vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Provari Radius

Αποσυνδεδεμένος BonecrusheR

  • **
  • 121
  • Φύλο: Άντρας
  • Less..is More.
Απ: Provari Radius
« Απάντηση #285 στις: Νοεμβρίου 07, 2016, 18:58 »
"The output fault 7 error is related to a bad capacitor. Very spotty. We have removed all of those components from inventory to be pro-active and switched to a different brand. While it's only been on a small number of units, we don't see this being a long term issue."

Αυτο βρηκα στο νετ..πας εκει που το πηρες κ το αλαζουν..υποθετω οτι επεσες στα πρωτη παρτιδα που θα εφεραν.απο ελλαδα το πηρες η εξωτερικο?

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Provari Radius
« Απάντηση #286 στις: Νοεμβρίου 07, 2016, 21:21 »
Κοντευω τα 2 χρονια συνεχους και μονο ατμισματος.
Εχω παρει μοντακια ολων των ειδων και λειιτουργικων.
Η καταληξη ειναι να ατμιζω μονο με ProVari(δυο P3 & ενα Radius)
Επισης εχω αγορασει σχεδον ολους τους ''καλους'' ατμοποητες.

Γιατι τα λεω ολα αυτα ε? Γιατι μονο με αυτο εχω απολαυσει πραγματικα το ατμισμα + την εξαιρετικη ποιοτητα κατασκευης και δεν καταλαβαινω γιατι ο φιλος Joe γραφει οτι δεν ταιριαζουν ολοι οι ατμο σε αυτο.
Δηλαδη εχοντας οτι καλυτερο σε ρευμα μοντακι υπαρχει ατμο που δεν ατμιζει καλα σε αυτο?
Εκτος αν μιλαμε για ατμισμα πανω απο 40W που εμενα δεν με απασχολει καθολου γιατι ποτε δεν ξεπερνω τα 15W

[justify]@Micha3L, καλησπέρα. Τώρα σε διάβασα, χίλια συγγνώμη δεν σε αγνόησα. Το καταλαβαίνω πως με όσα προηγούμενα έχω γράψει εύκολα θα τα παρεξηγήσει κάποιος που δεν έχει provari και πολύ περισσότερο κάποιος που ήδη έχει εδώ και χρόνια. Σε αυτό που δεν διαφωνούμε είναι το απαλό άτμισμα που βγάζει. [/justify]

[justify]Τώρα, όταν λέω πως δεν ταιριάζουν όλοι οι ατμοποιητές -τουλάχιστον αυτοί που χρησιμοποιώ, δεν το λέω σαν μειονέκτημα, δεν το λέω σαν κάτι που υπολείπεται το μοντάκι, απλώς δεν θέλω απαλό άτμισμα σε χ ατμοποιητή (με μικρή ισχύ πάντα). Αντίστοιχο παράδειγμα και με κάποιο μηχανικό. Δεν θέλω πάντα να χρησιμοποιώ μηχανικό, είναι κουραστικό, όση απόλαυση κι αν μου δίνει. [/justify]

[justify]Μικρό παράδειγμα. Βάζω Phenomenon στο Radius ή ακόμα και Hurricane, και είναι ο απόλυτος συνδυασμός και δεν θέλω ούτε μηχανικό ούτε τίποτα. Βάζω π.χ. Taifun σε sx κι έχω στα ίδια βατ καλύτερη-εντονότερη απόδοση. Κάπως έτσι δικαιολογώ τους όρους επιθετικά ή απαλά ρεύματα. Δεν ξέρω το θέμα, δεν μπορώ να επεκταθώ, -ίσως άλλοι φίλοι να βοηθήσουν. Δεν διαφωνώ, να πω κι εγώ πως μιλάμε για την καλύτερη απόδοση, τα καλύτερα ρεύματα. Ίσως το πώς τα δίνει; χρόνοι; δεν ξέρω ειλικρινά πώς να στηρίξω όσα βλέπω. [/justify]

Αποσυνδεδεμένος stavraetos

  • **
  • 387
  • Φύλο: Άντρας
  • καυφανοπροβατακιας
Απ: Provari Radius
« Απάντηση #287 στις: Νοεμβρίου 07, 2016, 22:11 »
λοιπόν παιδια χρειάζομαι βοηθεια.το radius μου βγάζει error 7 ,έβαλα πάνω άλλο ατμοποιητη τα ιδια.....σημειωση δεν ειχα ποτε διαρροες και πασήματα .έχει κανείς ιδεα τι παίζει?
το προβλημα ειναι στον ατμο λογικα "OUTPUT FAULT [7] (Σφάλμα Εξόδου) >>> REPLACE ATOMIZER AND TRY AGAIN (Αντικαταστήστε τον ατμοποιητή και δοκιμάστε ξανά) --συμφωνα παντα με το μανουαλ...τσεκαρε καλα το 510 μηπως εχει πεσει μεσα απο κανα σκουπιδι η κανα συρμα...τσεκαρε τα στησιματα σου....παλιοτερα ειχε αναφερθει πως ειχε κοπει το κοκκινο λαστιχο απο το πιν μεσα στο 510...(βαζω διαφορετικους ατμοποιητες μεσα και δεν εχει παρασυρθει ποτε αυτο).......αν δεν ειναι αυτα θα προσπαθουσα να κανω μια επανεγκατασταση του λογισμικου και αν οχι στο καταστημα να το δουν...κατι λαθος θα κανεις πιστευω φαινεται πολυ απλο....α και προσεχε μην εχεις μπερδεψει τα συρματα και εχεις βαλει νικελια τιτανια και τα συναφη... ε7 μου εχει βγαλει μια φορα οταν προσπαθησα να κανω dual coil και ενα συρμα εκανε επαφη στην καμπανα....βραχυκυκλωμα δηλαδη... :eyesplash:

Αποσυνδεδεμένος BonecrusheR

  • **
  • 121
  • Φύλο: Άντρας
  • Less..is More.
Απ: Provari Radius
« Απάντηση #288 στις: Νοεμβρίου 07, 2016, 22:34 »
Αυτο που του εστειλα περι πυκνωτη αναφερεται απο εκπροσωπο της εταρειας.
εδω:

https://www.e-cigarette-forum.com/forum/threads/official-provari-radius-thread.703712/page-638

Μακαρι να ειναι αυτο που λες εσυ για να μην φαει ξενερωμα το παιδι.

Αποσυνδεδεμένος Fiestaris

  • **
  • 452
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Provari Radius
« Απάντηση #289 στις: Νοεμβρίου 08, 2016, 10:53 »
Δοκίμασε με έναν άλλο ατμοποιητή (ή και χωρίς ατμοποιητή). Εξακολουθεί να το βγάζει?

Αποσυνδεδεμένος PVARELLAS

  • **
  • 140
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Provari Radius
« Απάντηση #290 στις: Νοεμβρίου 08, 2016, 14:47 »
δυστυχώς είναι αυτό που αναφέρει ο φίλος BonecrusheR πρόκειται για ελάττωμα της συσκευής  και τίποτα άλλο .το έστειλα σημερα . για να μην πω οτι το 2,5 που ατμίζω από εχτές μ αρέσει περισσότερο απο το radius .παλιό παλιό αλλά σκυλί
 

Αποσυνδεδεμένος araditsas

  • **
  • 416
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Provari Radius
« Απάντηση #291 στις: Νοεμβρίου 09, 2016, 14:35 »
Όσα και να διαβάσω η απορία μου θα παραμένει.
Σκέφτομαι να το πάρω αλλά θα δω διαφορά; αξίζει η μετάβαση από το πολύ καλό sxmini ml που έχω;

Αποσυνδεδεμένος Γιαννης1964

  • **
  • 246
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Provari Radius
« Απάντηση #292 στις: Νοεμβρίου 09, 2016, 14:39 »
Απο SXmini δεν έχω εμπειρία, αλλά η διαφορά του απο vtc mini & pico75 είναι εμφανής.

Αποσυνδεδεμένος araditsas

  • **
  • 416
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Provari Radius
« Απάντηση #293 στις: Νοεμβρίου 09, 2016, 15:37 »
Ε εντάξει αυτό έλειπε.....
Πιστεύω πως δεν έχουν κάποια ουσιώδη διαφορά στο κάτω κάτω είναι τα 2 κορυφαία μοντακια εντάξει βάζω μέσα και την dna αλλά είναι επιθετική πλακέτα με απότομα ρεύματα

Αποσυνδεδεμένος BonecrusheR

  • **
  • 121
  • Φύλο: Άντρας
  • Less..is More.
Απ: Provari Radius
« Απάντηση #294 στις: Νοεμβρίου 09, 2016, 16:11 »
Η Dna40 που ειχα εγω ηταν πολυ πιο ηπια σε σχεση με το sx..μακραν καλυτερη απ ολες η πλακετα της provape..και η κατασκευη του επισης ειναι Οκ. Δεν ειναι μασσιφ και βαρυ οπως το sx αλλα ειναι εξισου αντοχης...εχω μπει σε σκεψεις οτι μεσα στο μλ εχουν κολλησει κανενα κομματι σιδερο ατοφιο για να δειχνει βαρυ..πλακα στην πλακα. Φιλε..κ εγω ετσι νομιζα οτι δεν εχουν διαφορα..και σου τονιζω χωρις να μπουμε σε περιατερω λεπτομερειες..οτι ειναι η μερα με την νυχτα.

Όσα και να διαβάσω η απορία μου θα παραμένει. Σκέφτομαι να το πάρω αλλά θα δω διαφορά; αξίζει η μετάβαση από το πολύ καλό sxmini ml που έχω;
Κ εγω sx Mini ml εχω και Qclass....και μετα απο δοκιμη πηγα και το πηρα κ ας εχω κ τα αλλα.αξιζει και παρα-αξιζει κατα την γνωμη μου. δινει πολυ πιο ομαλα σε σχεση με τα αλλα..κ πολυ πιο βελουδινο ατμισμα..εγω το προτιμω σε σχεση με οτιδηποτε αλλο.

Συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
Διαγραφή άμεσης παράθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 10, 2016, 11:09 από Cruiser79 »

Αποσυνδεδεμένος araditsas

  • **
  • 416
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Provari Radius
« Απάντηση #295 στις: Νοεμβρίου 09, 2016, 18:23 »
Μέρα με την νύχτα από sx ml;
Χαχαχα για δες που έχω μπει σε φωτιές... Αν και δυσκολεύομαι να το πιστέψω (αναρωτιέμαι πόσο καλύτερα μπορεί να είναι που να αξίζει τα 250€ ) πρέπει οπωσδήποτε να το δοκιμάσω.

Αποσυνδεδεμένος BonecrusheR

  • **
  • 121
  • Φύλο: Άντρας
  • Less..is More.
Απ: Provari Radius
« Απάντηση #296 στις: Νοεμβρίου 09, 2016, 18:34 »
Εχει πολυ πιο ομαλα ρευματα φιλε..που συγκρινοντας τα ακομα κ με το soft mode του sx..παλι καλυτερο ειναι το radius.αυτα παντα βασει δικης μου αποψης οχι οτι το αλλο δεν κανει. Ειναι πολυ πιο βελουδινο το ατμισμα εαν ψαχνεις αυτο το στοιχειο..δοκιμασε το κ θα εχεις προσωπικη γνωμη..εγω εχω κολλησει με αυτο σε ντριππερ αυτη την στιγμη κ δεν με βλεπω να ξεκολαω.βελουδινο οχι μονο το ατμισμα αλλα παραλληλα μου δινει αλλιως κ τα υγρα ρε φιλε..εχω παθει ζημια.

Διαγραφή άμεσης παράθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 10, 2016, 11:10 από Cruiser79 »

Αποσυνδεδεμένος araditsas

  • **
  • 416
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Provari Radius
« Απάντηση #297 στις: Νοεμβρίου 09, 2016, 21:01 »
Καλά ότι το μοντακι παίζει σπουδαίο ρόλο στο πως αποδίδει τη γεύση είναι γνωστό. Γιαυτό τα σκαμε τα ευρώ.

Αποσυνδεδεμένος BonecrusheR

  • **
  • 121
  • Φύλο: Άντρας
  • Less..is More.
Απ: Provari Radius
« Απάντηση #298 στις: Νοεμβρίου 09, 2016, 21:35 »
Δεν στο λεω για να σε "κοψω¨" αλλα εοειδη το χουμε κουρασει ηδη εδω στο νημα..συν οσα εουν γραψει οι προηγουμενοι απο την αρχη..τα οποια ηταν υπεραρκετα..αλλα καηκαμε κ αλλο..¨)..πηγαινε δοκιμασε το κ νομιζω θα συμφωνησεις. Εγω δεν πιστευα οτι εχει τοση διαφορα η γευση του υγρου απο σπβαρο μηχανακι σε σοβαρο μηχανακι..

Αποσυνδεδεμένος mstranger

  • *
  • 53
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Provari Radius
« Απάντηση #299 στις: Νοεμβρίου 09, 2016, 23:25 »
Καλησπέρα . Γνωρίζετε σε αν κάποιο μαγαζί ( Αθήνα ), το έχουν για δοκιμή? Σκέφτομαι πολύ σοβαρά να το πάρω , άλλα σε καμία περίπτωση χωρίς να το δοκιμάσω, και να καταλάβω διαφορά από το pico που έχω .

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2123 345546 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 06:24
από Κώστας Σιδέρης
Τι βαμβακι σας εδωσε την καλυτερη γευση σε mtl ατμοποιητη; Περιοχή νέων μελών 52 10834 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 02:57
από treloneritis
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 1004 147252 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 04, 2024, 20:20
από Chris66
Vandy Vape BSKR Mini V3 MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 5 8058 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 03, 2024, 19:24
από Tem
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 208909 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 545111 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 32928 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 52432 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 600384 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 360844 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 13316 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 195810 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos