vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

191 επισκέπτες, 5 χρήστες
mathimatikos1966, cantona, Joskoil, azzazel, maprix

YOUDE GOBLIN MINI 3ml

Αποσυνδεδεμένος leftk14

  • **
  • 250
  • Φύλο: Άντρας
Απ: YOUDE GOBLIN MINI 3ml
« Απάντηση #225 στις: Δεκεμβρίου 24, 2015, 10:04 »
Μονο σε μενα λειτουργει απροβληματιστα? Αν βρεις το ποσο βαμβακι θελει δεν εχει κανενα προβλημα και για chain vaping και για οτι αλλο θες (στα πλαισια της αερατης τζουρας παντα)

Αποσυνδεδεμένος kaozgoat

  • **
  • 252
  • Φύλο: Άντρας
Απ: YOUDE GOBLIN MINI 3ml
« Απάντηση #226 στις: Δεκεμβρίου 24, 2015, 10:39 »
Και μενα απο το πρωτο στησιμο εχει παίξει απροβληματιστα τελειως! Εκανα το στησιμο του grimmgreen και δεν ειχα ούτε διαρροες ουτε υποτροφοδοσια μεχρι τα 40  watt που τον ανεβασα

Αποσυνδεδεμένος Morf

  • *
  • 14
  • Φύλο: Άντρας
Απ: YOUDE GOBLIN MINI 3ml
« Απάντηση #227 στις: Δεκεμβρίου 24, 2015, 13:39 »
Ούτε εγώ έχω προβλημα με το στησιμο. Χρειάστηκα μια περίοδο εκμάθησης βέβαια, αλλά εδώ κι ένα μήνα περίπου τα πάει μια χαρά και ειναι στην τσεπη συνέχεια. Βέβαια, πάντα στο πισω μερος του μυαλού υπαρχει το "τωρα θα γεμίσω ή μετά"? Ένας δευτερος ατμοποιητης βέβαια μαζι πάντα παιζει, μια φορα μου εσπασε και το τανκακι απο το τιποτα.

Αποσυνδεδεμένος fkatsa

  • **
  • 132
  • Φύλο: Άντρας
Απ: YOUDE GOBLIN MINI 3ml
« Απάντηση #228 στις: Δεκεμβρίου 25, 2015, 21:05 »
Λόγω άπλετου χρόνου σήμερα, είπα να κάνω την 1η μου απόπειρα για διπλή στον κοντοπίθαρο Goblin.
 ;D ;D
Αέρας φουλ, 0 vg και.....


Μόλις με έβγαλαν έξω απ το σπίτι.


Αποσυνδεδεμένος ioan

  • **
  • 185
  • Φύλο: Άντρας
Απ: YOUDE GOBLIN MINI 3ml
« Απάντηση #229 στις: Δεκεμβρίου 28, 2015, 06:32 »
Μολις τον παρηγγειλα!  :)
Ερωτηση προς τους κατοχους: Πες οτι εχω στησει και γεμισει τον ατμοποιητη, και καθως παιρνω τις πρωτες τζουρες κατι δεν παει καλα.
Πρεπει να τσεκαρω την φυτιλοαντισταση. Ο ατμοποιητης ειναι γεματος με υγρο.
Τι κανω?
Υπαρχει τροπος να ανοιξω το τανκ χωρις να πλημμυρισω?
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 28, 2015, 07:13 από ioan »

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9644
  • Φύλο: Άντρας
Απ: YOUDE GOBLIN MINI 3ml
« Απάντηση #230 στις: Δεκεμβρίου 28, 2015, 08:10 »
Όχι δεν υπάρχει τρόπος. Άν δεν είναι εντελώς γεμάτος, δηλαδή αν η στάθμη του υγρού είναι περίπου κάτω από τη μέση του γυάλινου tank υπάρχει κάποια δυνατότητα αλλά και αυτή περιορισμένη.

Αποσυνδεδεμένος leftk14

  • **
  • 250
  • Φύλο: Άντρας
Απ: YOUDE GOBLIN MINI 3ml
« Απάντηση #231 στις: Δεκεμβρίου 28, 2015, 09:39 »
Αν εχεις μπουκάλακι με στενη μύτη μπορείς να τραβηξεις το υγρό παλι πίσω.. Καλό θα ηταν όταν κανεις καινούργιο στήσιμο να βαζεις λίγο υγρό στην αρχή για να δεις αν όλα πάνε καλά..

Sent from my Galaxy Nexus using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος mode plagal

  • ***
  • 501
  • Φύλο: Άντρας
  • happy people have no stories..
Απ: YOUDE GOBLIN MINI 3ml
« Απάντηση #232 στις: Δεκεμβρίου 28, 2015, 11:05 »
εγω παλι πηρα και ενα ακρυλλικο ενιαιο τανκακι που ως προς αυτο με εχει σωσει αλλα σκοτωνει τη γευση.δε φανταζομουν οτι θα εχει τοσο μεγαλη διαφορα.

Αποσυνδεδεμένος eckotek

  • ***
  • 522
  • Φύλο: Άντρας
  • MAKE LOVE NOT WAR
Απ: YOUDE GOBLIN MINI 3ml
« Απάντηση #233 στις: Δεκεμβρίου 28, 2015, 12:02 »
Μπορείς να κάνεις ένα κόλπο που κάνω εγώ χωρίς να χυθούν τα υγρά. Τυλίγω το πάνω μέρος του τάνκ μαζί με το μεταλικό με ένα σιλοτέιπ, να κολήσουν δηλαδή το τανκ με το πάνω κομμάτι της καμπάνας, εκεί που μπαίνει το driptip. Μετα το γυρίζω ανάποδα και πιάνοντας αυτο το ενιαίο κομμάτι τανκ + μέταλο ξεβιδώνω σιγα σιγά το κάτω μέρος.. Προσέχω να το αφήσω κάπου όρθιο το γυαλί με το υγρό μέσα και ασχολούμαι με την αντίσταση στο κάτω μέρος. Αφού αλλάξω η διορθώσω την αντίσταση και βάλω τη τάπα σιλικόνης και τον μεταλικό κύλινδρο το γυρίζω ανάπoδα και το φέρνω στο γυάλινο τανκ που βιδώνω κρατώντας σφικτά πάνω εκεί που είναι το σιλοτέιπ πάντα με προσοχή μην μαγκώσει το ορινκ, σφίγκω καλά βγάζω το σιλοτέιπ και τέλος. Κατα 99% πετυχαίνει.

Αποσυνδεδεμένος leftk14

  • **
  • 250
  • Φύλο: Άντρας
Απ: YOUDE GOBLIN MINI 3ml
« Απάντηση #234 στις: Δεκεμβρίου 28, 2015, 12:20 »
Τόσο μεγάλη διαφορα το ακρυλικό καπάκι?? Απο fasttech ?

Sent from my Galaxy Nexus using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: YOUDE GOBLIN MINI 3ml
« Απάντηση #235 στις: Δεκεμβρίου 28, 2015, 12:26 »
ioan, καλώς ήρθες στον κόσμο των κουλοχέρηδων ιδιοκτητών Mini goblin.  :)) Συμπάσχω μαζί σου, καθώς μετά τα 2-3 καλά πρώτα στησίματα, επήλθε το χάος... μέχρι την τελευταία φορά έστησα τέλεια με την πρώτη.
Υπάρχουν όντως κόλπα για να ανοίγεις τον ατμοποιητή χωρίς να αφαιρείς το υγρό, όπως σου λέει ο από πάνω μου, αλλά ο τρόπος που ξεβιδώνει και το γυαλί που έχει, σε συνδυασμό με τη "γλίτσα" της γλυκερίνης θέλουν ιδιαίτερη προσοχή.
Αυτό που λέει ο leftk14 είναι μια πολύ σίγουρη λύση, άσχετα αν στερείται φαντασίας. Γέμισε ελάχιστα τον ατμοποιητή. Αν σου κάτσει το στήσιμο, θα το ξέρεις στα πρώτα 5-10 λεπτά, οπότε συμπληρώνεις. Αν δε σου κάτσει, είναι πανεύκολο να τραβήξεις το υγρό με μπουκαλάκι με βελόνα. Οπλισμένος με χαρτοπετσέτες, μπορείς να σιγουρέψεις ότι δεν θα γλυστρήσει ο ατμοποιητής από τα χέρια σου. Ανοίγεις, διορθώνεις το σετάπ και ξαναγεμίζεις λίγο, μέχρι να πετύχει το στήσιμο και να επανέλθει η απολεσθείσα αυτοπεποίθησή σου στα στησίματα.

Αποσυνδεδεμένος mode plagal

  • ***
  • 501
  • Φύλο: Άντρας
  • happy people have no stories..
Απ: YOUDE GOBLIN MINI 3ml
« Απάντηση #236 στις: Δεκεμβρίου 28, 2015, 13:35 »
Τόσο μεγάλη διαφορα το ακρυλικό καπάκι?? Απο fasttech ?

Sent from my Galaxy Nexus using Tapatalk
παραδοξως στην περιπτωση μου τουλαχιστον, ναι.
κ εχω δοκιμασει διαφορα στησιματα με διαφορετικα συρματα.οχι οτι δεν εχει καθολου γευση αλλα οτι την πνιγει , την πνιγει.κ δεν εχω κ τον πιο ευαισθητο ουρανισκο.απο πλευρας πρακτικης παντως σιγουρα αξιζει.

Απ: YOUDE GOBLIN MINI 3ml
« Απάντηση #237 στις: Ιανουαρίου 02, 2016, 16:30 »
Μόλις έκανα το πρώτο μου στήσιμο.

Είναι η πρώτη φορά που πιάνω στα χέρια μου επισκευάσιμο και νομίζω ότι τα κατάφερα σχετικά καλά. Έστησα με μονή αντίσταση, με 0,32mm σύρμα σε τρυπανάκι 2.5mm και έκανα 7 σπείρες. Μου βγήκε μια αντίσταση 1,3Ω που είναι περίπου όσο στόχευα (πήγαινα για 1,5 αλλά που θα πάει).

Διάβασα ότι είναι λίγο μπελαλίδικος για αρχάριους και εν μέρει θα συμφωνήσω. Αυτό που με δυσκόλεψε περισσότερο από όλα ήταν να βιδώσω πάλι την βίδα στην βάση αφού γέμισα το τανκ. Το ντεκ, είναι λίγο στενό, αλλά δεν με παίδεψε καθόλου να βάλω την αντίσταση. Για το βαμβάκι, διάβασα ότι δυσκόλεψε αρκετούς, αλλά έκανα αυτό που δείχνει ο Grim Green στο βίντεό του, βίδωσα δηλαδή την καμινάδα και έκοψα όσο βαμβάκι προεξείχε. Μετά με ένα κατσαβίδι το έσπρωξα μαλακά κάτω και μέχρι στιγμής δεν δείχνει να έχει θέμα τροφοδοσίας.

Θα γελάσετε ίσως, αλλά επίσης με δυσκόλεψε το να περάσω το βαμβάκι μέσα από την αντίσταση, αλλά που θα πάει θα το μάθω το κόλπο, χωρίς να χαλάω τόσο βαμβάκι άλλη φορά.

Η χαζομάρα που έκανα ήταν ότι δεν έβαλα ένα υγρό που να το ξέρω ώστε να συγκρίνω τη γεύση που παίρνω, θα το κάνω στο δεύτερο στήσιμο, αφού του κάνω άλλο ένα πλυσιμματάκι για να μου φύγει εντελώς η ιδέα του ότι μπορεί να μην έχει φύγει εντελώς η "εργοστασίλα".

Ναι, ίσως υπάρχουν πολύ πιο εύκολοι επισκευάσιμοι εκεί έξω καλύτεροι για αρχάριους, αλλά αν εγώ μπόρεσα με την πρώτη να μην τραυματιστώ στήνοντάς τον, νομίζω ότι υπάρχει ελπίδα και για άλλους :)

Μια ερώτηση μόνο. Τα σκασίματα που μου κάνει, οφείλονται σε κάτι που έκανα λάθος ή είναι φυσιολογική συμπεριφορά;

Αποσυνδεδεμένος mode plagal

  • ***
  • 501
  • Φύλο: Άντρας
  • happy people have no stories..
Απ: YOUDE GOBLIN MINI 3ml
« Απάντηση #238 στις: Ιανουαρίου 02, 2016, 17:17 »
και σε μενα κανει σκασιματα.δε νομιζω να υπαρχει θεμα.

Αποσυνδεδεμένος leftk14

  • **
  • 250
  • Φύλο: Άντρας
Απ: YOUDE GOBLIN MINI 3ml
« Απάντηση #239 στις: Ιανουαρίου 02, 2016, 23:20 »
Παντα κανει λιγα μικρά σκασιματα, ειδικα όταν οι σπείρες είναι ανοιχτές

Sent from my Galaxy Nexus using Tapatalk


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 342033 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206314 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 541051 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 30916 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50014 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597021 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 357509 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11386 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 192873 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1211 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1173 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 591465 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios