vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

555 επισκέπτες, 2 χρήστες
thanos1071, Razor.QQ15

Hurricane v1.3 by E-Phoenix

Αποσυνδεδεμένος tsoupakas

  • **
  • 147
  • Φύλο: Άντρας
  • Hurricane,Taifun GT 2 & GSL ,Squape,KF V4,KLP
Απ: Hurricane v1.3 by E-Phoenix
« Απάντηση #195 στις: Μαρτίου 11, 2016, 19:00 »
 Αγαπητε Petrosa ειμαι απολυτα συμφωνος σε αυτα που γραφεις.Το θεμα ειναι οτι ουτε τα παιδια στη VB  τον καταφεραν (τον δικο μου).Ο Αρτοπουλος ατμι ζει ο ιδιος εναν Hurri ,επομενως με ιδιο setup με τον δικο του θα έπρεπε να μου παιζει μια χαρα.Ωστοσο 3 ωρες μετα το στησιμο του, εσταζε  παλι ζουμια.Θα ηθελα ν φταιω αποκλειστικά και μονο εγω...να ειναι δικο μου λαθος setup..να φταιει η ποσοτητα βαμβακιου...αλλα φως δεν βλεπω..πραγματικα εχω στεναχωρεθει πολυ..γιατι ειναι πολυ ωραιος ατμο..θα ηθελα να τον εχω για βασικο μου...αλλα με υγρα να τρεχουν μεσα στις τσεπες κ στα τσαντακια δεν την παλευω...

Sent from my SM-N910C using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Varaderum

  • ***
  • 674
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Hurricane v1.3 by E-Phoenix
« Απάντηση #196 στις: Μαρτίου 11, 2016, 19:01 »
@atmistis
Ε ..μα.... τρελάθηκα!!
..αφού λέω τα λέμε με τον Γιάννη ..πως και δεν μου είχε πει κάτι!! (..το παλιό tapatalk!!).

Αποσυνδεδεμένος ATMISTHS

  • ***
  • 813
  • Φύλο: Άντρας
  • JUSTICE IS COMING........Vape or.......
Απ: Hurricane v1.3 by E-Phoenix
« Απάντηση #197 στις: Μαρτίου 11, 2016, 19:01 »
Παιδιά εδώ πρέπει να παίζει κάποιο ελάττωμα αν έχετε κάνει σωστό στήσιμο...

Στάλθηκε από το 2017


Αποσυνδεδεμένος ATMISTHS

  • ***
  • 813
  • Φύλο: Άντρας
  • JUSTICE IS COMING........Vape or.......
Απ: Hurricane v1.3 by E-Phoenix
« Απάντηση #198 στις: Μαρτίου 11, 2016, 19:02 »
@atmistis
Ε ..μα.... τρελάθηκα!!
..αφού λέω τα λέμε με τον Γιάννη ..πως και δεν μου είχε πει κάτι!! (..το παλιό tapatalk!!).

Χαχαχαχα!!
Άσε φίλε τα νεύρα μου με το ρημάδι...

Στάλθηκε από το 2017


Αποσυνδεδεμένος antonelos

  • *****
  • 1899
  • Φύλο: Άντρας
  • Ξέρεις απο e-VESPA???
Απ: Hurricane v1.3 by E-Phoenix
« Απάντηση #199 στις: Μαρτίου 11, 2016, 19:14 »
Στα καπάκια το πήγα στον Αρτοπουλο..μετά απο 3 μέρες δοκιμών με πήρε ο  ιδιος ο Γιαννης κ μου είπε οτι μίλησε με την ephoenix για την περίπτωσή μου κ πρότειναν 2mm coil με 30-32 mm σύρμα κ πλούσιο βαμβάκι στο απλό κλασικό του setup..Πήγα από κει κ το εστεισε ο Πάνος...μετά από 3 ώρες πάλι εσταζε τρελά...βαρέθηκα κ δεν το κυνηγησα αλλο...
Sent from my SM-N910C using Tapatalk
δεν σε καλυπτει καποιου ειδους εγγυηση?
μιλαμε για ατμοποιητη 200 ευρω...

αν δεν βρεις ακρη με τον αντιπροσωπο, θα σου προτεινα να παρεις εναν κλωνο 1:1 και να τραμπαρεις ενα ενα κομματι και να τσεκαρεις ποιο ειναι το ελαττωματικο.
τι να πω, αλλιως αγγελια αλλου, ή  στο ebay

Αποσυνδεδεμένος giannik

  • **
  • 107
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Hurricane v1.3 by E-Phoenix
« Απάντηση #200 στις: Μαρτίου 11, 2016, 19:17 »
Εγώ πάντως με όσους έχω μιλήσει,ιδιαίτερα έμπειρους ατμιστές χρόνων, έχουν διαρροές ...
Το να πρέπει κάποιος να σκαρφίζεται και να πειραματίζεται σετ απ για να μην έχει διαρροές πράγμα που δεν το είχα ποτέ είτε με cloud η Τηλέμαχο v2+ ειναι μέγα φάουλ της σχεδίασης του.
Κρίμα γιατί απο ποιότητα υλικών σκίζει..

Αποσυνδεδεμένος Petrosa

  • **
  • 121
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Hurricane v1.3 by E-Phoenix
« Απάντηση #201 στις: Μαρτίου 11, 2016, 19:41 »
Μα και στο νημα του Τηλεμάχου αν ψάξεις ,υπήρχαν  θεματα και παράπονά  για διαρροές παρολο που εσυ δεν εχεις...
Ούτε και εγώ ειχα ,να πω την αλήθεια.
Στάλθηκε από το SM-N910F μου

Αποσυνδεδεμένος Varaderum

  • ***
  • 674
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Hurricane v1.3 by E-Phoenix
« Απάντηση #202 στις: Μαρτίου 11, 2016, 19:50 »
Γιάννη "giannik", και εγώ τις περισσότερες φορές με απλό στήσιμο ατμίζω (..μία ευθεία) ..κάτι που είχα πεί και τότε που σε είχα δει στον Αρτόπουλο (..και παρόλο που έκατσα και έστησα στο παλικάρι με το σχήματος λ στήσιμο μου).

Τα στησίματα που έβαλα εδώ μέσα, τα "επινόησα" ..λόγω του ότι σε forum του εξωτερικού διάβαζα για καλύτερη γεύση με το στυλ τύπου s (..όπως και στο video του busardo), δηλαδή με περισσότερο βαμβάκι εντός ντεκ.

..οχι για να μην έχω διαρροές (..που ποτέ δεν είχα).

Αποσυνδεδεμένος Petrosa

  • **
  • 121
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Hurricane v1.3 by E-Phoenix
« Απάντηση #203 στις: Μαρτίου 11, 2016, 20:11 »
Αγαπητε Petrosa ειμαι απολυτα συμφωνος σε αυτα που γραφεις.Το θεμα ειναι οτι ουτε τα παιδια στη VB  τον καταφεραν (τον δικο μου).Ο Αρτοπουλος ατμι ζει ο ιδιος εναν Hurri ,επομενως με ιδιο setup με τον δικο του θα έπρεπε να μου παιζει μια χαρα.Ωστοσο 3 ωρες μετα το στησιμο του, εσταζε  παλι ζουμια.Θα ηθελα ν φταιω αποκλειστικά και μονο εγω...να ειναι δικο μου λαθος setup..να φταιει η ποσοτητα βαμβακιου...αλλα φως δεν βλεπω..πραγματικα εχω στεναχωρεθει πολυ..γιατι ειναι πολυ ωραιος ατμο..θα ηθελα να τον εχω για βασικο μου...αλλα με υγρα να τρεχουν μεσα στις τσεπες κ στα τσαντακια δεν την παλευω...

Sent from my SM-N910C using Tapatalk
Παλι καλος εισαι.Προσωπικά tsoupaka ,αν μου είχε τύχει κάτι ανάλογο ,οχι μονό στεναχωρημένος......έξαλλος θα ήμουν .

Στάλθηκε από το SM-N910F μου


Αποσυνδεδεμένος SpSP

  • *
  • 78
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Hurricane v1.3 by E-Phoenix
« Απάντηση #204 στις: Μαρτίου 11, 2016, 21:02 »
@tsoupakas, αγαπητέ αν θεωρείς πω το set up σου είναι εντάξει δοκίμασε σε παρακαλώ να σφίξεις το τάνκ σου καλά γιατί τα παιδιά στο VB έχουνε την τάση απλά να το κλείνουν και όχι να σφίγγουν. Επίσης φρόντισε το καπάκι της καμπάνας να είναι κλειστό καλά γιατί είναι βασικό. Θεωρώ πως το πρόβλημά σου είναι οτι από κάπου μπάζεις αέρα. Το επόμενο είναι να βρεθείς με κάποιον που το έχει και να δοκιμάσεις να τον στήσεις να δεις αν στάξει ο άλλος  :thumpup: αυτό θα σου πει πολλά.

Αποσυνδεδεμένος s.i.jerefos

  • **
  • 305
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Hurricane v1.3 by E-Phoenix
« Απάντηση #205 στις: Μαρτίου 11, 2016, 22:29 »
Καμια απολυτως διαρροη με διαφορα set up.
Απο coil 2.0mm -3.0mm το μηχανακι πεταει.
Σιγουρα με το S ουτε καν δακρισμα απο τις τρυπες εισαγωγης αερα.
@Tsoupakas: Μηπως να αλλαξεις για την δοκιμη το ειδος βαμβακιου..
Το μονο πλεον set up που μου εδωσε διαρροη ηταν με Fiber Freaks...


Sent from my SM-N915FY using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος tsoupakas

  • **
  • 147
  • Φύλο: Άντρας
  • Hurricane,Taifun GT 2 & GSL ,Squape,KF V4,KLP
Απ: Hurricane v1.3 by E-Phoenix
« Απάντηση #206 στις: Μαρτίου 11, 2016, 23:05 »
Παιδια ευχαριστω πολύ για το support και τις προτασεις.Το 3μερο προσφέρεται για πειραματα κ δοκιμές  (μεταξυ λαγανας χαρταετου κ καλαμαρακιου)

Αποσυνδεδεμένος ongakos

  • **
  • 238
  • Φύλο: Άντρας
  • Γηρασκω αει ατμιζομενος
Απ: Hurricane v1.3 by E-Phoenix
« Απάντηση #207 στις: Μαρτίου 12, 2016, 03:55 »
Παιδια δεν εχω καμμια διαρροη εδω και ενα μηνα που ασχολουμαι συνεχεια μαζι του.
Ειχα μια φορα που εκανα στησιμο βαμβακιου τυπου S μεσα στο ντεκ και ενισχυσεις τα ακρα.

Λυπαμαι που καποιοι φιλοι αντιμετωπιζουν προβληματα διαρροης...

Ειχα δυστυχως διαρροες με τους SQUAPE RS, B deck,  TAIFUN GLS οταν υποχωρουσε με την ωρα.. το βαμβακι κατω απο τα 2 σωληνακια τροφοδοσιας ,και με το Φαινομενο.

Ενας αλλος ατμο μου που δεν ειχε διαρροες ηταν ο Κayfun v4.

Ειμαι και εγω ενας απο αυτους που δε θελει να εχει διαρροες, και δεν πιστευω να υπαρχει κανεις που να θελει ... :eyesplash: Νευριαζω με δαυτες οσο και με τους κατασκευαστες που πουλανε ακριβα προιοντα που παρουσιαζουν προβληματα.

Οι πριπετειες διαρροων, κακων πολων , μπουρμπουληθρων, καμμενων φυτιλων απο υποτροφοδοσια λογω μετριας σχεδιασης (και οχι λογω κακου στησιματος,)  υπερδυσκολων στησιματων που αιπαιτειται για καποιους, να μαθουν χαλωντας μια ντουζινα μπουκαλια ακριβων υγρων, σακουλες βαμβακιου και ενα σωρο μετρα συρματος οπως και και πολυ πολυ κοπο και νευρα, και αλλων δυσλειτουργιων και κατασκευαστικων ατελειων, ειναι πιθανες αιτιες για την σταδιακη απομακρυνση απο το χομπυ μας και ποιος ξερει , για τη στροφη καποιων στο τσιγαρο.

Οταν πληρωνουμε 140 -200 ευρω για ενα καλο κομματι απαιτουμε να μην υπαρχουν ατελειες.Οταν μαλιστα οι κλωνοι πωλουνται 16-20 ευρω...που στο φιναλε αμα στη σπασουν τους πετας στα σκουπιδια.

Λεμε πολλες φορες με φιλους ατμιστες, (οταν παιδευομαστε με διαρροες, καψουλια, αποτυχημενα στησιματα, με ενα σωρο εργαλεια στα χερια και με το ρολλο κουζινας να σκουπιζομαστε........., παρακολουθωντας τα στησιματα τυπων και τυπων στο YOUTUBE και στο διαδυκτιο με τις ωρες...)       ''εμεις το καπνισμα θελαμε να κοψουμε''. ;D

Για τα μοντακια να μη μιλησουμε ...που κατεβαζουμε προγραμματα για αναβαθμιση τους, αφου βεβαια πρωτα μαθουμε να τα χειριζομαστε και πρεπει γιαυτο να γινουμε '' επιστημονες κομπιουτεραδες''. ;D

Κατα τη γνωμη μου ,
Ο Hurricane ειναι ενας απο τους καλυτερους σε γευση και απλουστερους στο στησιμο ατμο που ειχα ποτε και θα ελεγα σε οσους εχουν προβλημα , αν εχουν λιγη ακομα υπομονη ,να το ''παλαιψουν'' πριν τον πουλησουν.
Παιδια πρεπει να μεινουμε μακρυα απο το τσιγαρο και ο μονος τροπος ειναι το χομπυ αυτο οσο και να μας τη σπανε τα τερτιπια των ατμο και των μοντ.
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 12, 2016, 04:05 από ongakos »

Αποσυνδεδεμένος BillythekingRhodes

  • **
  • 234
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμίζω 24 μήνες και βρήκα την υγειά μου!!!
Απ: Hurricane v1.3 by E-Phoenix
« Απάντηση #208 στις: Μαρτίου 12, 2016, 10:48 »
Καλημέρα σε όλους. 
Στο νήμα των κλώνων πόσταρα μια πιθανή λύση η οποία στον δικό μου (κλωνίαρικο) Τυφώνα δούλεψε έως τώρα άψογα. 

Ρίχτε μια ματιά αν θέλετε.

Αποσυνδεδεμένος malossi

  • ***
  • 512
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Hurricane v1.3 by E-Phoenix
« Απάντηση #209 στις: Μαρτίου 13, 2016, 02:21 »
φιλε tsoupakas μπορεις να βγαλεις μια φωτο το σεταπ σου?επίσης τι υγρο κανεις και τι βαμβακι χρησιμοποιεις ?σε ποια τρυπά εισαγωγής τον δουλευεις και τι τζουρες κανεις?
τον εχεις λύσει ποτε ολόκληρο?δλδ να βγαλεις και το ντεκ στο χερι?

οταν θα σεταρω τον δικο μου θα ανεβαζω φωτος...

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 354741 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 10273 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 191139 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 678 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 552 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 588868 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3455 797118 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 16, 2024, 16:10
από ThioVag
Ανοιχτά μπουκάλια; Να μη με νοιάζει; ΥΓΡΑ (γενικά) 22 7220 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 12, 2024, 22:55
από ZiovanioS
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1817 312592 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 10, 2024, 20:08
από Methodios
ΓΛΥΚΑ SnV ΧΩΡΙΣ ΚΑΤΑΛΟΙΠΑ Shake and Vape 18 6619 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 07, 2024, 16:40
από ZiovanioS
Innokin Coolfire Ζ80 [Ηλεκτρονικά mods] 37 11912 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 01, 2024, 11:54
από tapantari
Minimalistic shake and vape Shake and Vape 26 13147 Τελευταίο μήνυμα Αυγούστου 24, 2024, 14:03
από Tsai1711