vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

232 επισκέπτες, 1 χρήστης
Ducati.Jimakos

Twitter

ProVari Radius (Προ-επισκόπηση)

Αποσυνδεδεμένος altan678

  • ***
  • 671
  • Φύλο: Άντρας
  • Tomorrow belongs to NOBODY
Απ: ProVari Radius (Προ-επισκόπηση)
« Απάντηση #195 στις: Οκτωβρίου 14, 2015, 16:07 »
Οι μαγαζάτορες γκρινιάζουν ακόμα κι αν έχουν κέρδος 75000%. Το κάνουν από την αρχαιότητα παγκοσμίως και είναι στη φύση του επαγγέλματος του εμπόρου. Επίσης είναι στη φύση τους να λένε ψέματα. Στην αρχαιότητα ο Ερμής ήταν προστάτης των εμπόρων και ...των κλεφτών. Οπότε δε μου λέει κάτι το τι λέει ο κάθε έμπορος. Αλλά κι εμένα δε μου φαίνεται υπερβολική η διαφορά τιμής. Εμένα μου φαίνεται υπερβολική η αρχική τιμή εξ αρχής αλλά αυτό είναι άλλο θέμα

Αποσυνδεδεμένος PVARELLAS

  • **
  • 140
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ProVari Radius (Προ-επισκόπηση)
« Απάντηση #196 στις: Οκτωβρίου 14, 2015, 16:07 »
λαθραία δεν είναι και τα περισσότερα ατμιστικά είδη που έρχονται από την κίνα από ιδιώτες , με την δικαιολογία οτι είναι υπερβολικά ακριβά εδώ ?με συγχωρείτε για τα κριτήρια μου για το αν κάτι είναι ακριβό ή όχι .απλά είναι η γνώμη μου


όσο για την τυχόν πρόβλημα πάλι στην αμερική θα καταλήξει
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 14, 2015, 16:13 από PVARELLAS »

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: ProVari Radius (Προ-επισκόπηση)
« Απάντηση #197 στις: Οκτωβρίου 14, 2015, 16:44 »
Σας παραθέτω ένα βίντεο για το Radius που παρουσιάζει τις λειτουργίες του Radius αλλά και τις λειτουργίες του μενού:




Αποσυνδεδεμένος vapec

  • *
  • 29
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ProVari Radius (Προ-επισκόπηση)
« Απάντηση #198 στις: Οκτωβρίου 14, 2015, 17:42 »
επειδή είμαι νέος ατμιστής, και προφανώς δεν έχω χρησιμοποιήσει παλιότερα μοντέλα του provari, και σε σχέση με τα mods που κυκλοφορούν τώρα, ρωτάω για να μάθω:


τα "σταθερά ρεύματα" κτλ. , σε σχέση με τον ανταγωνισμό, πόσο μεταβάλλουν την ατμιστική εμπειρία; δλδ αν σου κλείσουν τα μάτια και σου δώσουν τον ίδιο ατμοποιητή με 10 διαφορετικά mods, μόλις φτάσει η σειρά του θα πεις


1) "ανάσταση, έπηξα με τις κινέζικες παπ---ες !!!!"


2) αυτό είναι καλύτερο, μου φαίνεται...


3) ή δε θα το πάρεις χαμπάρι ;;;

Αποσυνδεδεμένος PVARELLAS

  • **
  • 140
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ProVari Radius (Προ-επισκόπηση)
« Απάντηση #199 στις: Οκτωβρίου 14, 2015, 17:53 »
στις περισσότερες φορές ,για να μην πω όλες θα συμβεί το 3.απλά μπορείς να επιλέξεις να πληρώσεις  για την αξιοπιστία και την ποιότητα κατασκευής κάποια  <<υπεραξία>>

Αποσυνδεδεμένος imjp1982

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ProVari Radius (Προ-επισκόπηση)
« Απάντηση #200 στις: Οκτωβρίου 14, 2015, 18:18 »
επειδή είμαι νέος ατμιστής, και προφανώς δεν έχω χρησιμοποιήσει παλιότερα μοντέλα του provari, και σε σχέση με τα mods που κυκλοφορούν τώρα, ρωτάω για να μάθω:


τα "σταθερά ρεύματα" κτλ. , σε σχέση με τον ανταγωνισμό, πόσο μεταβάλλουν την ατμιστική εμπειρία; δλδ αν σου κλείσουν τα μάτια και σου δώσουν τον ίδιο ατμοποιητή με 10 διαφορετικά mods, μόλις φτάσει η σειρά του θα πεις


1) "ανάσταση, έπηξα με τις κινέζικες παπ---ες !!!!"


2) αυτό είναι καλύτερο, μου φαίνεται...


3) ή δε θα το πάρεις χαμπάρι ;;;


Θα ακουσεις διαφορες γνωμες..Η προσωπικη μου εμπειρια εχοντας χρησιμοποιησει το P3,με τα ρευματα του δεν ενιωσα καποια διαφορα στο ατμισμα συγκριτικα με αλλα πολυ φτηνοτερα μοντ..Αλλα την ποιοτητα κατασκευης σε συγκριση με αλλα φτηνοτερα μοντ την ειδα και την ενιωσα :) Οσον αφορα τωρα το Radius και βλεποντας και το βιντεακι παραπανω,θα πω απλα κριμα..Ειναι μεγαλη απογοητευση..Δεν μου αρεσει τιποτα απολυτως σε αυτο το μοντ..Μα τιποτα ομως :thumpdown:

Αποσυνδεδεμένος Zarko27

  • ***
  • 758
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ProVari Radius (Προ-επισκόπηση)
« Απάντηση #201 στις: Οκτωβρίου 14, 2015, 18:52 »
Εμένα μου άρεσε τελικά στο βιντεάκι, δεν ξετρελάθηκα, δεν το ερωτεύτηκα κιόλας, αλλά είναι αρκετά εμφανίσιμο και σίγουρα δείχνει αρκετά ποιοτική κατασκευή. Μην έχεις καμία αμφιβολία φίλε imjp1982, ότι στην Αμερική τουλάχιστον θα πουλήσει σαν ζεστό ψωμί.

Oι τεχνικές του προδιαγραφές είναι πολύ κοντά σε αυτό που είχα μαντέψει. Απλά δεν με καλύπτει σαν ατμιστή, τι να μου κάνουν τα 40 βατάκια και 9,5Α ρεύμα εξόδου; Ούτε καν γαργαλάνε τις περισσότερες από τις εργοστασιακές κεφαλές του TFV4...  :))

Αποσυνδεδεμένος camber

  • *****
  • 3879
  • Φύλο: Άντρας
    • camber
Απ: ProVari Radius (Προ-επισκόπηση)
« Απάντηση #202 στις: Οκτωβρίου 14, 2015, 19:23 »
Zarko μπριζώσου και μην παιδεύεσαι άδικα. Σαν τα 220V πουθενά  :))

Αποσυνδεδεμένος sergor

  • ****
  • 1048
  • Φύλο: Άντρας
  • Τώρα σε ρώτανε πότε θα κόψεις το άτμισμα.
    • http://e-kapnisma.gr/userbanners/banner_details_form.php
Απ: ProVari Radius (Προ-επισκόπηση)
« Απάντηση #203 στις: Οκτωβρίου 14, 2015, 21:31 »
200 € για 40 watt παρα πολλα δεν ειναι? που ζουνε αυτοι οι provape ολοι γυρο τους εχουν μοντακια ,πλακετες πανω απο 100 watts αυτοι εκει σταθερα απο 20 τωρα 40. ποσα χρονια θα κανουν για να πaνε 100 watts?
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 14, 2015, 21:37 από sergor »

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: ProVari Radius (Προ-επισκόπηση)
« Απάντηση #204 στις: Οκτωβρίου 14, 2015, 21:37 »
Το ίδιο κι ένα ζευγάρι γυαλιά ηλίου επώνυμου σχεδιαστή, που τα πουλάει 200 ευρώ, όταν τα αγοράζει από τον Κινέζο προς 20 ευρώ το κιβώτιο, με φακούς κάτω του μετρίου.

Τουλάχιστον εδώ, με 200 ευρώ, παίρνεις μπόλικα ηλεκτρονικά... και μάλιστα καλής ποιότητας  :))
Η provape δεν ήταν ποτέ φτηνή. Αυτές οι συζητήσεις μπορεί να συνεχίζονται επ΄άπειρον, χωρίς να βγάζουν πουθενά ή να προσφέρουν κάτι σε όσους ενδιαφέρονται να μάθουν τα χαρακτηριστικά του μοντ.


Αποσυνδεδεμένος stafis

  • **
  • 141
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ProVari Radius (Προ-επισκόπηση)
« Απάντηση #205 στις: Οκτωβρίου 14, 2015, 21:42 »
Το 200 ευρώ πως το βγάλατε εσείς οι 2;

Αποσυνδεδεμένος sergor

  • ****
  • 1048
  • Φύλο: Άντρας
  • Τώρα σε ρώτανε πότε θα κόψεις το άτμισμα.
    • http://e-kapnisma.gr/userbanners/banner_details_form.php
Απ: ProVari Radius (Προ-επισκόπηση)
« Απάντηση #206 στις: Οκτωβρίου 14, 2015, 21:49 »
περιπου 200. και τα nokia 3310 ηταν ποιοτικα αλλα δε δινει κανεις τωρα 200 € να το παρει σχεδον ολοι θελουν smartphone.

Αποσυνδεδεμένος nikos523

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ProVari Radius (Προ-επισκόπηση)
« Απάντηση #207 στις: Οκτωβρίου 14, 2015, 22:55 »
Η τιμή γιατί πρέπει να είναι ανάλογη με τα βατ;
Καταλαβαίνω ότι αρκετοί θέλουν πολύ ρεύμα για τετραπλές αντιστάσεις, clapton, twisted και ιστορίες, αλλά δεν είναι όλοι έτσι.
Κάποιοι θέλουν να δουλεύει σωστά το μοντ τους, να έχει ακρίβεια, να έχει άψογη ποιότητα υλικών και ποιότητα κατασκευής, αντοχή στο χρόνο κ.α. πολλά.
Για να έχεις τα παραπάνω δεν χρειάζεται να έχεις μοντ με 200 βατ και όταν έχεις μοντ με 200 βατ δεν σημαίνει ότι έχεις και τα παραπάνω.

Δεν υπονοώ ότι το radius είναι το υπέρτατο μοντ, ούτε οποιοδήποτε άλλο.
Απλά μου είναι δύσκολο να καταλάβω πως κάποιος μπορεί να θεωρεί καλύτερο κάποιο μοντ απλά και μόνο γιατί δίνει περισσότερα βατ από κάποιο άλλο, χωρίς να υπολογίζει καμία άλλη παράμετρο.

Αποσυνδεδεμένος altan678

  • ***
  • 671
  • Φύλο: Άντρας
  • Tomorrow belongs to NOBODY
Απ: ProVari Radius (Προ-επισκόπηση)
« Απάντηση #208 στις: Οκτωβρίου 14, 2015, 23:00 »
Το ίδιο κι ένα ζευγάρι γυαλιά ηλίου επώνυμου σχεδιαστή, που τα πουλάει 200 ευρώ, όταν τα αγοράζει από τον Κινέζο προς 20 ευρώ το κιβώτιο, με φακούς κάτω του μετρίου.

Τουλάχιστον εδώ, με 200 ευρώ, παίρνεις μπόλικα ηλεκτρονικά... και μάλιστα καλής ποιότητας  :))
Η provape δεν ήταν ποτέ φτηνή. Αυτές οι συζητήσεις μπορεί να συνεχίζονται επ΄άπειρον, χωρίς να βγάζουν πουθενά ή να προσφέρουν κάτι σε όσους ενδιαφέρονται να μάθουν τα χαρακτηριστικά του μοντ.
Συγνώμη Πετρα σλλά διαφωνώ. Αν ίσχυε αυτό που λες ο μισός πληθυσμός της Γης και παραπάνω θα ήταν τυφλός. Θα έβλεπες παντού Κινέζους, Αφρικάνους, Ινδούς κλπ να έχουν πρόβλημα στα μάτια. Πιστεύεις ότι όλοι αυτοί ψωνίζουν Dolce Gabana κλπ;
Εγώ λέω ότι είναι άλλη μια παραμύθα των μεγάλων οίκων για να δικαιολογούν τις εξωφρενικές τιμές. Το αυτό και για την Provari. Να πουλάς μοντάκι χωρίς τίποτα πρωτότυπο, με τεχνολογία υπερξεπερασμένη, ντιζάιν της σειράς, hardware από τα παλιά σου μοντέλα και σε τιμή τριπλάσια αντίστοιχου ανταγωνιστή, το θεωρώ υπερβολή. Εγώ βλέπω ότι αγοράζει κάποιος ένα μοντ των 150 € (βάζω την αναμφισβήτητη ποιότητά του) και πληρώνει άλλα 100 για να γράφει πάνω Provari
Όποιος το παίρνει και έχει τη λόξα όπως οι appleάκιδες ή οι samsungάκηδες, καλά κάνει και το παίρνει. Αλλά όλοι ξέρουμε ότι ψωνίζουν όνομα όχι τεχνολογία. Αντίστοιχα βρίσκει κανείς και φτηνότερα.
Από samsung γράφω

Αποσυνδεδεμένος modivin

  • *****
  • 3672
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ProVari Radius (Προ-επισκόπηση)
« Απάντηση #209 στις: Οκτωβρίου 14, 2015, 23:10 »
Τεχνολογία είναι και το να φτιάξεις κάτι που δεν χαλάει σε 4 μήνες και δουλεύει για χρόνια χωρίς απώλεια στην απόδοση.


Γράφω από apple που δεν πήρα για το όνομα, και δεν ατμίζω πια το φτηνό μοντάκι μου, γιατί μου "έσκασε" στη μούρη.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Hashtag Shake and Vape 2 1557 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:02
από chkontog
Φθαρμένη Μπαταρία και επικινδυνότητα [Μπαταρίες για mod] 32 7481 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 19:24
από stamatisgr
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1120680 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 11:14
από Sergios
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 542 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 289 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 18:34
από zamploutos
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2113 325916 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 15:56
από xristos99
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 38 8398 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 20, 2024, 17:06
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1816 296993 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 18, 2024, 21:50
από antiklitos140
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 827127 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 510789 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 9471 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 156590 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi