vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

256 επισκέπτες, 8 χρήστες
Sergios, Milarepa, Makis1993, I.P, goran, Jorge, tibolaso, Buliwyf

Twitter

Sigelei Moonshot RTA Tank

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Sigelei Moonshot RTA Tank
« στις: Μαρτίου 20, 2016, 14:01 »
Ήρθε στα χέρια μου ο Sigelei Moonshot  ένας ομολογουμένως ιδιαίτερος ατμοποιητης με διαφορετική φιλοσοφία ντεκ αν μπορώ να το πω . Θα τον βρειτε εδω

 
Για ότι ερωτήσεις ή απορίες έχετε για τον Sigelei Moonshot RTA Tank  ή για την ερώτηση του βίντεο παρακαλώ γράψτε το κάτω από τα σχόλια (youtube)

Ο επισκευάσιμος ατμοποιητής Moonshot RTA είναι η τελευταία συμπαγής επισκευάσιμη δεξαμενή από την Sigelei. Διαθέτει χωρητικότητα υγρού 2 ml και φωλιά εύκολη στη χρήση που εγγυάται αντιστάσεις που αντέχουν ισχύ τόσο υψηλή όσο 200W. Διαθέτει επίσης γέμισμα από το πάνω μέρος, όπως όλοι οι σύγχρονοι ατμοποιητές που κυκλοφορούν στην αγορά.



Ο Moonshot RTA διαθέτει μοναδική σχεδίαση πόλων με εξαιρετικά μεγάλες οπές ροής αέρα προς τις αντιστάσεις. Οι μακρόστενες οπές αέρα τύπου cyclops, επιτρέπουν ευρύτατη γκάμα ρυθμίσεων όσον αφορά στις επιλογές της ροής του αέρα.



Ο Moonshot RTA διαθέτει υψηλή ποιότητα κατασκευής από ανοξείδωτο ατσάλι, καθώς και σώμα δεξαμενής από πυρέξ γυαλί.

Moonshot RTA Features:
  • 22mm Diameter
  • 42mm Overall Height
  • 2mL Juice Well
  • Superior 304 Stainless Steel Construction
  • Pyrex Glass Reinforcement
  • 6mm Vertical Two-Post Design
  • 2.5mm Terminal Post Holes
  • Single or Dual Configurations
  • Dual Air Tubes Inside Chamber
  • Ultra-Wide Adjustable Airslots at Base
  • Convenient Top-Fill
  • 6mm Sloped Delrin Widebore Drip
  • 510 Drip Tip Adapter Included
  • Easy Disassemble System for Convenient Cleaning
  • Gold-Plated 510 Contact




Καλα Ατμισματα !!!!!

Αποσυνδεδεμένος giorgos maniadakis

  • *****
  • 2157
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε μην εκλαβεισ : την σιωπη μου ωσ αδιαφορια ...
Απ: Sigelei Moonshot RTA Tank
« Απάντηση #1 στις: Μαρτίου 20, 2016, 16:25 »
Κώστα παντα ωραίος και αναλυτικός .. ..ωραίος ατμό σαν εμφανίσει  δεν με χάλασαν η χωρητικότητα των 2 έμελ αλλά και σε εμένα δεν μου άρεσε τόσο η αστάθεια στο ντεκ του  επισκευάσιμου ..όπως ανάφερες δεν είναι ουτε για αρχάριους στουσ επισκευάσιμους αλλά ακόμα ουτε και για όσους παιζουν μονο με λιγα βατ   ..όσοι είναι των βατ και κυνηγοί του νεφουσ ας δουν τα +και -και αποφασίζουν   

Στάλθηκε από το Hive V 3G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Sigelei Moonshot RTA Tank
« Απάντηση #2 στις: Μαρτίου 20, 2016, 22:44 »
ναι τα ειπαμε Γιωργο εχει καποια χαρακτηριστικα που δεν ειναι για ολους .. ακομα και γιαυτους που ξερουν λιγα πραγματα απο επισκευασιμους ..ειναι για ολους αυτους που εχουν μεγαλη πειρα ... δεν ξερω γιατι το εφτοιαξαν ετσι αλλα ισως γιαυτα που δινει ?  δεν ξερω απλα φανταζομαι μπορουσαν να το κατασκευασουν και λιγο πιο βολικο στο στησιμο του

Αποσυνδεδεμένος estrifan

  • *****
  • 1546
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Sigelei Moonshot RTA Tank
« Απάντηση #3 στις: Μαΐου 12, 2016, 22:40 »
Αφού τον έχω και εγώ 1,5 βδομάδα περίπου...ας πω τις εντυπώσεις μου! ;D
Πολύ καλός! (τέλος) :tongue_smilie: 

Λοιπόν ο ατμο θα πω οτι πέραν τις παραξενιές του, έχει πάρα πολύ καλή απόδοση και βγάζει όντως πολύ έντονη γεύση! Το ότι παίρνει μόνο 2ml εμένα προσωπικά μου είναι αδιάφορο γιατί έτσι και αλλίως ατμίζω λίγο απο τη μία και απο την άλλη μου αρέσει το μέγεθός του πολύ. Πάνω σε pico είναι τρέλα... Άσε που γεμίζει και πανεύκολα αν και τη θέλει την προσοχή του. Ακόμα όμως και να στάξει, δεν θα αδειάσει, θα στάξει λίγο που φαντάζομαι είναι η ποσότητα που περνάει λόγω υποπίεσης γεμίσματος απο πάνω.
Η κατασκευή του είναι πολύ καλή και σχεδιαστικά μ'αρέσει σε όλα του! Ακόμα και οι "ζωγραφιές" που έχει πάνω. Ίσως θα προτιμούσα το drip tip του κανά δυό χιλιοστά μακρύτερο αλλά δεν με ενοχλεί ιδιαίτερα και το προσπερνάω εύκολα! Παίρνει όπως είναι απο πάνω άλλο drip tip, αλλά μάλλον θα του ταίριαζε ένα πολύ μικρό γιατί παραμεγαλώνει και μετά χάνει. Ίσως στις φωτό να μην φαίνεται καλά, εμένα πάντως απο κοντά που το βλέπω δεν μου αρέσει... Απο ότι διάβασα βγαίνει και το δικό του και μπαίνει άλλο, αλλά επειδή ζορίστηκε λίγο το άφησα μην κάνω και καμιά ζημιά... :dontknow:
Αεράτος και ντουμανάτος φουλ, σε σημείο που εγώ τον δουλεύω σχεδόν τέρμα κλειστό γιατί με πνίγει το ντουμάνι του. Όποιος τα κυνηγάει αυτά μπορεί να τον δοκιμάσει και είμαι σίγουρος οτι δεν θα απογοητευτεί!
Το στήσιμό του τελικά δεν είναι τόοοσο δύσκολο όσο φαίνεται αλλά σίγουρα δεν είναι ούτε subtank ούτε kayfun. Τις έχει τις ιδιαιτερότητές του. Στήνεται και χωρίς το δεύτερο αλλενάκι πάνω σε βάση, με το deck στο χέρι, αφού απο ότι διαπίστωσα βιδώνοντας τις αντιστάσεις θα γίνουν χάλια έτσι και αλλιώς οπότε θέλουν στρώσιμο μετά! ;D
Δεν χρειάζεται λοιπόν και πολύ ζόρι, δυό αντιστασούλες όπως να'ναι, βίδωμα και στρώσιμο μετά. Ειδικά εγώ που στήνω πάντα με ανοιχτές σπείρες αυτό είναι μονόδρομος. Και μιας που είπα subtank, έχει την ίδια λογική με το βαμβάκι. Να κλείσουν καλά οι τρύπες για να μην περνάει υγρό.
Εγώ τον έστησα με αντιστάσεις στα 3mm διάμετρο αλλά παίρνει και 2.5 άνετα αλλά και 2 γιατί όχι, αρκεί όπως είπα να κλείσουν καλά οι τρύπες στην καμπάνα.
Επίσης να πω οτι έχει καλή αγωγιμότητα για όποιον τον ενδιαφέρει ο έλεγχος θερμοκρασίας και μου παίζει απροβλημάτιστα απο την αρχή. Λίγο προσοχή θέλει μόνο στους χώρους του γιατί είναι λίγο στριμωγμένα τα πράγματα και μπορεί να ακουμπήσει το σύρμα σε καμιά καμπάνα. Ακόμα και έτσι να γίνει όμως διορθώνεται πανεύκολα.
Εγώ τον θεωρώ μια απο τις καλύτερες αγορές μου και έχει γίνει απο τους βασικούς μου ατμοποιητές. :thumpup:  Άσε που το κουτί του τα σπάει... :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος Shadowjump

  • ****
  • 1428
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Sigelei Moonshot RTA Tank
« Απάντηση #4 στις: Μαΐου 13, 2016, 01:02 »
Τον σκεφτομαι, αλλα η χωρητικοτητα του με κραταει λιγο πισω γμτ...

Αποσυνδεδεμένος PsilosX

  • ****
  • 1004
  • Φύλο: Άντρας
  • instagram: @psilosx
    • IG
Απ: Sigelei Moonshot RTA Tank
« Απάντηση #5 στις: Μαΐου 13, 2016, 01:12 »
Κι γω τον μελετάω τώρα δυο μέρες... Αν δεν παραλάμβανα σήμερα δέματα από τους κινέζους, θα τον είχα πάρει ήδη.  :laugh1: 
Τον έχει στήσει κανείς μ κλαπτονάκι μήπως?  :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος estrifan

  • *****
  • 1546
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Sigelei Moonshot RTA Tank
« Απάντηση #6 στις: Μαΐου 13, 2016, 09:14 »
Η προσωπική μου γνώμη είναι οτι αξίζει.
Γεμίζει εύκολα αλλά ακόμα και αν δεν θέλει κάποιος να τον γεμίζει, μπορεί έστω να τον έχει σαν δεύτερο. Ούτε βαρύς είναι ούτε χώρο πιάνει. Τον έχω σήμερα με το pico και νιώθω σαν να μου λείπει κάτι...
Ψηλέ δεν έχω πάει ακόμα εγώ στα clapton να σου απαντήσω  :tongue_smilie:  αλλά αν ψάξεις λίγο στο youtube θα βρεις πολλά στησίματα και με clapton σίγουρα! Και αν μου δίνει εμένα γεύση και ντουμάνι με 2 απλές αντιστασούλες φαντάσου με clapton. Πάντως έχει και άφθονο χώρο για το σύρμα στις βίδες. Εδώ το σκέτο σύρμα θέλει λίγο προσοχή για να το πιάσεις καλά λόγω μεγάλου χώρου!  ;)
Και στην τελική δεν έχει και κανένα τεράστιο κόστος να τα κλαίς μετά... :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος Yeti

  • **
  • 394
  • Φύλο: Άντρας
  • Jordan. Καλλιτέχνης (...εν αγνοία της Τέχνης)
    • Red-Knot Photography
Απ: Sigelei Moonshot RTA Tank
« Απάντηση #7 στις: Ιουνίου 13, 2016, 07:39 »
...τώρα καταλαβαίνω γιατί το παλληκάρι μου τον έδωσε με ένα στήσιμο... (αν το έκανε κι αυτό)  :laugh1:
Πρώτη αποτυχημένη προσπάθεια. Πάει η μια αντίσταση!
Δευτερη προσπάθεια... ΧΑ! Θέλει ακόμα όμως...
Ακόμα στήνω...

Υπέροχη γεύση!  :thumpup:
Πολύ ντουμάνι! :thumpup:
Πολλή πλημμύρα!  OK... με το νέο στήσιμο δεν έχει διαρροές ούτε πλημμύρα. Το δάκρυ του όμως... που και που το νοιώθω στο χέρι μου. (και δεν είμαι και ο πιό ήρεμος άνθρωπος στο φόρουμ)
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 14, 2016, 08:59 από Yeti »

Αποσυνδεδεμένος estrifan

  • *****
  • 1546
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Sigelei Moonshot RTA Tank
« Απάντηση #8 στις: Ιουνίου 13, 2016, 17:33 »
Κι όμως...καθόλου πλημμύρα!  ;)
Τον έχω λοξά όλη μέρα στη δουλειά! Ούτε σταγόνα!
Είναι μέχρι να τον μάθεις και αυτόν!

Αποσυνδεδεμένος Yeti

  • **
  • 394
  • Φύλο: Άντρας
  • Jordan. Καλλιτέχνης (...εν αγνοία της Τέχνης)
    • Red-Knot Photography
Απ: Sigelei Moonshot RTA Tank
« Απάντηση #9 στις: Ιουνίου 13, 2016, 18:57 »
Που θα μου πάει φίλε @estrifan θα το κατακτήσω και το φεγγάρι (άλλο σημαίνει το Moonshot, αλλά... whatever βρε αδερφέ!)   :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος estrifan

  • *****
  • 1546
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Sigelei Moonshot RTA Tank
« Απάντηση #10 στις: Ιουνίου 13, 2016, 19:30 »
Κοίτα να δείς...είχα και εγώ τα θεματάκια μου στην αρχή, αλλά μόνο κατά το γέμισμα. Είναι ο πρώτος μου ατμο που γεμίζει απο πάνω, αλλά την έμαθα την ιδιαιτερότητά του. Στο στήσιμο δεν είχα προβλήματα με διαρροές γιατί είμαι μαθημένος απο τον subtank που έχει την ίδια λογική με το κλείσιμο στις τρύπες με το βαμβάκι...
Αν μας πεις ακριβώς που είχες τις διαρροές ίσως σε βοηθήσουμε να τις ξεπεράσεις, εκτός αν είσαι απο αυτούς που τους αρέσει να παιδεύονται μόνοι τους, όπως το κάνω και εγώ πολλές φορές και σε καταλαβαίνω  ;D

Αποσυνδεδεμένος Yeti

  • **
  • 394
  • Φύλο: Άντρας
  • Jordan. Καλλιτέχνης (...εν αγνοία της Τέχνης)
    • Red-Knot Photography
Απ: Sigelei Moonshot RTA Tank
« Απάντηση #11 στις: Ιουνίου 13, 2016, 20:03 »
Οχι, δεν έχω τέτοιες ανωμαλίες  :laugh1:
Διαρροές έχω από τις εισαγωγές αέρα, από που αλλού?
Τι ακριβώς εννοείς "κλείσιμο στις τρύπες με το βαμβάκι" ??? 

Αποσυνδεδεμένος estrifan

  • *****
  • 1546
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Sigelei Moonshot RTA Tank
« Απάντηση #12 στις: Ιουνίου 13, 2016, 20:27 »
Εννοώ ότι όπως βγαίνουν οι αντιστάσεις, ο κύλινδρος με τις τρύπες καταρχήν πρέπει να μπεί έτσι ώστε κάθε τρύπα να είναι στα άκρα κάθε αντίστασης, εκεί που βγαίνει το βαμβάκι δηλαδή, ώστε το βαμβάκι να κλείνει κάθε τρύπα με αποτέλεσμα να κλείνουν και οι τέσσερις. Έτσι τροφοδοτείται με υγρό ο moonshot και για να μην έχεις διαρροές πρέπει οι τρύπες να είναι κλειστές με το βαμβάκι αφενός για να ποτίζεται και αφετέρου για να μην περνάει το υγρό μέσα και βγαίνει απο την εισαγωγή αέρα. Ελπίζω να φαίνεται τί εννοώ στις φωτό και να έγινα κατανοητός...ευκαιρία να στρίψω κιόλας...  ;D

Αποσυνδεδεμένος Yeti

  • **
  • 394
  • Φύλο: Άντρας
  • Jordan. Καλλιτέχνης (...εν αγνοία της Τέχνης)
    • Red-Knot Photography
Απ: Sigelei Moonshot RTA Tank
« Απάντηση #13 στις: Ιουνίου 13, 2016, 20:33 »
Α, αυτό εννοούσες, ναι, έτσι τόχω κάνει. Αλλά...
Αλλαξα βαμβάκι σήμερα. Θα βάλω Cotton Bacon. Φοβάμαι μήπως το άλλο δεν έδινε αρκετό φούσκωμα... (τι λέω τώρα?...) :confused1:

Αποσυνδεδεμένος estrifan

  • *****
  • 1546
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Sigelei Moonshot RTA Tank
« Απάντηση #14 στις: Ιουνίου 13, 2016, 20:40 »
Για δες το ναι...εγώ θα βγάλω καμία φωτό και στημένο τώρα που το αποφάσισα μήπως σε βοηθήσουν κιάλλο...έχει και μια ιδιαιτερότητα στο βίδωμα η καμπάνα με το βαμβάκι. Εγώ το κόβω όπως μπαίνει η καμπάνα και πριν τη βιδώσω και το σπρώχνω μέσα γιατί κάνω πολλές σπείρες και ζορίζεται μετά να περάσει απο πάνω...στο youtube θα δεις πολλά βίντεο με τους διάφορους τρόπους. Απλά μετά θέλει λίγο σπρώξιμο προς τις τρύπες για να κλείσουν καλά...

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
Βήμα βήμα και το στήσιμο λοιπόν όπως το κάνω εγώ και μπορεί να βολέψει και άλλους...
Απο ότι είδα εμένα δεν με βόλεψε το σύστημα με το αλλενάκι απο κάτω περασμένο και τον φτιάχνω στο χέρι.

1. Εγώ φτιάχνω τις αντιστάσεις όπως να 'ναι γιατί έτσι και αλλιώς κατά το βίδωμα θα χαλάσουν, οπότε τις διορθώνω μετά. Τις κρατάω όπως στη φωτό, βιδώνω και όπως βγούν αρχικά.

2. Τελική μορφή μετά το βίδωμα και διόρθωμα.

3. Με το βαμβάκι περασμένο, έτοιμο να δεχτεί την καμπάνα. Μπορεί να δυσκολέψει αυτό το σημείο αλλά αν στρώσουμε το βαμβάκι και το έχουμε έτοιμο γίνεται πιο εύκολο. Εγώ την περνάω απο πάνω απο το βαμβάκι, το οποίο το παρασέρνει και προεξέχει όπως φαίνεται στην επόμενη φωτό.

4. Εδώ το κόβω όπως το έχω κατεβάσει με την καμπάνα, αλλά όχι σίριζα για να το στουμπώσω λίγο μέσα και να κλείσουν καλύτερα οι τρύπες.

5. Εδώ το στουμπώνω  :tongue_smilie:

6. Σπρώχνω λίγο και απο μέσα για να κλείσουν καλύτερα οι τρύπες.

7. Τελική μορφή και έτοιμη για βρέξιμο.

8. Απο άλλη οπτική γωνία για να φανεί πως έχουν κλείσει οι τρύπες.

ΥΓ. Η καμπάνα όταν μπαίνει θέλει προσοχή για να μπεί ευθυγραμμισμένη με την αντίσταση. Όταν γίνει αυτό, μετά βιδώνει κατευθείαν στη βάση χωρίς να χάσει τη θέση της.
ΥΓ2. Κατά το γέμισμα, για να μην έχουμε διαρροές, γεμίζουμε με κλειστό αέρα, κλείνουμε το καπάκι απο πάνω αλλά πριν σφίξει τελείως, τον γυρνάμε ανάποδα, ανοίγουμε τον αέρα και μετά σφίγγουμε.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 13, 2016, 22:44 από estrifan »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1102634 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 176735 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 517 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 357 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 22336 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 285380 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 209558 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 68729 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 315725 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 15605 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 126898 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 95258 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem