vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

128 επισκέπτες, 4 χρήστες
manoslykos, kon95, madtracker, bloodlessz

Twitter

Dual coil Giant cartomizer

Αποσυνδεδεμένος malamadre

  • ***
  • 717
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dual coil Giant cartomizer
« Απάντηση #660 στις: Φεβρουαρίου 28, 2012, 01:45 »
Εγώ πάντως ανάμεσα στον Giant και στο titan προτιμώ το δευτερο...
Μπορεί να μην εχει το χτυπημα του giant έχει όμως πιό ζεστή τζούρα, διαρκεί περισσότερο χρόνο και ξέρεις πάντα πόσο υγρό έχεις μέσα.

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dual coil Giant cartomizer
« Απάντηση #661 στις: Φεβρουαρίου 28, 2012, 02:52 »
Γεια σας παιδιά και καλή Σαρακοστή σε όλους.
Είμαι μέλος και παρατηρητής του φόρουμ εδώ και λίγο καιρό, παλιός ατμιστής που ξαναγύρισε στο κ.τ. και ταυτόχρονα νέος ξανά στην προσπάθεια να το κόψω. Εδώ και 4 μέρες λοιπόν έχω τον Giant με Tribeca, τα 2 πακέτα κ.τ. έγιναν 8 τσιγάρα την ημέρα, αλλά αυτό που περιγράφεται για τον γίγαντα δεν μπόρεσα να το αισθανθώ ως τώρα ειδικά τον πλούσιο ατμό, έχω χρησιμοποιήσει 2 ατμοποιητές και κανένας ως τώρα δεν μου έδωσε αυτή την αίσθηση. Τον πρώτο μάλλον τον καθάρισα, γιατί τον άτμισα σχεδόν μέχρι να εξανληθεί το υγρό και έτσι ενώ βγάζει περισσότερο ατμό από τον καινούργιο δεν αποδίδει καθόλου το υγρό και έχει την γεύση σαν καμένο, ενώ περιμένω από τον 2ο να αποδώσει διαβάζοντας εδώ αυτά που λέτε για 3 μέρες χρήσης και εγώ σήμερα είμαι στην 2η.  Επίσης έχω και έναν της apoloe με tank αυτόν που γεμίζει από την τρυπούλα, εδώ η κατάσταση είναι ακόμη πιο τραγική, φέρνει συνέχεια υγρό στο στόμα όσο μακρόσυρτη τζούρα κι αν κάνω, παρότι άνοιξα και την τρύπα στο πιπάκι κτλ΄δεν γίνεται τίποτα με αυτόν. Τώρα παρήγγειλα και τον titan 5ml της nobaco δεν μπορεί λέω κάπου θα βρω λύση (αν και για αυτόν διάβασα τα μύρια όσα) Ελπίζω να μην σας κούρασα, με συνατμιστικούς χαιρετισμούς σε όλους.

το επαθα κ εγω πριν λιγο. δεν παταει καλα η τσιμουχα επανω στο κεραμικο της αντιστασης.
βγαλτην προσεκτικα ,με μια οδοντογλυφιδα κ ξανακουμπωσε την.
προσεξε να πανε οι εγκοπες εκει που ερχεται το φυτιλι,κ να εχεις βιδωμενο τον ατμο στην μπαταρια σου.
καντο κ θα στρωσει.

Αποσυνδεδεμένος movie

  • *
  • 31
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dual coil Giant cartomizer
« Απάντηση #662 στις: Φεβρουαρίου 28, 2012, 02:59 »
Θα τον δοκιμάσω και αυτόν μέσα στην εβδομάδα και θα γράψω εντυπώσεις.

Αποσυνδεδεμένος movie

  • *
  • 31
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dual coil Giant cartomizer
« Απάντηση #663 στις: Φεβρουαρίου 28, 2012, 03:03 »
το επαθα κ εγω πριν λιγο. δεν παταει καλα η τσιμουχα επανω στο κεραμικο της αντιστασης.
βγαλτην προσεκτικα ,με μια οδοντογλυφιδα κ ξανακουμπωσε την.
προσεξε να πανε οι εγκοπες εκει που ερχεται το φυτιλι,κ να εχεις βιδωμενο τον ατμο στην μπαταρια σου.
καντο κ θα στρωσει.
Δεν κατάλαβα τιποτα φίλε όσο και να τον παρατηρώ.

Αποσυνδεδεμένος movie

  • *
  • 31
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dual coil Giant cartomizer
« Απάντηση #664 στις: Φεβρουαρίου 28, 2012, 03:25 »
το επαθα κ εγω πριν λιγο. δεν παταει καλα η τσιμουχα επανω στο κεραμικο της αντιστασης.
βγαλτην προσεκτικα ,με μια οδοντογλυφιδα κ ξανακουμπωσε την.
προσεξε να πανε οι εγκοπες εκει που ερχεται το φυτιλι,κ να εχεις βιδωμενο τον ατμο στην μπαταρια σου.
καντο κ θα στρωσει.
Μπράβο ρε φίλε το κατάλαβα και το έκανα, σταμάτησε να μου φέρνει υγρό στο στόμα, πολύ ντουμάνι, από γεύση δεν μπορώ να πω ακόμη θέλει στρώσιμο, πάντως κέρδισα ένα ατμοποιητή που είχα για πέταμα thanks

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dual coil Giant cartomizer
« Απάντηση #665 στις: Φεβρουαρίου 28, 2012, 20:05 »
Χαιρομαι  που τα καταφερες. Με τον ιδιο τροπο τον καθαριζεις κιολας κ παιρνει παραταση ζωης. Καπου υπαρχει κ σχετικο βιντεακι.  Ψεξε λιγο αν δε βαριεσαι.

Αποσυνδεδεμένος movie

  • *
  • 31
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dual coil Giant cartomizer
« Απάντηση #666 στις: Φεβρουαρίου 29, 2012, 01:49 »
Χαιρομαι  που τα καταφερες. Με τον ιδιο τροπο τον καθαριζεις κιολας κ παιρνει παραταση ζωης. Καπου υπαρχει κ σχετικο βιντεακι.  Ψεξε λιγο αν δε βαριεσαι.
Ευχαριστώ πολύ φίλε θα ψάξω το βιντεάκι, εσύ χρησιμοποιείς πολύ καιρό τον ego w της apoloe?

Αποσυνδεδεμένος movie

  • *
  • 31
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dual coil Giant cartomizer
« Απάντηση #667 στις: Μαρτίου 01, 2012, 03:18 »
Σήμερα συζητώντας με κάποιο φίλο βενζινά μου είπε: μην πετάς τον ατμοποιητή σου όταν νομίζεις ότι τελείωσε γιατί έχω πελάτες που έρχονται και τον φυσάν με την πίεση και γίνεται καινούργιος, μιλάμε για τον giant λέτε να ισχύει?

Αποσυνδεδεμένος movie

  • *
  • 31
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dual coil Giant cartomizer
« Απάντηση #668 στις: Μαρτίου 01, 2012, 03:23 »
Λέτε τα βρασίματα και τα ξύδια να είναι τσάμπα προσπάθειες και με ένα απλό αλλά τόσο δυνατό φύσημα να γίνεται δουλειά?

Αποσυνδεδεμένος movie

  • *
  • 31
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dual coil Giant cartomizer
« Απάντηση #669 στις: Μαρτίου 01, 2012, 03:27 »
Παρεπιπτόντως να σας ενημερώσω ότι από τις 2 μπαταρίες του πακέτου της Nobaco Giant η μία τα έφτυσε στις 4 φορτίσεις αύριο θα την στείλω πίσω είμαι οριακά στην εγγύηση, θα σας ενημερώσω για την ανταπόκριση της εταιρείας στο προβληματικό προιόν.

Αποσυνδεδεμένος slammer

  • *****
  • 1837
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripάρω....
Απ: Dual coil Giant cartomizer
« Απάντηση #670 στις: Μαρτίου 01, 2012, 03:28 »
Τα υπολείμματα που κολλάνε στην αντίσταση δεν φεύγουν με βράσιμο, ούτε με ξύδι.
Φυσίματα, βρασίματα κλπ βοηθούν μόνο τους τραγικά βουλωμένους ατμοποιητές, να γίνουν απλώς βουλωμένοι ατμοποιητές. Με λίγα λόγια, όλα αυτά θα δώσουν μια μικρή παράταση ζωής στον άτμο, τίποτα παραπάνω.....

Αποσυνδεδεμένος movie

  • *
  • 31
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dual coil Giant cartomizer
« Απάντηση #671 στις: Μαρτίου 01, 2012, 03:38 »
Δηλαδή με λίγα λόγια λες ότι στις 7 μέρες ότι και να κάνεις ο Giant καθάρισε?

Αποσυνδεδεμένος slammer

  • *****
  • 1837
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripάρω....
Απ: Dual coil Giant cartomizer
« Απάντηση #672 στις: Μαρτίου 01, 2012, 03:44 »
Δεν ξέρω πόσο υγρό έχεις περάσει από μέσα, αλλα αν σφίξει η τζούρα ή/και μειωθεί η ποσότητα ατμού τότε είναι στα τελευταία του, εκτός κι αν τον έχεις γεμίσει πολύ και έχει βουλώσει.

Αποσυνδεδεμένος movie

  • *
  • 31
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dual coil Giant cartomizer
« Απάντηση #673 στις: Μαρτίου 01, 2012, 03:45 »
Και κάτι τελευταίο, το passthrough το έχετε χρησιμοποιήσει? μειώνει το χρόνο της μπαταρίας? έχω μείνει με μία μπαταρία την έχω συνδεμένη και μου έχει αναβοσβύσει μερικές φορές το λαμπάκι του κουμπιού καθώς το πατάω και επειδή σήμερα μιλώντας με το service της Nobaco με ρώτησαν πόσες φορές αναβοσβήνει το λαμπάκι όταν τελειώνει η μπαταρία και η απάντηση ήταν 8, μήπως έτσι μετράς την ζωή της δηλάδή καινούργια 20 αναβοσβησίματα και όσο παλιώνει μειώνονται?

Αποσυνδεδεμένος imjp1982

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dual coil Giant cartomizer
« Απάντηση #674 στις: Μαρτίου 01, 2012, 14:54 »
Φιλε Movie 2 μερες ρωρα αποκλειστικα σχεδον,κανω χρηση Carto Giant 1.6 στην passthrough μπαταρια χωρις το παραμικρο προβλημα..Για το αν μειωνει το passthrough την διαρκεια της μπαταριας θα πρεπει να απευθυνθεις ατην ιδια την Nobacco γιαυτο...Οσον αφορα τα αναβοσβηματα,θα σου πω το εξης..Πατημενο το κουμπι συνεχομενα για 10 δευτερολεπτα κατα την χρηση,το κουμπακι θα αναβοσβησει  5 φορες που αημαινει οτι κανει cutt off για να μη καει ο ατμοποιητης...Οταν αδειασει η μπαταρια,θα αναβοσβησει το κουμπακι γυρω στις 10 φορες...Οτιδηποτε αλλο αναβοσβησμα του κουμπιου περα απο αυτα που αναφερα,θεωρω πως κατι τρεχει με την μπαταρια και επισης θα πρεπει να απευθυνθεις στην Nobacco

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4688 499104 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:00
από Xameno_Skli
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 1 112 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 31, 2024, 23:11
από chkontog
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 7 7264 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 29, 2024, 10:23
από Sergios
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 20821 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1691 194473 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 21:47
από billythekid
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 1 1572 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 18:04
από ThioVag
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 4720 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1108926 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 180397 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 1973 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1407 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 25271 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy