vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

68 επισκέπτες, 2 χρήστες
manoslykos, thanos1071

Twitter

Tilemahos v2 clone

Αποσυνδεδεμένος billythekid

  • *****
  • 2381
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #1050 στις: Μαρτίου 11, 2016, 14:16 »
Εδώ είναι και τα πολύχρωμα τανκάκια για τον Τηλέμαχο.
https://www.fasttech.com/products/3099/10019791/4412900-replacement-pc-tank-for-tilemahos-v2-v2-plus-rta

Αποσυνδεδεμένος pelegrin07

  • **
  • 213
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #1051 στις: Μαρτίου 11, 2016, 14:30 »
Αφού ευχαριστήσω για άλλη μια φορά τον Γιώργο Μανιαδάκη για την εξυπηρέτηση, θα ήθελα να γράψω και γω δυο λογια γι αυτον τον ατμοποιητή.Παρέλαβα λοιπόν χθές το πρωι και αφού γύρισα το απογευμα σπίτι τον έκανα ένα πλυσιματάκι με χλιαρό νερό και λίγο υγρό πιάτων.Στη συνέχεια στέγνωμα και στήσιμο με 32αρι κανθαλ σε 2.5 πυρήνα 7 σπείρες λίγο ανοιχτές.Βαμβάκι σύριζα κομμένο στο πρόσωπο της καμπάνας χωρίς κατέβασμα στα λούκια.Κλείσιμο και ανοιγμα 2 στροφές την καμπάνα.Πρώτη εντύπωση μετά απο 2 τανκ πλούσιος ατμός, βελούδινος χωρίς καμμένα και υπερτροφοδοσίες αλλά η γεύση πολυ υποτονική σε σημείο που δεν μου αρεσε καθόλου.Το βράδι ξανά μπανάκι αυτη τη φορά με καυτό νερο, σόδα και πολυ λιγο υγρό πιάτων , αφήνοντας τα κομμάτια του άτμο μέσα στο νερό για όλο το βράδι.Σήμερα μετά απο ένα γρήγορο πλύσιμο με βότκα έστησα ξανά με 40αρι κανθαλ σε 3 διαμετρο  1ωμ αντίσταση και είναι σαν να κρατάω διαφορετικό ατμο απο χθες ;D

Αποσυνδεδεμένος tzifos_f1

  • ***
  • 874
  • Φύλο: Άντρας
  • ζωή ποδήλατο
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #1052 στις: Μαρτίου 11, 2016, 14:31 »
Παιδιά καλησπέρα ατμιζω περίπου τρεις μήνες και είμαι πολύ ευχαριστημενος έχω istick60w και nautilus mini.
Θέλω να πάω σε επισκευασιμο ψάχνω τσιγαρισια τζούρα και πολύ καλή γεύση.Πιστεύετε πως ο τηλεμαχος θα με καλύψει ?? έχετε κάποιον άλλο να μου προτείνετε
Ευχαριστω
Αν και δεν είμαστε στο σωστό νήμα, δες τηλέμαχο V2+ και Φαινόμενο. Ο Τηλέμαχος έχει πιο "αεράτη" τζούρα από Nautilus mini. Στην τζούρα είναι πιο κοντά είναι ο Φαινόμενο. Από γεύση .... και οι δύο πολύ καλοί. Στην θέση σου θα αγόραζα και τους 2 μαζι κλώνους, θα τους δοκίμαζα και αφού αποφάσιζα ποιος μου κάνει περισσότερο, θα τους πούλαγα και θα έπαιρνα τον αντίστοιχο αυθεντικό. 

Αποσυνδεδεμένος perelevas

  • **
  • 235
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #1053 στις: Μαρτίου 11, 2016, 20:05 »




Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων

Περικλή ευχαρίστησή μου ήταν και θα χαρώ πολύ να ξαναβρεθούμε εγώ, εσύ και ο Βασίλης, αν όχι πάλι στο σπίτι μου και έξω για καφεδάκι με τις ατμομηχανές μας και χαλαρή κουβεντούλα.






Ναι Μάκη αυτό με τις ατμομηχανές να το κάνουμε σίγουρα.

Αποσυνδεδεμένος mamutsis

  • **
  • 309
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #1054 στις: Μαρτίου 12, 2016, 02:21 »
Έχω διαβάσει το συγκεκριμένο νήμα  άπειρες φορές μαζί με του αυθεντικού πραγματικά αυτήν την υπεροχή γεύση που λέτε δεν την έχω πάρει ουτε μια φορά και έχω δοκιμάσει δεκάδες στησιματα. Κάθε φορά καταληγω να στήνω δέκα φορές μετά να τον καθαρίζω και να τον βάζω στο συρτάρι με σκοπό να τον πουλησω αλλά επειδή κάθε φορά που διαβάζω αυτό το νήμα με τρωνε τα σωθικά μου ότι κάπου κάνω εγώ λάθος ξανά δοκιμαζω περιττό να πω αυτή ή κατάσταση συνεχίζεται εδώ και 1 με 2 μήνες (στήσιμο,δοκιμή,καθάρισμα,αποθήκευση) έχω απηυδήσει καταληγω σε κάθε στήσιμο να νομίζω ότι ατμιζω σκέτη βαση. Τέλος πάντων συγχωρέστε με για το παραλήρημα μου αλλά ήθελα να τα βγάλω από μέσα μου, άντε ας κάνω ακόμα μια δοκιμή τώρα και αν δεν μου βγει ίσως αύριο τον βγάλω προς πώληση.Κρίμα πάντως γιατι ηθελα και θέλω παρά πολύ να τα βρω με τον συγκεκριμένο....

Στάλθηκε από το HM NOTE 1W μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edit : Παλι τα ιδια... σταματάω για απόψε γιατί 10 μλ σε τρεις ώρες ξεπερνάει κατα πολυ τα όρια μου.
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 12, 2016, 03:02 από mamutsis »

Αποσυνδεδεμένος norton

  • **
  • 318
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #1055 στις: Μαρτίου 12, 2016, 03:49 »
Θα σου έλεγα να μην τον αφήσεις, είσαι και μακριά να το βλέπαμε μαζί, πάντως Θεσσαλονίκη έχει συμφορουμιτες πού θα σε βοηθαγανε, κάνε έναν κόπο και ρώτα να βρεθείς με κάποιον που τον έχει να τον δείτε παρέα, δεν νομίζω να μην βρεις κάποιον! 

Αποσυνδεδεμένος giorgos maniadakis

  • *****
  • 2157
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε μην εκλαβεισ : την σιωπη μου ωσ αδιαφορια ...
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #1056 στις: Μαρτίου 12, 2016, 09:15 »
(στήσιμο,δοκιμή,καθάρισμα,αποθήκευση) έχω απηυδήσει καταληγω σε κάθε στήσιμο να νομίζω ότι ατμιζω σκέτη βαση.


Φίλε μου τι εννοείς ότι σαν να ατμιζησ σκέτη βαση πχ με το ίδιο υγρό και με ίδιο σύρμα και ίδιο βαμβάκι σε άλλο ατμό περνεισ κάτι άλλο αν ναι δεν ξέρω τι μπορεί να συμβαίνει


Edit : Παλι τα ιδια... σταματάω για απόψε γιατί 10 μλ σε τρεις ώρες ξεπερνάει κατα πολυ τα όρια μου.

Έχω και εδώ μια απορία σχετικά με τα 10 εμελ σε 3 ώρες αν κατάλαβα καλά τόσα καταναλωσεσ?.. αν αυτό συμβαίνει δεν είναι καθόλου απίθανο να έχει κάποιο πρόβλημα ο ατμό.. Και να σου δώσω ένα παράδειγμα η κάθε τζούρα που κάνω έχει διάρκεια από 4 εωσ 6 δευτερόλεπτα και έχω κάνει χρόνο μέτρηση με πλήρη γεμάτο το τανκ στις 3 ώρες το ελάχιστο και μιλάμε ότι το έχω πιπίλα με ημερήσια κατανάλωση από 10 έως και 13 εμελ

Στάλθηκε από το ALCATEL ONE TOUCH 7041X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 12, 2016, 09:30 από giorgos maniadakis »

Αποσυνδεδεμένος alldaynews

  • ***
  • 629
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #1057 στις: Μαρτίου 12, 2016, 10:05 »
Και σε μένα τα ίδια με τον συμφουρίτη mamutsis.Εκεί που απελπίζομαι εκεί τον ξαναπιάνω.Τι να πω

Αποσυνδεδεμένος pelegrin07

  • **
  • 213
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #1058 στις: Μαρτίου 12, 2016, 11:25 »
Να αναφέρω και κάτι ακόμα: Αυτό που πήρα σε θέμα γεύσης από τον τηλέμαχο δεν το έχω πάρει από πολλούς άλλους γνήσιους ατμοποιητές όπως kayfun l+, bellus, goblin, subtank, expromizer,lemo. Mε την πρώτη ευκαιρία θα τσιμπήσω και έναν δεύτερο ;D ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος akilleas

  • **
  • 166
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #1059 στις: Μαρτίου 12, 2016, 13:36 »
Υπάρχει κάποιο τρικ για να καταλάβει κάποιος εάν ο Τηλέμαχος του είναι αυθεντικός ή όχι. Κάποιο site ή κάποιο βίντεο;

sent from my Amstrad CPC6128


Αποσυνδεδεμένος tzifos_f1

  • ***
  • 874
  • Φύλο: Άντρας
  • ζωή ποδήλατο
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #1060 στις: Μαρτίου 12, 2016, 13:49 »
Φαίνεται από τα πλαστικά insulators και από το φινίρισμα σε κάποιες λεπτομέρειες δύσκολες στην λείανση όπως η καμινάδα. Του αυθεντικού είναι μαύρα.

Αποσυνδεδεμένος norton

  • **
  • 318
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #1061 στις: Μαρτίου 12, 2016, 15:01 »
Υπάρχει κάποιο τρικ για να καταλάβει κάποιος εάν ο Τηλέμαχος του είναι αυθεντικός ή όχι. Κάποιο site ή κάποιο βίντεο;

sent from my Amstrad CPC6128

Για τον δικό σου θες να μάθεις αν είναι ορίτζιναλ;. Γιατί σε ερώτηση του Στέλιου στο νήμα του γνησιου είπες ότι είναι οριτζιναλ :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος akilleas

  • **
  • 166
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #1062 στις: Μαρτίου 12, 2016, 15:25 »
Ναι. Για να σιγουρευτώ ότι είναι αυθεντικός. 

Στάλθηκε από το HM NOTE 1LTE μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος giorgos maniadakis

  • *****
  • 2157
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε μην εκλαβεισ : την σιωπη μου ωσ αδιαφορια ...
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #1063 στις: Μαρτίου 12, 2016, 16:27 »
Αν των έχεις αγοράσει καινούργιο απο επισημο καταστημα που πουλάει τα GG δεν χρειαζεται να ανησυχείσ ..τώρα αν των πήρες μεταχειρισμένο και όχι απο άτομο που γνωρίζεις  θέλει κάποιο ψάξιμο και απο άτομο που να γνωρίζει πολύ καλά απο την ποιότητα του γνήσιου για να βρείσ άκρη γιατί απο το μαυρο μονωτικό και απο τισ βίδες στους πόλους αν αλαχθούν με τα γνήσια λίγο δύσκολο να βρεθούν διαφορές     

Στάλθηκε από το Hive V 3G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #1064 στις: Μαρτίου 12, 2016, 17:19 »
Tο στεφάνι που ξεβιδώνουμε για να γεμίσουμε, στον γνήσιο δεν σχηματίζει την ορθή γωνία του κλώνου, αλλά είναι κοίλο.
Αυτή είναι η μόνη διαφορά, μαζί με τα orings.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1876 247400 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 01:21
από Buliwyf
GEEK VAPE AEGIS LEGEND III MOD [Ηλεκτρονικά mods] 0 56 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 28, 2024, 18:41
από zamploutos
VOOPOO ARGUS P2 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 72 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 28, 2024, 17:44
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4920 572651 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 24, 2024, 13:52
από Sergios
Hashtag Shake and Vape 2 2101 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 23, 2024, 14:02
από chkontog
Φθαρμένη Μπαταρία και επικινδυνότητα [Μπαταρίες για mod] 32 8221 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 19:24
από stamatisgr
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1122739 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 11:14
από Sergios
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 795 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 500 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 18:34
από zamploutos
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2113 327345 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 15:56
από xristos99
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 38 8856 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 20, 2024, 17:06
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1816 298475 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 18, 2024, 21:50
από antiklitos140