vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

75 επισκέπτες, 3 χρήστες
Tem, stsoulos, Blackwolf

Twitter

Tilemahos v2 clone

Αποσυνδεδεμένος megst

  • ****
  • 1278
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιώργος
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #990 στις: Μαρτίου 03, 2016, 10:49 »
Σωστά Γιώργο,
V2: Channels 3mm, Air diameter 2.5mm
V2 plus: Channels 4mm, Air diameter 2mm

Αποσυνδεδεμένος giorgos maniadakis

  • *****
  • 2157
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε μην εκλαβεισ : την σιωπη μου ωσ αδιαφορια ...
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #991 στις: Μαρτίου 03, 2016, 10:54 »
Για να μην σε ζαλίζο έχω 2 husing κομπλέ  το ενα είναι του ν2 και το άλλο του plus 
και η πόλοι σέντερ πώς του λέσ κανουν και στο ενα τόσο και στο άλλο husing
και ετσι μπορω να κάνω οποία εναλλαγή θέλω ελπίζω και με την φωτο να γίνομαι κατανοητός

Στάλθηκε από το Hive V 3G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #992 στις: Μαρτίου 03, 2016, 10:59 »
Δηλαδή μπορώ να αλλάξω το center post μόνο, ώστε να έχω air diameter 2mm? :dontknow:
Αυτό που μ' ενδιαφέρει είναι να μειώσω λίγο τον αέρα που χτυπάει την αντίσταση. Σ' αυτή την περίπτωση, αν κρατήσω τα κανάλια του v2 των 3mm, υπάρχει περίπτωση να έχω προβλήματα τροφοδοσίας?

Γιώργο (Μανιαδάκη), μην μπερδεύεσαι, housing λέμε μόνο το βαρελάκι με τα κανάλια τροφοδοσίας που έχει 10 ευρώ, μαζί με τους πόλους κ.λπ. πάει 40+

Αποσυνδεδεμένος megst

  • ****
  • 1278
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιώργος
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #993 στις: Μαρτίου 03, 2016, 11:08 »
Γιώργη, δεν το έχω δοκιμάσει αλλά νομίζω ότι δεν θα έχεις προβλήματα τροφοδοσίας υγρού. Ίσως χρειαστεί να παίξεις με την ποσότητα βαμβακιού.  Αντίθετα, πιστεύω ότι μπορεί να πάρεις και καλύτερη γεύση. Για αυτό άλλωστε φημίζεται ο plus. 

Αποσυνδεδεμένος boltsis

  • *
  • 97
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #994 στις: Μαρτίου 03, 2016, 12:05 »
Έχω τον V2 plus αλλά δεν εχω πάρει τη γεύση ακόμη όπως του Kayfun lite plus, bellus.Έχω στήσει με Kanthal D 0,28mm βγάζοντας 1,35Ω αλλά δε πάιρνω αυτό που θέλω.Δοκίμασα παχύ, σφιχτό , πιο λίγο βαμβάκι αλλα τίποτα.Μήπως να φτιάξω αντίσταση 1,7-18Ω?
Γιατί διάβασα καλό είναι να είναι στα 1,3Ω , τι θα γίνει αν ανεβάσω λίγο τα Ω?

Αποσυνδεδεμένος teo77

  • ****
  • 1450
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #995 στις: Μαρτίου 03, 2016, 12:23 »
Δηλαδή μπορώ να αλλάξω το center post μόνο, ώστε να έχω air diameter 2mm? :dontknow:
Αυτό που μ' ενδιαφέρει είναι να μειώσω λίγο τον αέρα που χτυπάει την αντίσταση. Σ' αυτή την περίπτωση, αν κρατήσω τα κανάλια του v2 των 3mm, υπάρχει περίπτωση να έχω προβλήματα τροφοδοσίας?

Γιώργο (Μανιαδάκη), μην μπερδεύεσαι, housing λέμε μόνο το βαρελάκι με τα κανάλια τροφοδοσίας που έχει 10 ευρώ, μαζί με τους πόλους κ.λπ. πάει 40+
Ribot αν μπορω να βοηθησω μιας και αρκετο καιρο εχω τον v2,αλλα λογο οτι ηταν αρκετα αερατος για τα γουστα μου προσπαθησα να τον customιασω λιγο.

Πηρα το center post του v2+(2mm diam),κρατησα τα λουκια τροφοδοσιας του v2(3mm) και του φορεσα το drip tip του v2+.

Σκεφτηκα οτι λογο του πιο στενου drip tip ειχα πιο συμπυκνωμενο ατμο,κρατησα τα πιο μικρα λουκια γιατι ηθελα να μειωσω την καταναλωση υγρου οσω αυτο ειναι δυνατον και το center post του v2+ νομιζω οτι εχω πιο συμπυκνωμενο ατμο.

Τωρα αυτα ειναι τοτυ μυαλου μου δεν ξερω κατα ποσο μπορει να ισχυουν  :))

Nα μην γινω υπερβολικος αλλα αλλαξε αρκετα ο ατμο στο θεμα της ποιοτητας τζουρας σε σχεση με τον αερατο και κενο ατμο που μου εδινε ο v2.
Mπορεις να το δοκιμασεις αν θες
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 03, 2016, 12:34 από teo77 »

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #996 στις: Μαρτίου 03, 2016, 12:31 »
Άει γεια σου, αυτό ακριβώς ρωτούσα αν μπορώ να κάνω, γιατί κι εμένα μου φαίνεται ότι παραείναι αεράτος ο ν2 και χάνει σε γεύση. Με βλέπω να πηγαίνω μόνο για το center post λοιπόν. :thumpup:
Το ντριπτιπ το έχω ήδη, πριν έρθει ο κλώνος, αλλά όπως είπα παραπάνω, εμένα δεν μου κάνει και έχω βρει τη λύση.

Αποσυνδεδεμένος OpenMind

  • **
  • 412
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #997 στις: Μαρτίου 03, 2016, 13:12 »
.......κρατησα τα πιο μικρα λουκια γιατι ηθελα να μειωσω την καταναλωαη υγρου οσω αυτο ειναι δυνατον....
teo77

Με την κατανάλωση υγρού, πέτυχες κάτι ? Υπήρξε αποτέλεσμα ?

Αποσυνδεδεμένος teo77

  • ****
  • 1450
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #998 στις: Μαρτίου 03, 2016, 13:30 »
ΟpenMind μαλλον οχι δεν εχω καταφερει ακομα να τον κανω injection :nope:
Eπειδη ηθελα να μεινω σε σεταρισματα με συρματα 0.28 και 0.30 σε 2.5 διαμετρο,κρατησα τα λουκια του v2.
Tροφοδοσια εχω πολυ καλη με μια στροφη και 1/4,ακριβως! :))
Με υγρα 50-50 βεβαια που ειμαι και 30αρι σε 2.5 παλι πινει αρκετα.
Eπισης με τα μικροτερα λουκια και αυτο το σεταπ ηθελα να κρατησω οσο το δυνατο πιο δροσερο το σεταρισμαμιας και δεν μπορω και τον πολυ ζεστο ατμο.
Εχω φυσικα καλυτερη γευση οχι τοσο ''κενη οσω στον v2,ισως λιγο πιο μπουχτιστικη γευση λογο drip tip πιστευω.
Και περιεργως δεν εχω υγρο στο στομα μιας και για μενα παιζει μια χαρα αυτο το σεταπ απο τα 9.5 watt και περνω πολυ ομαλο ατμισμα.

Κατι που μπορω να πω για το βαμβακι ειναι εαν χρησιμοποιουμε pads τυπου kgd ειναι καλο ενα αφρατεμα στο pad και επειτα περμασμα απο το κοιλ.
Επισης καλο ειναι να διορθωνουμε οτι δεν μας καθετε καλα στο βαμβακι οταν αυτο το διαβρεξουμε οχι μονο πριν και οχι απευθειας βιδωμα της καμπανας.
Ετσι ισως μπορουμε να διορθωσουμε τα θεματα υπερ ή υποτροφοδοσιας ενα αυτα οφειλονται στο βαμβακι που βρισκεται στα λουκια του housing.Διοτι το βαμβακι θα εχει παρει μια καποια μορφη και με ενα κατσαβιδακι το φτιαχνουμε να καθεται καλα στα λουκια.
Με αυτο τον τροπο μεχρι στιγμης δεν ειχα μεχρι στιγμης κανενα απο τα παραπανω θεματα τροφοδοσιας.
Αλλα η καταναλωση για μενα ειναι σε αρκετα υψηλα επιπεδα ακομα.

Αποσυνδεδεμένος Silas

  • **
  • 145
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #999 στις: Μαρτίου 03, 2016, 14:44 »
ribot το drip tip που εβαλες ποιο ειναι? Κοιταω στο site του Gus αλλα δεν μπορω να το ξεχωρισω

Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #1000 στις: Μαρτίου 03, 2016, 15:43 »
Πολυ καλη η ιδεα αυτη για αλλαγη μονο του center post  γιατι συνηθισα και εγω στον klp και παρολο που εχω ανοιχτο τον αερα ελαχιστα στον v2 μου θυμιζει αερατη τζουρα

Sent from my SM-G920F using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος giorgos maniadakis

  • *****
  • 2157
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε μην εκλαβεισ : την σιωπη μου ωσ αδιαφορια ...
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #1001 στις: Μαρτίου 03, 2016, 18:14 »
@trash αυτός Ο kayfun ηταν η αιτία και σε εμένα των έπιανα μόνο τισ πρώτες πρωινές τζουρεσ   και σιγά σιγά αρχισε να με κουράζουν η αέρατη  ατμοποιητεσ ..αλλά και  ο kayfun αν και των είχα συνηθίσει  κάπου με κουράζει για όλη την ημερα και μετα απο πολύ μελέτη και ψάξιμο  στους ατμό με  λίγο ποιο αέρατη τζούρα κατέληξα στων Μάχο αν και είχα κάποιους ενδοιασμούς  απο παλιά με την καμπάνα που ηταν μονοκόμματη και δεν υπάρχει επισκεψιμότητα στο βαμβάκι  μετα την τοποθέτηση τισ δεν ηταν  δλδ στυλ kayfun lemo  subtank και αλλων ομοίων ατμό μετα απο το πρωτο σετάπ του Μάχου κατάλαβα ποσο λάθος αντίληψη είχα για αυτούς του τύπου ατμοποιητών  και εμένα μακρια τουσ

Στάλθηκε από το Hive V 3G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #1002 στις: Μαρτίου 03, 2016, 18:55 »
ribot το drip tip που εβαλες ποιο ειναι? Κοιταω στο site του Gus αλλα δεν μπορω να το ξεχωρισω

Ούτε εγώ μπορώ να το βρω στο site, ίσως να μην το έχει. :dontknow:
Αυτό το site πάντως θέλει αναδιοργάνωση, είναι δύσχρηστο!

Αποσυνδεδεμένος OpenMind

  • **
  • 412
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #1003 στις: Μαρτίου 03, 2016, 19:25 »
*off topic για λιγο.  

Εγω δεν κατάφερα ποτέ να τα βρω με ατμούς που έχουν βίδα για αναπλήρωση υγρού. 

Απο τον πρώτο μόνιμο μου, σχεδόν, diver v1 με scuba tank,  πήγα στον Tilemaho v1 και v2 plus τώρα....
ενδιάμεσα ? περισσότεροι απο 8 ατμοί όπως kayfun 2.1 - 3.1 - 4,  agaT - Erlkonigin - Eviva - Aqua v2 - πρόσφατα belus, κλπ κλπ

Ευτυχώς ομως που βγήκε το κλωναράκι, γιατι όταν μιλούσαμε για Μάχο, " τρώγαμε ξύλο "  απο kayfun style νήματα

Οι διαχειριστές παρακαλούνται να διαχειριστούν αυτο το post οπως αυτοί νομίζουν.   ;)

Αποσυνδεδεμένος netsplit

  • ****
  • 1358
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #1004 στις: Μαρτίου 03, 2016, 20:07 »
Έχω τον V2 plus αλλά δεν εχω πάρει τη γεύση ακόμη όπως του Kayfun lite plus, bellus.Έχω στήσει με Kanthal D 0,28mm βγάζοντας 1,35Ω αλλά δε πάιρνω αυτό που θέλω.Δοκίμασα παχύ, σφιχτό , πιο λίγο βαμβάκι αλλα τίποτα.Μήπως να φτιάξω αντίσταση 1,7-18Ω?
Γιατί διάβασα καλό είναι να είναι στα 1,3Ω , τι θα γίνει αν ανεβάσω λίγο τα Ω?

 Ο Τηλέμαχος ΔΕΝ συγκρίνεται με καυφουνομπέλους.
Είναι σε άλλη εντελώς κλάση.
Εσύ συγκρίνεις τον Ολυμπιακό ή τον ΠΑΟ με την ομαδούλα από τα Σούρμενα  :laugh1:.
Δεν ξέρω που διάβασες για το 1,3 Ωμ αλλά ο κανόνας είναι σύρμα πάνω απο 0,32, αντίσταση κάτω από 1,2 και πολλάααααα Βαττ.
 Και φυσικά ανοιχτό τον αέρα.
Όποιος ψάχνει τσιγαρίσιες ψάχνει λάθος στον Τηλέμαχο.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8828 1116482 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 15, 2024, 06:58
από Sergios
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 824737 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 507714 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 8998 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 154966 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 569020 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 244081 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 294426 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1827 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 762973 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 1184 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 8 4073 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 05, 2024, 22:48
από Tem