vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

131 επισκέπτες, 5 χρήστες
Doubt, fratz8, Mimhsdr, bloodlessz, PsykieG

Twitter

Tilemahos v2 clone

Αποσυνδεδεμένος giorgos maniadakis

  • *****
  • 2157
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε μην εκλαβεισ : την σιωπη μου ωσ αδιαφορια ...
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #975 στις: Μαρτίου 02, 2016, 23:44 »
Και ποιος είναι που δεν μπαίνει σε έξοδα αλλά Χαλαλί του τα κανει και με το παραπανω

Στάλθηκε από το Hive V 3G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Vaggelis pet

  • *
  • 63
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #976 στις: Μαρτίου 03, 2016, 00:24 »
https://www.fasttech.com/products/4185600
Μου ήρθε σήμερα. Πρώτες εντυπώσεις άριστες. Με λίγο πλύσιμο για να δω τι παίζει έχω να πω ότι δεν έχω καθόλου μυρωδιά.

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Λύθηκε όλος. Έκανε ένα καλό μπάνιο με proderm Υγρό πιάτων για μωρά, στήθηκε με ss 316 L 0.32 με αντίσταση στα 0.55 25w και στους 215c. Μπορώ να πω ότι είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος και από γεύση και ντουμάνι.


Ο Ατμοποιητης είναι αυτός και έχει και το λογότυπο στο τανκ και στο κουμπί που ήρθε. https://www.fasttech.com/products/4185600
Το trip tip για τους περίεργους είναι αυτό και ανοίγει και κλείνει τα υγρά μια χαρά. Και δεν μαζεύει και Υγρό. https://www.fasttech.com/p/2570400

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος comandante7

  • *
  • 81
  • Φύλο: Άντρας
  • keep faith and vape
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #977 στις: Μαρτίου 03, 2016, 00:29 »
ειναι φτιαγμενος για αερατες ή τσιγαρισιες ? ειμαι της τσιγαρισιας εγω...

Αποσυνδεδεμένος Vaggelis pet

  • *
  • 63
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #978 στις: Μαρτίου 03, 2016, 00:32 »
Πολύ καλή ρύθμιση αέρα ποιο πολύ για αερατος αλλά αν κλείσεις τον αέρα κάνει και τσιγαρισιες

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος comandante7

  • *
  • 81
  • Φύλο: Άντρας
  • keep faith and vape
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #979 στις: Μαρτίου 03, 2016, 00:38 »
Ευχαριστω,
 ψαχνω για τσιγαρισιες τυπου Kayfun, καταλαβαινω πως ειναι φτιαγμενος για αερατες οποτε χλωμο... 

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #980 στις: Μαρτίου 03, 2016, 01:20 »
Να 'μαι κι εγώ! Δύο 12ωρα με κορέγκα, σαπούνισμα με υγρό πιάτων και πρώτο στήσιμο με  0,35mm kanthal, 7  σπείρες και cotton bacon v2.
Κανένα πρόβλημα, τροφοδοσία, γεύση, ατμός, τα πάντα όλα. Το μαμίσιο ντριπτιπ εκτός από το γνωστό πρόβλημα, δεν μου αρέσει κιόλας γιατί είναι μεγάλο, οπότε -κι ας χαλαστούν τα αντίπαλα στρατόπεδα- αποφάσισα να παντρέψω τον  Gus με τον GG! To ντριπ τιπ του Gus είναι της ίδιας λογικής, φαρδύ κάτω και στενό πάνω, αλλά με μεγαλύτερη έξοδο, είναι πιο κοντό, εφαρμόζει εξίσου καλά  με του  gg και αποδίδει καλύτερα. Άσε που έχει και σημάδια για την ασφαλή περιστροφή της καμπάνας!


Αποσυνδεδεμένος ili kef

  • **
  • 205
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #981 στις: Μαρτίου 03, 2016, 08:02 »
Μετά τα προβλήματα με καμμένα και διαρροές που είχα πάντα σε όλα τα στησίματά μου, πλέον με το τελευταίο στήσιμο ατμίζω το τρίτο τανκάκι χωρίς προβλήματα. Διαβάζοντας το μήνυμα του Γιώργου για το πως κόβει τα παντς, μου ρθε φλας, μέχρι τώρα έστηνα με Fiber freaks 2 αφού μόνο αυτό χρησιμοποιώ σε όλους τους επισκευάσιμους και λέω δεν δοκιμάζω κάτι παντς που μου είχαν δώσει δώρο, έτσι σύριζα κομμένο στα λούκια και πραγματικά διαρροή καμμιά. Είμαι ενθουσιασμένος αφού μετά από άπειρα στησίματα είναι η πρώτη φορά που δεν έχω διαρροή, ειδικά με το συγκεκριμένο στήσιμο πλημμύριζα. Βέβαια παρόλο που έβαλα πολύ λίγο βαμβάκι μέσα στο κόιλ αν δεν ανοίξω σχεδόν τέρμα την καμπάνα έχω υποτροφοδοσία και νομίζω ότι είναι στενά τα αυλάκια του κλώνου μου. Τέλως πάντων, ποιο βαμβάκι πιστεύετε ότι είναι το καλύτερο για τον Τηλέμαχο?

Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #982 στις: Μαρτίου 03, 2016, 08:18 »
Να 'μαι κι εγώ! Δύο 12ωρα με κορέγκα, σαπούνισμα με υγρό πιάτων και πρώτο στήσιμο με  0,35mm kanthal, 7  σπείρες και cotton bacon v2.
Κανένα πρόβλημα, τροφοδοσία, γεύση, ατμός, τα πάντα όλα. Το μαμίσιο ντριπτιπ εκτός από το γνωστό πρόβλημα, δεν μου αρέσει κιόλας γιατί είναι μεγάλο, οπότε -κι ας χαλαστούν τα αντίπαλα στρατόπεδα- αποφάσισα να παντρέψω τον  Gus με τον GG! To ντριπ τιπ του Gus είναι της ίδιας λογικής, φαρδύ κάτω και στενό πάνω, αλλά με μεγαλύτερη έξοδο, είναι πιο κοντό, εφαρμόζει εξίσου καλά  με του  gg και αποδίδει καλύτερα. Άσε που έχει και σημάδια για την ασφαλή περιστροφή της καμπάνας!

(Image removed from quote.)
Ποιο SKU εχει ο συγκεκριμενος που εχει και το λογοτυπο στη βαση και το χαραγμα στο τανκ?

Sent from my SM-G920F using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος megst

  • ****
  • 1278
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιώργος
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #983 στις: Μαρτίου 03, 2016, 08:19 »
Τέλως πάντων, ποιο βαμβάκι πιστεύετε ότι είναι το καλύτερο για τον Τηλέμαχο?
Δεν νομίζω ότι έχει ιδιαίτερη προτίμηση. Απλά, κάθε βαμβάκι θέλει ξεχωριστό χειρισμό και ποσότητα, ανάλογα με την απορροφητικότητα του. Προσωπικά, για το τηλέμαχο προτιμώ τα πιο πυκνά βαμβάκια. Έχω καταλήξει σε... 1) Nakamichi και 2) KGD. Γενικά όμως, δεν θα έχεις πρόβλημα με τα περισσότερα.

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #984 στις: Μαρτίου 03, 2016, 08:57 »
Ποιο SKU εχει ο συγκεκριμενος που εχει και το λογοτυπο στη βαση και το χαραγμα στο τανκ?

Αυτός είναι. Το τανκάκι είναι το γνήσιο, το δικό του δεν είναι χαραγμένο.

Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #985 στις: Μαρτίου 03, 2016, 09:03 »
Αυτον εχω και εγω απλα σκαλωσα γιατι εμενα δεν ειχε αυτο το τανκακι...

Πολυ καλη φαση παντως που κουμπονουν γνησια parts πανω...

Ηρθε για να μεινει ο κλωνος

Sent from my SM-G920F using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος giorgos maniadakis

  • *****
  • 2157
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε μην εκλαβεισ : την σιωπη μου ωσ αδιαφορια ...
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #986 στις: Μαρτίου 03, 2016, 09:30 »
@ili kef το ff 2 ακόμα και το cotton bled  που είχα δουλέψει παλαιότερα έχουν περιπου την ίδια σύσταση υλικών μπορεί να έχουν ανθεκτικότητα σε έμελ αλλά χάνουν στην απορροφητικότητα και στο οτι δεν μπορείς να το αφρατεψεισ όπως τα οργανικά βαμβάκια 
Εκτός απο αυτά τα 2 έχω δουλέψει  το  Nakamichi  το muji και το Koh Gen Do πρωσοπικά με το KGD έμεινα πολύ ευχαριστημένος και το χρεισημοποιο τώρα και κάποιους μήνες σε όλα τα σεταπ μου
 
έχει παρα πολύ καλη απορροφητικότητα ευκολία στην χρίσει και στο αφρατεμα χωρίς βαμβακιλα στισ πρώτες τζουρεσ και όταν αλαζο υγρό χωρίς να ξεπλενω των ατμό η το τανκ μου δίνει άμεσα το άρωμα του 2ρου υγρού

@ trash  88 SKU που ήρθε ο δικόσ μου με τα λογότυπα GG είναι αυτό https://www.fasttech.com/products/3937100  στο τζαμμακι δεν είχε τα λογότυπα και το Husing είναι με τα στενά κανάλια και την ποιο μεγάλη τρύπα στην εισαγωγη αέρα   
τζαμακι με τα λογότυπα  και husing του plus τα προμηθεύτηκα απο Αθήνα ωσ έξτρα για των λογο οτι όταν εγώ εκανα την παραγγελία  είχαν μονο των V2 στη ft και μετα έφεραν των  plus

 


Στάλθηκε από το Hive V 3G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #987 στις: Μαρτίου 03, 2016, 09:35 »
Εσύ Γιώργο, μόνο το husing έχεις αλλάξει? Δηλαδή έχεις τα φαρδιά κανάλια τροφοδοσίας του plus αλλά με τη μεγάλη τρύπα του αέρα του V2, σωστά?

Αποσυνδεδεμένος giorgos maniadakis

  • *****
  • 2157
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε μην εκλαβεισ : την σιωπη μου ωσ αδιαφορια ...
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #988 στις: Μαρτίου 03, 2016, 09:58 »
Γιώργο ναι έχοντας και τα 2 husing έκανα και αυτή τη εναλλαγή φαρδύ λούκι και μεγάλη τρύπα αέρα αλλά ακόμα και εγώ που ήμουν φαν της πνευμωνικησ ήθελα κάτι ενδιάμεσο με σταθερή απόδοση και χωρίς να χρειάζεται να ανοίγω κλείνω την ρύθμιση του αέρα. Τώρα είναι μόνιμα στο τέρμα με το husing του plus και όλα καλά

Στάλθηκε από το ALCATEL ONE TOUCH 7041X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #989 στις: Μαρτίου 03, 2016, 10:38 »
Τώρα με μπέρδεψες. Αυτό που ξέρω είναι ότι με αλλαγή housing, αλλάζουν μόνο τα κανάλια τροφοδοσίας και όχι η κεντρική τρύπα του αέρα στο ντεκ. Για να γίνει αναβάθμιση του v2 σε plus, νομίζω ότι πρέπει να αντικατασταθεί όλο το ντεκ ή έστω το center post και όχι μόνο το housing. Κάνω λάθος?

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1864 246048 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 03:26
από Tem
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4920 572126 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 24, 2024, 13:52
από Sergios
Hashtag Shake and Vape 2 1897 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 23, 2024, 14:02
από chkontog
Φθαρμένη Μπαταρία και επικινδυνότητα [Μπαταρίες για mod] 32 8034 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 19:24
από stamatisgr
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1121738 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 11:14
από Sergios
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 689 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 403 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 18:34
από zamploutos
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2113 326779 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 15:56
από xristos99
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 38 8609 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 20, 2024, 17:06
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1816 297831 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 18, 2024, 21:50
από antiklitos140
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 827619 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 511710 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios