vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

148 επισκέπτες, 1 χρήστης
bloodlessz

Twitter

ECR Melo 2 επικευάσιμη κεφαλή για Triton και οσους παιρνουν τις ιδιες

Αποσυνδεδεμένος apollwnas21

  • **
  • 190
  • Φύλο: Άντρας
  • Βάλτε να πιούμε...
Μια χαρά δουλειά θα κάνεις με την ecr, το μόνο που πρέπει να προσέξεις είναι τα σιλικονάκια του πόλου, κόβονται εύκολα.
Επίσης το βαμβάκι πρέπει να το στουπώσεις στα πλαινά για να μην έχεις διαρροές.
Το καλύτερο κόλπο είναι να βαλεις το δαχτυλό σου εκεί που βρέχεται το βαμβάκι στο πλάι και με ένα κτασβιδακι να σπώχνεις και να "μαζεύεις" εκεί το βαμβάκι.
Καλή επιτυχία φίλε μου!

Αποσυνδεδεμένος efyra

  • **
  • 178
  • Φύλο: Άντρας
καλησπερα.......απο εχθες εβαλα την ECR πανω στο τριτωνα 2 :thumpup:
επιβεβαιώνω οτι ΝΑΙ  κανει και για τριτωνα 2
την εχω στα 18-20 watt για τα δικα μου γουστα.Ανεβηκα και λιγο στα 25-30 αλλα ειχα ζεστο ατμο.
Δεν αλλαξα το πολο ως ελεγε ο φιλος Θωμας για να δω εαν εχει διαρροες
Τιποτα μεχρι στιγμης ουτε σταγονα ....δεν ξερω εαν στην αλλαγη στισηματος θα πρεπει να αλλαξω τον πολο μεχρι τοτε βλεπουμε.
Παντος σε σχεση με τη μαμα κεφαλη που ειχα μεχρι τωρα την 1,8Ω η καταναλωση ειναι πολυ μεγαλη.

Αποσυνδεδεμένος snowpoloi

  • *
  • 10
  • Φύλο: Άντρας
Ρε παιδιά την έχω 4 μέρες δοκιμαζω με Νι και με το συρματακι που έχει μέσα...ΑΛΛΑ μετα απο 1-2 ώρες ατμίσματος καίγεται ...δεν μου έρχεται καμμένο στο στόμα απλα αλλάζει η γεύση και οταν την ανοίγω ειναι καρβουνο μεσα...με 8 σπύρες βγαίνει 0.1 η αντισταση...

Αποσυνδεδεμένος Stentor

  • **
  • 273
  • Φύλο: Άντρας
Το συρμα που εχει μεσα η συσκευασια ειναι Νicrome 27ga, δεν ειναι για να παιζει σε Ni mode, αλλα σε power, με 8 σπειρες θα πρεπε να βγαινει ~0.9ohm και οχι 0.1 σε 2.5mm πυρηνα.

Αποσυνδεδεμένος sakis37

  • **
  • 217
  • Φύλο: Άντρας
καλησπερα
πηρα σημερα την Eleaf ECR και την εβαλα σε melo 3,το πακετο δινει βαμβακι και συρμα 0,40.
εγω εβαλα συρμα 0.30 και γυρω στης 6 στροφες μου βγαζει 1.5Ω.σε ποσα watt πρεπει να παιξω?

Αποσυνδεδεμένος sakis37

  • **
  • 217
  • Φύλο: Άντρας
παιδια γιατι κανει σκασιματα (παφ!) ?
το εκανε και με την δικια μου αντισταση αλλα και με την ετοιμη :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος asdgeorge7

  • **
  • 343
  • Φύλο: Άντρας
Hallo guys. Τελικα εχει καποιος δοκιμασει ο πολος των 1,8 aspire triton kanthal ο σφιχτοτζουρης κανει σε αυτην την επισκευασιμη χοανα;
Ο μελο μου διαμαρτυρετε μεσα απο το συρταρι κ ζητα 😍. 
Μη την περνω τσαμπα,αν ειναι να φαω ενα σουβλακι παραπανω.

Αποσυνδεδεμένος Gatilaras

  • **
  • 230
  • Φύλο: Άντρας
  • Που πας ρε γιδα μες την καταιγιδα χωρις μπλοκε?
καλησπερα
πηρα σημερα την Eleaf ECR και την εβαλα σε melo 3,το πακετο δινει βαμβακι και συρμα 0,40.
εγω εβαλα συρμα 0.30 και γυρω στης 6 στροφες μου βγαζει 1.5Ω.σε ποσα watt πρεπει να παιξω?

Ανεβασε μεχρι να βρεις το σημειο που σε ευχαριστει κ δεν παιρνεις καμμενο.Δεν υπαρχουν συγκεκριμενα ορια οπως οι εργοστασιακες..Παντως ξεκινα απο 12w κ ανεβα..
παιδια γιατι κανει σκασιματα (παφ!) ?
το εκανε και με την δικια μου αντισταση αλλα και με την ετοιμη :hmmm:
Συνηθως ωφειλεται σε νερο στο υγρο(στην βαση συγκεκριμενα),ανεβασε κ εσυ λιγο watt μηπως εξαλειφθει :thumpup: :thumpup:
Hallo guys. Τελικα εχει καποιος δοκιμασει ο πολος των 1,8 aspire triton kanthal ο σφιχτοτζουρης κανει σε αυτην την επισκευασιμη χοανα;
Ο μελο μου διαμαρτυρετε μεσα απο το συρταρι κ ζητα 😍.
Μη την περνω τσαμπα,αν ειναι να φαω ενα σουβλακι παραπανω.
Ταιριαζει και στο λεω γιατι την εχω την κεφαλη πανω σε ijust2 ατμοποιητη.Παρ'την και δεν θα χασεις :thumpup: :thumpup: :thumpup: :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος asdgeorge7

  • **
  • 343
  • Φύλο: Άντρας
Ω σε ευχαριστω πολυ.
Ηρθε η ωρα ο μελο να βγει να παιξει στην αλανα.

Αποσυνδεδεμένος babis1993

  • **
  • 398
  • Φύλο: Άντρας
  • Αν κόψουμε την νικοτίνη δν μπορουν να μας αγγίξουν
Μολις εφταξα με 5-6 σπειρες(χωρις να ειναι ενωμενες) με  28αρι συρμα 2,5 πυρηνας και μου βγηκε 1,6Ω μια χαρα. Αλλα μου ερχεται βαμβακιλα   :(
Τι κανω λαθος; Σας εχει τυχει;
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 30, 2017, 20:46 από babis1993 »

Αποσυνδεδεμένος Georgechalkida

  • ****
  • 1047
  • Φύλο: Άντρας
Λογικά δεν έχεις κάνει κανένα λάθος. Η βαμβακίλα, ανάλογα και το άρωμα και το βαμβάκι, φεύγει συνήθως μετα απο 1-2 μλ το πολύ.

Αποσυνδεδεμένος artist710

  • *
  • 7
  • Φύλο: Άντρας
Καλημέρα.
Αν δεν έχω κέφι να φτιάξω αντιστάσεις, μπορώ να βάλω αυτές, σε 1,8; https://www.atmistique.gr/ready-microcoils.html

Αποσυνδεδεμένος goran

  • **
  • 203
  • Φύλο: Άντρας
Καλησπέρα. Υπάρχει περίπτωση να κάνουμε την επισκευασιμη κεφαλή rba του melo 2 να μην είναι τόσο αεράτη? (αλλαγή του pin για παράδειγμα....) 

Ευχαριστώ 

Αποσυνδεδεμένος e-Zatmisi

  • **
  • 194
  • Φύλο: Γυναίκα
Ναι αν έχεις από Aspire Triton την 1.8 ΟΗΜ αλλάζεις το pin και δουλεύει με πιο λίγο αέρα μια χαρά.

Αποσυνδεδεμένος goran

  • **
  • 203
  • Φύλο: Άντρας
Χωράει ? :-\ Πήγα να το βάλω και δεν μου έμπαινε. Μάλλον δεν προσπάθησα πολυ,ε???

Διαγραφή άμεσης παράθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 04, 2017, 23:21 από Cruiser79 »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8828 1115907 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 15, 2024, 06:58
από Sergios
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 824370 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 507381 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 8936 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 154773 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 568778 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 243872 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 294184 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1758 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 762766 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 1125 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 8 4017 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 05, 2024, 22:48
από Tem