vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

93 επισκέπτες, 4 χρήστες
maprix, djfloor, Buliwyf, dliamas75

Twitter

Dual coil Giant cartomizer

Αποσυνδεδεμένος atanassio

  • *
  • 69
  • Φύλο: Άντρας
  • Life's short, eat desert first.
Απ: Dual coil Giant cartomizer
« Απάντηση #675 στις: Μαρτίου 01, 2012, 16:36 »
Να συμπληρώσω στα λεγόμενα του φίλου από πάνω πως το passthrough του Giant δεν είναι κανονικό passthrough (δηλ να παρακάμπτει την μπαταρία και να δίνει απευθείας ρεύμα στον ατμοποιητή) αλλά είναι ένας έμμεσος τρόπος φόρτισης που σου επιτρέπει να ατμίζεις ενώ φορτίζεις (φορτίζεται η μπαταρία μέσω passthrough και ατμίζεις με όση φόρτιση έχει προλάβει να συσσωρεύσει η μπαταρία

Αν έχεις βάλει την μπαταρία ξελιγωμένη στο passthrough δεν προλαβαίνει να πάρει φόρτιση, εσύ ατμίζεις και της τραβάς όσο ρεύμα έχει προλάβει να πάρει κι έτσι ξανα-ανάβει το λαμπάκι 10 φορές για να σου δείξει πως έμεινες.

Αποσυνδεδεμένος movie

  • *
  • 31
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dual coil Giant cartomizer
« Απάντηση #676 στις: Μαρτίου 02, 2012, 02:14 »
Ευχαριστώ για τις απαντήσεις, ο κάθε ένας βάζει ένα λιθαράκι εμπειρίας και βοηθά πολύ και sorry για τα πολλά post ( ο ενθουσιασμός του νέου ελπίζω να μην κούρασα) πάντως αυτό με τον αριθμό των αναβοσβησμάτων τον ανέφερα γιατί μου τον ζήτησαν από το service και ήταν 8 ενώ μέσα στο εγχειρίδιο αναφέρει ότι όταν η μπαταρία αποφορτιστεί αναβοσβήνει 20 φορές. Η ελατωματική μπαταρία που έστειλα πίσω την 5η φορά της φόρτισης της κράτησε ούτε μία ώρα ελαφράς άτμισης.

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: Dual coil Giant cartomizer
« Απάντηση #677 στις: Μαρτίου 03, 2012, 12:21 »
Αυτές τις μέρες με τον νεο Giant που έχω κ ατμίζω παρατήρησα κάτι περίεργο.....Με τα Κινέζικα υγρά μου έβγαζε καμμένο τις πρώτες στιγμές που άρχισα να ατμίζω!!!
Σκέφτηκα ότι για πρώτη φορά έπεσα τελικά κ εγώ σε ελλατωματικό Giant κ είπα να τον πετάξω μα μετά σκέφτηκα να δοκιμάσω τα υγρά που χρησιμοποιώ αιώνες  (δεν θα πώ όνομα για να μην νομίζουν κάποιοι ότι κάνω διαφήμιση ναι?) κ   συνέβη κάτι περίεργο  :o  δεν μου έδωσε καθόλου την γεύση του καμμένου κ μάλιστα ατμίζω εδώ κ μερικές μέρες κανονικά δίχως κανένα πρόβλημα!!!

Μου κάνει μεγάλη εντύπωση αυτό γιατί με τους άλλους Giant άτμιζα κ με τα χάλια Κινέζικα μου υγρά κ δεν είχα κανένα πρόβλημα!!!
Άραγε έχει συμβεί σε κανέναν από εσάς ? Για να καταλάβετε? μόλις γέμισα τον cartomizer με το Κινέζικο υγρό μετά από λίγα λεπτά είχα την αίσθηση ότι ήταν ήδη χαλασμένος? καμμένος? δεν περίμενα μετά από αυτό να μπορώ να ατμίσω ξανά με αυτόν!!!

'Εχουν τελικά σχέση τα υγρά (η ποιότητα τους ?) που κάποιες φορές χαλάνε (χαλάνε η όχι?)  οι ατμοποιητές πριν καλά-καλά τους χρησιμοποιήσουμε?  :dontknow: :dontknow:

Edit: Πρίν με ρωτήσει κανείς.......Ναι δοκίμασα πριν λίγο το Κινέζικο υγρό στον συγκεκριμένο Giant  κ  μου έδωσε ξανά! την γεύση του καμμένου!!!!!  :yes: :yes:
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 03, 2012, 12:28 από DARK ANGEL »

Αποσυνδεδεμένος lefterisGR

  • *
  • 60
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dual coil Giant cartomizer
« Απάντηση #678 στις: Μαρτίου 03, 2012, 12:43 »
το κινεζικο αυτο υγρο με ποια κριτηρια το αγορασες?απλος ετυχε?
απλη απορια μιας και δειχνεις οτι εισαι "ψαγμενη"



Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: Dual coil Giant cartomizer
« Απάντηση #679 στις: Μαρτίου 03, 2012, 13:18 »
Το έχω πάρει από την e-cig.com γιατί ήθελα να δοκιμάσω κάτι διαφορετικό κ είναι (έχω πολλά ml ακόμη!!!)  ότι χειρότερο ποτέ μου έχω ατμίσει!!!!! Ατμίζω με συγκεκριμένα υγρά εδώ κ αρκετό καιρό δλδ σχεδόν δυο χρόνια κ πρώτη φορά μου συνέβη κάτι τέτοιο. :dontknow: Εννοώ με το Κινέζικο πρώτη φορά μου συνέβη κ τώρα που το σκέφτομαι μου είχαν χαλάσει κ μερικοί ατμοποιητές 510 όταν άτμιζα με αυτό το υγρό!!!!

Το υγρό αυτό το αναμιγνύω με τα καλά μου υγρά για να μπορέσω να το ατμίσω!!  ;D ;D ;D ;D Έτσι δεν μου είχε προκαλέσει πρόβλημα μα μόνο όταν ξεχάστηκα κ έβαλα σκέτο το Κινέζικο μου έδωσε την γεύση του καμμένου.
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 03, 2012, 13:39 από DARK ANGEL »

Αποσυνδεδεμένος Jacob13

  • **
  • 238
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dual coil Giant cartomizer
« Απάντηση #680 στις: Μαρτίου 03, 2012, 13:43 »
Εγω πιστευω οτι τα υγρα ειναι το Α και το Ω στην διαρκεια ζωης του ατμοποιητη!

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: Dual coil Giant cartomizer
« Απάντηση #681 στις: Μαρτίου 03, 2012, 13:47 »
Με ντροπή  :-[ :-[ θα πώ ότι έχεις δίκιο κ με βρίσκω αδικαιολόγητη!!!!!!!! Ειλικρινά το λέω !!!!!!! Έπρεπε να το είχα καταλάβει από την αρχή!!!
Όσο ήμουν με τα καλά υγρά (προσωπική άποψη)  δεν συνέβαινε τίποτα!!!!! Άρα τώρα ξέρω κ θα προσέχω  :yes: :yes: :yes:
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 03, 2012, 13:52 από DARK ANGEL »

Αποσυνδεδεμένος Jacob13

  • **
  • 238
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dual coil Giant cartomizer
« Απάντηση #682 στις: Μαρτίου 03, 2012, 13:58 »
και πανω απο ολα η υγεια!!!Δεν εχει να κανει ομως καλα υγρα - μεγαλυτερη διαρκεια ατμοποιητη..Προσωπικα κινεζικα δεν θα επαιρνα ποτε οχι οτι τα ελληνικα ειναι καλυτερα αλλα για αυτο ειμαστε εδω και το ψαχνουμε. Οταν λεω ελληνικα εννοω τυπου flavourart και αλλα που δεν θελω να ονομασω που ξερουμε οτι παρασκευζονται ελλαδα και τα βαφτιζουν ιταλικα,αγγλικα κτλπ κτλπ..
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 03, 2012, 14:05 από Jacob13 »

Αποσυνδεδεμένος poseidonas7

  • ****
  • 1030
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dual coil Giant cartomizer
« Απάντηση #683 στις: Μαρτίου 03, 2012, 14:15 »
Αυτές τις μέρες με τον νεο Giant που έχω κ ατμίζω παρατήρησα κάτι περίεργο.....Με τα Κινέζικα υγρά μου έβγαζε καμμένο τις πρώτες στιγμές που άρχισα να ατμίζω!!!
Σκέφτηκα ότι για πρώτη φορά έπεσα τελικά κ εγώ σε ελλατωματικό Giant κ είπα να τον πετάξω μα μετά σκέφτηκα να δοκιμάσω τα υγρά που χρησιμοποιώ αιώνες  (δεν θα πώ όνομα για να μην νομίζουν κάποιοι ότι κάνω διαφήμιση ναι?) κ   συνέβη κάτι περίεργο  :o  δεν μου έδωσε καθόλου την γεύση του καμμένου κ μάλιστα ατμίζω εδώ κ μερικές μέρες κανονικά δίχως κανένα πρόβλημα!!!

Μου κάνει μεγάλη εντύπωση αυτό γιατί με τους άλλους Giant άτμιζα κ με τα χάλια Κινέζικα μου υγρά κ δεν είχα κανένα πρόβλημα!!!
Άραγε έχει συμβεί σε κανέναν από εσάς ? Για να καταλάβετε? μόλις γέμισα τον cartomizer με το Κινέζικο υγρό μετά από λίγα λεπτά είχα την αίσθηση ότι ήταν ήδη χαλασμένος? καμμένος? δεν περίμενα μετά από αυτό να μπορώ να ατμίσω ξανά με αυτόν!!!

'Εχουν τελικά σχέση τα υγρά (η ποιότητα τους ?) που κάποιες φορές χαλάνε (χαλάνε η όχι?)  οι ατμοποιητές πριν καλά-καλά τους χρησιμοποιήσουμε?  :dontknow: :dontknow:

Edit: Πρίν με ρωτήσει κανείς.......Ναι δοκίμασα πριν λίγο το Κινέζικο υγρό στον συγκεκριμένο Giant  κ  μου έδωσε ξανά! την γεύση του καμμένου!!!!!  :yes: :yes:
καλησπερα...ατμιζοντας απο τελη νοεμβριου μεχρι σημερα και αλαζοντας καμποσους ατμο
νομιζω οτι η γλυκερινη λογο πυκνοτητας τσακιζει ποιο γρηγορα τους ατμο...
στην αρχη που εκανα μονο pg ειχα μια μεση διαρκεια ζωης ατμο τουλαχιστον 15 μερες+
πλεον αυτο το οριο εχει πεσει δραματικα...θα δοκιμασω να την αραιωνω λιγο παραπανω και θα δω...

Αποσυνδεδεμένος Jacob13

  • **
  • 238
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dual coil Giant cartomizer
« Απάντηση #684 στις: Μαρτίου 03, 2012, 14:18 »
ετσι ειναι ποσειδωνα..και εγω VG κανω και θελει λιγο παραπανω αραιωση αν ειναι πολυ παχυρευστη.

Αποσυνδεδεμένος poseidonas7

  • ****
  • 1030
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dual coil Giant cartomizer
« Απάντηση #685 στις: Μαρτίου 03, 2012, 14:28 »
ετσι ειναι ποσειδωνα..και εγω VG κανω και θελει λιγο παραπανω αραιωση αν ειναι πολυ παχυρευστη.
λες φιλε μου το 10% wfi να το κανω 15 η 20???

Αποσυνδεδεμένος Jacob13

  • **
  • 238
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dual coil Giant cartomizer
« Απάντηση #686 στις: Μαρτίου 03, 2012, 14:31 »
καντο 15% και βλεπεις..

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΝΟΛΙΣΣΜΥ83

  • ***
  • 560
  • Φύλο: Άντρας
  • 私は彼ら蒸気よ
Απ: Dual coil Giant cartomizer
« Απάντηση #687 στις: Μαρτίου 03, 2012, 14:55 »
και εγω ειχα προβλημα με την vg και ας ηταν 50% vg 50%pg  παλι ηταν παλι πηχτη και χαλαγε ο ατμοποιητης ποιο γρηγορα την αρεωσα λιγο με σκετη pg  και ειναι καλητερα

Αποσυνδεδεμένος lefterisGR

  • *
  • 60
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dual coil Giant cartomizer
« Απάντηση #688 στις: Μαρτίου 03, 2012, 15:37 »
να προσθεσω οτι ακομα και το αρωμα(που ειναι το πολυ μικρο ποσοστο του τελικου υγρου)
 παιζει ρολο, αν υποθεσουμε  ιδια ατμιστικη βαση σκετης VG με wi-fi 15%.
επισης συμφωνω οτι μειωνετε η διαρκεια του ατμοποιητη, οσο πιο πολυ VG %
οποτε ενα +5% σκετης ατμιστικης βασης VG (δηλαδη 20% τελικο wi-fi) και αναλογα με το αρωμα πιστευω οτι το "σηκωνει" για μεγαλυτερη διαρκεια του ατμοποιητη




Αποσυνδεδεμένος movie

  • *
  • 31
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dual coil Giant cartomizer
« Απάντηση #689 στις: Μαρτίου 04, 2012, 02:16 »
Για το θέμα vg pg διάρκεια  ατμοποιητή να ρωτήσω το εξής ο giant διαρκεί περισσότερο με halo η flavour Art?

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 26 6207 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 06:54
από Tem
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8828 1117236 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 15, 2024, 06:58
από Sergios
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 825391 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 508475 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 9140 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 155323 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 569401 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 244447 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 294881 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1971 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 763386 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 1300 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog