vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

131 επισκέπτες, 8 χρήστες
Mimhsdr, maprix, lagoudakis, Ηρακλης, Milarepa, aalex, pirate, Jorge

Twitter

GRIFFIN RTA 25 top airflow by GEEK VAPE

Αποσυνδεδεμένος geanagno

  • **
  • 497
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GRIFFIN RTA 25 top airflow by GEEK VAPE
« Απάντηση #60 στις: Μαΐου 28, 2016, 20:23 »
Δεν δουλεύει καθόλου καλά αν κλείσεις τον αέρα. Δοκίμασα από περιέργεια να τον κλείσω στο μισό και ο ατμός ήταν πολύ ζεστός, ο ατμοποιητής ανέβασε θερμοκρασία κτλ κτλ. Αυτοί οι ατμοποιητές θέλουν αέρα, πολύ αέρααα  :))

Αποσυνδεδεμένος panosmgr

  • *
  • 70
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GRIFFIN RTA 25 top airflow by GEEK VAPE
« Απάντηση #61 στις: Μαΐου 28, 2016, 20:27 »
Εγω ειμαι ακομα με τον μικρο αλλα απολυτα ικανοποιημενος οποτε πολυ αμεσα παω και για τον μεγαλο. ;)

Ερωτηση : Οσοι στηνετε με clapton εννοειτε οτι παιζετε σε power mode ή υπαρχει και clapton για tc??

Και ρωταω γιατι δοκιμαζοντας στον μικρο 26/32 κανθαλ clapton η συνολικη αντισταση OK βγαινει μικρη... OK τα watt τα παω ψηλα (>40 watt) για δοκιμη αποδοσης αλλα... τρομαζω λιγο βλεποντας τα ψηλα ampere στο ατμισμα. :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος kiriakn

  • *
  • 44
  • Φύλο: Άντρας
  • Νίκος
Απ: GRIFFIN RTA 25 top airflow by GEEK VAPE
« Απάντηση #62 στις: Μαΐου 28, 2016, 21:28 »
kiriakn, και εγω ετσι ακριβως το κανω το βαμβακι και ολα ειναι αψογα.

Παντως, μου φαινεται καλυτερη η γευση του απο του μικρου ή ειναι ιδεα μου; Εχω την εκδοση χωρις το top airflow.
Δυστυχώς Shadow δεν έχω τον μικρό, οπότε δεν μπορώ να εκφέρω γνώμη...Πάντως από γεύση, σε σχέση με Subtank Mini ( άλλη κατηγορία, ξέρω )
απογειώνει το υγρό που ατμίζει κάποιος

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
Τον έστησα με Ni80Cr20+Kanthal ( 26+32 ) σε 2,5 πυρήνα & 4 σπείρες και μου βγήκε στα 0,36Ω - γέμισα με Supreme 6mg 
και " χτυπάω " αλύπητα....δεν βλέπω να τον βγάζω βόλτα έξω, θα νομίζουν οι γύρω πως πήρα φωτιά  :)
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 28, 2016, 21:41 από kiriakn »

Αποσυνδεδεμένος geanagno

  • **
  • 497
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GRIFFIN RTA 25 top airflow by GEEK VAPE
« Απάντηση #63 στις: Μαΐου 28, 2016, 22:20 »

@Panosmgr, προσωπικά τα clapton που βάζω στον griffin είναι από kanthal και έτσι τα δουλεύω μόνο power mode. Όσον αφορά τα amps, εφόσον χρησιμοποιείς επώνυμες μπαταρίες (lg-samsung-sony) νομίζω είσαι εντάξει. Επίσης, εφόσον έχεις αυτόν τον προβληματισμό, ο Mooch είχε ανεβάσει στο σαιτ του τις μπαταρίες τις οποίες προτείνει. Προσωπικά, προτιμώ να είμαι τουλάχιστον σε επίπεδο 10% κάτω από το όριο της μπαταρίας 


Αποσυνδεδεμένος panosmgr

  • *
  • 70
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GRIFFIN RTA 25 top airflow by GEEK VAPE
« Απάντηση #64 στις: Μαΐου 29, 2016, 00:05 »
@geanagno, ναι ο πινακας του Mooch ειναι καλος μπουσουλας και τον εχω κρατησει κι εγω (ειμαι με LG HG2).

Κι εγω μεχρι τωρα στον Griffin εχω παιξει με κανθαλ clapton σε power mode αλλα επειδη δεν ημουν συνηθισμενος στα ψηλα watt (ουτε ποτε επαιζα και φυσικα δεν θελω να παιξω σε οριακα επιπεδα με την μπαταρια) ψαχνομαι τωρα να δοκιμασω και clapton σε tc (ωστε να υπαρχει μεγαλυτερη "ανεση"). 

Αποσυνδεδεμένος apostolisk4

  • ***
  • 712
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GRIFFIN RTA 25 top airflow by GEEK VAPE
« Απάντηση #65 στις: Μαΐου 29, 2016, 00:07 »
Έχει βγει clapton ss316l που υποθέτω θα παίζει σε έλεγχο

Απόστολος


Αποσυνδεδεμένος Shadowjump

  • ****
  • 1428
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GRIFFIN RTA 25 top airflow by GEEK VAPE
« Απάντηση #66 στις: Μαΐου 29, 2016, 03:43 »
Τον εχω στησει με fused clapton, 0.14Ω, 4 σπειρες, 70W και ειναι απιστευτος. Μου κανει εντυπωση που δεν ζεστενεται πολυ εξωτερικα παντως..

Απ: GRIFFIN RTA 25 top airflow by GEEK VAPE
« Απάντηση #67 στις: Μαΐου 30, 2016, 15:09 »
Ο φίλος που τον είχε παραγγείλει από Fasttech από την μέρα που του έγραψε send item abroad πόσο καιρό του έκανε να έρθει. Εμένα μου σε λέει και στο site του ΕΛΤΑ send item abroad 18-5-16 from Singapore και δεν έχει παραληφθεί ακόμη στο κέντρο διαλογής.

Στάλθηκε από το GT-I9505 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος vaggos59

  • **
  • 437
  • Φύλο: Άντρας
    • meteoacharnes
Απ: GRIFFIN RTA 25 top airflow by GEEK VAPE
« Απάντηση #68 στις: Μαΐου 30, 2016, 22:04 »
Επειδή τα προσωπικά μου γούστα είναι οκ. με ντουμάνι, αλλά να μην φωνάξουν και την Πυροσβεστική, βρήκα ικανοποίηση με μονή clapton 2Χ28 32 GA. Η αντίσταση μου βγήκε 0,65 και ατμίζω στα 22 watts. Εκεί προσωπικά με ικανοποιεί και ο ατμός και η γεύση. Όμως. βλέπω συχνά πυκνά υγρασία στον τελευταίο δακτύλιο του αέρα, ο οποίος παρατήρησα ότι παίζει. Το στήσιμο θεωρώ ότι είναι σωστό και φυσικά κλεισμένη η δεύτερη εισαγωγή. Πολλές φορές μάλιστα, βλέπω μεγαλύτερη διαρροή στο σώμα του μοντ. Ειδικά στο EVIC VT. 
Αποτέλεσμα να είμαι συνέχεια με χαρτί κουζίνας. Έκανα το λάθος και το έβαλα στην τσέπη μου και μετά ξαναέψαχνα χαρτί κουζίνας.
Το αποτέλεσμα ήταν - μπορεί συμπτωματικό - το EVIC VT να τα ... κακαρώσει. Έχει ενδείξεις, αλλά πατάς το fire και το βάζει σε stealth mode.
Τελικά μειώθηκε αισθητά η υγρασία, όταν άφησα τον αέρα στη μέση, και έκλεισα πάρα πολύ τα υγρά. 
Όσο για το γέμισμα, δεν έχω καθόλου διαρροή. Κλείνω αέρα και υγρά, ανοίγω το τοπ, γεμίζω, βιδώνω σφιχτά, γυρίζω τούμπα, ανοίγω αέρα και τα υγρά λίγο και είναι οκ. 
Μέχρι στιγμής το έχω δοκιμάσει και με Νικέλιο. Δεν με ικανοποίησε. Επόμενη δοκιμή με SS. Με διπλή Κλάπτον, ο ατμός ήταν πολύ μπουχωτικός για τα γούστα μου. Και με 4,2 νικοτίνη. Ειδικά το πρωί, κατέβαζα πολύ τα Βαττς για να μπορέσω να πάρω τις πρώτες ντζούρες. Η γεύση πάντως σε όλα τα υγρά πολύ καλή. Με νικέλιο δεν με συγκίνησε.  

Αποσυνδεδεμένος apostolisk4

  • ***
  • 712
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GRIFFIN RTA 25 top airflow by GEEK VAPE
« Απάντηση #69 στις: Μαΐου 30, 2016, 22:08 »
Συμβουλή μου είναι όταν το έχεις σε τσέπη να κλείνεις πάντα τον αέρα γιατί ποτέ δεν ξέρεις .μου έχει τύχει σε άλλο ατμό να τον γεμίζω μετά το στήσιμο να είναι όλα κομπλέ και στο δεύτερο γέμισμα να έχω διαρροές .ειδικά αν είμαι έξω δεν το ρισκάρω να τον αφήσω με ανοιχτό τον αέρα γιατί μετά τρέχα γύρευε να βρεις χαρτί κλπ .

Απόστολος


Αποσυνδεδεμένος vaggos59

  • **
  • 437
  • Φύλο: Άντρας
    • meteoacharnes
Απ: GRIFFIN RTA 25 top airflow by GEEK VAPE
« Απάντηση #70 στις: Μαΐου 31, 2016, 00:02 »
Απόστολε και να κλείσεις τον αέρα όπως λες, αν μετά ανοίξεις, όλο το υγρό θα έχει πέσει από την τρύπα εισαγωγής αέρα στο κάτω ας πουμε διαμέρισμα. Οπότε, το ίδιο αποτέλεσμα θα είναι. Δεν λερώνεσαι βέβαια. Προς τον παρόν με την μονή κλάπτον και με ελάχιστα ανοιχτή την ρύθμιση υγρού, το φαινόμενο υγρασίας έχει εξαφανιστεί. Θα δοκιμάσω και με το βαμβάκι κάτω κάτω να δω μπας και.

Αποσυνδεδεμένος apostolisk4

  • ***
  • 712
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GRIFFIN RTA 25 top airflow by GEEK VAPE
« Απάντηση #71 στις: Μαΐου 31, 2016, 00:08 »
Πάλεψε τον λίγο και είμαι σίγουρος πως θα τον καταφέρεις .δεν έχει αναφερθεί ξανά τέτοιο θέμα οπότε δεν νομίζω να είναι κατασκευαστικο λάθος .

Απόστολος


Απ: GRIFFIN RTA 25 top airflow by GEEK VAPE
« Απάντηση #72 στις: Μαΐου 31, 2016, 00:12 »
  Όμως. βλέπω συχνά πυκνά υγρασία στον τελευταίο δακτύλιο του αέρα, ο οποίος παρατήρησα ότι παίζει.


μηπως κατι θελει σφιξιμο????

Αποσυνδεδεμένος vaggos59

  • **
  • 437
  • Φύλο: Άντρας
    • meteoacharnes
Απ: GRIFFIN RTA 25 top airflow by GEEK VAPE
« Απάντηση #73 στις: Μαΐου 31, 2016, 00:43 »
Όλα σφιχτά είναι Αντώνη. Απλά όπως είπα έχω μονή Κλάπτον. Τώρα η υγρασία που έβλεπα με ανοιχτά τα υγρά τελείως είχαν το μέγεθος της μύτης της καρφίτσας. Αλλά σιγά σιγά έβλεπα υγρά πάνω στο μοντ. Και ειδικά κάτω από τον ατμοποιητή. Με κλειστά τα υγρά, πάντως βελτιώθηκε η κατάσταση. Μη χαλάσει και το Τεσλα γιατί μετα ...
EDIT: Τώρα που είπες για σφίξιμο, βλέπω να παίζει πάνω κάτω, όπως είπα πριν το δαχτυλίδι του αέρα. Αυτό σφίγγει απο πουθενά;

Αποσυνδεδεμένος Rbmkn4

  • **
  • 353
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GRIFFIN RTA 25 top airflow by GEEK VAPE
« Απάντηση #74 στις: Μαΐου 31, 2016, 01:17 »
Αυτην την υγρασια κατω απο τον ατμοποιητη και πανω στο μοντ την εχω και στον "κανονικο" Griffin, οπως την εχει και φιλος που τον εχει ομοιως.
Νομιζω πως δημιουργειται μετα το ατμισμα, ζεστος αερας βγαινει και απο την εισαγωγη του αερα (πιθανοτατα οσος εχει μεινει στην καμπανα) και δημιουργει υγρασια καθως ψυχεται στην εξοδο του.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1817 295049 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 18, 2024, 21:50
από antiklitos140
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8830 1117503 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 18, 2024, 20:01
από Sergios
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 29 6497 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 18, 2024, 19:48
από Sergios
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 825581 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 508725 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 9182 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 155426 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 569524 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 244527 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 2003 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 763500 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 1327 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog