. Ας τα πάρω ένα-ένα τα πράγματα.

Υγρό: Σε κάτι λιγότερο από 60 ώρες (και όσο διάβαζα τις 16 σελίδες) τελείωσε το
πρώτο-αρχικό υγρό στο tank. Οπότε πολύ ικανοποιητικό βρίσκω το ρουκούνιασμα.
Σίγουρα παίζει ρόλο και το πόσο ατμίζει κάποιος, οπότε... τα συμπεράσματα δικά σας.
Τολμώ να πω ότι τρόμαξε το μάτι μου από κάποιους που λένε ότι κάνουν καθημερινά
3ml-4ml... κι εγώ κάνω στο τσακίρ κέφι 1-1,5 max.

Μπαταρία: 2ml τελειωμένα σε σχεδόν 60 ώρες και ακόμα κρατάει... κάντε υπολογισμούς.
Τελικά και η διάρκεια της μπαταρία είναι άκρως υποκειμενική, εκτός αν επίτηδες το πατάμε για
να μετρήσουμε διάρκεια ζωής, οπότε πάσο.

Γεύση: Καμία απώλεια στην γεύση, χωρίς κανένα καθάρισμα. Μόνο λίγα
σκουπισματάκια με χαρτομάντηλα από εδώ και από εκεί. Επίσης, καμιά απώλεια υγρού ή
γεύση καμένου ακόμα και όταν στο τανκ έμεινε ελάχιστο υγρό (εντάξει δεν το στέγνωσα τελείως).

Γουργουρητό: Το μόνο που με ξενερώνει λίγο, είναι το γουργουρητό που ακούγεται
κάθε τόσο όταν τραβάω τζούρα. Δοκίμασα να φυσήξω, να καθαρίσω, να ρουφήξω αργά, γρήγορα,
να το παρακαλέσω, να το βρίσω, να κάνω τα πάντα και τα κοάλα, αλλά τίποτα. Αυτό συνεχίζει να
εμφανίζεται. Δεν τρελαίνομαι όμως. Είναι κάτι που συνηθίζεται και μαθαίνεις να ζείς μαζί του.
Ειδικά όταν έχεις 2 ολάκερες μέρες που έχεις περάσει από το κάπνισμα, στο άτμισμα.
Στο σημείο αυτό να σημειώσω ότι 2-3 φορές είχα κάτι δυσκολίες στις τζούρες, κάτι σαν σφιχτές,
αλλά με καλή θέληση και κατανόηση, άφηνα το Η.Τ. ήσυχο για λίγο και έστρωνε. Καμιά σχέση
με τις τρυπούλες για τον αέρα. Θα το μάθω το Η.Τ... πού θα πάει.

Υπομονή θέλει για εμάς τους αρχάριους και καλή διάθεση. Και μόνο που δεν έχω να κάνω πια με
καπνούς, τσιγάρα κλπ... μου αρκεί. Η μπαταρία να δουλεύει, υγρό να υπάρχει, ατμός να βγαίνει
κι ας κάνει όσους θορύβους θέλει. Ας βογκάει κιόλας.. θα την βγάλω την άκρη.

Συμπέρασμα! Αν και δεν δοκίμασα ΠΟΤΕ τίποτα άλλο, το ποσοστό ικανοποίησης που
μου αφήνει το συγκεκριμένο H.T. είναι μεγάλο. Περίμενα να απαιτεί περισσότερη φροντίδα και
να με αγχώσει (?) λίγο η χρήση του. Τίποτα απολύτως... ατμίζεις χαλαρά.

Καλή συνέχεια και ευχαριστώ όλους όσους μας (με) διαφώτισαν στο θέμα αυτό.


Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Απ: EGO-W από Vapormania.gr (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #235 στις: Μαρτίου 23, 2012, 01:32 »
μπραβο τεο..
συνεχισε ετσι, κ με διαβασμα εδω, θα γινεις αρχοντας. :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος teo81

  • *
  • 6
  • Φύλο: Άντρας
Απ: EGO-W από Vapormania.gr (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #236 στις: Μαρτίου 23, 2012, 01:37 »
Άρχοντας ήμουν και με το στριφτό, άρχοντας θα γίνω και με τον ατμό. Όπως και να
έχει καλή διάθεση θέλει φίλε drum.

@dimos1967: Ευχαριστώ για το ΠΜ σου σχετικά με το γουργουρητό, όπως είπα
έχω δοκιμάσει τα πάντα (σε λογικά πλαίσια) και αυτό συνεχίζει να εμφανίζεται. Σταματάει
από μόνο του και ξαναρχίζει από μόνο του. Σαν το μουρμουρητό ένα πράμα..
όταν το δίνεις σημασία σε ενοχλεί. Αν σταματήσεις να του δίνεις, ηρεμείς κι εσύ.  8)
Α... και δεν μπορώ να απαντήσω ακόμα στα ΠΜ. Πρέπει να σπαμ λίγο φαίνεται...  :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος tyxaios13

  • **
  • 178
  • Φύλο: Άντρας
  • BB+PVC+SUV+MP3
Απ: EGO-W από Vapormania.gr (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #237 στις: Μαρτίου 23, 2012, 02:05 »
το γουργουρητο απ οτι εχω καταλαβει ειναι οταν υπαρχει υγρο πανω στην αντισταση
που σημαινει οτι ή σιλικονενια ταπιτσα δεν παταει καλα στο πλαστικο που περιεχει την αντισταση
ή ο ατμος που φυλακιζεται στο πιπακι και υγροποιειται πεφτει στην αντισταση
οταν βγαλω το καλυμα και σκουπισω και ριξω κι ενα φυσημα στην αντισταση στρωνει

Αποσυνδεδεμένος teo81

  • *
  • 6
  • Φύλο: Άντρας
Απ: EGO-W από Vapormania.gr (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #238 στις: Μαρτίου 23, 2012, 23:07 »
Ευχαριστώ για τις συμβουλές για το γουργουρητό. Τώρα κατάλαβα τι σημαίνει "αργή και μακρόσυρτη" τζούρα. Δηλαδή μετά από 3 μέρες ατμίσματος κατάφερα να πάρω την... ιδανική τζούρα ώστε να μην "μουρμουράνε" οι επόμενες.

εις ανώτερα...

Αποσυνδεδεμένος Pastafarai

  • *****
  • 2681
  • Φύλο: Άντρας
  • WE ARE AT WAR....CHOOSE SIDE!
Απ: EGO-W από Vapormania.gr (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #239 στις: Μαρτίου 25, 2012, 20:17 »
Ωραίος Τεό!  :thumpup:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1864 245971 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 03:26
από Tem
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4920 572016 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 24, 2024, 13:52
από Sergios
Hashtag Shake and Vape 2 1848 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 23, 2024, 14:02
από chkontog
Φθαρμένη Μπαταρία και επικινδυνότητα [Μπαταρίες για mod] 32 8006 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 19:24
από stamatisgr
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1121601 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 11:14
από Sergios
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 684 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 392 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 18:34
από zamploutos
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2113 326694 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 15:56
από xristos99
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 38 8594 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 20, 2024, 17:06
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1816 297646 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 18, 2024, 21:50
από antiklitos140
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 827584 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 511639 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios