vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

228 επισκέπτες, 4 χρήστες
ZoeM, Tem, joki, tibolaso

ProVari Radius (Προ-επισκόπηση)

Αποσυνδεδεμένος Atrum

  • ****
  • 1062
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ProVari Radius (Προ-επισκόπηση)
« Απάντηση #225 στις: Οκτωβρίου 15, 2015, 18:31 »
Συζήτηση και κριτική είναι ο σκοπός του forum. Φάγωμα να μην υπάρχει μόνο, που προκύπτει όταν κάποιος γράφει μπαρούφες.  :) 

Αποσυνδεδεμένος microchip

  • ****
  • 1436
  • Φύλο: Άντρας
  • 11/01/2013 18:30
Απ: ProVari Radius (Προ-επισκόπηση)
« Απάντηση #226 στις: Οκτωβρίου 15, 2015, 19:17 »
Ρεύματα, ποιότητες, τιμές, TCιά, αγοραστικά κοινά και όλα αυτά, μας εμποδίζουν να δούμε το συντριπτικό μειονέκτημα του Radius σε σχέση με τα προηγούμενα, το οποίο είναι το πολυκαρβονικό.
Αν μετά από 3 χρόνια δεν είναι κάπως έτσι:



ποιος θα πιστέψει τα περί σταθερής αξίας στο χρόνο;
Η φωτογραφία δεν δείχνει ένα ξεβαμμένο μετά από 3 χρόνια σκληρής χρήσης μοντ.
Δείχνει έναν ατμιστή, ο οποίος για 3 τουλάχιστον χρόνια, δεν ένιωσε την ανάγκη να αναβαθμίσει το μοντ του.
Ξέρω ότι οι καιροί αλλάζουν και τώρα τα πράγματα τρέχουν με τα χίλια...
...λέγαμε και πριν 3 χρόνια.

Αποσυνδεδεμένος Xainis

  • **
  • 239
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ProVari Radius (Προ-επισκόπηση)
« Απάντηση #227 στις: Οκτωβρίου 15, 2015, 19:39 »
Συμφωνώ απόλυτα ότι η κριτική είμαι μέρος της συζήτησης και πολλές φορές μας ανοίγει τα μάτια. Αλλά θεωρώ ότι χάνεται το νόημα όταν λες "να συζητήσουμε τα χαρακτηριστικά του νέου iPhone" ας πούμε και η συζήτηση επικεντρώνεται στο "θα μπορούσε να έχει και 300€" ενώ υπάρχει πάρα πολύ ζουμί για συζήτηση. Δεν θα βάλω κανόνες αλλά η γνώμη μου είναι ότι όντως δεν πρεπει να το κάνουμε ντέρμπι. Ας πούμε η κριτική του φίλου για το υλικό ειναι μια πολύ εύστοχη κριτική και ουσιαστική.


Sent from my iPad using Tapatalk HD

Αποσυνδεδεμένος oaksmoke

  • **
  • 276
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ProVari Radius (Προ-επισκόπηση)
« Απάντηση #228 στις: Οκτωβρίου 15, 2015, 19:45 »
 υπομονή
 
σε τρία χρόνια θα ανεβάσω φωτό του Radius στο νήμα που τώρα μόνο ο SEB είναι μέλος…. ;D

http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,24858.0.html


 μια υπέραισιοδοξία,  ένα πράμα , αλλά η προιστορία της provape  μου δίνει αυτή την προοπτική   :yes:
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 15, 2015, 19:56 από oaksmoke »

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: ProVari Radius (Προ-επισκόπηση)
« Απάντηση #229 στις: Οκτωβρίου 15, 2015, 19:54 »
Πάντως, εκείνο το μίνι με το τιτάνιο ακόμη το έχω καημό που δεν μπόρεσα να το αγοράσω....
Ακριβό, πανάκριβο, αλλά τουλάχιστον ήξερα ότι μαζί με την ποιότητα που θα πλήρωνα, θα είχα επίσης το μάτι και το λούσο...
Εννοείται ότι ακόμη θα το χρησιμοποιούσα, μια και σπάνια ξεφεύγω πάνω από 15 βατ και ποτέ πάνω από 20.
Οσο για tc, έχω το στικάκι.


Δεν είμαι εκτός θέματος...
Το radius σχεδιαστικά δεν εμπνέει...ως τσιπάκι βέβαια, είμαι σίγουρη ότι θα αποδίδει μια χαρά σ΄αυτά που θα κάνει.

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Απ: ProVari Radius (Προ-επισκόπηση)
« Απάντηση #230 στις: Οκτωβρίου 15, 2015, 20:44 »
...η συζήτηση επικεντρώνεται στο "θα μπορούσε να έχει και 300€" ενώ υπάρχει πάρα πολύ ζουμί για συζήτηση.
Κάνε παιχνίδι!  :yes:
Ας πούμε, τόσα χρόνια "προβατοβοσκός" εσένα τι σου λέει σχεδιαστικά το Radius;
Τι σου λένε οι προδιαγραφές του;

[Όσο για το υποτιθέμενο κράξιμο, συχνά τα φαινόμενα απατούν. Εδώ θα κάνω και την αρνητική κριτική μου αλλά στις ερωτήσεις νέων μελών σήμερα το σύστησα σε καινούριο ατμιστή όταν τόνισε την ανάγκη του για αξιοπιστία. Και μίλησε για κάτι να του κρατήσει 2-3 χρόνια  ;) ]

Αποσυνδεδεμένος Xainis

  • **
  • 239
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ProVari Radius (Προ-επισκόπηση)
« Απάντηση #231 στις: Οκτωβρίου 15, 2015, 21:30 »
Εμένα μου αρέσει. Έχει το σχήμα του istick 50w που στο χέρι κάθεται άψογα και φαίνεται στιβαρό. Νομίζω ότι θα είναι πολύ βολικό, ποιοτικό και αξιόπιστο μοντάκι. Δεν το έχω πιάσει βέβαια στα χέρια μου. Εμένα να πω την αλήθεια και το tc δεν μου είχε πει κάτι ιδιαίτερο. Με kanthal παίζω. Μου φαίνεται όμορφο σε στύλ πιο κλασικό ,ίσως όπως είπε κάποιος φίλος για μεγαλύτερες ηλικίες. Αλλά θέλω να το δω και απο κοντά. Εκεί πάντως που θέλω να καταλήξω είναι ότι γενικά τα provari τα προτείνω σε όποιον θέλει να έχει κάτι με το οποίο να νιώθει ασφάλεια, αξιοπιστία και ποιότητα. Και αν δεν κάνω λάθος το p3 δεν είχε φτάσει και κοντά στα 300€; Άρα φαίνεται ότι αυτό είναι λίγο πιο οικονομικό.


Sent from my iPad using Tapatalk HD

Αποσυνδεδεμένος demkoni

  • *****
  • 1669
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα όλα...
Απ: ProVari Radius (Προ-επισκόπηση)
« Απάντηση #232 στις: Οκτωβρίου 15, 2015, 21:42 »
Είμαι μεσήλικας και μου αρέσει το Radius!!!!

 :))

Αν είναι όπως το V2 που κρατάω αυτή τη στιγμή στο χέρι (από αξιοπιστία) εδώ και 3 χρόνια και δουλεύει όπως την πρώτη στιγμή και προσωπικά δεν το αλλάζω με τπτ, γιατί προφανώς έχω τα ανάλογα ατμιστικά δεδομένα, τότε χαλάλι του!!! Αν τα βρώ θα το αγοράσω...

Αλλά και πάλι δίπλα του το V2 θα έχω!!

Οκ λέμε τη γνώμη μας παιδιά στο νήμα και το καταλαβαίνω...
Άλλά όσοι δεν είχαν προβάρι δεν ξέρουν τι είναι προβάρι... Δεν είναι φετίχ... Γίνεται φετίχ αφού το αγοράσεις και μετά... ;)

Αποσυνδεδεμένος camber

  • *****
  • 3883
  • Φύλο: Άντρας
    • camber
Απ: ProVari Radius (Προ-επισκόπηση)
« Απάντηση #233 στις: Οκτωβρίου 15, 2015, 21:56 »
Πόσο συμφωνώ!
Το προβατάκι μου ήταν το mod με το οποίο απέκτησε αξιοπιστία το άτμισμα και ηρέμησαν τα νεύρα μου. Μέχρι τότε κουβαλούσα 2-3 mod μαζί μου γιατί συχνά πυκνά όλο και κάποιο αρνιόταν να συνεργαστεί με τον κύριο Ohm.
3 χρόνια τώρα βαράει ασταμάτητα όπως την πρώτη μέρα και μετά από άπειρες πτώσεις έχει 2-3 γρατζουνιές μόνο. Δυστυχώς λόγω δουλειάς το τρώει το συρτάρι τους τελευταίους 5 μήνες αλλά κάθε μέρα θα ρίξω λίγες τζούρες για να θυμάμαι τα παλιά.
Είναι αλήθεια ότι έγιναν άλματα στην αξιοπιστία από τους υπόλοιπους. Αλλά πρόβατο δεν γίνεσαι, γεννιέσαι.

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: ProVari Radius (Προ-επισκόπηση)
« Απάντηση #234 στις: Οκτωβρίου 15, 2015, 23:28 »
Καλα και αγια αυτα που λες, αλλα με ενα μοντακι με τα βολτ / watts / amps των προβατων εγω δεν καλυπτομαι με τους ντριπερ μου...
Πολυ λιγα ειναι.

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: ProVari Radius (Προ-επισκόπηση)
« Απάντηση #235 στις: Οκτωβρίου 15, 2015, 23:39 »
Βάλε λίγη νικοτίνη και ρίξε τα βατ  ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος demkoni

  • *****
  • 1669
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα όλα...
Απ: ProVari Radius (Προ-επισκόπηση)
« Απάντηση #236 στις: Οκτωβρίου 16, 2015, 01:15 »
Καλα και αγια αυτα που λες, αλλα με ενα μοντακι με τα βολτ / watts / amps των προβατων εγω δεν καλυπτομαι με τους ντριπερ μου...
Πολυ λιγα ειναι.

Κάτσε εκεί που είσαι λοιπόν και μην αλλάζεις τίποτα!!

Άσε τους μεσήλικες στα μεσήλικα!! :)) :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: ProVari Radius (Προ-επισκόπηση)
« Απάντηση #237 στις: Οκτωβρίου 16, 2015, 08:26 »
Μα και εγώ μεσήλικας είμαι, γιατί να μην μπορώ να έχω πρόβατο? :P
Δεν μπορούσαν να βγάλουν κάτι στα 60W ρε παιδί μου να καλυπτόμαστε και εμείς οι ανώμαλοι? :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος chzamp

  • ****
  • 1000
  • Φύλο: Άντρας
  • Χρήστος.....χάρηκα...
Απ: ProVari Radius (Προ-επισκόπηση)
« Απάντηση #238 στις: Οκτωβρίου 16, 2015, 12:16 »
Ερωτηση για τους πιο διαβασμενους. Το γεγονος οτι ειναι upgradable σημαινει οτι σε μελλοντικη αναβαθμιση θα μπορουσαν να συμπεριλαβουν TC feature ή αυξηση των watt εωσ τα 75 για παραδειγμα λογω της μιας μπαταριας.? Ή αυτο μπορει να μην γινεται λογο πχ. περιορισμου εξαρχης της πλακετας?

Αποσυνδεδεμένος DIMTH

  • ***
  • 790
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ProVari Radius (Προ-επισκόπηση)
« Απάντηση #239 στις: Οκτωβρίου 16, 2015, 13:50 »
Αυτο το ξερουν μονο στην εταιρια!

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 342243 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206462 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 541409 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31035 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50144 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597206 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 357734 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11500 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193032 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1294 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1285 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 591848 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios