vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Sigelei Moonshot RTA Tank

Αποσυνδεδεμένος superfuzz

  • **
  • 160
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Sigelei Moonshot RTA Tank
« Απάντηση #30 στις: Σεπτεμβρίου 08, 2016, 23:03 »
Οι clapton νομίζω φταίνε. Θέλουν 3-4 δευτερόλεπτα για να ανάψουν και άλλα τόσα για να σβήσουν, είναι και σχετικά χοντρές. Εσύ τι build του βάζεις;

Αποσυνδεδεμένος PsilosX

  • ****
  • 1004
  • Φύλο: Άντρας
  • instagram: @psilosx
    • IG
Απ: Sigelei Moonshot RTA Tank
« Απάντηση #31 στις: Σεπτεμβρίου 09, 2016, 00:02 »
Κατά κύριο λόγω του βάζω ένα κοτετσόσυρμα kanthal 22ga σε 7-8 σπείρες. Τώρα τυχαίνει να είναι με claptonaki 2x28ga+32ga με 5-6 σπείρες.  ;) 

Ξέχασα να αναφέρω πως πάντα στήνω σε 3mm πυρήνα για να χωράει μπόλικο βαμβάκι.  :cigar:

Αποσυνδεδεμένος PsilosX

  • ****
  • 1004
  • Φύλο: Άντρας
  • instagram: @psilosx
    • IG
Απ: Sigelei Moonshot RTA Tank
« Απάντηση #32 στις: Οκτωβρίου 01, 2016, 23:25 »
Μετά λύπης αναφέρω ότι ο Moonshot 24 μας άφησε χρόνους.... Μου έπεσε όπως πήγαινα να τον ανοίξω για πλύσιμο με την καμπάνα ακόμα βιδωμένη πάνω. Στράβωσε ελάχιστα η καμπάνα αλλά χωρίς να ενοχλεί. Μάλλον όμως έπαθε ζημιά και στον πόλο (δεν μπορώ να δω με το μάτι κάπου το πρόβλημα) αλλά από τότε ότι αντίσταση και να του βάλω ποτέ δεν μπορεί να τη διαβάσει σωστά κανένα μοντάκι ή tab. Καταφέρνω να ατμίσω αλλά όχι όπως πρέπει, δυστυχώς, και η αντίσταση μεταβάλλεται ενώ ατμίζω.  :NevraKlama: 
Μάλλον μετά από αυτό το στήσιμο θα μπεί στο συρτάρι και πολύ πιθανόν να τον ξαναπάρω και να έχω τον παλιό για ανταλλακτικά...  :bye:

Αποσυνδεδεμένος estrifan

  • *****
  • 1546
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Sigelei Moonshot RTA Tank
« Απάντηση #33 στις: Οκτωβρίου 01, 2016, 23:31 »
Ε μα ναι...όταν χρησιμοποιείται κάτι πολύ, αυξάνονται και οι πιθανότητες να πάθει κάτι...δεν πειράζει, καινούριος, αξίζει! :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος PsilosX

  • ****
  • 1004
  • Φύλο: Άντρας
  • instagram: @psilosx
    • IG
Απ: Sigelei Moonshot RTA Tank
« Απάντηση #34 στις: Οκτωβρίου 01, 2016, 23:53 »
Έχω μια δεκαριά ατμοποιητές, αυτός δούλευε κάθε μέρα.  ;) 

A ρε moonshot..  ::)  

Αποσυνδεδεμένος Antonis-

  • *
  • 25
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Sigelei Moonshot RTA Tank
« Απάντηση #35 στις: Οκτωβρίου 20, 2016, 23:03 »
Θα θελα πααααααρα πολυ να το αποκτήσω αλλα θα τα βγάλει πέρα ο Pico με τοσα watt ? :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος estrifan

  • *****
  • 1546
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Sigelei Moonshot RTA Tank
« Απάντηση #36 στις: Οκτωβρίου 20, 2016, 23:11 »
Με πόσα watt δηλαδή? Εγώ σε pico και VTC Mini τον δουλεύω. Με νορμάλ αντιστάσεις όμως, 0.28 σύρμα αλλά πολλές σπείρες. Πρόσφατα βέβαια δοκίμασα και clapton, 0.35-0.25, σε άλλο ατμο, μια χαρά τα πήγε το pico στα 65watt. ;)

Αποσυνδεδεμένος Antonis-

  • *
  • 25
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Sigelei Moonshot RTA Tank
« Απάντηση #37 στις: Οκτωβρίου 20, 2016, 23:36 »
Eπειδη εχω ακούσει πως θέλει πολύ "γκαζι" (30 watt το λιγότερο) για να αποδώσει γεύση και ντουμάνι γιαυτό ρώτησα.
Αν μου λες όμως πως είναι οκ τότε δεν έχω λόγο να μη το πιστέψω :) :)

Αποσυνδεδεμένος estrifan

  • *****
  • 1546
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Sigelei Moonshot RTA Tank
« Απάντηση #38 στις: Οκτωβρίου 20, 2016, 23:41 »
Μια χαρά αποδίδει και σε πιο νορμάλ στησίματα, άντε να πείς ότι δεν εκμεταλεύεσαι πλήρως τις δυνατότητές του, αλλά δεν χρειάζεται κιόλας στην τελική... :dontknow:
Εμένα τουλάχιστον μου έχει δώσει την καλύτερη γεύση απο όσους έχω δοκιμάσει, αν σε ενδιαφέρει βέβαια η γεύση και εσένα!

Απλά διάβασε καλά όλο το νήμα μήπως βρείς κάτι που σε αποτρέψει πριν τον πάρεις γιατί είναι και λίγο περίεργος ε... ;)

Αποσυνδεδεμένος Antonis-

  • *
  • 25
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Sigelei Moonshot RTA Tank
« Απάντηση #39 στις: Οκτωβρίου 20, 2016, 23:44 »
ΜΟΝΟ η γευση με ενδιαφέρει καλε μου φίλε  :) :)
Το νήμα το διάβασα και θεωρώ πως ύστερα απο τα ζόρια που τράβηξα με τον Goblinακο 
δύσκολα θα τα συναντήσω ξανα χεχε

Μα τοσο καλη γεύση όμως ???????? :confused1: :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος estrifan

  • *****
  • 1546
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Sigelei Moonshot RTA Tank
« Απάντηση #40 στις: Οκτωβρίου 20, 2016, 23:55 »
Μην το δένεις κιόλας ε...υποκειμενικά είναι αυτά...αλλά όσοι τον έχουν δοκιμάσει, τους άρεσε η γεύση που έδινε.  :dontknow:
Η μόνη του δυσκολία είναι το στήσιμο αλλά και αυτό συνηθίζεται και σε αποζημιώνει τελικά. Μαθαίνεις τα χούγια του όπως και σε όλους τους άλλους.
Και εγώ μην νομίζεις ότι έχω την τρελή εμπειρία απο ατμοποιητές, συγκρίνω με βάση αυτά που έχω δοκιμάσει. Που έτσι όπως τους μέτρησα τώρα βέβαια μου βγήκαν 11 ατμοποιητές  :hmmm:   Περνάει ο καιρός....   :tongue_smilie:
Εμένα πάντως ο goblin μου άρεσε πολύ. Τον κατατάσσω προς το παρόν στα ίδια επίπεδα με τον moonshot. Μιλάω για τον v3 που τον απέκτησα πρόσφατα.
Αν σε ενδιαφέρει μόνο η γεύση πάντως, έχω να σου προτείνω και άλλα πραγματάκια, αλλά στα αντίστοιχα νήματα, όχι εδώ! :)

Αποσυνδεδεμένος Antonis-

  • *
  • 25
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Sigelei Moonshot RTA Tank
« Απάντηση #41 στις: Οκτωβρίου 21, 2016, 00:00 »
Αν σε ενδιαφέρει μόνο η γεύση πάντως, έχω να σου προτείνω και άλλα πραγματάκια, αλλά στα αντίστοιχα νήματα, όχι εδώ! :)
Με μεγάλη μου χαρά να δεχτω τις συμβουλές και τις κατευθύνσεις των παλαιότερων (αρα και σοφότερων)  :)
Ξέρεις κάτι ??
Θα τον πάρω το αποφάσισα  :))

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων

Στο 6:00 λεπτο ο Μike "στουμπώνει" το βαμβάκι κατ αυτο τον τροπο
κόβοντας το απο κάτω με την καμπάνα φορεμένη.
Το έχει δοκιμάσει κανεις ?
Αποδίδει σαν μέθοδος ?
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 21, 2016, 00:07 από Antonis- »

Αποσυνδεδεμένος estrifan

  • *****
  • 1546
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Sigelei Moonshot RTA Tank
« Απάντηση #42 στις: Οκτωβρίου 21, 2016, 00:08 »
Κοίτα να δείς, εγώ είμαι αυτό που λέμε στο χωριό flavor chaser. Με την αντίστοιχη προφορά.
Οπότε κάποια πράγματα που έχω διαπιστώσει μπορώ να τα μοιραστώ, όπως και κάνω εδώ, εγώ και πολλοί άλλοι. Όλοι μας έχουμε πάρει πράγματα απο αυτό το forum. Καλό είναι όλοι να δίνουμε εξίσου.
Αφού το αποφάσισες λοιπόν, με γειά σου! Έχει πέσει και η τιμή του πολύ οπότε δεν είναι να το σκέφτεσαι ιδιαίτερα η αλήθεια είναι. Ελπίζω να έχουμε νέα σου σύντομα με τις δικές σου παρατηρήσεις και κριτικές! ;)

Edit - συμπλήρωση: Εγώ έτσι τον στήνω και δεν έχω κανένα πρόβλημα. Ούτε υποτροφοδοσία, ούτε υπερτροφοδοσία. Παίζει υποδειγματικά. Στην αρχή του νήματος υπάρχει και αντίστοιχο φωτορεπορτάζ... :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος Antonis-

  • *
  • 25
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Sigelei Moonshot RTA Tank
« Απάντηση #43 στις: Οκτωβρίου 21, 2016, 00:11 »
Αφού το αποφάσισες λοιπόν, με γειά σου! Έχει πέσει και η τιμή του πολύ οπότε δεν είναι να το σκέφτεσαι ιδιαίτερα η αλήθεια είναι. Ελπίζω να έχουμε νέα σου σύντομα με τις δικές σου παρατηρήσεις και κριτικές! ;)
Να σαι καλα  :thumpup:
Τη χαμηλότερη τιμη που βρήκα ήταν σαν 44 περίπου, στις αρχές κόστιζε περισσότερο ?

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
Nα ρωτήσω και κάτι τελευταίο : Εσυ σε τι στήσιμο και πόσα watt τον δουλευεις σε νορμαλ συνθηκες (καθημερινης χρήσης εννοω). :)
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 21, 2016, 00:17 από Antonis- »

Αποσυνδεδεμένος estrifan

  • *****
  • 1546
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Sigelei Moonshot RTA Tank
« Απάντηση #44 στις: Οκτωβρίου 21, 2016, 00:29 »
Εγώ τον πήρα απο fasttech 33 δολάρια τότε. Τώρα τον βλέπω στα 26 μισό. Εδώ δεν θυμάμαι πόσο είχε... :dontknow:

Τον δουλέυω με NiFe σύρμα σε έλεγχο θερμοκρασίας, 0.28mm 9 σπείρες στα 3 ή 2.5mm πυρήνα. Τα watt τα βάζω γύρω στα 40, όχι ότι έχει και μεγάλο νόημα σε έλεγχο θερμοκρασίας...και τη θερμοκρασία στους 220 συνήθως...

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1102797 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 176765 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 520 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 358 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 22344 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 285422 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 209563 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 68746 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 315732 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 15611 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 126927 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 95266 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem