vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

61 επισκέπτες, 4 χρήστες
swtos, lagoudakis, paiktaras, KORG N364

Twitter

Le Zephyr by Vaponaute

Αποσυνδεδεμένος constantinos77

  • **
  • 192
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Le Zephyr by Vaponaute
« Απάντηση #225 στις: Ιουνίου 14, 2016, 17:55 »
200αρι, 18x100-110.Θ α σου πρότεινα όμως περισσότερο προς 110 γιατί στο 100 ήταν λίγο χαλαρό.

http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,29794.75.html
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 14, 2016, 18:00 από constantinos77 »

Αποσυνδεδεμένος hotcarver1

  • *
  • 90
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Le Zephyr by Vaponaute
« Απάντηση #226 στις: Ιουνίου 14, 2016, 18:31 »
Να σαι καλά!Αντίσταση στο ροντ που δίνει?
Πολύ μεγάλη τρύπα ρε γμτ.Κοιταγα για τα space reducers αλλά εχει σκισιμο στα μεταφορικά.Αν θέλει να πάρει κανείς κάτι από vn τα μοιραζομαστε.

Στάλθηκε από το ALE-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος hotcarver1

  • *
  • 90
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Le Zephyr by Vaponaute
« Απάντηση #227 στις: Ιουνίου 14, 2016, 18:31 »
Να σαι καλά!Αντίσταση στο ροντ που δίνει?
Πολύ μεγάλη τρύπα ρε γμτ.Κοιταγα για τα space reducers αλλά εχει σκισιμο στα μεταφορικά.Αν θέλει να πάρει κανείς κάτι από vn τα μοιραζομαστε.

Στάλθηκε από το ALE-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος yuishosetsu

  • *
  • 58
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Le Zephyr by Vaponaute
« Απάντηση #228 στις: Ιουνίου 17, 2016, 10:27 »
Τα hole reducers που στην ουσία είναι για στήσιμο με Mesh είναι από peek. Όταν στηνεις με Mesh  και κάνεις dry burn, αν η θερμοκρασία ανέβει λίγο, αυτά λιώνουν με τη μία... προσοχή!! Την έχω πατήσει..

Αποσυνδεδεμένος hotcarver1

  • *
  • 90
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Le Zephyr by Vaponaute
« Απάντηση #229 στις: Ιουνίου 17, 2016, 15:45 »
Νταξ λίγο παραπάνω μες και δεν χρειάζονται τελικά.

Στάλθηκε από το ALE-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος vag21

  • ****
  • 1452
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Le Zephyr by Vaponaute
« Απάντηση #230 στις: Ιουλίου 02, 2016, 16:08 »
εδω και λιγες μερες κατοχος και εγω ενος le zephyr,με την βοηθεια του αποστολη(χαρας την υπομονη σου  :))) εστησα τις πρωτες μου αντιστασεις,διαβασα αρκετα σχολια ,αλλα θετικα και αλλα αρνητικα,τα δικα μου συμπερασματα και συμφωνα με τα δικα μου γουστα,ειναι οτι προκειται για ενα παρα πολυ καλο ατμο,με γευσαρα και βελουδινο ατμο(μου φαινεται οτι πλεον ειναι το χαρακτηριστικο της vaponaute αυτο),επειδη εχω ειχα στην κατοχη μου le magister και le mirage,εγω καταλαβα αλλα χαρακτηριστικα απο αυτα που γραφουν οι περισσοτεροι,λιγοτερο εντονη γευση απο τον μαγιστρο ,αλλα πιο ανεκτη για το λαιμο μου και τον ουρανισκο και κλασης πιο smoothe τζουρα,σε αυτο το τελευταιο ισω να υπερτερει περισσοτερο ο le mirage.
δεν ξερω αλλα σαν συνολο μου αρεσει περισσοτερο ο ζεφυρος  απο τους αλλους 2(μην βαρατε γουστα ειναι αυτα  :laugh1:)
νομιζω οτι θα πορευτουμε αρκετο καιρο παρεα και μαζι με τον μαγιστρο ο ενας θα συμπληρωνει τον αλλον(κριμα που ο le mirage ηταν πολυ αερατος για τα γουστα μου).

Αποσυνδεδεμένος tzifos_f1

  • ***
  • 874
  • Φύλο: Άντρας
  • ζωή ποδήλατο
Απ: Le Zephyr by Vaponaute
« Απάντηση #231 στις: Ιουλίου 02, 2016, 20:01 »
Πού τον βρίσκουμε αυτόν για αγορά ?

Αποσυνδεδεμένος ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ Μ

  • **
  • 283
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Le Zephyr by Vaponaute
« Απάντηση #232 στις: Ιουλίου 02, 2016, 20:32 »
Τον εβγαλε η Vaponaute Μανθο. Πριν βγαλει το Le Mirage. Κυκλοφορησε σε 1500 κομματια -αν δεν κανω λαθος- και δε θα ξαναβγει. Ετσι ειπαν στην ανακοινωση τους. Τα  Vaponaute τα φερνει η Vapeland στη χωρα. Μεταχειρισμενο μονο θα βρεις ή απο Κινα.

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Le Zephyr by Vaponaute
« Απάντηση #233 στις: Ιουλίου 03, 2016, 01:45 »
[justify]@vag21, καλησπέρα.[/justify]
[justify]Πιστεύω πως έκανες πάρα πολύ καλή κίνηση με την απόκτηση του Le Zephyr. Προσωπικά πάντα, αν και δεν αγοράζω ούτε πουλάω ποτέ, είναι από τις ελάχιστες φορές που ζηλεύω μια τέτοια κίνηση. Τόσες μέρες έχω εντυπωσιαστεί με την Vaponaute (και μαζεύω υλικό για σχολιασμό -ελπίζω- στο άμεσο μέλλον). [/justify]

εδω και λιγες μερες κατοχος και εγω ενος le zephyr,με την βοηθεια του αποστολη(χαρας την υπομονη σου  :))) εστησα τις πρωτες μου αντιστασεις,διαβασα αρκετα σχολια ,αλλα θετικα και αλλα αρνητικα,τα δικα μου συμπερασματα και συμφωνα με τα δικα μου γουστα,ειναι οτι προκειται για ενα παρα πολυ καλο ατμο,με γευσαρα και βελουδινο ατμο(μου φαινεται οτι πλεον ειναι το χαρακτηριστικο της vaponaute αυτο),επειδη εχω ειχα στην κατοχη μου le magister και le mirage,εγω καταλαβα αλλα χαρακτηριστικα απο αυτα που γραφουν οι περισσοτεροι,λιγοτερο εντονη γευση απο τον μαγιστρο ,αλλα πιο ανεκτη για το λαιμο μου και τον ουρανισκο και κλασης πιο smoothe τζουρα,σε αυτο το τελευταιο ισω να υπερτερει περισσοτερο ο le mirage.
δεν ξερω αλλα σαν συνολο μου αρεσει περισσοτερο ο ζεφυρος  απο τους αλλους 2(μην βαρατε γουστα ειναι αυτα  :laugh1:)
νομιζω οτι θα πορευτουμε αρκετο καιρο παρεα και μαζι με τον μαγιστρο ο ενας θα συμπληρωνει τον αλλον(κριμα που ο le mirage ηταν πολυ αερατος για τα γουστα μου).

Αποσυνδεδεμένος Yeti

  • **
  • 394
  • Φύλο: Άντρας
  • Jordan. Καλλιτέχνης (...εν αγνοία της Τέχνης)
    • Red-Knot Photography
Απ: Le Zephyr by Vaponaute
« Απάντηση #234 στις: Αυγούστου 30, 2016, 15:45 »
Δύσκολο κομμάτι... Ιδιαίτερο. Ψιλοβλαστήμησα, αν και ήμουν προετοιμασμένος και διαβασμένος. Ένα κάρο διαφορετικά στησίματα, μου έβγαζε βαμβακίλα, ζέστη και υποψία καμένου μόλις στα 10-11 watt. Τρεις διαφορετικές διατομές Kanthal, τέσσερα διαφορετικά βαμβάκια, κάθετες, ανοιχτές, κλειστές, πυρήνες 3,5 / 3,0 / 2,5 , οριζόντιες, τα πάντα όλα!
Και πάνω που ετοιμαζόμουνα να τον εκτοξεύσω στον τοίχο και ενώ μιλάγαμε με ένα φίλο στο τσατ, έστριψα ένα κομματάκι κοτομπέικον που είχε μείνει στο γραφείο για να μην πάει χαμένο, μα όταν λέμε τόστριψα το εννοούμε, χάλια δηλαδή, του έπεφτε και λίγο φαρδιά η αντίσταση, τόζμπρωξα και με ένα ψιλό αλλενάκι να πάει μεσα, τόκοψα όπου μούρθε, έσταξα και 2-3 σταγόνες από πάνω και τόκλεισα.
Και ώ του θαύματος!... Ατμιστικός παράδεισος. Όλα τέλεια! Ένα Castle Long στο Θεό! Γευσάραααα!
Go figure...  :idiot1: Είναι τρελοί αυτοί οι Γαλάτες τελικά...
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 30, 2016, 16:00 από Yeti »

Αποσυνδεδεμένος vag21

  • ****
  • 1452
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Le Zephyr by Vaponaute
« Απάντηση #235 στις: Αυγούστου 30, 2016, 16:42 »
Όντως είναι ένας ατμό που έχω πάρει κορυφαία γεύση αλλά και υποτονική στο όριο του καμμενου,ένα τιπ πάντως είναι να αφήνεις το μοντ σε πλαγια θέση και όχι κάθετη και οι τρύπες του ατμό να κοιτάν προς τα κάτω.

Αποσυνδεδεμένος teo77

  • ****
  • 1450
Απ: Le Zephyr by Vaponaute
« Απάντηση #236 στις: Αυγούστου 30, 2016, 19:55 »
Yeti πιστευω οτι αν τον δοκιμασεις με οριζοντια την αντισταση θα παθεις σοκ!

Εγω εδω και καιρο δεν του εχω αλλαξει υγρο μονο με CL  και με Dandy club τον εχω,
μιας σε οποιον αλλον ατμο που διαθετω,εχω την εντυπωση οτι στον ζεφειρακο μου εδινε τα μεγιστα.

Τσεκαρε και τα γραφομενα του Con77,βοηθανε πολυ!

Καμμενο δεν μου εφωσε ποτε μιας και το βαμβακι ειναι σε αμεση επαφη με το υγρο.
Μονο εαν περασει πολυ σφιχτα το βαμβακι στις σπειρες θα δωσει υποτροφοδοσια,πραγμα λογικο για καθε ατμο!

Επισης δεν εχω συναντησει διαρροες.

Για μενα ειναι κομματακι  ερωτας ο μικρος οπως και η τζουρα του.

Αποσυνδεδεμένος vag21

  • ****
  • 1452
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Le Zephyr by Vaponaute
« Απάντηση #237 στις: Αυγούστου 30, 2016, 20:03 »
Για δώσε λίγο περισσότερες λεπτομέρειες για την οριζόντια,διάμετρο,ωμ και αν υπάρχει και καμια φωτο.

Αποσυνδεδεμένος teo77

  • ****
  • 1450
Απ: Le Zephyr by Vaponaute
« Απάντηση #238 στις: Αυγούστου 30, 2016, 22:59 »
Vag αν ανατρεξεις λιγες σελιδες πισω θα δεις αρκετα στησιματα με οριζοντια αντισταση μεχρι και με  ribbon αν θυμαμαι καλα.

Θα ανεβασω αν ειναι και εγω ενα ισως τις επομενες μερες να παρεις μια ιδεα,αλλα εχει αρκετα επισης,
αν τσεκαρεις τις προηγουμενες σελιδες ;)

Αποσυνδεδεμένος vag21

  • ****
  • 1452
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Le Zephyr by Vaponaute
« Απάντηση #239 στις: Αυγούστου 31, 2016, 01:32 »
θα δοκιμασω και την οριζοντια και απο οτι καταλαβα θελουν χωρισμα και κοψιμο τα βαμβακια στην μεση και το καθε μισο συριζα κοψιμο στο coil(μαλλον για να μην στριμωχτουν πολυ στην τρυπα που μπαινει το βαμβακι),παντως καντε και ενα τεστ με αυτο που περιγραφω παραπανω,δηλαδη ξαπλωτο το μοντ και το airflow να κοιτα προς τα κατω και πειτε μου εντυπωσεις.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Ποιά μπαταρία για διάρκεια +- 2 ημερών; [Μπαταρίες για mod] 68 26800 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 16:18
από LowellTip
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8828 1115607 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 06:58
από Sergios
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 824132 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 507149 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 8898 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 154641 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 568630 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 243672 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 294040 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1709 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 762635 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 1084 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog