vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

120 επισκέπτες, 1 χρήστης
thanos1071

Twitter

bellus RTA

Αποσυνδεδεμένος Tribal

  • **
  • 241
  • Φύλο: Άντρας
Απ: bellus RTA
« Απάντηση #345 στις: Μαρτίου 27, 2016, 16:40 »
Δεν θέλω πνευμονικές,δεν είμαι φαν και έχω τον ijust2 για καμιά τζούρα που και που. Προτιμώ τσιγαρίσιες τζούρες αλλά τις θέλω αρκετά αεράτες.
Για να καταλάβετε με το istick40 και τον gs tank ατμίζω στα 12watt,με την 0,75 κεφαλή και τον αέρα στα 3/4 ανοιχτό. 

Αποσυνδεδεμένος Psitgr

  • ***
  • 761
  • Φύλο: Άντρας
Απ: bellus RTA
« Απάντηση #346 στις: Μαρτίου 27, 2016, 16:57 »
Αυτό που λες είναι κοντά στο πιο σφιχτό κομμάτι του Bellus.. Ίσως έχει και λίγο πιο σφιχτό, αλλά λίγο..

Αποσυνδεδεμένος prevezano

  • *
  • 91
  • Φύλο: Άντρας
Απ: bellus RTA
« Απάντηση #347 στις: Μαρτίου 27, 2016, 22:00 »
Καλησπέρα και από εμένα. Έχω τον bellus καμία δεκαριά μέρες και έχω μείνει πολύ ικανοποιημένος. Διαρροές μηδέν καθώς διαβάζω το νήμα καιρό πριν τον πιάσω στα χέρια μου.Το πρόβλημα μου είναι ότι με τέρμα ανοιχτό τον αέρα τον θεωρώ ελαφρό σφιχτό ειδικά με Μονή αντίσταση που τον έστησα στην αρχή. Τις αντιστάσεις τις έχω στο ύψος τον οπών εισαγωγής αέρα. Πρέπει να τις πάω πιο πάνω η πιο κάτω για περισσότερο αέρα?

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος thomasprevere

  • **
  • 395
  • Φύλο: Άντρας
Απ: bellus RTA
« Απάντηση #348 στις: Μαρτίου 27, 2016, 22:56 »
Ειναι αερατος και με μονη ,δεν ξερω ποσο ακομα αερατο τον θες... προσπαθησε να μην εχεις την αντισταση ακριβως μπροστα στην οπη αερα και βαλτη και λιγο πιο μεσα,σιγουρα θα δωσει και αλλον αερα.
Με παραξενευει παντως που σου φαινεται ελαφρα σφιχτος γτ ειναι αρκετα αερατος ατμοποιητης και εγω , του αφηνω το πολυ 3 τρυπες για να μου αποδιδει και καλυτερη γευση  ;)

Διαρροες δεν εχει ξεκαρφωτες οπως ειδες και το λαθος στησιμο θα το δεις μολις βαλεις υγρο ,θα το μαζευεις απο τις τρυπες και στο γεμισμα απο πανω αν δεν εχεις σωστη ποσοτητα βαμβακιου θα βγαλει καμια σταγονα.

 Αφου τον εχω κανα μηνα τουλαχιστον ,εχω να πω οτι αξιζει η αγορα του για την γευση,το γεμισμα απο πανω τα εξτρα ανταλλακτικα που εχει μεσα η συσκευασια,pyrex τανκακι,orings και την επιλογη μονης διπλης αντιστασης συν τα 5 ml που περνει και δεν ειναι γκουμουτσα .. επισης πολυ καλη τιμη κ γνησιος :thumpup:

Για πρωτο επισκευασιμο αν και ειναι πανευκολος στο στησιμο  θα δισταζα να τον προτεινω γιατι θελει προσοχη στην ποσοτητα του βαμβακιου για να μην εχεις διαρροες.



Αποσυνδεδεμένος Shadowjump

  • ****
  • 1428
  • Φύλο: Άντρας
Απ: bellus RTA
« Απάντηση #349 στις: Μαρτίου 27, 2016, 23:13 »
Και με 100% VG, παλι εχει διαρροες, οχι παντα βεβαια. Οπως το ειπες Ικαρε, οσο πιο χοντρο συρμα, τοσο λιγοτερο διαρροες. Και με διαρροη δεν εννοοω να αδειαζει ολο το τανκ, αλλα αν βγαινουν εστω και 3-4 σταγονες εξω κατα το γεμισμα, εμενα μου την σπαει. Ειδικα οταν ειμαι εξω και δεν θελω να κουβαλαω πολλα χαρτομαντηλα μαζι μου.

Αντιστοιχη σφιχτη τζουρα με σχεδον τερμα κλειστη την εισαγωγη αερα εχει και ο Lemo 2, με τον οποια δεν ειχα ποτε διαρροες. Η πιο ασφαλης λυση βεβαια ειναι ο kayfun lite plus, αλλα πιστευω θα τον βρεις λιγο σφιχτο.



Αποσυνδεδεμένος Psitgr

  • ***
  • 761
  • Φύλο: Άντρας
Απ: bellus RTA
« Απάντηση #350 στις: Μαρτίου 28, 2016, 17:21 »
Δοκίμασε να τον γεμίσεις , χωρίς να κλείσεις την τρύπα του αέρα και δεν θα έχεις αυτές τις 3-4 σταγόνες..

Αποσυνδεδεμένος Shadowjump

  • ****
  • 1428
  • Φύλο: Άντρας
Απ: bellus RTA
« Απάντηση #351 στις: Μαρτίου 31, 2016, 02:13 »
Χωρις να την κλεισω;  :hmmm: Αυτο μπορω να πω δεν το εχω δοκιμασει  :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος STERH

  • *
  • 21
  • Φύλο: Άντρας
Απ: bellus RTA
« Απάντηση #352 στις: Μαρτίου 31, 2016, 13:38 »
Γεια σας και απο εμενα. Περηφανος Belluπατερας 4 μηνων καταθετω και εγω την γνωμη μου.
Γευση,ντουμανι,ευκολια στησιματος οτι πιο καλο εχω συναντησει .Κολλησα και τον εχω καθημερινο παρολο που στην αρχη τον φοβομουν.
Στηνω μονη SS316 2.5 διαμετρο 9 σπειρες ανοικτες και βγαινει περιπου 0,8Ω. Ατμιζω στα 12-15W αναλογα την διαθεση και power και TC.
Τα βαμβακια τα κατεβαζω κατω, 1 χλ πανω απο το τελος του deck ,χωρις πολυ αφρατεμα και χαιδολογημα, απλα να ειναι μεσα στα καναλια.
Γεμιζω απο πανω χωρις διαρροες -στην τελευταια στροφη γυρναω αναποδα και σφιγγω το καπακι. Για μενα το τρυκ δεν ειναι η διαμετρος συρματος η ο τυπος  του coil αλλα η ποσοτητα βαμβακιου στα καναλια. Να τροφοδοτει μεν αλλα και να μην αφηνει το υγρο να ανεβαινει μονο του στο deck.
Επειδη η αντισταση ειναι κολλητα στην εισοδο του αερα παντα θα εχει υγροποιηση (δουλευουμε με ατμο και οχι καπνο)και ψιλοπιτσιλισματα οταν "αρπαζει" το coil.Αυτα δεν τα λεω διαρροη και θα τα βλεπουμε στις τρυπες του αερα. Μια λυση που βρηκα οταν ατμιζω αφηνω το fire λιγο πριν σταματησω την εισπνοη,ετσι δεν μενει τιποτα μεσα στον atmo.
Πιστευω οτι ο καθενας πρεπει πρωτα να βρει τι θελει απο αντισταση και watt και  βαση αυτων να δοκιμαζει κοντα μακρυα βαμβακια fiber η οχι γεμισμα απο πανω η κατω trial and error ενα πραγμα.
Οι καινουργιοι ας δοκιμασουν αυτο που τους βολευει-αρεσει και να μην αντιγραφουν στησιματα αλλων που δεν ειχαν διαρροες η δεν ξερω τι αλλο. Ας προσπαθησουν να τελειοποιησουν το δικο τους στησιμο -coil watt- ετσι θα μαθουν τα χουγια του δικου τους μωρου.
Υπαρχουν παρα πολλες προσωπικες παραμετροι -ρουφας αποτομα,χαλαρα ποση ωρα, θελεις ζεστο η κρυο ατμο τι υγρο εχεις,  το στηνεις ορθιο το βαζεις στην τσεπη που δεν μπορει να βγει ενας μπουσουλας.
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 31, 2016, 14:02 από STERH »

Αποσυνδεδεμένος Georgechalkida

  • ****
  • 1047
  • Φύλο: Άντρας
Απ: bellus RTA
« Απάντηση #353 στις: Απριλίου 07, 2016, 23:12 »
Καλησπέρα σε όλους.

Όσοι τον έχετε πάρει απο fasttech σας ήρθε με το δαχτυλίδι ρύθμισης του αέρα αρκετά χαλαρό?

Και εαν ναι τι o-ring χρησιμοποιήσατε για να το σφίξετε.?
 

Αποσυνδεδεμένος Psitgr

  • ***
  • 761
  • Φύλο: Άντρας
Απ: bellus RTA
« Απάντηση #354 στις: Απριλίου 07, 2016, 23:23 »
Το δαχτυλίδι ρύθμισης αέρα είναι έτσι κι αλλιώς χαλαρό.. Δεν έχει να κάνει η fasttech.. Εγώ δεν το έσφιξα.. Το έχω χαλαρό..

Αποσυνδεδεμένος STERH

  • *
  • 21
  • Φύλο: Άντρας
Απ: bellus RTA
« Απάντηση #355 στις: Απριλίου 08, 2016, 11:32 »
Καλημερα.Εχω τον original ,οταν τον πηρα το δαχτυλιδι ηταν πολυ μαλακο, λυθηκε με 2 βολτες teflon κατω απο τα orings.
Δοκιμασε με κλειστο τον αερα αν μπορεις να ρουφηξεις , αν μπορεις βαλε teflon κατ βουληση 

Αποσυνδεδεμένος Georgechalkida

  • ****
  • 1047
  • Φύλο: Άντρας
Απ: bellus RTA
« Απάντηση #356 στις: Απριλίου 08, 2016, 22:12 »
Eίμαι μεταξύ αυτού και του κλώνου cloud one..!!!! χμμμμ...  :hmmm: :hmmm: :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος x_dimion

  • *
  • 28
  • Φύλο: Άντρας
Απ: bellus RTA
« Απάντηση #357 στις: Μαΐου 02, 2016, 15:28 »
Καλησπέρα και Χρόνια Πολλά,

Έχει δοκιμάσει κανείς να στήσει με ribbon?

Αποσυνδεδεμένος thomasprevere

  • **
  • 395
  • Φύλο: Άντρας
Απ: bellus RTA
« Απάντηση #358 στις: Μαΐου 06, 2016, 23:03 »
Eστησα τον bellus ως συνηθως με μονη αντισταση,μετα ψαχνω να βρω την σιλικονενια ταπα ,πουθενα εψαξα οπου μπορουσα και δεν μπορω να την βρω,υπαρχει σαν ανταλλακτικο αυτη?
Δεν την βρηκα καπου σκετη  :(



Ολα καλα ,την βρηκα  :thumbsup_move_1:
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 06, 2016, 23:22 από thomasprevere »

Αποσυνδεδεμένος Aner23

  • *
  • 20
  • Φύλο: Άντρας
Απ: bellus RTA
« Απάντηση #359 στις: Ιουνίου 03, 2016, 15:29 »
Τον αγορασα χθες από atmosfaira. Τρομερός πραγματικά. Και φαίνεται ωραίος πάνω στο istick. Είχε μία μικρή διαρροή ή αλήθεια είναι, αλλά για τέτοια γεύση και ντουμανι,χαλαλι. Θα τον μάθω με τον καιρό άλλωστε. Και η τζουρα από φουλ πνευμονικη μέχρι τσιγαρισια (όταν αφήνεις μόνο μία τράπουλα ανοιχτή) . ένας τρομερός all-around επισκευασιμος  :thumpup:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1864 246009 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 03:26
από Tem
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4920 572057 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 24, 2024, 13:52
από Sergios
Hashtag Shake and Vape 2 1869 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 23, 2024, 14:02
από chkontog
Φθαρμένη Μπαταρία και επικινδυνότητα [Μπαταρίες για mod] 32 8020 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 19:24
από stamatisgr
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1121632 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 11:14
από Sergios
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 686 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 396 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 18:34
από zamploutos
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2113 326734 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 15:56
από xristos99
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 38 8603 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 20, 2024, 17:06
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1816 297678 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 18, 2024, 21:50
από antiklitos140
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 827598 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 511682 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios