vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

177 επισκέπτες, 6 χρήστες
Buliwyf, redvw74, mantzoumis, cmih1966, lagoudakis, Jorge

Twitter

Le Zephyr by Vaponaute

Αποσυνδεδεμένος kongeorge

  • *
  • 93
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Le Zephyr by Vaponaute
« Απάντηση #195 στις: Απριλίου 30, 2016, 19:19 »
Δεν ξέρουμε ακόμα να δουλεύουμε mesh

στάλθηκε από το lg τεσσερο


Αποσυνδεδεμένος antonishart

  • ***
  • 528
  • Φύλο: Άντρας
  • watch your back..
Απ: Le Zephyr by Vaponaute
« Απάντηση #196 στις: Μαΐου 03, 2016, 21:30 »
πρωτη δοκιμη απο φιλο του zephyr σημερα και εμεινα εκληκτος.....
πολυ ωραια τζουρα,ηπια σε γευση,σταθερη,αθορυβη γενικα εμεινα αφονος κα καταενθουσιασμενος..
ειμαι λατρεις τυ φενομενον (unfollow) συγκεκριμενα,ομως αυτος ειναι αλλο πραμα...

Αποσυνδεδεμένος kongeorge

  • *
  • 93
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Le Zephyr by Vaponaute
« Απάντηση #197 στις: Μαΐου 03, 2016, 22:08 »
Ο λόγος που τον αγόρασα ήταν αυτός δοκιμή Στο κατάστημα και του λέω πιάσε έναζΖεφύρι Τον στήσαμε και έφυγα. Ελαφρυτερος κατά 150€ αγόρασα και ένα 10 μελο


στάλθηκε από το lg τεσσερο

Διαγραφή άμεσης παράθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 04, 2016, 12:53 από Cruiser79 »

Αποσυνδεδεμένος antonishart

  • ***
  • 528
  • Φύλο: Άντρας
  • watch your back..
Απ: Le Zephyr by Vaponaute
« Απάντηση #198 στις: Μαΐου 03, 2016, 22:19 »
στο συγκεκρημενο καταστημα και με τον ατμο αυτο,δεν παιρνεις ενα υγρο με 10 ευρω αλλα ενα grandmaster για πραγματκη ευχαριστηση!!

Αποσυνδεδεμένος kongeorge

  • *
  • 93
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Le Zephyr by Vaponaute
« Απάντηση #199 στις: Μαΐου 04, 2016, 02:46 »
 :))10 euro εχει το 10μελο και προτιμω τοSymmetry Six


Αποσυνδεδεμένος Atmistoulis

  • *
  • 20
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Le Zephyr by Vaponaute
« Απάντηση #200 στις: Μαΐου 05, 2016, 00:39 »
To Symmetry Six με αυτόν τον ατμό, είναι κάτι άλλο, ένα διαφορετικό υγρό αναπλήρωσης. 

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Le Zephyr by Vaponaute
« Απάντηση #201 στις: Μαΐου 05, 2016, 18:30 »
Μετά από 10 περίπου μέρες συμβίωσης, έχω να πω κάποια πράγματα.
α) Ευκολία στησίματος: ισχύει ότι ισχύσει σε κάθε ατμοποιητή. Μόλις του πάρεις τον αέρα, στήνεις ότι θέλεις, όπως θέλεις και όποτε θέλεις.

β) Γεύση: είναι πολύ λίγοι οι ατμοποιητές οι οποίοι θα αποδώσουν ικανοποιητικά πολλά διαφορετικά υγρά και διαφορετικά στυλ ατμίσματος. Ο Ζέφυρος, είναι ένας από αυτούς. Από Clapton και 50W πνευμονικές μέχρι 0.25mm Kanthal και τσιγαρίσιες, ο ατμοποιητής κεντάει. Απόδοση γεύσης με το κατάλληλο υγρό για κάθε περίσταση στα όρια! Και ακόμα, δεν τον έχω στήσει με mesh...

γ) Ντουμάνι και χτύπημα: ότι στήσεις, θα στο δώσει. Χωρίς πολλά πολλά.

δ) Εμφάνιση: Εμένα δεν μου αρέσει. Είναι άσχημος. Από την άλλη, όταν τον βλέπεις δεν μπορείς να συλλάβεις τι φανταστική απόδοση έχει αυτό το σκατό.

ε) Θα τον αγόραζα? Προσωπικά ούτε τον κλώνο. Ούτε να μου τον χάριζαν. Δεν μου αρέσει η φιλοσοφία του. Look και φιλοσοφία συναρμολόγησης dripper, χωρητικότητα και προσαρμοστικότητα τανκάτου. Επιπλέον, δεν ατμίζω και τόσο πολύ υγρά τα οποία θέλουν την ελαστικότητα αυτού του ατμοποιητή για να αποδώσουν. Εντελώς προσωπική άποψη καθώς τον θεωρώ ίσως τον πιο "ρολίστα" ατμοποιητή στην αγορά αυτή τη στιγμή!

Προφανώς και έχω συνηθίσει τον τανκάτο, μιας και δεν είναι και η καλύτερή μου να τραβάω πνευμονική περιμένοντας πότε θα σκάσει το καψούλι. Νομίζω όμως ότι τα αξίζει τα λεφτά του καθώς έχει δυνατότητες που δύσκολα θα βρούμε σε άλλους ατμοποιητές. Τα υγρά με τα οποία τον δοκίμασα: Le Grand Macaron Citron & Framboise by Revolute, FP Grandmaster, Castle Long, CLR IV, CLR V, BFR original & enriched, Bowden's Mate, Tribeca, V type Tribeca, Lamda Gaucho, Gandalf & Bellerephontes και φυσικά άφθονη σκέτη βάση.

Αποσυνδεδεμένος pngtszs1976

  • *****
  • 3446
  • ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
Απ: Le Zephyr by Vaponaute
« Απάντηση #202 στις: Μαΐου 05, 2016, 18:35 »
Οταν λες τσιγαρισιες μπορει να κανει σαν kayfun ή expromizer ή πιο αερατες; 

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Le Zephyr by Vaponaute
« Απάντηση #203 στις: Μαΐου 05, 2016, 19:42 »
Θεωρώ ότι με οριζόντια αντίσταση και μία από τις μικρές τρύπες αέρα, μπορεί να φτάσει τη τζούρα του Ναυτίλου στην μικρή τρύπα...

Αποσυνδεδεμένος ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ Μ

  • **
  • 283
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Le Zephyr by Vaponaute
« Απάντηση #204 στις: Μαΐου 05, 2016, 23:00 »
Μετά από 10 περίπου μέρες συμβίωσης, έχω να πω κάποια πράγματα.
α) Ευκολία στησίματος: ισχύει ότι ισχύσει σε κάθε ατμοποιητή. Μόλις του πάρεις τον αέρα, στήνεις ότι θέλεις, όπως θέλεις και όποτε θέλεις.

β) Γεύση: είναι πολύ λίγοι οι ατμοποιητές οι οποίοι θα αποδώσουν ικανοποιητικά πολλά διαφορετικά υγρά και διαφορετικά στυλ ατμίσματος. Ο Ζέφυρος, είναι ένας από αυτούς. Από Clapton και 50W πνευμονικές μέχρι 0.25mm Kanthal και τσιγαρίσιες, ο ατμοποιητής κεντάει. Απόδοση γεύσης με το κατάλληλο υγρό για κάθε περίσταση στα όρια! Και ακόμα, δεν τον έχω στήσει με mesh...

γ) Ντουμάνι και χτύπημα: ότι στήσεις, θα στο δώσει. Χωρίς πολλά πολλά.

δ) Εμφάνιση: Εμένα δεν μου αρέσει. Είναι άσχημος. Από την άλλη, όταν τον βλέπεις δεν μπορείς να συλλάβεις τι φανταστική απόδοση έχει αυτό το σκατό.

ε) Θα τον αγόραζα? Προσωπικά ούτε τον κλώνο. Ούτε να μου τον χάριζαν. Δεν μου αρέσει η φιλοσοφία του. Look και φιλοσοφία συναρμολόγησης dripper, χωρητικότητα και προσαρμοστικότητα τανκάτου. Επιπλέον, δεν ατμίζω και τόσο πολύ υγρά τα οποία θέλουν την ελαστικότητα αυτού του ατμοποιητή για να αποδώσουν. Εντελώς προσωπική άποψη καθώς τον θεωρώ ίσως τον πιο "ρολίστα" ατμοποιητή στην αγορά αυτή τη στιγμή!

Προφανώς και έχω συνηθίσει τον τανκάτο, μιας και δεν είναι και η καλύτερή μου να τραβάω πνευμονική περιμένοντας πότε θα σκάσει το καψούλι. Νομίζω όμως ότι τα αξίζει τα λεφτά του καθώς έχει δυνατότητες που δύσκολα θα βρούμε σε άλλους ατμοποιητές. Τα υγρά με τα οποία τον δοκίμασα: Le Grand Macaron Citron & Framboise by Revolute, FP Grandmaster, Castle Long, CLR IV, CLR V, BFR original & enriched, Bowden's Mate, Tribeca, V type Tribeca, Lamda Gaucho, Gandalf & Bellerephontes και φυσικά άφθονη σκέτη βάση.
Ας τα πει και καποιος που ειναι κατα κοινη ομολογια Γευσιγνωστης, γιατι πριν απο λιγο καιρο, κοντεψαμε να ξεχασουμε κι αυτα τα λιγα που ξερουμε, μ'αυτα που βλεπαμε να γραφονται εδω μεσα, για το Ζεφυρο.   :)) :)) Και ειδικα με τη μεγαλη  ποικιλια συρματων και διαμετρων (!) που τον ειχε στησει συνατμιστης και ΠΑΡ"ΟΛΑ αυτα δεν ειχε καταφερει να πιασει τη γευση του Ναυτιλου !  :)) :)) :)) :))  Μεγαλυτερη  ΠΑΡΟΛΑ  δεν ξαναδιαβασα σε νημα!!  

Αποσυνδεδεμένος χολερας

  • **
  • 260
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Le Zephyr by Vaponaute
« Απάντηση #205 στις: Μαΐου 14, 2016, 01:24 »
δυο μήνες μαζί και εν δεύτερο του μίνα.
η άποψη μου και οποιουδήποτε νοήμων χε χε ειναι οτι τα κανει ολα τα κανει άψογα εχει τρομερή προσωπικοτητα και ειναι τέλειος σύντροφος για της άφραγκες μέρες που θα ακολουθήσουν.
α και κατι ακομα δοκιμαστε τον με fiber freaks original no 2 κανένα μα κανένα dry burn. :) :) :)

Αποσυνδεδεμένος constantinos77

  • **
  • 192
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Le Zephyr by Vaponaute
« Απάντηση #206 στις: Μαΐου 14, 2016, 21:43 »
Καλησπέρα και από εμένα!
Κάτοχος του εδώ και 2 εβδομάδες και στην αρχή η αλήθεια είναι ότι απογοητεύθηκα με το αποτέλεσμα που είχα από τις κάθετες αντιστάσεις. Προχθές δοκίμασα να τον στήσω με οριζόντια και ήταν λές και κρατούσα άλλο άτμο στα χέρια μου. Η γεύση του εκπληκτική τουλάχιστον με 2-3 υγράκια που τον έχω παίξει μέχρι στιγμής.
Σήμερα δοκίμασα να κάνω και ένα πρόχειρο στησιματάκι με διπλή αντίσταση και εδώ και μερικές ωρίτσες το μπουκαλάκι κοντεύει να αδειάσει.  :laugh1:  Αν παίζει έτσι ο κλώνος τότε δεν μπορώ να φανταστώ πώς παίζει ο γνήσιος   :delicious: :slourp:

Αποσυνδεδεμένος teo77

  • ****
  • 1450
Απ: Le Zephyr by Vaponaute
« Απάντηση #207 στις: Μαΐου 14, 2016, 21:46 »
Μπραβο Κωστη!! :respect: :respect: :respect: :101010: :101010:

Ευγε εξαιρετικος! !! :delicious2: :101010: :101010:

Αποσυνδεδεμένος χολερας

  • **
  • 260
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Le Zephyr by Vaponaute
« Απάντηση #208 στις: Μαΐου 15, 2016, 01:57 »
μήπως να επερνες velocity :) :) :)

Αποσυνδεδεμένος kermitlabros

  • **
  • 158
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Le Zephyr by Vaponaute
« Απάντηση #209 στις: Μαΐου 15, 2016, 12:47 »
Το παλεψα και εγώ λίγο... Σαφώς πιο δύσκολο να πιάσεις το σύρμα... Ειδικά στην κάτω βίδα... Με παιδεψε... Αναμονή μέχρι το απόγευμα που θα το δοκιμάσω.. Ribbon 0.5 X 1,  σπειρες 5 σε 2.5 άξονα 1.6 ohm, γεύση... To be continued...

Sent via G4


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 37 7316 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:39
από Buliwyf
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2112 324088 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 10:33
από xristos99
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8832 1118483 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 19, 2024, 18:21
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1816 295943 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 18, 2024, 21:50
από antiklitos140
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 826092 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 509472 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 9279 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 155774 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 569964 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 244894 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 2122 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 763921 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as