vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

74 επισκέπτες, 4 χρήστες
Milarepa, gkon961, th3ofilos, camber

Twitter

ECR Melo 2 επικευάσιμη κεφαλή για Triton και οσους παιρνουν τις ιδιες

Αποσυνδεδεμένος infernity

  • **
  • 341
  • Φύλο: Άντρας
Και παμε στο ενδιαφερον της υποθεσης. Παρα το γεγονος οτι εκανε ενα ωραιο σημαδακι στον τοιχο, η κεφαλη δεν επαθε τιποτα. Μετα μολις την επιασα εβγαλα το συρμα και το βαμβακι και τα πεταξα απο το παραθυρο. Νομιζω η κατασταση μου εκεινη την στιγμη ηταν παρομοια με οταν χτυπαει κανεις το μικρο δαχτυλο του ποδιου σε καποιο επιπλο. Ξερεις, που παρακαλας το επιπλο να ειχε ψυχη για δυο λεπτα ισα ισα για να το σπασεις στο ξυλο επειδη σε πονεσε τοσο  :idiot1:

Αποσυνδεδεμένος arxiloxos

  • ***
  • 524
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα αγαθα κο(λ)ποις κτωνται
    • arxiloxos.simplesait.com
Στην ιδια φαση με εσενα ημουν και εγω σημερα.Δοκιμασα να κανω το ιδιο σε μια triton αντισταση.Εκει να δεις...Μετα απο 3 μετρα συρμα και ενα σακουλακι βαμβακι, η καταληξη ειναι να φανε ολα μια καλη κλωτσια και να ησυχασω.
Ταυτοχρονα κατεβασα και ολο το ορθοδοξο ημερολογιο,κατω...Η πλακα ειναι οτι εχω ενα κουνελι που εχει εξαφανιστη στο σπητι απο την τρομαρα του και το ψαχνουμε,αρα...
Υπομονη και κουραγιο!.Δεν εισαι μονος 

Αποσυνδεδεμένος e-spy

  • *****
  • 2471
  • Φύλο: Άντρας
  • Χιούμορ είναι η τέχνη να κρύβεις τις πληγές σου...
    • 99designs
Η πλακα ειναι οτι εχω ενα κουνελι που εχει εξαφανιστη στο σπητι απο την τρομαρα του και το ψαχνουμε,αρα...

Στην κατσαρόλα κοίταξες;  :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος D KAPNAS

  • **
  • 255
  • Φύλο: Άντρας
η κεφαλη φυσιολογικα πρεπει να κανει και στον MELO 3, ρωταω για σιγουρια αν ειναι να την παρω απο δω.
https://www.fasttech.com/products/3007/10015458/4563200

Αποσυνδεδεμένος Doubt

  • *****
  • 2812
  • Φύλο: Άντρας
Προχώρα άφοβα  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος apollwnas21

  • **
  • 190
  • Φύλο: Άντρας
  • Βάλτε να πιούμε...
Καλημέρα, αυτές οι έτοιμες αντιστάσεις*, χωράνε στην ecr?
https://www.fasttech.com/products/2210200

Αποσυνδεδεμένος apollwnas21

  • **
  • 190
  • Φύλο: Άντρας
  • Βάλτε να πιούμε...
Καλημέρα και πάλι...
Ποιές από τις 2 είναι καλύτερες για την ecr?
https://www.fasttech.com/products/2210200
                                  ή
https://www.fasttech.com/products/4478505

Αποσυνδεδεμένος savvas1350

  • **
  • 120
  • Φύλο: Άντρας
Χωράνε αλλά δεν κάνει αυτη η κεφαλή για τσιγαρισιες τζούρες.Ειναι ορθάνοιχτη από κάτω και δουλευει καλύτερα με subohm αντιστασεις(εκτός κι αν της βάλεις το πινάκι που έχει αυτή https://www.fasttech.com/products/0/10009799/2996000-authentic-aspire-triton-replacement-coil-head-5  .)

Αποσυνδεδεμένος apollwnas21

  • **
  • 190
  • Φύλο: Άντρας
  • Βάλτε να πιούμε...
Σε ευχαριστώ Σάββας... αυτό σκεφτόμουνα...

Αποσυνδεδεμένος kakalos2

  • **
  • 305
  • Φύλο: Άντρας
  • Άγγελος
Καλημέρα κ από μένα παιδιά.
θελω να αναβαθμίστω(eGo-CTwist+aspire K1) και έχω καταλήξει στον ijust2 
https://www.fasttech.com/products/0/10014972/2712500-authentic-eleaf-ijust-2-2600mah-rechargeable
και επίσης για λόγους οικονομίας είδα οτι υπαρχει στο σιτε και επισκευασημη κεφαλή
https://www.fasttech.com/products/0/10015458/4563200-authentic-eleaf-melo-2-ijust-2-replacement-ecr
η ερώτηση μου τώρα είναι, τι σύρμα πρέπει να αγοράσω για τη συγκεκριμένη κεφαλή;
απο ότι καταλάβατε είμαι νεος στο όλο θεμα σε οτι αφορά το DIY
 και δεν έχω ξαναφτιαξει αντιστασης!
οποιαδήποτε παρατήρηση δεκτή! 

Αποσυνδεδεμένος savvas1350

  • **
  • 120
  • Φύλο: Άντρας
Το κιτ αυτό έιναι εντελώς διαφορετική εμπειρία ατμίσματος-για την ακρίβεια το άλλο άκρο- από αυτό που έχεις ως τώρα.Κι εγώ από παρόμοιο σετάκι με το δικό σου, πήγα κατευθείαν σ αυτό επειδή το βρήκα σε καλή τιμή και το σκυλομετάνιωσα.Εκτός της υπερβολικής κατανάλωσης και της άτονης γευσης , θα χρειαστεί να προσαρμόσεις και τη σύσταση των υγρών  σου μειώνοντας την νικοτίνη και την pg στο ελάχιστο δυνατό.Η δε επισκευάσιμη είναι της ίδιας φιλοσοφίας με τις εργοστασιακές(χοντρό σύρμα χαμηλά ωμ).Καλύτερα να κοιτάξεις κάτι άλλο ενδιάμεσο.Αφού ψωνίζεις από κίνα οι επιλογές είναι σχεδόν ατελείωτες.

(καλύτερα ένα τέτοιο και είσαι κομπλέ :thumpup:)
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 17, 2016, 12:21 από savvas1350 »

Ατμιζω με pico istick και melo 3 mini με την 1.8 του triton. Παίρνω αρκετά καλή τσιγαρίσια  τζουρα και την έχω συνηθίσει πλέον εδω και κανά μηνα περίπου και δε με χαλάει καθόλου. Επειδή όμως οι αντιστασεις του Τρίτωνα τα φτυνουν γρηγορα και χρειάζομαι αλλαγές συνεχεια και τα 4 ευρώ μου φαίνονται αρκετά κάθε τοσο σκέφτομαι να αρχίσω να ασχολούμαι και γω με την επισευάσιμη της eleaf ecr μπας και γλίτωσω κάτι αλλά θα μου άρεσε να ασχολούμαι και λιγάκι να μάθω. Πριν όμως το αποφασίσω λέω να ρωτήσω πρώτα όσους απο σας την χρησιμοποιείτε και έχετε μια εμπειρία πανω στο θέμα.
1: Μπορω να στήσω στην επισκευασιμη eleaf ecr αντίσταση απο 1.8-2.2 ohm αντισταση;;

2: Αν καταφέρω να στήσω αντισταση 1.8-2.2 ohm θα δω μια γενικότερη οικονομία στην καταναλωση υγρού ;;;

3: Τέλος με την επισκευασιμη θα μπορέσω να πάρω τσιγαρίσια τζουρα περίπου σαν την 1,8 του Τρίτωνα που εχω τωρα ή θα ειναι πιο αεράτη η τζούρα μου;; Ρωτάω γιατί δεν είμαι και τοσο των πνευμονικών και δεν θα ήθελα να μπω σε τσάμπα κόπο.
Άρα εν συντομία αξίζει η προσπάθεια η το καλυτερο θα ηταν να καταφυγω σε έναν πιο τσιγάρισιο ατμοποιητή με πιο οικονομικές και γενναίες αντιστάσεις ;;;

Αποσυνδεδεμένος ΚΩΣΤΑΣ Η2Ο

  • **
  • 355
  • Φύλο: Άντρας
    • KostasSpear

1) ναι
2) όχι
3) όχι,  πιο αεράτη

Πήγαινε στο νήμα το άλλο του melo να δεις ενδιαφέροντα πράγματα για ότι ρωτάς

Εμεις οι δύο τα έχουμε ξαναπεί και στο άλλο νήμα του melo οπότε δε θα χρειαστεί γιατί και τα διάβασα όλα και εκεί και με βοηθήσες με τις απαντήσεις σου!! Χαχα!! Οπότε τελικό συμπέρασμα ,διαβάζω και το ψάχνω καλυτερα και παω και παίρνω ενα πιο στα γούστα μου ατμοποιητή τσιγαρισιος κτλ να τελειώνει η δουλειά!!

Διαγραφή άμεσης παράθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 21, 2016, 00:20 από Cruiser79 »

Αποσυνδεδεμένος efyra

  • **
  • 178
  • Φύλο: Άντρας
Απο το νημα του triton 2

Θωμάς


Απ: Aspire Triton 2
« Απάντηση #371 στις: Οκτώβριος 11, 2016, 22:15 »
Λοιπόν παιδιά χαίρομαι πολύ γιατί επιτέλους έκανα τον triton 2 επισκευάσιμο. Η ECR της eleaf δουλεύει τέλεια σε όλα τα επίπεδα αρκεί να αλλάξετε τον πόλο. Εγώ έβαλα πόλο από αντίσταση ccell της Vaporesso που είναι μεγαλύτερος και εφαρμόζει τέλεια η αντίσταση μέσα στο tank χωρίς ίχνος διαρροής. Επιτέλους γλυτώσα τα έξοδα για έτοιμες αντιστάσεις.


Απο αυτα που διαβασα μεχρι τωρα λετε οτι η ECR   ΔΕΝ  κανει για των Τριτωνα 2

ο φιλος Θωμας  λεει οτι κανει με την αλλαγη του pin

οποτε  δοκιμαστε και αυτο που λεει ο Θωμας .......εγω αυριο θα την παρω οποτε απανερχομε για το στησιμο σε Τριτωνα 2

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4695 501303 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 17:35
από kkoumas
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2333 241103 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:43
από Sergios
ARTEMIS MINI BRASS GUS TELESCOPIC [Μηχανικά mods] 6 7801 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 12:00
από Jamesheica
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 8 3251 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 05, 2024, 22:48
από Tem
Hashtag Shake and Vape 0 256 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 04, 2024, 09:17
από chkontog
Σωλήνες (tube mods) με ηλεκτρονική πλακέτα [Ηλεκτρονικά mods] 85 12648 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 02, 2024, 15:38
από Sergios
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 1 662 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 31, 2024, 23:11
από chkontog
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 7 7764 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 29, 2024, 10:23
από Sergios
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 21410 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1691 195846 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 21:47
από billythekid
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 1 2094 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 18:04
από ThioVag
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 5241 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos