vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

82 επισκέπτες, 5 χρήστες
Ποντικός, Milarepa, Nikrom, Parolos, lagoudakis

Twitter

eGo AIO by Joyetech

Αποσυνδεδεμένος panoss1972

  • **
  • 133
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eGo AIO by Joyetech
« Απάντηση #750 στις: Ιουνίου 04, 2017, 16:48 »
Μα ΔΕΝ ΞΕΒΙΔΩΣΕΣ ΤΗΝ ΚΕΦΑΛΗ.
Τέσπα, για να μην το παιδεύουμε, δεν καθαρίζεις την αντίσταση με αυτό που δείχνεις στη φωτό.
Ούτε καν την πλησιάζεις.
Απλά αφαιρείς υγρό από τον ατμοποιητή.
Δεν καταλαβαίνω πώς σε βοηθάει αυτό.

Όχι, το απλό έχω Θωμά.
Πάντως θες εκπαίδευση, κάνεις αχρείαστα πράγματα (χαρτοπετσέτες, τινάγματα) και κάνεις τη ζωή σου δύσκολη χωρίς λόγο.
Πρέπει κάποιος να σε αναλάβει να μάθεις, βρες δάσκαλο! :))

Αποσυνδεδεμένος thomka

  • *
  • 47
  • Φύλο: Άντρας
  • Αέρας Πεχλιβάνης...
Απ: eGo AIO by Joyetech
« Απάντηση #751 στις: Ιουνίου 04, 2017, 16:50 »
Έκανα τροποποίηση το μήνυμα αλλά δεν το είδες...
Και ρωτάω πάλι: Φίλε Πάνο, έχεις το eGo aio Box?
Διαγραφή άμεσης παράθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 04, 2017, 19:48 από antonelos »

Αποσυνδεδεμένος dikos

  • ***
  • 690
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν έχω χόμπι το Η.Τ.
Απ: eGo AIO by Joyetech
« Απάντηση #752 στις: Ιουνίου 04, 2017, 16:53 »
http://imgur.com/a/CfgbX

@dikos Τίναγμα μονο σε μπαλκόνι ή παράθυρο ή μπάνιο... Μόνο μπάνιο έχω και αυτό μικρό νιπτήρα οπότε πάνε παντού...Άρα χαρτοπετσέτα  :'(

υ.γ. Φίλε Πάνο, έχεις το eGo aio Box?  :))

Μια χαρτοπετσέτα μπροστά στο driptip και το τινάζεις όπου είσαι  :bye:

Αποσυνδεδεμένος panoss1972

  • **
  • 133
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eGo AIO by Joyetech
« Απάντηση #753 στις: Ιουνίου 04, 2017, 16:54 »
Θωμά, στην τροποποίηση απάντησα, την είδα τη φωτο, σου ξαναλέω: δεν έχεις ξεβιδώσει την κεφαλή.
Έχεις ξεβιδώσει την κεφαλή μαζί με το καπάκι.
Ξεβίδωσε την κεφαλή από το καπάκι.

Έχω το απλό το ΑΙΟ.


Αποσυνδεδεμένος nikosallos

  • *****
  • 1613
  • Φύλο: Άντρας
  • ..έχει ο θεός...
Απ: eGo AIO by Joyetech
« Απάντηση #754 στις: Ιουνίου 04, 2017, 16:56 »
δηλαδή ποιό το πρόβλημα να κάνεις μυτούλα σε χαρτοπετσέτα και να την βάλεις μέσα στην αντίσταση; Το μαύρο που λέει οτι αφαιρεί με αυτόν τον τρόπο ο φίλος, είναι κατάλοιπα του υγρού και λίγο πλεονάζον υγρό απο τον πυρήνα της αντίστασης. Μια χαρά το κάνει και αποφεύγει γουργουρητά και ανέβαζμα πλεονάζοντος υγρού στο ντριπ τιπ με το ρούφηγμα.
Αλλοι το τινάζουν...οκ, εγώ τα κάνω όλα ...σαν τις παλιές πτνες χαχαχα

Δεν υπάρχει κανένα θέμα και μια χαρά λειτουργεί αυτό που κάνει οφίλος.
Το μόνο φίλε μου να προσέχεις μην πιαστεί  κάποιο μικρό κομματάκι χαρτί μέσα στην αντίσταση γιατί για καλό δεν θα είναι.

Επίσης να συμπληρώσω για την κούφια τζούρα ή την ανάποδη τζούρα (φύσημαπρος τα μέσα) διευκολύνει την τροφοδοσία της αντίστασης, δηλαδή είναι πιθανόν να έχει εγκλωβιστεί αέρας μέσα στην αντίσταση και να μην επιτρέπει την ομαλή ροή και τροφοδοσία του βαμβακιού με υγρό. Οπότε πας για καμένο. Με την μέθοδο αυτή ξεμπλοκάρονταιοι τρύπες τροφοδοσίας και όλα είναι ομαλά. Εγώ έχω και το aio kai to aio box και τον cubis...και τολουρί της μανας ;D

Αποσυνδεδεμένος panoss1972

  • **
  • 133
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eGo AIO by Joyetech
« Απάντηση #755 στις: Ιουνίου 04, 2017, 17:02 »
δηλαδή ποιό το πρόβλημα να κάνεις μυτούλα σε χαρτοπετσέτα και να την βάλεις μέσα στην αντίσταση;
Πάντως, μέχρι τώρα, από τις φωτό, δεν έχουμε δει να βάζει τίποτα μέσα στην αντίσταση (στην κεφαλή για την ακρίβεια).
Εγώ το μόνο που έχω δει, είναι να βάζει χαρτοπετσέτα στον ατμοποιητή.

Αποσυνδεδεμένος nikosallos

  • *****
  • 1613
  • Φύλο: Άντρας
  • ..έχει ο θεός...
Απ: eGo AIO by Joyetech
« Απάντηση #756 στις: Ιουνίου 04, 2017, 17:04 »
αν κάνεις καλά την μυτούλα, φτάνει μέχρι την αντίσταση...δεν ξέρω τι ακριβώς κάνει...πιθανότατα τα μαύρα να προέρχονταιαπο το υπόλοιμα υγρού στην καμινάδα του aio, αλλά νομίζω ότι πάει μέχρι μέσα.

Αποσυνδεδεμένος thomka

  • *
  • 47
  • Φύλο: Άντρας
  • Αέρας Πεχλιβάνης...
Απ: eGo AIO by Joyetech
« Απάντηση #757 στις: Ιουνίου 04, 2017, 17:10 »
@dikos Σωστός!  ;D

@panoss1972 Αυτό το έκανα μια φορά και κάηκε η αντίσταση, οπότε δεν το ξανακάνω. :nope: Ναι, δεν βάζω χαρτοπετσέτα στην αντίσταση, στον ατμοποιητή λοιπόν...Οτι θέλω δάσκαλο θέλω, ακόμα δεν έχω ξεκαθαρίσει α) Πατάς-ρουφάς-αφήνεις  ή β) Πατάς-ρουφάς-αφήνεις-ρουφάς καπάκια ελάχιστα να μαζέψεις υδρατμούς να μην "στεγνώσουν... :eyesplash:

@nikosallos Ναι αυτό που λές ακριβώς...για αυτό το κάνω...όταν νιώσω γουργουρητό - κακή γεύση - υγρό στο στόμα κτλπ... και μετά όλα μια χαρά. Κούφια τζούρα με κουμπί πατημένο ή μόνο του? Δεν τα ξέρω αυτά!

Δηλαδή εσείς που δεν κάνετε τινάγματα-χαρτοπετσέτες κτλπ... Όταν νιώσετε γουργουρητό ή κάπως περίεργη γεύση ή υγρό στο στόμα... Τι κάνετε? Πώς το διορθώνεται?

υ.γ. Θεωρώ οτι πάει μέχρι μέσα αν κάνει λεπτή την μύτη απο την χαρτοπετσέτα και αυτό φαίνεται και απο την τελευταία φώτο που έβαλα  http://imgur.com/a/CfgbX  είναι ίδιο μήκος παράλληλα και μετά μπαίνει ολόκληρη μέσα...

Αποσυνδεδεμένος nikosallos

  • *****
  • 1613
  • Φύλο: Άντρας
  • ..έχει ο θεός...
Απ: eGo AIO by Joyetech
« Απάντηση #758 στις: Ιουνίου 04, 2017, 17:16 »
εγώ σας είπα...τα κάνω όλα...αναλόγως τα κέφια...όλα πιάνουν.
κούφια τζούρα = χωρίς πάτημα του fire button

Αποσυνδεδεμένος panoss1972

  • **
  • 133
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eGo AIO by Joyetech
« Απάντηση #759 στις: Ιουνίου 04, 2017, 17:18 »
Παράθεση
αν κάνεις καλά την μυτούλα, φτάνει μέχρι την αντίσταση...δεν ξέρω τι ακριβώς κάνει...πιθανότατα τα μαύρα να προέρχονταιαπο το υπόλοιμα υγρού στην καμινάδα του aio, αλλά νομίζω ότι πάει μέχρι μέσα.
Στην αντίσταση (στην κεφαλή δηλαδή, αλλά και στην αντίσταση που είναι μέσα στην κεφαλή) σίγουρα δεν κάνει τίποτα.
Εκτός αν καταφέρνει να τρυπάει το ατσάλι με τη χαρτοπετσέτα.
Θωμά, αν το κατάφερες αυτό, προσκυνάω. :))


Παράθεση
@panoss1972 Αυτό το έκανα μια φορά και κάηκε η αντίσταση, οπότε δεν το ξανακάνω. :nope:

Τι έκανες και σου κάηκε;


Παράθεση
Δηλαδή εσείς που δεν κάνετε τινάγματα-χαρτοπετσέτες κτλπ... Όταν νιώσετε γουργουρητό ή κάπως περίεργη γεύση ή υγρό στο στόμα... Τι κάνετε? Πώς το διορθώνεται?
Γουργουρητό (αν εννοούμε το ίδιο) το θεωρώ φυσιολογικό, δεν κάνω τίποτα.
Περίεργη γεύση, αλλάζω αντίσταση.
Υγρό στο στόμα, δεν μου 'χει έρθει ποτέ, δεν ξέρω τι εννοείς.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 04, 2017, 17:23 από panoss1972 »

Αποσυνδεδεμένος nikosallos

  • *****
  • 1613
  • Φύλο: Άντρας
  • ..έχει ο θεός...
Απ: eGo AIO by Joyetech
« Απάντηση #760 στις: Ιουνίου 04, 2017, 17:23 »
Στην αντίσταση (στην κεφαλή δηλαδή, αλλά και στην αντίσταση που είναι μέσα στην κεφαλή) σίγουρα δεν κάνει τίποτα.
Εκτός αν καταφέρνει να τρυπάει το ατσάλι με τη χαρτοπετσέτα.
τι εννοείς; δεν καταλαβαίνω, μόνο στην 0.5 δεν μπορείς να περάσεις οτιδήποτε μέσα στον πυρήνα της αντίστασης (λογο του πλέγματοςπου έχει) ...και στην 0.6 και στην 1.0 και στην 1.5 άνετα περνάς ...

Αποσυνδεδεμένος thomka

  • *
  • 47
  • Φύλο: Άντρας
  • Αέρας Πεχλιβάνης...
Απ: eGo AIO by Joyetech
« Απάντηση #761 στις: Ιουνίου 04, 2017, 17:28 »
Να την ξεβισώσω και να την ξαναβιδώσω.... Πάντως χαρτοπετσέτα περνάει και τρανό παράδειγμα η φώτο...Δες την πιο προσεκτικά!

Τεσπά, δεν προχωράει άλλο ας μην το τραβήξουμε.... Θα πειραματιστώ και θα σου πώ... 

Πάντως μέχρι στιγμή έχω βγάλει και 10ήμερο με 5-8mlk την ημέρα + οτι ποτέ γεύση καμμένου! Την στιγμή που τα περισσότερα reviews απο sites μέχρι youtube παραπονιούνται για 1- μάξιμουμ 3 ημέρες διάρκειας...

Μακάρι να καταλήγαμε κάπου και να υπήρχε μια αποδεδειγμένα απόλυτα σωστή τεχνική!:)

Αποσυνδεδεμένος panoss1972

  • **
  • 133
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eGo AIO by Joyetech
« Απάντηση #762 στις: Ιουνίου 04, 2017, 17:30 »
Τώρα μόλις κοίταξα μια κεφαλή.
Όντως, έχει τρύπα στο πάνω μέρος, νόμιζα δεν είχε, σας ζητώ ταπεινά συγγνώμη.
Από 'κει, μπορεί και να μπει μια μυτούλα της χαρτοπετσέτας, αλλά την αντίσταση δεν θα την καθαρίσει.
Η καλύτερη λύση που έχω βρει εγώ για να μην καίγονται οι αντιστάσεις, είναι αυτή που προανέφερα.

Αποσυνδεδεμένος Doubt

  • *****
  • 2812
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eGo AIO by Joyetech
« Απάντηση #763 στις: Ιουνίου 04, 2017, 17:31 »
Η μύτη της χαρτοπετσέτας περνάει από τον πυρήνα της αντίστασης και απορροφάει ότι βρει εκεί.
Τα μαύρα είναι φανερό από που προέρχονται.


Αποσυνδεδεμένος thomka

  • *
  • 47
  • Φύλο: Άντρας
  • Αέρας Πεχλιβάνης...
Απ: eGo AIO by Joyetech
« Απάντηση #764 στις: Ιουνίου 04, 2017, 17:32 »
χαχαχαχα είδες λοιπόν! :)  

@Doubt Καλά βρε δεν είπαμε και κατράμι...Ένα ελάχιστο το οποίο λογικό να μαζευτεί απο κατάλοιπα υγρού...Δεν σημαίνει αλλαγή αμέσως.. :))

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Ποιά μπαταρία για διάρκεια +- 2 ημερών; [Μπαταρίες για mod] 68 26818 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 16:18
από LowellTip
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8828 1115649 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 06:58
από Sergios
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 824175 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 507174 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 8901 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 154658 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 568657 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 243706 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 294065 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1716 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 762652 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 1089 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog