vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

111 επισκέπτες, 1 χρήστης
Sergios

Twitter

Smok TFV4

Αποσυνδεδεμένος mindtrapper

  • ****
  • 1374
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Smok TFV4
« Απάντηση #75 στις: Οκτωβρίου 06, 2015, 22:08 »
Α, ναι, εννοείται αυτό. Χαίρομαι που περίμενα και τώρα μπορώ να χτυπήσω με την μια τον μίνι και 1-2 κεφαλές από τις υπάρχουσες και να λέω ότι έχω ένα πλήρες πακέτο. Μέχρι να έρθει βέβαια η Smok θα έχει χωρέσει κανένα dual alien coil σε κεφαλή ή καμία άλλη τρέλα. Στο τέλος θα δίνουν δώρο ένα Cube μαζί με τον TFV4...  :)) :)) :))

Αποσυνδεδεμένος Zarko27

  • ***
  • 758
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Smok TFV4
« Απάντηση #76 στις: Οκτωβρίου 06, 2015, 22:27 »
Fasttech και... ξερό ψωμί, φίλε mindtrapper.  :))

Είναι το μοναδικό που πουλάει "με το κομμάτι" τις κεφαλές του TFV4, οπότε κάποιος παίρνει μόνο μία για δοκιμή.  ;)

Η εξαπλή πάντως των 0.4Ω φαίνεται να έχει θέμα διαθεσιμότητας, τουλάχιστον στο fasttech. Από τις 13 του προηγούμενου μήνα την έχω παραγγείλει, και ακόμα είμαι στο περίμενε!  >:(

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Smok TFV4
« Απάντηση #77 στις: Οκτωβρίου 07, 2015, 19:17 »
Ανεβασα παρουσιαση του   ;) ;)

Θα τον βρειτε εδω http://goo.gl/Q7Q5ws



εχουμε και κουπονια για τιμη σουπερ!!!
δειτε την παρουσιαση για να μαθετε για τα κουπονια
οπως θα ακολουθησει και Κληρωση για εναν TFV4 συντομα !!!!!

Το νημα της κληρωσης ειναι εδω  :yes: :yes: :yes:
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 07, 2015, 20:31 από kostas44 »

Αποσυνδεδεμένος Zarko27

  • ***
  • 758
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Smok TFV4
« Απάντηση #78 στις: Οκτωβρίου 07, 2015, 21:34 »
Μπράβο Κώστα, εξαιρετικό βιντεάκι!  :thumpup:

Κατουρήθηκα στο γέλιο στην αρχή, με τα ντουμάνια, τη μαμά, και την επέμβαση της πυροσβεστικής!  :))

Ο δικός σου έχει σειριακό αριθμό 8607, ενώ ο δικός μου μόλις 3300, και επειδή λες στο βίντεο ότι στον δικό σου κλείνουν εντελώς οι τρύπες του αέρα στη βάση, ενώ στον δικό μου δεν κλείνουν εντελώς, αφήνουν δύο μικρές τρύπες και από αριστερά και από δεξιά, αν μπορείς να το ξανατσεκάρεις, γιατί αν όντως κλείνουν εντελώς οι τρύπες στους δικούς σου, τότε η Smok άλλαξε ελαφρά τον σχεδιασμό σε σχέση με τα πρώτα κομμάτια τουλάχιστον.

Και πάλι μπράβο για το βιντεάκι. Εγώ απλά θα πω ότι τον ατμίζω πολύ ψηλότερα από ότι εσύ, 40W καρφωμένα στην μονή επισκευάσιμη, 60W στην διπλή επισκευάσιμη, 90-100W στην τριπλή και 100-110W στην τετραπλή. Εκεί τον ευχαριστιέμαι εγώ, γιατί θέλω τεράστια ντουμάνια!  ;)

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Smok TFV4
« Απάντηση #79 στις: Οκτωβρίου 07, 2015, 21:40 »
αν εννοεις τα airflows  στην βαση αν κλεινουν ?  ναι κλεινουν μεχρι τερμα !!!! γιαυτο λενε οτι αν γεμιζεις να τα κλεινεις μεχρι τερμα .. εμενα δεν αφηνει καμια τρυπα ... φαινεται και λιγο στο βιντεο αυτο ... ;) αν συμβαινει αυτο μαλλον εχει αλλαξει λιγο το σχεδιασμο της η SMOK  καλο ειναι αυτο αν το εκανε ...

Καλα τρελα ντουμανια .. οντως δεν ειναι να κανεις απανωτες τζουρες γεμιζει το σπιτι  ντουμανια χωρις να το καταλαβεις χαχαχαχαχχααα

αντε παρε μερος στην κληρωση να εχεις το συγκεκριμενο σαν συλλεκτικο της παρουσιασης .. μετα απο τοσα που επαθα .. χαχχαχαα τα κλιπακια με την πυροσβεστικη και την γυναικα χαχαχα

Αποσυνδεδεμένος Zarko27

  • ***
  • 758
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Smok TFV4
« Απάντηση #80 στις: Οκτωβρίου 07, 2015, 22:12 »
Μάλιστα. Όντως άλλαξε τότε ο αρχικός σχεδιασμός. Δες σε μένα, αυτό είναι το μέγιστο που μπορείς να κλείσεις τις τρύπες του άερα.




Για την κλήρωση, θεωρώ Κώστα ότι θα ήταν μεγάλο κρίμα αν τον έπαιρνα εγώ που τον έχω ήδη, ενώ έχω παραγγείλει και τον mini. Ας τον πάρει κάποιος άλλος που δεν τον έχει, να τον χαρεί πραγματικά...  :)

ΥΓ: Τώρα που το ξανασκέφτομαι βέβαια, αν σου έστειλε η Smok κανένα σακουλάκι με ανταλλακτικά orings, ευχαρίστως θα το τσίμπαγα...  :)) :)) :))
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 07, 2015, 22:20 από Zarko27 »

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Smok TFV4
« Απάντηση #81 στις: Οκτωβρίου 07, 2015, 22:24 »
οχι Παναγιωτη  κοιτα εδω

με εκανες και εβγαλα μια φωτο μολις τωρα



Για ορινγς μπαααα.. το ιδιο πακετο που πηρες μου εστηλε απλα ειναι αυτος που εκανα την παρουσιαση με καινουριο serial

Αποσυνδεδεμένος kristi

  • *
  • 26
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Smok TFV4
« Απάντηση #82 στις: Οκτωβρίου 13, 2015, 12:12 »
Θα ηθελα να ρωτησω αν στις αντιστασεις ni200 - εργαστασιακες η επισκευασιμες, που απο οτι εχω καταλαβει δουλευουν σε χαμηλα Watt-  η γευση και το χτυπημα ειναι εξισου καλα;

Αποσυνδεδεμένος Zarko27

  • ***
  • 758
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Smok TFV4
« Απάντηση #83 στις: Οκτωβρίου 13, 2015, 13:05 »
Γεια σου kristi. Εγώ τουλάχιστον, δεν έχω δοκιμάσει ακόμα κάποια από τις εργοστασιακές κεφαλές του TFV4/TFV4 mini με τα σύρματα Ni-200 ή τιτανίου. Ούτε έχω στήσει κάποια από τις τρεις επισκευάσιμες κεφαλές με σύρμα για έλεγχο θερμοκρασίας. Αν ο Κώστας (kostas44) ή ο davarisx έχουν δοκιμάσει τέτοια κεφαλή, φαντάζομαι θα σε ενημερώσουν.

Αν σκέφτεσαι την αγορά του TFV4 mini, φαντάζομαι ότι αυτόν θα προτιμούσες σε σχέση με τον μεγάλο TFV4, να γνωρίζεις τα εξής: Πρώτον, όλες οι κεφαλές, δηλαδή και οι 10 εργοστασιακές καθώς και οι 3 επισκευάσιμες που έχουν κυκλοφορήσει, μπαίνουν και στον μεγάλο TFV4, αλλά και στον TFV4 mini.

Δεύτερον, ανέβηκαν ήδη τα πρώτα βιντεάκια-reviews για τον TFV4 mini, με ιδιαίτερα εγκωμιαστικά σχόλια. Η Smok δεν σταματάει να μας εκπλήσσει, βγάζοντας συνέχεια τον ένα λαγό μετά τον άλλο από το καπέλο!  :)) Αυτό που δημιούργησε με την νέα επισκευάσιμη κεφαλή που έρχεται με τον TFV4 mini με το σύρμα Clapton, την TF-RCA, πραγματικά δεν ξέρω πώς ακριβώς να το αποκαλέσω, σφιγκτήρα τζούρας;D

Πάντως αυτό ακριβώς κάνει, μετατρέπει την πολύ αεράτη τζούρα της κεφαλής σε πολύ πιο σφικτή, για όσους τρελαίνονται για τις τσιγαρίσιες τζούρες.  :)

ΕΔώ βλέπετε την νέα επισκευάσιμη κεφαλή, την TF-RCA με τους τέσσερις πόλους και το σύρμα Clapton.





Κι εδώ βλέπουμε αυτό το μικροσκοπικό εξαρτηματάκι, που αναλαμβάνει να σφίξει τη τζούρα της κεφαλής μέχρις εσχάτων.  ;)


 


Για να τοποθετηθεί ο σφιγκτήρας τζούρας, βγάζουμε καταρχήν την αντίσταση από την κεφαλή. Βλέπετε πόσο τεράστια είναι η εισαγωγή του αέρα.





Και απλά βάζουμε το εξαρτηματάκι αυτό στη τρύπα του αέρα. ΒΟΥΑΛΑ! Μπορείτε να δείτε πόσο μικρή είναι πλέον η εισαγωγή του αέρα στη κεφαλή!  :o






[youtube]bj3uty2KbpI[/youtube]

Αποσυνδεδεμένος kristi

  • *
  • 26
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Smok TFV4
« Απάντηση #84 στις: Οκτωβρίου 13, 2015, 14:34 »
Καταρχην σε ευχαριστω για την αμεση απαντηση σου  :)
Οσο για το μοντελο, καλα φανταστηκες πως προτιμω τον mini απο τον προκατοχο του αφου ππροσφερει και πιο σφικτη τζουρα και επισκευασιμη κεφαλη που - οπως την βλεπω στην φωτογραφια- εκτος απο το Clapton , στηνεται και με kanthal, μονης η διπλης αντιστασης
(αν για το τελευταιο κανω λαθος, σε παρακαλω ενημερωσε με.
Και παλι ευχαριατω :)

Αποσυνδεδεμένος Zarko27

  • ***
  • 758
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Smok TFV4
« Απάντηση #85 στις: Οκτωβρίου 13, 2015, 15:25 »
Πολύ σωστά υποθέτεις.  :)

Τον TFV4 mini τον έχω παραγγείλει ήδη κι εγώ από το fasttech σε μαύρο χρώμα, και φαίνεται μάλιστα ότι η αναμενόμενη ημερομηνία άφιξης θα επισπευθεί. Από τις 3 του Νοέμβρη που ανακοίνωνε αρχικά το site, τώρα λέει ότι τους περιμένει στις 20 του Οκτώβρη, σε μια βδομάδα δηλαδή...  ;)

Επίσης, κι αν δεν έχω καταλάβει λάθος, ο "σφιγκτήρας τζούρας" της TF-RCA κεφαλής, μπορεί να τοποθετηθεί και στην μονή επισκευάσιμη κεφαλή που έρχεται με τον μεγάλο TFV4.
 

Αποσυνδεδεμένος kristi

  • *
  • 26
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Smok TFV4
« Απάντηση #86 στις: Οκτωβρίου 13, 2015, 23:47 »
Μολις τον παρηγγειλα και εγω :yahoo: 
Οταν τον παραλαβω θα πω εντυπωσεις. Ελπιζω να εχω καλη αποδοση με το smok  x cube 2

Αποσυνδεδεμένος Zarko27

  • ***
  • 758
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Smok TFV4
« Απάντηση #87 στις: Οκτωβρίου 14, 2015, 12:51 »
Η λογική λέει ότι ο TFV4 mini θα αποδίδει ακριβώς το ίδιο με τον μεγάλο TFV4. Οι διαστάσεις του mini είναι ολόιδιες με αυτές του μεγάλου, και το μόνο που αλλάζει στον mini είναι το πλάτος που μικραίνει από τα 24,5 χιλιοστά στα 22 χιλιοστά. Άρα με την ίδια κεφαλή και τις ίδιες ρυθμίσεις στο μοντ, από τη στιγμή που η καμινάδα και ο σωλήνας πάνω από αυτήν είναι ολόιδια σε διαστάσεις, το ατμιστικό αποτέλεσμα πρέπει να είναι το ίδιο.

Το μόνο που θα μπορούσε να αλλάζει κάτι στο άτμισμα, είναι ο εσωτερικός σωλήνας στο επιστόμιο του TFV4 mini, που είναι πλέον γυάλινος και όχι μεταλλικός όπως είναι στον πρώτο μεγάλο TFV4. Και επειδή η Smok έκανε το ίδιο και στον νέο μαύρο μεγάλο TFV4, θεωρεί ότι ο ατμός κρυώνει καλύτερα με τον γυάλινο σωλήνα. Θα το δούμε αυτό στην πράξη.

Προετοιμάσου kristi για απίστευτα ντουμάνια, εννοώ χωρίς τον σφιγκτήρα φυσικά,  ;D και τρελές καταναλώσεις υγρού και μπαταριών, αν τον ατμίζεις πάνω από τα 60W με Kanthal. Με έλεγχο θερμοκρασίας, λίγα βατ και τοποθετημένο τον σφιγκτήρα τζούρας, μετατρέπεις βέβαια τον λύκο σε άκακο αρνάκι...  :)

Αποσυνδεδεμένος kristi

  • *
  • 26
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Smok TFV4
« Απάντηση #88 στις: Οκτωβρίου 14, 2015, 14:44 »
Ελπιζω μεχρι να ελθει να δροσισει αρκετα ωστε να μην βγαινω στο μπαλκονι, αλλιως βλεπω απο τωρα την πυροσβεστικη κατω απο το σπιτι :laugh1:
Θα ηθελα να σε ρωτησω ακομη τι παχους kanthal μου προτεινεις για την  επισκευασιμη αντισταση .

Αποσυνδεδεμένος Zarko27

  • ***
  • 758
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Smok TFV4
« Απάντηση #89 στις: Οκτωβρίου 14, 2015, 15:39 »
Δεν έχω καμία απάντηση γι' αυτό. Μέχρι στιγμής έχω παίξει μόνο με τις έτοιμες αντιστάσεις της Smok στις επισκευάσιμες κεφαλές, την 0,75Ω στην μονή, και την 0,25Ω στη διπλή. Με βαμβάκια Nakamichi πάντα. Θεωρώ ότι αποδίδουν πολύ καλά και οι δύο.

Η μονή στα 0.75Ω δίνει εξαιρετική γεύση μέχρι και τα 40W, θέλει λίγο προσοχή στο πόσο βαμβάκι θα βάλεις, θέλει πολύ βαμβάκι που να κατεβαίνει κάμποσο στα λούκια εισαγωγής, διαφορετικά είναι επιρρεπής στο να σου παρουσιάσει διαρροή υγρού από τις τρύπες του αέρα.

Η διπλή στα 0.25Ω δίνει φοβερά ντουμάνια στα 60W, αλλά πιστεύω ότι δεν δίνει τόσο καλή γεύση όσο η μονή, είναι ένα κλικ κάτω σε γεύση, θέλει περισσότερο στρώσιμο στα βαμβάκια, έχει τη τάση δηλαδή να βγάζει βαμβακίλα στα πρώτα 2-3 ml ατμίσματος με καινούρια βαμβάκια, μετά στρώνει. Η διπλή δεν φαίνεται να έχει κανένα θέμα με διαρροές, είναι απόλυτα στεγανή. Επίσης έχει την τάση να πάει τη γεύση ελαφρά προς το καμμένο, αν πας να τραβήξεις δεύτερη συνεχόμενη τζούρα στο καπάκι, μετά από παρατεταμένη τζούρα των 2-3 δευτερολέπτων, πριν προλάβουν δηλαδή να ξανατραβήξουν υγρό τα βαμβάκια. Όλα αυτά βέβαια με Nakamichi βαμβάκια, μπορεί με άλλα βαμβάκια κάποιος να πάρει καλύτερα αποτελέσματα, αλλά εγώ είμαι κολλημένος μαζί τους,  :_love_heart: πολύ δύσκολα θα τα άλλαζα...

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1864 246004 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 03:26
από Tem
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4920 572045 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 24, 2024, 13:52
από Sergios
Hashtag Shake and Vape 2 1868 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 23, 2024, 14:02
από chkontog
Φθαρμένη Μπαταρία και επικινδυνότητα [Μπαταρίες για mod] 32 8019 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 19:24
από stamatisgr
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1121627 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 11:14
από Sergios
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 685 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 396 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 18:34
από zamploutos
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2113 326726 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 15:56
από xristos99
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 38 8602 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 20, 2024, 17:06
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1816 297675 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 18, 2024, 21:50
από antiklitos140
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 827595 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 511670 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios