vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

97 επισκέπτες, 3 χρήστες
george kotsopoulos, Milarepa, lagoudakis

Twitter

Να ανησυχούμε?

Αποσυνδεδεμένος Lianitsa

  • *
  • 18
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ότι δεν λύνεται...κόβεται..!!
Απ: Να ανησυχούμε?
« Απάντηση #30 στις: Σεπτεμβρίου 04, 2011, 02:11 »
Θα συμφωνήσω με τον Steamboy και θα προσθέσω ότι πολλοί από εμάς θέλουμε να κόψουμε και το η.τ. σταδιακά.
Συμφωνώ...εγώ μετά από 2 μήνες, πλέον περνάω και ένα τρίωρο χωρίς άτμισμα  :yes:

Αποσυνδεδεμένος kkostas

  • **
  • 433
  • Φύλο: Άντρας
  • Precise P16,P+18500,Little Sister, A2 drip, VPX SS
Απ: Να ανησυχούμε?
« Απάντηση #31 στις: Σεπτεμβρίου 04, 2011, 10:50 »
Κύριοι δεν αφήνουμε τις ανησυχίες ήσυχες για να ασχοληθούμε με το επόμενο βήμα μετά τη διακοπή του τσιγάρου?

Τον αθλητισμό.

Γιατί οι επιβαρυντικοί παράγοντες για αθηρωμάτωση είναι:

Κάπνισμα
καθιστική ζωή
παχυσαρκία
υπερχολιστεριναιμία
υπέρταση
κ.λ.π.

και όχι μόνο κάπνισμα.

Τα ποδήλατά σας λοιπόν και προπόνηση.. :bye: :bye: :bye:

Αποσυνδεδεμένος m.a.x.

  • ***
  • 710
  • Φύλο: Άντρας
  • το ΠΑΟΚίζειν εστί φιλοσοφείν
Απ: Να ανησυχούμε?
« Απάντηση #32 στις: Σεπτεμβρίου 04, 2011, 10:57 »
Πόσο δίκιο έχεις.
εγώ το σκεφτόμουν από χθες να ξεκινήσω και πάλι.
παίρνω το ποδηλατάκι μου και φεύγω...

Αποσυνδεδεμένος Dep-ON

  • ***
  • 900
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμί-Ζω ProVari+Iatty+GG Stealth+Zeus+DVW
Απ: Να ανησυχούμε?
« Απάντηση #33 στις: Σεπτεμβρίου 04, 2011, 10:59 »
μετά από ένα μήνα και ατμισματος και αφού πέρασαν από τα χέρια μου τρία ΗΤ και αρκετά υγρά και βρήκα αυτό που μου ταίριαζε  :thumpup: ατμιζω τώρα πίνοντας τον καφεδάκι μου και εχω παθει πλακα  :angel:τι υπέροχο πράγμα απο την πρώτη τζούρα χωρίς πρόβλημα στο λαιμό και να νιώθω την ενεργια μου να χάνεται όπως γινόταν με το ΚΤ. :thumpdown: γευση ντουμάνι και χτύπημα όπως ακριβώς ικανοποιεί εμένα :D κατω απο αυτές τις συνθήκες πώς να σκεφτώ να κόψω το ΗΤ  :wall:αν και ανησυχώ λιγο γιατι οι τελευταίως οι πληροφορίες που παίρνω απο το εξωτερικό λένε πως καθε 15 τζούρες πρέπει να σταματάς 1 ωρα να ατμιζεις :-\ αν καταφέρω και αυτο θα ειμαι ευτυχής γιατι δεν ειναι μονο η σωματική υγεία που χρειάζομαι ειναι και η ΨΥΧΙΚΉ  :party_beer_01:

Αποσυνδεδεμένος panosfc

  • ***
  • 763
  • I am a Steam Machine Κιτσο μου!
    • OUR PRIDE!!!
Απ: Να ανησυχούμε?
« Απάντηση #34 στις: Σεπτεμβρίου 04, 2011, 11:38 »
Μιας και ημουν απο μικρος αθλητικος τυπος(γυμναστηριο,μπασκετ,πολεμικες τεχνες κτλ.) να πω την αληθεια δεν εχω δει διαφορα στις αντοχες την ωρα της προπονησης,αλλα λογικο πιστευω αφου εκτος του οτι ημουν σε εκρηγορση,ατμιζω και λιγοτερο απο 2 μηνες.Μου ειπαν θα δω διαφορα μετα το 6μηνο αλλα αυτο ειναι μονο μια θεωρια..
Ειδα διαφορα ομως στην ενεργεια μου.Ενιωθα πολλες φορες οτι σωματικα χωρις να εχω κανει τιποτα το φοβερο να μην με αντεχει το σωμα μου.Δεν ειχα ενεργεια καθολου πριν το τελος της μερας,πραγμα που τωρα το νιωθω λιγοτερες φορες(μονο αν κουραζομαι πολυ).Οσμες,γευσεις και τετοια και σε μενα ισχυουν σαν και εσας ή οπως ενος μη καπνιστη.
Κακα τα ψεματα ειναι πολυ δυσκολο αυτες τις μερες να κοψει καποιος το καπνισμα/ατμισμα.Ειναι πολυ το αγχος...Δεν ξερεις αν αυριο θα εχεις δουλεια,δεν ξερεις αν θα τα βγαλεις περα μεχρι να ξαναπληρωθεις,δεν μπορεις να κανεις σχεδια για το μελλον,η πιεση κατα τη διαρκεια της μερας ειναι μεγαλη κι ολα αυτα δεν βοηθανε.
Ετσι προτιμησα να ατμιζω πρωτα για να μειωσω τα εξοδα του τσιγαρου αφου με δυο 25αρια πακετα εκανα ενα καλο εξοδο ημερησιως και στη συνεχεια ειδα πως κανω και στην υγεια μου καλο.Σιγουρα ο στοχος ειναι να το κοψω τελειως αλλα μεχρι να βρω το κουραγιο,να φυγει λιγο το αγχος προτιμω να ατμιζω!

Αποσυνδεδεμένος argy

  • *
  • 7
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Να ανησυχούμε?
« Απάντηση #35 στις: Σεπτεμβρίου 04, 2011, 12:42 »
Κύριοι δεν αφήνουμε τις ανησυχίες ήσυχες για να ασχοληθούμε με το επόμενο βήμα μετά τη διακοπή του τσιγάρου?


Συμφωνώ απολύτως μαζί σου,
προσωπικά απο σήμερα έχω αρχίσει αθλοπαιδίες . Αραχτός στην παραλία, μπανάκι , καφεδάκι και το άτμισμα να πηγαίνει σύνεφο. Πιστεύω να είμαι σε καλό δρόμο ε; :hmmm:


Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: Να ανησυχούμε?
« Απάντηση #36 στις: Σεπτεμβρίου 04, 2011, 14:51 »
Κακα τα ψεματα ειναι πολυ δυσκολο αυτες τις μερες να κοψει καποιος το καπνισμα/ατμισμα.Ειναι πολυ το αγχος...Δεν ξερεις αν αυριο θα εχεις δουλεια,δεν ξερεις αν θα τα βγαλεις περα μεχρι να ξαναπληρωθεις,δεν μπορεις να κανεις σχεδια για το μελλον,η πιεση κατα τη διαρκεια της μερας ειναι μεγαλη κι ολα αυτα δεν βοηθανε.
Τα είπες όλα σε 2 γραμμές...
Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου.

Αποσυνδεδεμένος atmomixani

  • *
  • 698
  • Φύλο: Άντρας
  • το μεγεθος μετραει
Απ: Να ανησυχούμε?
« Απάντηση #37 στις: Σεπτεμβρίου 04, 2011, 14:57 »
Συμφωνώ απολύτως μαζί σου,
προσωπικά απο σήμερα έχω αρχίσει αθλοπαιδίες . Αραχτός στην παραλία, μπανάκι , καφεδάκι και το άτμισμα να πηγαίνει σύνεφο. Πιστεύω να είμαι σε καλό δρόμο ε; :hmmm:
στον καλιτερο θα ελεγα  :thumpup: μην το φοβασε δοστουυυυυυ

Αποσυνδεδεμένος ΣΑΡΑΝΤΟΣ

  • *
  • 44
  • Φύλο: Άντρας
  • ......................
Απ: Να ανησυχούμε?
« Απάντηση #38 στις: Σεπτεμβρίου 04, 2011, 15:44 »
ο αθλητισμος ειναι οτι καλυτερο :thumpup: και μετα το κοψιμο του κτ ειναι αυτο που πρεπει να κανουμε ολοι μας και ειδικα εγω που ειμαι 127 κιλα και η δουλεια μου ειναι οδηγος(καθομαι ολη μερα :thumpdown:
ατμιζοντας 16 μερες τωρα εχω καλυτερη αναπνοη (βαθια και χορταστικη) πιστευω στο μηνα επανω κατι να ξεκινησω :yes:

Αποσυνδεδεμένος dinosg7

  • *
  • 26
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Να ανησυχούμε?
« Απάντηση #39 στις: Σεπτεμβρίου 04, 2011, 19:28 »
μετά από ένα μήνα και ατμισματος και αφού πέρασαν από τα χέρια μου τρία ΗΤ και αρκετά υγρά και βρήκα αυτό που μου ταίριαζε  :thumpup: ατμιζω τώρα πίνοντας τον καφεδάκι μου και εχω παθει πλακα  :angel:τι υπέροχο πράγμα απο την πρώτη τζούρα χωρίς πρόβλημα στο λαιμό και να νιώθω την ενεργια μου να χάνεται όπως γινόταν με το ΚΤ. :thumpdown: γευση ντουμάνι και χτύπημα όπως ακριβώς ικανοποιεί εμένα :D κατω απο αυτές τις συνθήκες πώς να σκεφτώ να κόψω το ΗΤ  :wall:αν και ανησυχώ λιγο γιατι οι τελευταίως οι πληροφορίες που παίρνω απο το εξωτερικό λένε πως καθε 15 τζούρες πρέπει να σταματάς 1 ωρα να ατμιζεις :-\ αν καταφέρω και αυτο θα ειμαι ευτυχής γιατι δεν ειναι μονο η σωματική υγεία που χρειάζομαι ειναι και η ΨΥΧΙΚΉ  :party_beer_01:

αυτο με τις 15 τζουρες ποιος το λεει παλι? λεπτομερειες εχουμε?

Αποσυνδεδεμένος Dep-ON

  • ***
  • 900
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμί-Ζω ProVari+Iatty+GG Stealth+Zeus+DVW
Απ: Να ανησυχούμε?
« Απάντηση #40 στις: Σεπτεμβρίου 04, 2011, 19:52 »
αυτο με τις 15 τζουρες ποιος το λεει παλι? λεπτομερειες εχουμε?



εγώ προσωπικά το έχω διαβάσει στις οδηγίες χρήσεις κάποιων ΗΤ που έφερε ένας φίλος  απο κίνα :yes: είδα επίσης πως τα νεα μοντέλα έχουν οθόνη στη  μπατ που καταγράφουν τις εισπνοές (έχω και εγώ ένα) επίσης σε κάποια μοντέλα έχουν την επιλογή να σταματάνε την λειτουργία τους μετά απο κάποιο αριθμό εισπνοών για ενα διάστημα (μαλον για να αντιμετωπίσουν το φαινόμενο τής πιπίλας) εχει μια λογική πάντως αφού θέλει μια ώρα ή τρεις δεν θυμάμαι για να καθαρίσει ο οργανισμός απο την  νικοτίνη (πάλι καλά) με το ΚΤ θελει 10 χρονια  :thumpdown:

Αποσυνδεδεμένος ΣΑΡΑΝΤΟΣ

  • *
  • 44
  • Φύλο: Άντρας
  • ......................
Απ: Να ανησυχούμε?
« Απάντηση #41 στις: Σεπτεμβρίου 04, 2011, 23:57 »
λογικο ακουγεται το(15 τζουρες και μια ωρα παυση) :yes: και στην πραξη ειναι ευκολο ( για 'μενα) :D το κανω απο χθες και νιωθω καλυτερα απο θεμα ζαλαδας και μπουκοματος αν και να προσθεσω οτι δεν ξεκολαγε απ' το στομα μου το ητ  :laugh1:
το μονο που δεν φευγει τουλαχιστον ακομα ειναι η αφυδατοση στο στομα μου :nope:

Αποσυνδεδεμένος jeke04

  • *****
  • 976
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιάννης
    • www.seatclub.gr/forum
Απ: Να ανησυχούμε?
« Απάντηση #42 στις: Σεπτεμβρίου 05, 2011, 01:25 »
το μονο που δεν φευγει τουλαχιστον ακομα ειναι η αφυδατοση στο στομα μου :nope:

Ναι ρε παιδί μου, τι πράγμα είναι και αυτό. :wall:
Έπινα πάνω από 3 λίτρα νερό και τώρα με το η.τ. έχω ξεπεράσει τα 5 λίτρα. :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος ΣΑΡΑΝΤΟΣ

  • *
  • 44
  • Φύλο: Άντρας
  • ......................
Απ: Να ανησυχούμε?
« Απάντηση #43 στις: Σεπτεμβρίου 05, 2011, 17:49 »
Ναι ρε παιδί μου, τι πράγμα είναι και αυτό. :wall:
Έπινα πάνω από 3 λίτρα νερό και τώρα με το η.τ. έχω ξεπεράσει τα 5 λίτρα. :hmmm:
:)) αυτο ειναι καλο παντος το να πινουμε νερο!!
 :'(με τις συχνες επισκεψεις τι γινεται???

Αποσυνδεδεμένος Τριπολίτης

  • *****
  • 2016
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Να ανησυχούμε?
« Απάντηση #44 στις: Σεπτεμβρίου 05, 2011, 19:02 »
:)) αυτο ειναι καλο παντος το να πινουμε νερο!!
 :'(με τις συχνες επισκεψεις τι γινεται???

εχουνε γινει πολυ συχνοτερες  8)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8821 1114007 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:56
από Sergios
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 505989 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 8762 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 154134 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 568076 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 243211 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 293397 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1539 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 762175 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 964 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 8 3863 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 05, 2024, 22:48
από Tem
Σωλήνες (tube mods) με ηλεκτρονική πλακέτα [Ηλεκτρονικά mods] 85 13837 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 02, 2024, 15:38
από Sergios