vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

147 επισκέπτες, 7 χρήστες
camber, PsykieG, dvelev, Mimhsdr, ΨΗΛΟΣ, gfilip, bloodlessz

Twitter

Tilemahos v2 clone

Αποσυνδεδεμένος giorgos maniadakis

  • *****
  • 2157
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε μην εκλαβεισ : την σιωπη μου ωσ αδιαφορια ...
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #1020 στις: Μαρτίου 06, 2016, 18:38 »
Τι θέμα να έχεις κάνε τουσ δικούς σου πειραματισμούς με οποίο σύρμα εσύ θέλεις σε όσα ωμ γουσταρησ και δεσ που θα σου αρέσει περισότερο ...εγώ σεταρο τώρα και ενα μήνα με SS 316L 0.25 mm 0.28 mm 6 με 7 σπείρες ανοιχτές απο 0.75 έως 0.85 και είμαι πασάς στην Ιεράπετρα χαχαχα

Στάλθηκε από το Hive V 3G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #1021 στις: Μαρτίου 06, 2016, 18:42 »
Κάποια μηνύματα εκτός θέματος διαγράφηκαν. Υπάρχει νήμα για τον καθαρισμό ατμοποιητών εδώ

Αποσυνδεδεμένος boltsis

  • *
  • 97
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #1022 στις: Μαρτίου 06, 2016, 23:24 »
Σίγουρα θα το δοκιμάσω απλά διάβασα από διάφορους  ότι καλό είναι όχι πανω απο 1,3Ω  και ήθελα να δω απο που προκύπτει αυτό ώστε όταν το δοκιμάσω να βγάλω και εγώ τα συμπέρασματά μου.

Αποσυνδεδεμένος valsam

  • ***
  • 791
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #1023 στις: Μαρτίου 07, 2016, 00:53 »
Μάλλον στην θέση σου θα πήγαινα σε πιο χοντρό σύρμα. Είναι αρκετά αεράτος άρα θέλει και περισσότερα watt από τύπου kayfun.
Παραλαμβάνω και εγώ μέσα στην βδομάδα, άντε να δούμε τι λέει. Το πρώτο στήσιμο που θα κάνω θα είναι με 0.32mm SS316L 6-7 σπείρες ανοιχτές.
Kαι να μας πεις πως συγκρινεται γευστικα με τον erlclonigen.

Αποσυνδεδεμένος tzifos_f1

  • ***
  • 874
  • Φύλο: Άντρας
  • ζωή ποδήλατο
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #1024 στις: Μαρτίου 08, 2016, 13:36 »
Έφτασε και ο δικός μου πρίν λίγο. Κλώνος από Fasttech (https://www.fasttech.com/p/4185601Tilemahos V2 Plus Styled RTA Rebuildable Tank Atomizer (SS304 Foggy)

Λογότυπα/engravings είχε μόνο στο χαρτόκουτο και στο plexi-tank, πουθενά αλλού  Ετοιμάζεται για μπάνιο, δεν φαίνεται και πολύ καθαρός. Θα κάτσω να διαβάσω το θέμα με τα στησίματα να μην σας ζαλίζω και ελπίζω να στηθεί μέχρι το βράδυ. Μόνο μια απορία: δεν μου μοιάζει με V2 Plus, αλλά με V2. 

Δείτε μια τις φώτος και πείτε μου plz. 

Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #1025 στις: Μαρτίου 08, 2016, 13:40 »
ο Plus ειναι  :yes:

Αποσυνδεδεμένος giorgos maniadakis

  • *****
  • 2157
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε μην εκλαβεισ : την σιωπη μου ωσ αδιαφορια ...
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #1026 στις: Μαρτίου 08, 2016, 13:49 »
Τζιφοσ τώρα το είδα.. καλοατμιστοσ ναι ο plus είναι

δεσ και εδώ τισ διαφορές στην εισαγωγη αέρα  αριστερά ο V2 και δεξια plus

δεσ και εδώ κάτω ο plus  με μεγαλυτερα κανάλια εισαγωγής υγρού πανω ο V2 περιμένουμε εντυπώσεις 

Στάλθηκε από το Hive V 3G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος tzifos_f1

  • ***
  • 874
  • Φύλο: Άντρας
  • ζωή ποδήλατο
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #1027 στις: Μαρτίου 09, 2016, 04:36 »
Τί είναι αυτό ρε παιδιά? ? ?     3 στησίματα έκανα (όλα kanthal), 3 τανκακια (όχι full γεμάτα). Μπούχτισα. Το 9αρι υγρό είναι σαν 18χτάρι χωρίς όμως το αγρίεμα στον λαιμό. Πολύ αεράτος και πολύς ατμός, ζεστός και "πνιγηρός" κατά κάποιο τρόπο αλλά όχι άγριος. Μπούχτισα από νικοτίνη. Γεύση καλή βέβαια αλλά πολύς ατμός. Το καλύτερο για μένα και υποφερτό κάπως στήσιμο από τα αυτά που δοκίμασα είναι με 2.5mm, Kanthal 0.32mm, 6 σπείρες, 1.35Ω, 1 στροφή καμπάνα, σφιχτός πολύ ο αέρας (ίσα που βλέπω τρύπα), σφιχτό KGD, 13watt.
Ο κλώνος καλός, αν και βρώμικος, μου έβγαλε την ψυχή στο καθάρισμα, πολλά τα κομμάτια, λύθηκε όλος. Κανένα πρόβλημα σε λύσιμο δέσιμο πλην του drip tip που έχει 1 μόνο o-ring και μεγάλο άνοιγμα. Το αυθεντικό μάλλον πρέπει να βρώ που δείχνει πιο στενό. Κανένα θέμα με υπο/υπερτροφοδοσίες, καμένα, μπουρμπουλήθρες, πέρα από τα δάκρυα στα μάτια στην πρώτη τζούρα που δεν τον ήξερα και ήταν πολύ δυνατή καμιά άλλη διαρροή. Πολύ καλή εντύπωση από  την τροφοδοσία, κάθε 4τζούρες και μια φυσαλίδα ανεβαίνει. Τραβάω 3-4 τζούρες και αφήνω το μοντάκι όλο και πιο μακριά, λές και είναι η τελευταία για απόψε, μέχρι το επόμενο σετ επαναλήψεων. Μέχρι να γράψω όλα αυτά έκανα μισο τανκάκι, πάμε για γέμισμα ευτυχώς είναι εύκολο. Αύριο πρωί πρωί πάω για μηδενική βάση να κάνω μερικά ml από το υγρό μου 5άρι να δοκιμάσω. Μπούχτισα. Αυτός είναι για pro-ατμιστές, και εγώ είμαι άβγαλτος ακόμα. Απορώ με αυτούς που λένε ότι κάνει για τσιγαρίσιες :))
ες αύριον τα ...

Αποσυνδεδεμένος giorgos maniadakis

  • *****
  • 2157
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε μην εκλαβεισ : την σιωπη μου ωσ αδιαφορια ...
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #1028 στις: Μαρτίου 09, 2016, 07:28 »
χαχαχα    φίλε    Τσιφοσ   μου θύμισεσ κάποιο φιλαράκι που μου ζήτησε να δοκιμάσει των Μάχο για να έχει μια ιδέα ....9ρι υγρό 70/30 vpg τραβάει την τζουρα και των κοιτάζω προσπαθει ν  κρατηθεί  να μην βηξει και κοιτάζω τα ματια του και έχουν δάκρυα αλλά όπως λένε οτι το χρήμα και ο βήχας δεν κρύβεται δεν άντεξε.. και ξεσπασε τιιιι είναι αυτός ρεεεε τι υγροοοο μου εβαλεσ ρεεεεε τι νικοτίνη κάνεις 40ρα χαχαχαχχα   ..πέρα απο αυτό ο Μαχοσ έχει καλυτερο χτύπημα ακόμα και στα ίδια υγρά απο άλλους ατμό το τριπ τιπ που έρχεται όντος δεν είναι καλό    αλλά με κάποιο άλλο στρώνει το θέμα όσο αφορα το ποσο αέρατοσ είναι ναι δεν είναι kayfun αλλά ουτε και subtank  μπορεί με την ρύθμιση του αέρα να γίνει σφιχτόσ όσο  χρειάζεται   ..είμαι σίγουρος οτι θα βρείσ το επιθυμητό σημείο που θα σου αρέσει εσένα

Στάλθηκε από το Hive V 3G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος akilleas

  • **
  • 166
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #1029 στις: Μαρτίου 09, 2016, 09:31 »
Εσείς με την εμπειρία σας, με ποιό σύρμα και σε τι στήσιμο είναι η καλύτερη γεύση;

sent from my Amstrad CPC6128


Αποσυνδεδεμένος megst

  • ****
  • 1278
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιώργος
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #1030 στις: Μαρτίου 09, 2016, 09:45 »
Από δέκα ανθρώπους, θα πάρεις δέκα διαφορετικές απαντήσεις  :) Έτσι γίνεται πάντα και ίσως είναι και λογικό. Άλλοι προτιμούν χοντρά σύρματα με λίγα ohm αντίστασης, άλλοι πιο λεπτά, άλλοι kanthal, άλλοι ss. Υπάρχει βέβαια μια τάση, για χονδρούτσικα σύρματα και αντιστάσεις γύρω στο 1ohm. Εκεί είμαι και εγώ στο τηλέμαχο. Θα πρέπει όμως να το επιβεβαιώσεις ψάχνοντας.... ;)

Αποσυνδεδεμένος akilleas

  • **
  • 166
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #1031 στις: Μαρτίου 09, 2016, 09:53 »
Και χονδρότερο σύρμα σημαίνει λιγότερες σπείρες για να βγει περίπου ένα ohm;

sent from my Amstrad CPC6128


Αποσυνδεδεμένος megst

  • ****
  • 1278
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιώργος
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #1032 στις: Μαρτίου 09, 2016, 10:06 »
Γενικά, με τα χονδρότερα σύρματα, χρειάζεσαι περισσότερες σπείρες για να πετύχεις τα ίδια ohm αντίστασης. Μπορείς να συμβουλεύεσαι και το steam engine

Αποσυνδεδεμένος giorgos maniadakis

  • *****
  • 2157
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε μην εκλαβεισ : την σιωπη μου ωσ αδιαφορια ...
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #1033 στις: Μαρτίου 09, 2016, 10:16 »
Έχω κανει σεταπ με 3 διαφορετικά σύρματα  και η απόδοση του είναι εξαιρετική και στα 3 με των ίδιο αριθμών σε σπείρες και πάντα ανοιχτές με βαμβάκι Coh Gen Do και σε έτοιμα υγρά όσο και σε δικα μου  DIY

Kanhtal-A1 0.33mm Και 0.40 mm παρα πολύ καλά αποτελεσματα το μονο του μειον αν ξεχάστησ  και δεν παρεισ χαμπαρη οτι τελείωσε το  υγρό η ξεχαστείσ να ανοίξεισ την καμπάνα θα φασ καμένο που θα παει σύννεφο 

SS316L σεταπ απο 0.23 mm 25mm 0.28 mm αποτελεσματα όπως και στο κανθαλ που εδώ παιζει καλά και στο tcr και σε Temp 316 με την αποφυγή του λάθους να φασ καμένο  ακόμα και στο power mod δούλεψε τέλεια

Ni 200 0.32 mm και μονο ενα σεταρισμα με ικανοποιητικά αποτελεσματα και εδώ και σε γεύση αλλά τόσο σε σταθερότητα απόδοσης  με την προϋπόθεση οτι εδώ χρειαζεται μεγαλύτερη  ακρίβεια στισ σπείρες και γενικά σε όλο το στήσιμο   για να   έχεις ενα καλό αποτέλεσμα
Είμαι τισ γνώμης οτι αν κάνεις ενα καλό στήσιμο και με ποσότητα βαμβακιού  που χρειαζεται  ο Μαχοσ θα σου δώσει αυτό που δεν πήρες απο κανένα άλλο ατμό ακόμα και απο των κλώνο του  ..
Ενα παράδειγμα που μπορω να αναφέρω είναι σε DIY υγρό τισ TPA εκανα μια κάποια μίξει  που μου αρέσει RY4 Double Craham Cracker black honey  μου εδεινε και τισ 3 γευσησ καραμέλα μελιού και καπνίκου  αρωματοσ που ακόμα και ο περιβόητος πανάκριβοσ γνησιότητατοσ SQape  απο φιλο μου εδώ σε ναι καλη γεύση αλλά χωρίς να διακρίνο ποιο και τι είναι πήρα  κάτι απροσδιόριστο όπως και με τουσ άλλους ατμό που έχω..
Αυτά φυσικά είναι δικές μου εμπειρίες και δικιά μου άποψη 


Στάλθηκε από το Hive V 3G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος alldaynews

  • ***
  • 629
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #1034 στις: Μαρτίου 09, 2016, 10:22 »
Γιώργο(αν μου επιτρέπεις τον ενικό)δεν κατεβάζεις καθόλου στα λούκια.Απλώς αφράτο το τελεώμα??

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1864 246045 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 03:26
από Tem
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4920 572123 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 24, 2024, 13:52
από Sergios
Hashtag Shake and Vape 2 1896 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 23, 2024, 14:02
από chkontog
Φθαρμένη Μπαταρία και επικινδυνότητα [Μπαταρίες για mod] 32 8034 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 19:24
από stamatisgr
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1121723 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 11:14
από Sergios
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 689 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 402 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 18:34
από zamploutos
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2113 326776 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 15:56
από xristos99
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 38 8609 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 20, 2024, 17:06
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1816 297795 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 18, 2024, 21:50
από antiklitos140
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 827619 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 511709 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios