vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

119 επισκέπτες, 1 χρήστης
thanos1071

Twitter

eGo AIO by Joyetech

Αποσυνδεδεμένος AstraLgr

  • *
  • 7
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eGo AIO by Joyetech
« Απάντηση #75 στις: Απριλίου 06, 2016, 13:21 »
Nομίζω είναι μονόδρομος έχει τιμή ομορφιά και απόδοση.  :thumpup: :thumpup: :angel: :angel: :thumpup: :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος leontamp

  • *
  • 84
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eGo AIO by Joyetech
« Απάντηση #76 στις: Απριλίου 06, 2016, 13:44 »
Τσίμπησα κι εγώ το κοκκινάκι για τη μητέρα μου που ακόμα είναι με τα κλασικά τα ego κι έχει γεμίσει άφτρες από τις διαρροές... :P
Κάθησα ήπια το καφεδάκι μου, της το έστησα, γέμισα με milky way της δίνω να ατμίσει και ντουμααααααάνι...
"Τι είναι αυτό το πράμα;;;;¨μου λέει...Της φάνηκε κάπως η τζούρα αλλά μετά από 2-3 λεπτά που το συνήθισε, άρχισε τα αααααα, τα ωωωωωω, τα μάλισταααααα.... :)) Ικανοποιημένη μου φάνηκε όταν την άφησα...Θα δούμε στη πορεία...

Εντυπώσεις δικές μου από το λίγο που το επεξεργάστηκα...
Το driptip με τον έλικα  :tongue_smilie: μέσα μου έβγαλε τη πίστη για να βγει να το καθαρίσω.Ρε τι τραβήγματα,ρε τι κούνα λίγο εδώ λίγο εκεί ΤΙΠΟΤΑ!Ε όταν έπιασε δουλειά η πένσα παραδόθηκε...
Το λευκό στο λευκό-κόκκινο δεν είναι λευκό...Ζαχαρομπεζίζει λίγο...Επίσης έκανε πολύ γρήγορα σημαδάκι/γρατζουνιά χαμηλά και δεν είναι ότι το ταλαιπώρησα κάπως...Όλη την ώρα πάνω στο τραπεζι το έιχα.Οπότε η βαφή είναι ένα θέμα...Εκτός κι αν ήταν έτσι από τη στιγμή που το πήρα και δεν το πρόσεξα...

Γεύση και τζούρα ικανοποιητική για τα δικά μου γούστα.Ρύθμιση αέρα δεν κατάλαβα πως κι αν λειτουργεί...Όπου  κι αν το έβαλα το ίδιο μου φάνηκε...
Κατά τ'άλλα όταν με το καλό πληρωθούμε θα τσιμπήσω άλλα 2 σε μαύρο και μαύρο γκρι.... :D

Αποσυνδεδεμένος stopapali

  • **
  • 163
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eGo AIO by Joyetech
« Απάντηση #77 στις: Απριλίου 06, 2016, 16:23 »
@leontamp



Με βάση το σχήμα, όταν είναι τρύπα με τρύπα είναι τελείως ανοιχτός ο αέρας και με 90 μοίρες είτε αριστερά είτε δεξιά είναι τέρμα κλειστός. Εγώ καταλαβαίνω τη διαφορά.


Αποσυνδεδεμένος NIKKAPS

  • **
  • 189
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eGo AIO by Joyetech
« Απάντηση #78 στις: Απριλίου 07, 2016, 00:18 »
Δυό ερωτήσεις θέλω να κάνω παιδιά γιατί σκέφτομαι να τον αγοράσω...Πόσο διαρκούν οι κεφαλές με μέση κατανάλωση τα 5-6ml/μέρα σε υγρό traditional tob. από liqua και δεύτερον από κατανάλωση πως τα πάει;;;Αυτή την στιγμή δουλεύω τον gstank πάνω στο vtc mini,θα έχω μεγάλη διαφορά στην κατανάλωση;;

Απ: eGo AIO by Joyetech
« Απάντηση #79 στις: Απριλίου 07, 2016, 16:32 »
καλησπερα παιδια. ποιο καταστημα πουλαει κεφαλες 0,6 σαν αυτες που ειχε μεσα το πακετο? επειδη απο εκει που το πηρα μου ειπαν να βαλω 1.0 ή 0.5 (του cubis) αλλα εγω εμεινα ευχαριστημενος με την 0,6 δεν θελω να δω κατι αλλο...

Αποσυνδεδεμένος kgardas

  • *
  • 96
  • Φύλο: Άντρας
  • Try Hard

Απ: eGo AIO by Joyetech
« Απάντηση #81 στις: Απριλίου 07, 2016, 17:43 »
ευχαριστω πολυ. :respect:

Αποσυνδεδεμένος Tolis RBA

  • **
  • 243
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eGo AIO by Joyetech
« Απάντηση #82 στις: Απριλίου 08, 2016, 13:36 »
Τον δοκίμασα και εγώ σε κατάστημα αλλά δυστυχώς δεν είχε τις 0.6 που διαβάζω ότι ικανοποιήσε τους περισσότερους.
Με την 1.5 ήταν εντελώς υποτονικό το άτμισμα και με πολύ υπερτροφοδοσία, πρακτικά ήταν αδύνατο να ατμίσεις παρά τις φιλότιμες προσπάθειες του υπαλλήλου με τινάγματα και σκουπίσματα. Υποθέτω ότι δεν αρκούν τα βατ για να ατμοποιήσουν το υγρό.

Αποφάσισε να βάλει καινούργια αντίσταση την 0.5(ή 0.6 του είχε τελειώσει). Όσο περίμενα να διαβραχεί καλά, δοκίμασα τον Cubis με 1.5 αντίσταση και το άτμισμα ήταν χωρίς προβλήματα και αρκετά καλό, δεν γίνεται σε λίγα λεπτά να καταλάβεις πόσο καλός είναι ένας ατμοποιητής ή μια κεφαλή αλλά μια ιδέα την παίρνεις.

Πίσω στον AIO με την 0.5. Καυτός ανυπόφορος ατμός, πιο subohm άτμισμα δε γίνεται, και μάλιστα πήρα και ελαφρά καμμένη γεύση μετά από απανωτές τζούρες.

Mε καμιά από τις 2 αντιστάσεις δεν υπάρχει περίπτωση να με καλύψει ο AIO ούτε για ένα μικρό διάλλειμα από τους κύριούς μου ατμοποιητές. Μένει να δοκιμάσω και με τις άλλες 2 μπας και πάει πιο κοντά στα δικά μου γούστα, αλλιώς το παίρνω απόφαση ότι δεν με καλύπτει, όπως άλλωστε δεν με κάλυψε και ο EGO Οne.

Αποσυνδεδεμένος Tolis RBA

  • **
  • 243
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eGo AIO by Joyetech
« Απάντηση #83 στις: Απριλίου 09, 2016, 19:26 »
Δοκιμασία σήμερα και την 0.6. Καμιά σχέση με τις άλλες!
Ούτε υποτροφοδοσιες,ούτε καυτός ατμός. Πολύ χτυπημα και παραγωγή ατμού, πιστεύω άνετα σε καλύπτει κάποιες ώρες που θέλεις κάτι πιο διακριτικό. Θα τον είχα ήδη αγοράσει αλλά θα περιμένω να φέρουν τον μαύρο. Τόση διαφορά η 0.6 με την 0.5 δεν την περίμενα!

Αποσυνδεδεμένος Giwrgos7

  • *
  • 13
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eGo AIO by Joyetech
« Απάντηση #84 στις: Απριλίου 11, 2016, 11:23 »
Είμαι ανάμεσα στο μαύρο και το ασημί! Όσοι έχετε εμπειρία με το μαύρο, ισχύει ότι γρατζουνιέται εύκολα και φεύγει το χρώμα;

Αποσυνδεδεμένος niknith

  • **
  • 184
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eGo AIO by Joyetech
« Απάντηση #85 στις: Απριλίου 11, 2016, 11:27 »
εχω και το μαυρο και το ασημι περιπου 15 μερες.δεν εχω δει προβλημα μεχρι στιγμης με το χρωμα του για το μαυρο που ρωτησες.

Αποσυνδεδεμένος marathess

  • *
  • 34
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: eGo AIO by Joyetech
« Απάντηση #86 στις: Απριλίου 11, 2016, 23:59 »
Πριν απο λιγες ωρες εγινα κ εγω κατοχος του Αιο...με την 1.5 αντισταση πολυ μπουρμπουληθρα βρε παιδια...δεν τις δουλευει 😕😕😕 εγω που δεν αντεχω καθολου τις 1Ω κ το sub ohm τι θα κανω;;; Τσαμπα παλι τα λεφτα;

Αποσυνδεδεμένος e-spy

  • *****
  • 2471
  • Φύλο: Άντρας
  • Χιούμορ είναι η τέχνη να κρύβεις τις πληγές σου...
    • 99designs
Απ: eGo AIO by Joyetech
« Απάντηση #87 στις: Απριλίου 12, 2016, 00:01 »
Την 0,6Ω την μαμίσια που προτείνουμε όλοι την δοκίμασες;

Αποσυνδεδεμένος Angeldust

  • *
  • 5
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eGo AIO by Joyetech
« Απάντηση #88 στις: Απριλίου 12, 2016, 00:10 »
Οπως είπαν και οι προλαλήσαντες, μη παλεύετε με αντιστάσεις 0.5 και 1.5 μάταιος κόπος. Το ΑΙΟ έχει φτιαχτεί για χρήση με την 0.6 οπου και δουλεύει υποδειγματικά. Με την αντίσταση 1.0ohm (που είναι και πιο εύκολο να την βρείτε, την έχουν σχεδόν παντού) επίσης τα πάει σχετικά καλά.

Ερώτηση: γνωρίζουμε η μανίσια κεφαλή 0.6 τι σύρμα έχει μέσα? Σκέφτομαι να πάρω αυτό: http://www.dotshop.gr/category-3/joyetech-cubis-bf-rba/ για τον Cubis και μιας και θα το έχω, να μπορώ να το χρησιμοποιήσω και με το ΑΙΟ. Με kanthal θα κάνω δουλειά?

Αποσυνδεδεμένος marathess

  • *
  • 34
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: eGo AIO by Joyetech
« Απάντηση #89 στις: Απριλίου 12, 2016, 00:31 »
Δυστυχως δεν την δοκιμασα αν κ νομιζω οτι θα ειναι αρκετα αερατη για εμενα...😢

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1864 246009 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 03:26
από Tem
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4920 572057 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 24, 2024, 13:52
από Sergios
Hashtag Shake and Vape 2 1869 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 23, 2024, 14:02
από chkontog
Φθαρμένη Μπαταρία και επικινδυνότητα [Μπαταρίες για mod] 32 8020 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 19:24
από stamatisgr
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1121632 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 11:14
από Sergios
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 686 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 396 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 18:34
από zamploutos
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2113 326734 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 15:56
από xristos99
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 38 8603 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 20, 2024, 17:06
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1816 297678 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 18, 2024, 21:50
από antiklitos140
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 827598 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 511682 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios