vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

169 επισκέπτες, 5 χρήστες
mfk, white varadero, tony1976, e-akapnos, manoslykos

Twitter

Dual coil Giant cartomizer

Αποσυνδεδεμένος tolis33

  • *
  • 73
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dual coil Giant cartomizer
« Απάντηση #645 στις: Φεβρουαρίου 20, 2012, 02:17 »
Καλησπερα παιδες,χρισιμοποιω δυο μηνες κ κατι τους giant 1.6 k δεν ειχα κανενα απολυτως προβλημα,ε σημερα μ ρθαν ολα μαζεμενα...ελειπα απτο σπιτι μια μερα ολοκληρη,ειχα μαζι μ φορτιστη αλλα τα υγρα δεν τα πηρα,ατμιζα λοιπον ολη μερα ωραια κ ανετα ,κανοντας 3 διαφορετικες γευσεις σε τρεις διαφορετικους carto,ε γυριζω σπιτι γεμιζω τον πρωτο μεχρι να σταξει,τον αφηνω κ λιγο .τραβαω τζουρα ,λεω κατι δεν παει καλα.βγαζω το επιστομιο κ βλεπω εμφανως καμενο του σφουγγαρακι,το ιδιο ακριβως συνεβη κ με τους αλλους δυο κ τρελαθηκα κ μαλιστα οι carto ηταν σχετικα καινουριοι,απο 2 εως 7 ημερων...
  Εχεις κανεις καμια ιδεα τι μπορει να εγινε.....?????
   υ.γ ευτυχως ειχα αποθεμα γιατι ετοιμος ημουν να τα πεταξω ολα στα σκουπιδια..

Αποσυνδεδεμένος agialas

  • ***
  • 700
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dual coil Giant cartomizer
« Απάντηση #646 στις: Φεβρουαρίου 20, 2012, 02:33 »
Καλησπερα παιδες,χρισιμοποιω δυο μηνες κ κατι τους giant 1.6 k δεν ειχα κανενα απολυτως προβλημα,ε σημερα μ ρθαν ολα μαζεμενα...ελειπα απτο σπιτι μια μερα ολοκληρη,ειχα μαζι μ φορτιστη αλλα τα υγρα δεν τα πηρα,ατμιζα λοιπον ολη μερα ωραια κ ανετα ,κανοντας 3 διαφορετικες γευσεις σε τρεις διαφορετικους carto,ε γυριζω σπιτι γεμιζω τον πρωτο μεχρι να σταξει,τον αφηνω κ λιγο .τραβαω τζουρα ,λεω κατι δεν παει καλα.βγαζω το επιστομιο κ βλεπω εμφανως καμενο του σφουγγαρακι,το ιδιο ακριβως συνεβη κ με τους αλλους δυο κ τρελαθηκα κ μαλιστα οι carto ηταν σχετικα καινουριοι,απο 2 εως 7 ημερων...
  Εχεις κανεις καμια ιδεα τι μπορει να εγινε.....?????
   υ.γ ευτυχως ειχα αποθεμα γιατι ετοιμος ημουν να τα πεταξω ολα στα σκουπιδια..
γίνετε αν τ αφήσεις στεγνά, η ακουμπισει η αντίσταση στο πολυεστέρα χωρίς λαθος δικο σου( ίσον αστοχία υλικού)

Αποσυνδεδεμένος Teodor

  • **
  • 397
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο τις 10 Δεκεμβριου 2011
Απ: Dual coil Giant cartomizer
« Απάντηση #647 στις: Φεβρουαρίου 20, 2012, 10:22 »
@agialas

Εισαι σιγουρος οτι ειναι καμμενο;

Στο λεω αυτο γιατι κατα τη μεση περιοδο της ζωης τους, ολοι οι Giant που εχω δουλεψει, μετα απο γεμισμα, "ανεβαζουν" μια ψιλομαυριλα απο τα καταλοιπα στις αντιστασεις επανω στο σφουγγαρακι - δηλαδη δεν ηταν καμμενο κυριολεκτικα, αλλα βρωμικο - βεβαια βλεποντας το, ηξερα οτι ειχε λιγα "ψωμια" ακομα ο καρτο......Τις περισσοτερες φορες δε, μετα απο 10 - 15 τζουρες η μαυριλα αυτη φευγει για να ξαναεμφανιστει σε επομενο γεμισμα.....

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: Dual coil Giant cartomizer
« Απάντηση #648 στις: Φεβρουαρίου 20, 2012, 10:34 »
Θα συμφωνήσω με τον Teodor!!!!  :yes: :yes: Επίσεις μαύρα κατάλοιπα βλέπουμε κ στο υγρό όταν φυσήξουμε δυνατά για να καθαρίσει το σφουγγαράκι μας   (μετά τις πρώτες 7 μέρες ατμίσματος)

Αποσυνδεδεμένος Kris

  • **
  • 291
  • Φύλο: Άντρας
  • Θέλω κάποια να μ’αγαπήσει για τα λεφτά της... ツ
Απ: Dual coil Giant cartomizer
« Απάντηση #649 στις: Φεβρουαρίου 20, 2012, 21:26 »
@agialas

Εισαι σιγουρος οτι ειναι καμμενο;

Στο λεω αυτο γιατι κατα τη μεση περιοδο της ζωης τους, ολοι οι Giant που εχω δουλεψει, μετα απο γεμισμα, "ανεβαζουν" μια ψιλομαυριλα απο τα καταλοιπα στις αντιστασεις επανω στο σφουγγαρακι - δηλαδη δεν ηταν καμμενο κυριολεκτικα, αλλα βρωμικο - βεβαια βλεποντας το, ηξερα οτι ειχε λιγα "ψωμια" ακομα ο καρτο......Τις περισσοτερες φορες δε, μετα απο 10 - 15 τζουρες η μαυριλα αυτη φευγει για να ξαναεμφανιστει σε επομενο γεμισμα.....

επιπροσθέτως.. η μαυρίλα αυτή φεύγει και με ένα καλό φύσημα...  από την μεριά του επιστομίου  ;)

Αποσυνδεδεμένος tolis33

  • *
  • 73
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dual coil Giant cartomizer
« Απάντηση #650 στις: Φεβρουαρίου 20, 2012, 21:58 »
Eυχαριστω πολυ για τις απαντησεις παιδια,αλλα η ατυχια συνεχιστηκε κ σημερα,σε ατμοποιητη καινουριο,τον γεμισα χθες το βραδυ με το αγαπημενο tribeca,κ ατμιζα κανα 4 ωρο σημερα το πρωι,παω να συμληρωσω υγρο κουμπωνω τη μπαταρια τραβαω τζουρα κ μ ρθε λιγο διαφορετικη γευση,βγαζω το επιστομιο κ του σφουγγαρακι σε ενα σημειο ειχε αλλαξει χρωμα ,μια αποχρωση του καφε.Αποφασισα να τον κρατησω κ να τον βρασω να δουμε πως θα παει,παντως χθες σε δυο απτους καμενους εκανα εγχειρηση κ το σφουγγαρακι στο σημειο που βρισκεται η αντισταση ηταν καμενο.Υπολογιστε 4 ατμοποιητους καινουριους η μετα απο ελαχιστη χρηση,συν 4 ml τον καθενα,ειναι ενα σεβαστο ποσο για τις μερες μας.Πραγματικα εχω ξενερωσει απιστευτα....... :wall:

Αποσυνδεδεμένος agialas

  • ***
  • 700
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dual coil Giant cartomizer
« Απάντηση #651 στις: Φεβρουαρίου 20, 2012, 22:22 »
Eυχαριστω πολυ για τις απαντησεις παιδια,αλλα η ατυχια συνεχιστηκε κ σημερα,σε ατμοποιητη καινουριο,τον γεμισα χθες το βραδυ με το αγαπημενο tribeca,κ ατμιζα κανα 4 ωρο σημερα το πρωι,παω να συμληρωσω υγρο κουμπωνω τη μπαταρια τραβαω τζουρα κ μ ρθε λιγο διαφορετικη γευση,βγαζω το επιστομιο κ του σφουγγαρακι σε ενα σημειο ειχε αλλαξει χρωμα ,μια αποχρωση του καφε.Αποφασισα να τον κρατησω κ να τον βρασω να δουμε πως θα παει,παντως χθες σε δυο απτους καμενους εκανα εγχειρηση κ το σφουγγαρακι στο σημειο που βρισκεται η αντισταση ηταν καμενο.Υπολογιστε 4 ατμοποιητους καινουριους η μετα απο ελαχιστη χρηση,συν 4 ml τον καθενα,ειναι ενα σεβαστο ποσο για τις μερες μας.Πραγματικα εχω ξενερωσει απιστευτα....... :wall:
προσεξες αν η αντισταση ηταν καλυμμενη ?μαλον το κινεζακι ξεχασε  :yes: παρε απο αλλου να απολαυσεις το καρτο  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος tolis33

  • *
  • 73
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dual coil Giant cartomizer
« Απάντηση #652 στις: Φεβρουαρίου 20, 2012, 22:22 »
Λοιπον επανερχομαι στο θεμα,οπως αναφερατε κι εσεις ,το να ανεβει λιγη μαυριλα η πιο συγκεκριμενα καφετιλα στο σφουγγαρακι το χω παρατηρησει κι εγω σε καποιους ατμοποιητες,οι οποιοι ηταν αρκετα δουλεμενοι..εγω απο χθες το επαθα σε δυο ολοκαινουριους κ σε δυο λιγων ημερων.Στο ενα κ μοναδικο που δεν πεταξα,φυσηξα δυνατα κ η καφετιλα εφυγε ,οχι εντελως βεβαια,ετσι συνεχιζω να ατμιζω κανονικα χωρις να εχω γευση καμενου.
 Υπαρχει πιθανοτητα να δημιουργηθηκε καποιο παροδικο βραχυκυκλωμα κ γι αυτο να ανεβασε καμενο...??εχει τυχει σε καποιον???
 Συγνωμη αν σας κουρασα αλλα απο χθες ειμαι  πολυ προβληματισμενος με το συγκεριμενο θεμα

Αποσυνδεδεμένος tolis33

  • *
  • 73
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dual coil Giant cartomizer
« Απάντηση #653 στις: Φεβρουαρίου 20, 2012, 22:26 »
Πολυ σωστη η παρατηρηση συνατμιστη agiala,αλλα πραγματικα δεν θυμαμαι με τοσα νευρα που ειχα,το θεμα ομως ειναι πως οι ατμοποιητες ηταν απο δυο διαφορετικες εταιριες,λες να ημουν τοσο γκαντεμης.... :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος sotirakos10

  • **
  • 124
  • Φύλο: Άντρας
  • Rock 'n Vape
Απ: Dual coil Giant cartomizer
« Απάντηση #654 στις: Φεβρουαρίου 25, 2012, 22:41 »
Ρε παιδια ακουστε τι μου συνεβει σημερα!
Πηρα 2 giant cartomizer και οταν τραβαω τζουρα (και στα 2) ειναι πολυ αερατη με αποτελεσμα να χανω πολυ και σε ντουμανι αλλα και σε χτυπημα!
Γιατι συμβαινει αυτο?
Μπορω να κανω κατι για να διορθωθει το προβλημα?

Υ.Γ.
Ημπαταρια μου ειναι η giant 900mah!

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: Dual coil Giant cartomizer
« Απάντηση #655 στις: Φεβρουαρίου 26, 2012, 12:40 »
Κάποιοι  Giant στην αρχή δίνουν αυτήν την αεράτη τζούρα που λες!!  Δώσε τους λίγες μέρες κ θα στρώσουν! Μου έχει συμβεί κ εμένα κ σε τρείς μέρες ήταν μια χαρά!!  :yes: :yes: :yes: 

Αποσυνδεδεμένος Νικος

  • ****
  • 1124
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dual coil Giant cartomizer
« Απάντηση #656 στις: Φεβρουαρίου 26, 2012, 12:44 »
Κλεισε και την μια η και τις 2 τρυπες,
που εχει στην ενωση με την μπαταρια,
με λιγο σελοτειπ ωσπου να σφιξει η τζουρα.
 ;) ;) ;) ;)


Αποσυνδεδεμένος Kris

  • **
  • 291
  • Φύλο: Άντρας
  • Θέλω κάποια να μ’αγαπήσει για τα λεφτά της... ツ
Απ: Dual coil Giant cartomizer
« Απάντηση #657 στις: Φεβρουαρίου 26, 2012, 14:08 »
Ρε παιδια ακουστε τι μου συνεβει σημερα!
Πηρα 2 giant cartomizer και οταν τραβαω τζουρα (και στα 2) ειναι πολυ αερατη με αποτελεσμα να χανω πολυ και σε ντουμανι αλλα και σε χτυπημα!
Γιατι συμβαινει αυτο?
Μπορω να κανω κατι για να διορθωθει το προβλημα?

Υ.Γ.
Ημπαταρια μου ειναι η giant 900mah!

Όλοι στην αρχή έτσι είναι... με το δεύτερο γέμισμα και όσο γεμίζεις θα στρώνει η τζούρα και θα 'μπουκώνει' αργά αργά...

Αποσυνδεδεμένος sotirakos10

  • **
  • 124
  • Φύλο: Άντρας
  • Rock 'n Vape
Απ: Dual coil Giant cartomizer
« Απάντηση #658 στις: Φεβρουαρίου 26, 2012, 14:20 »
OK παιδια ευχαριστω!

Αποσυνδεδεμένος movie

  • *
  • 31
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dual coil Giant cartomizer
« Απάντηση #659 στις: Φεβρουαρίου 28, 2012, 01:32 »
Γεια σας παιδιά και καλή Σαρακοστή σε όλους.
Είμαι μέλος και παρατηρητής του φόρουμ εδώ και λίγο καιρό, παλιός ατμιστής που ξαναγύρισε στο κ.τ. και ταυτόχρονα νέος ξανά στην προσπάθεια να το κόψω. Εδώ και 4 μέρες λοιπόν έχω τον Giant με Tribeca, τα 2 πακέτα κ.τ. έγιναν 8 τσιγάρα την ημέρα, αλλά αυτό που περιγράφεται για τον γίγαντα δεν μπόρεσα να το αισθανθώ ως τώρα ειδικά τον πλούσιο ατμό, έχω χρησιμοποιήσει 2 ατμοποιητές και κανένας ως τώρα δεν μου έδωσε αυτή την αίσθηση. Τον πρώτο μάλλον τον καθάρισα, γιατί τον άτμισα σχεδόν μέχρι να εξανληθεί το υγρό και έτσι ενώ βγάζει περισσότερο ατμό από τον καινούργιο δεν αποδίδει καθόλου το υγρό και έχει την γεύση σαν καμένο, ενώ περιμένω από τον 2ο να αποδώσει διαβάζοντας εδώ αυτά που λέτε για 3 μέρες χρήσης και εγώ σήμερα είμαι στην 2η.  Επίσης έχω και έναν της apoloe με tank αυτόν που γεμίζει από την τρυπούλα, εδώ η κατάσταση είναι ακόμη πιο τραγική, φέρνει συνέχεια υγρό στο στόμα όσο μακρόσυρτη τζούρα κι αν κάνω, παρότι άνοιξα και την τρύπα στο πιπάκι κτλ΄δεν γίνεται τίποτα με αυτόν. Τώρα παρήγγειλα και τον titan 5ml της nobaco δεν μπορεί λέω κάπου θα βρω λύση (αν και για αυτόν διάβασα τα μύρια όσα) Ελπίζω να μην σας κούρασα, με συνατμιστικούς χαιρετισμούς σε όλους.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4688 499166 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:00
από Xameno_Skli
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 1 124 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 31, 2024, 23:11
από chkontog
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 7 7275 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 29, 2024, 10:23
από Sergios
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 20837 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1691 194512 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 21:47
από billythekid
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 1 1582 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 18:04
από ThioVag
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 4730 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1109060 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 180454 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 1986 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1415 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 25303 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy