vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

110 επισκέπτες, 1 χρήστης
Zdgatapsychs

Twitter

bellus RTA

Απ: bellus RTA
« Απάντηση #315 στις: Φεβρουαρίου 28, 2016, 16:08 »
η λιγοτερη διαρροη που εχεις ποσο περιππου ειναι? καθε ποσο πρεπει  να το σκουπισεις? εχεις καταφερει να μην εχεις τιποτα με καποιο στησιμο?

Απ: bellus RTA
« Απάντηση #316 στις: Φεβρουαρίου 28, 2016, 20:14 »
Πρώτα απ όλα ο bellus είναι πολύ καλός για πρώτο επισκευάσιμο. Επίσεις υπάρχουν ποσά βίντεο που δείχνει ακριβώς πως να βάλεις το βαμβάκι για να μην έχεις κανένα θέμα. Εγώ μόνο στην αρχή που δεν ήξερα είχα. Μετά το μονο που είχα ήταν η υγροποίηση των ατμών στη εισαγωγή του αέρα, αλλά αυτό δεν είναι σαν το υγρό αναπλήρωσης, ειναι περισσότερο σαν υδρατμός, με το δάχτυλο να το σκουπίσεις ειναι κομπλε. Το φράξιμο στα κανάλια, δεν είναι λύση, είναι φτιαγμένος ο ατμοποιητης για να κάθεται το βαμβάκι ακριβώς πάνω απ τα κανάλια εκεί όπου έχει μια πατουρα. Ίσως βάζεις λίγο βαμβάκι. Εγώ κάθε φορά που έστηνα αντίσταση, περνούσα μπόλικο βαμβάκι, να είναι σφιχτό στο κέντρο της αντίστασης και μετά το κουνούσα δεξιά αριστερά και έτσι στο κέντρο έμενε κάπως πιο λίγο (για να μην δυσκολεύει την τροφοδοσία) και στις άκρες τις αντίστασης είχε μπολικο αφρατο βαμβάκι απλά να κάθεται εκεί που εξήγησα χωρίς να κατεβαίνει κάτω. 0 διαρροές και 0 dry hits ακόμη και σε απανωτές τζουρες με υψηλή vg. :)

Στάλθηκε από το Nexus 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος dagalis1

  • *
  • 70
  • Φύλο: Άντρας
Απ: bellus RTA
« Απάντηση #317 στις: Φεβρουαρίου 28, 2016, 20:18 »
vagelis στειλε κανα βιντεο γιατι αυτα που εχω δει εγω δεν βλεπω να φευγουν οι διαρροες και ειναι φοβερος ο ατιμος :yes:

Απ: bellus RTA
« Απάντηση #318 στις: Φεβρουαρίου 28, 2016, 21:29 »
vagelis εχω δει σε βιντεο να αφηνουν μακρι το βαμβακι στα καναλια και μερικοι να το κοβουν επανω. τα δοκιμασα και τα 2. επισης βαμβακι βαζω τοσο ωστε να μην περναει ευκολα απο την αντισταση. με παραπανω πιστευω οτι θα εχω θεμα. την αντισταση την κανω με 2,5 πυρηνα. δοκιμασα και με 3αρι ωστε να εχω παραπανω βαμβακι αλλα τα ιδια. το προβλημα που εχω ειναι οτι μετα απο λιγη ωρα ατμισματος βλεπω υγρες τις τριπες εισαγωγης αερα. οτι και αν εχω κανει δεν εχει διορθωθει αυτο. διαρροη δηλαδη να τρεχει απεξω το υγρο δεν ειχα.

Απ: bellus RTA
« Απάντηση #319 στις: Φεβρουαρίου 28, 2016, 22:33 »
Αυτό φυσιολογικό είναι αν είναι όπως το περιγράφω παραπάνω. Έτσι σαν νεράκι πρέπει να είναι, όχι σαν "λαδι".. Έτσι κάνει αυτός ο ατμό.

Φίλε dagalis, θα ανέβαζα ένα βιντεακι όπως τον στήνω εγώ αλλά τον πούλησα πριν μια βδομάδα :/

Αποσυνδεδεμένος MILGR

  • **
  • 137
  • Φύλο: Άντρας
Απ: bellus RTA
« Απάντηση #320 στις: Μαρτίου 01, 2016, 21:14 »
Καλησπέρα  κατοχος απο σημερα του bellus μονο καλα εχω να πω η 18αρα με πνιγει μαλλον πρεπει να κατεβασω mg
Εσεις ποσα mg  κανετε?

Αποσυνδεδεμένος mel9887

  • ***
  • 731
  • Φύλο: Άντρας
Απ: bellus RTA
« Απάντηση #321 στις: Μαρτίου 01, 2016, 21:54 »
18 ειναι υπερβολικα για τοσο αερατο ατμοποιητη φιλε..
Αν ατμιζεις με σφιχτους σε τζουρα ατμοποιητες στα 18mg πιστευω με τον bellus η γενικα ατμοποιητες σαν τον bellus τα 6mg ειναι καλα

Αποσυνδεδεμένος Shadowjump

  • ****
  • 1428
  • Φύλο: Άντρας
Απ: bellus RTA
« Απάντηση #322 στις: Μαρτίου 02, 2016, 11:18 »
Και στα 3mg να κατεβεις, θα νιωθεις αρκετο χτυπημα!

Απ: bellus RTA
« Απάντηση #323 στις: Μαρτίου 02, 2016, 11:21 »
Εγώ κάνω 10mg στον kayfun
Και έκανα 4mg στον Bellus πριν τον βάλω για πούλημα, παραπάνω δεν άντεχα...

Στάλθηκε από το GT-I9195 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος thomasprevere

  • **
  • 395
  • Φύλο: Άντρας
Απ: bellus RTA
« Απάντηση #324 στις: Μαρτίου 02, 2016, 12:08 »
Βαραει κατακουτελα ο bellus ,καλο αυτο για να πεσεις κ σε νικοτινη :thumpup:
3mg κανω, κ το βραδυ 6mg,το πρωι με τον καφε με  τιποτα 6mg  γτ εχει πολυ χτυπημα :o
Για μονη αντισταση μιλαμε..

Αποσυνδεδεμένος diego

  • *
  • 82
  • Φύλο: Άντρας
  • Θα Φάει η Μύγα Σίδερο και το Κουνούπι Ατσάλι...
Απ: bellus RTA
« Απάντηση #325 στις: Μαρτίου 02, 2016, 13:32 »
Ενα απο τα με μεγαλύτερα μειονεκτήματα του Bellus, κατά την ταπεινή μου, προσωπική άποψη πάντα, είναι όταν φτιάχνεις μονή αντίσταση.  
8 στης 10 ξεχνας να τοποθετήσεις τον ανταπτορα (εκείνο το ραμπερ που βάζουμε για.. βουλώσουμε την εισαγωγή υγρού... μονη αντίσταση, οχι διπλή αντίσταση ), 
εχω δοκιμάσει τα πάντα, ότι και να κάνω δυστυχώς σχεδόν πάντα, ξεχνάω τον βάλω...  :hmmm: ???
δεν θα σας περιγράψω τη ακριβώς συμβαίνει όταν από την αυτοσυγκέντρωση σε επίπεδα διαλογισμού (Δαλάι Λαμα, Βουδα ενα πραμα), :yes: για να στήσουμε την αντίσταση ξεχνάμε κυριολεκτικά την υπάρξει του ανταπτορα αυτού!... :yes:
:dance2: ;D :dance2: ;D

Αποσυνδεδεμένος Tasosp

  • *
  • 55
  • Φύλο: Άντρας
Απ: bellus RTA
« Απάντηση #326 στις: Μαρτίου 02, 2016, 23:54 »
Οχι ποια δάκρυα :D 20 μερες κατοχος Bellus.. Καλος ο ατιμος αλλα ηθελε λιγο υπομονη.. 
Πλεον στηνω Κanthal dual coil στα 0,8Ω 12-20W γεμισμα απο πανω αφοβα χωρις σταγονα... 
Ανοιγμα κλεισιμο το επανω καπακι και απο τις τρυπες αερα μονο αερας  :tongue_smilie:
Να προσθεσω οτι τον πεταξα στα σκουπιδια μια μερα υστερα απο 30ml βαλε , βγαλε ,στησε  κτλ κτλ.. Την επομενη τον ξαναπηρα και εσκασα ειπα δεν ειναι δυνατον πρεπει να βρω τον λογω της διαρροης...


Το ελυσα με το βαμβακι μεσα στα λουκια τροφοδοσιας να στρογγυλευει στην πατουρα ωστε να βουλωνει την επανω καμπανα (chimney) και ταυτοχρονα τραβαει αυτα που θελει απο κατω.  Αντε να το εξηγησω τωρα  :hmmm:
1 Το βαμβακι σφιχτο στο coil και σχετικα αρκετο κατω στα λουκια με στρογγυλεμα.. 
2 Βαμβακι αφρατο οσο γινεται και πολυ λιγο διαγωνιο κοψιμο ωστε η κατω μερια να εχει ελαφρως ποιο λιγο απο την επανω..  Το επανω βαμβακι να πεφτει προς τα κατω να στογγυλευει το κλεισιμο της καμπανας και τα λουκια...  :hapy_crazy:
3 Πρεπει να κανει το κλικ η βαση οταν την βαλετε αλλα :
  3α Δεν κανει ``κλικ``κουμπωνει ζορικα = καποιο βαμβακι δεν αφηνει να κλεισει τον χωρο ατμοποιησης.. Διορθωμα στρογγυλεμα στα λουκια μεσα..
  3β κλικ εκανε αλλα παλι διαρροη =  α) λιγο βαμβακι στο coil β) οχι πολυ σχετικα σφιχτο στο coil γ) το βαμβακι λαθος τοποθετημενο λουκια , κομμενο λαθος..

Δυστυχως δεν μπορω να το περιγραψω καλυτερα..  Μακαρι να βοηθησω ...
Προσωπικα για μενα το θεμα  διαρροης ηταν εδω και το ελυσα..  
Aν ''λερωσεις'' τα χερια σου θα εχεις αποτελεσμα  :thumpup:

Το video του Kostas44 με βοηθησε αρκετα ...

Αποσυνδεδεμένος infernity

  • **
  • 341
  • Φύλο: Άντρας
Απ: bellus RTA
« Απάντηση #327 στις: Μαρτίου 03, 2016, 14:33 »
ερωτησουλες για το στησιμο με δυο αντιστασεις.
Τα συρματα των αντιστασεων πειραζει να ακουμπανε μεταξυ τους στις εσοχες που τις βιδωνουμε;
Οι αντιστασεις, πειραζει να εχουν παρεμφερεις τιμες και οχι απολυτα ισες;

@tasos p μπορεις να δωσεις μερικες φωτογραφιες;

Αποσυνδεδεμένος megst

  • ****
  • 1278
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιώργος
Απ: bellus RTA
« Απάντηση #328 στις: Μαρτίου 03, 2016, 14:42 »
Όχι δεν πειράζει. Το παρεμφερείς τιμές είναι λίγο....σχετικό. Π.χ το 1,46 με το 1,48 δεν θα φανεί και τόσο. Αλλά το 1,40 με το 1,50 μάλλον θα φανεί στο άναμμα. Όσο πιο κοντά μπορείς λοιπόν.

Αποσυνδεδεμένος infernity

  • **
  • 341
  • Φύλο: Άντρας
Απ: bellus RTA
« Απάντηση #329 στις: Μαρτίου 03, 2016, 17:30 »
Ευχαριστω!
Οποτε αφου φτιαξω τις δυο αντιστασεις, τις βαζω να τις διαβασει ξεχωριστα και αν ας πουμε ειναι διαφορετικς κατα μισοωμ και λιγοτερο, τις βαζω μαζι;

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1876 247374 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 01:21
από Buliwyf
GEEK VAPE AEGIS LEGEND III MOD [Ηλεκτρονικά mods] 0 51 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 28, 2024, 18:41
από zamploutos
VOOPOO ARGUS P2 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 66 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 28, 2024, 17:44
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4920 572618 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 24, 2024, 13:52
από Sergios
Hashtag Shake and Vape 2 2099 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 23, 2024, 14:02
από chkontog
Φθαρμένη Μπαταρία και επικινδυνότητα [Μπαταρίες για mod] 32 8218 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 19:24
από stamatisgr
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1122702 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 11:14
από Sergios
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 795 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 499 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 18:34
από zamploutos
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2113 327333 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 15:56
από xristos99
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 38 8849 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 20, 2024, 17:06
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1816 298475 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 18, 2024, 21:50
από antiklitos140